Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-02-26 01:07:13

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Porównanie ofert LTE

Jako,  że zmieniam ISP za około 2 miesiące, to postanowiłem zapoznać się z ofertami LTE, które są świadczone przez operatorów GSM. Wysłałem zatem wiadomości to 5 jednostek, tj. Orange, Plus, T-Mobile, Play i Cyfrowy Polsat. Czas korespondencji był różny, pomimo faktu, że wiadomości wysłałem im prawie w tym samym czasie. Orange udzielił mi odpowiedzi na wszystkie zadane pytania (~20) w 2 dni, Play w 3, Plus w 4, a T-mobile nie spieszył się z odpowiedzią i na pierwszego maila odpowiedział po 5 dniach. Do tej pory jeszcze nie uzyskałem wszystkich informacji od T-Mobile ale oni mają chyba taki tłok, że pewnie i LTE od nich nie będzie chciało szybko działać. Z kolei Cyfrowy Polsat mnie olał kompletnie, widać, ci nie narzekają na liczbę obecnych klientów i nie mają czasu na nowych, ich sprawa. xD

Postanowiłem ze zestawię odpowiedzi tych wszystkich osób i może jakoś uda się oszacować, w którą stronę zmierza ten świat. Na początku będą informacje o pytaniach i odpowiedzi każdej mniej lub bardziej zainteresowanej strony. Na końcu zaś porównam ofertę z tym co faktycznie będą od nas chcieli te wszystkie podmioty, gdy przyjdzie do zapłaty za ich usługi.

[b]JAKA OFERTA, ILE GB?[/b]

Mnie interesowana głównie oferta mobilnego LTE na abonament nie przekraczający 50zł, czyli mniej więcej tyle ile ode mnie chce mój lokalny ISP. Obecnie mam łącze 15/1 mbit/s, bez limitu transferu i żadnych dodatkowych usług. Staż 15 lat, mus jest by odejść — brak rozwoju ISP, poza tym on ceni sobie bardziej nowych klientów niż tych leciwych. xD

Wszyscy operatorzy GSM mają oferty w cenie 50zł. Dla uproszczenia, w przypadku gdy operator dawał bonus przy zamawianiu przez internet, to oczywiście taką ofertę byłbym w stanie zaakceptować, bo przecie mamy 21 wiek i nie godzi się w takiej banalnej sprawie ruszać dupy do punktu by podpisać jakąś umowę.

W cenie 50zł nie ma póki co nielimitowanego LTE. Każdy operator oferuje limit transferu. Oczywiście transfer rozumiany jest w ilości przesłanych bajtów, a nie jako prędkość. W taki sposób mamy do wyboru:

Orange:    40+10GiB
Plus:        50GiB
Play:        40+5GiB (bez urządzenia), lub 45+7GiB (z urządzeniem)
T-mobile:  55GiB (nie ma oferty bez urządzenia)

Wszystkie stawki są w normalnych GiB, a nie GB, czyli mnożnik 1024 zamiast 1000. Przynajmniej tu nie zdzierają. xD Może i T-mobile wysuwa się na prowadzenie ale to tylko pozory.

[b]BRAĆ URZĄDZENIE, CZY NIE BRAĆ URZĄDZENIA?[/b]

Każdy wie, że sprzedaż pakietowa oznacza syf. Przecie gdyby te urządzenia były dobre, to nie trzeba by ich było dorzucać do oferty, czy uzależniać od niej oferty, tak jak to zrobił T-mobile. U pozostałych operatorów jest opcja doboru urządzenia ale to powoduje zwiększenie abonamentu o 10zł miesięcznie. Mnie generalnie interesował modem, a nie router. Jako, że doradzono mi brać modem Huawei E3372s (nie Hilink), to tegoż modelu poszukiwałem. Chodzi generalnie o bezproblemowe działanie pod OpenWRT, gdzie zamierzam ten modem doczepić do jednego z routerów TP-LINK'a. Orange posiada taki modem. Wersję Hilink ma także Play. Reszty urządzeń u dwóch pozostałych operatorów nawet nie przeglądałem. Poza tymi 10zł do abonamentu, które będziemy musieli płacić, trzeba będzie opłacić samo urządzenie. W Orange jest to koszt 9zł, w Play 1zł. Ten Huawei E3372s, kosztuje 190zł z wysyłką. Zatem można trochę oszczędzić. xD

Inną ważną kwestią jest awaryjność urządzenia, czyli pytanie, co się stanie, gdy po miesiącu od podpisania umowy to urządzenie nam zwyczajnie nawali, czy będzie trzeba płacić abonament za net, z którego nie mamy możliwości korzystać? Okazuje się, że akurat w tej kwestii wszyscy operatorzy są zgodni: TAK. xD Przeciętny czas naprawy/wymiany takich zabawek to 1 miesiąc. O ile w przypadku własnego urządzenia, to takie zachowanie operatorów może być zasadne ale w przypadku ich sprzętu, no bez jaj.

[b]KOSZT UMOWY[/b]

Policzyłem ile mnie by taka umowa kosztowała. Umowa jest na 24 miesiące, z tym, że w Orange mamy 6 miesięcy o połowę niższy abonament. Obecnie trwa też promocja w T-mobile, gdzie przez 24 miesiące jest o połowę niższy abonament. W Plus przez 3 miesiące 0zł. W Play nie żadnych bonusów. Całość wygląda mniej więcej tak:

Bez urządzenia:
Orange: (6*25)+(18*50)=1050zł
Plus:       (0*3)+ (21*50)=1050zł
Play:                     24*56=1344zł (te +6zł w abonamencie, to zgoda na marketing, można odjąć jak ktoś ją wyrazi)
T-mobile:                    brak oferty

Z urządzeniem:
Orange: (6*30)+(18*60)=1260zł
Plus:      (0*3)+ (21*60)=1260zł
Play:                     24*66=1584zł (te +6zł w abonamencie, to zgoda na marketing, można odjąć jak ktoś ją wyrazi)
T-mobile:               35*24=840zł

Do tego dochodzi jeszcze koszt aktywacji:

Orange:   30 zł
Plus:        10 zł
Play:        40 zł
T-mobile:  50 zł

[b]OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI PO PRZEKROCZENIU TRANSFERU I GODZINY NOCNE[/b]

No to wiemy ile już nas taka przygoda z LTE będzie kosztować. Pora zadać pytanie, które brzmi: [b]co się stanie po wyczerpaniu pakietu danych oferowanego przez operatora[/b]? Odpowiedź jest prosta, tj. przycinają transfer to pewnego określonego poziomu. Jakiego? Spójrzmy poniżej:

Orange:    do 10mbit/s
Plus:         do 1mbit/s
Play:         do 1mbit/s
T-mobile:  do 16kbit/s — tak dobrze widzicie, do 16kbit/s, chciało by się to drukowanymi napisać ale wtedy byłoby to przekłamanie. xD Ci panowie nie powiem w co lecą. xD

Oczywiście pakiet podstawowy to nie wszystko. Nikt by raczej nie zainwestował w internet LTE mając do dyspozycji 50GiB transferu w czasach full-mega-uber-ultra-HD. Co na tym można obejrzeć? Chyba tylko pornusy w rozdzielczości 320x240, choć i tak wątpię by wystarczyło. xD Pewne operatorzy myślą podobnie i dorzucają coś co jest różnie nazywane, tj. pakiet nocny, aka. godziny nocne, aka. noce bez limitu. Chodzi generalnie o to, że w pewnym wyznaczonym czasie, można przesyłać dane z pełną dostępną prędkością. Zwykle też w tym czasie nie jest naliczany transfer, tj. nie ubywa nam GiB z pakietu podstawowego. Ten ficzer jednak jest tak różnie implementowany, że naprawdę ktoś powinien im to ustandaryzować. xD Zobaczmy jak to wygląda:

Godziny nocne:
Orange:    00-08
Plus:         01-08 — +3zł  do abonamentu
Play:         00-09 — po wyczerpaniu pakietu podstawowego, nie można korzystać z pakietu nocnego, trzeba aktywować
T-mobile:  00-09 — po wyczerpaniu pakietu podstawowego, nie można korzystać z pakietu nocnego, aktywacja usługi +10zł do abonamentu.

Tych z Play to jeszcze rozumiem, przytną net do 1mbit/s ale panowie z T-mobile naprawdę lecą w pewną część ciała, którą ma tak średnio licząc jedynie połowa naszej populacji. xD Nie wiem jakim szaleńcem trzeba być, by wziąć LTE w T-mobile .

Ok, zostawmy ich w spokoju, skupmy się teraz na Plus i Orange. Co oni oferują? Plus daje 200GiB do wykorzystania w tych godzinach, w których nikt z internetu nie korzysta. xD Ale nich im będzie mamy 200GiB. Jest to osobny pakiet i wyczerpanie się pakietu podstawowego nie wpływa na to z jaką prędkością pobieramy w nocy, oczywiście o ile nie przekroczymy tych 200GiB. Później przycinają do 1mbit/s. Jest lepiej ale nadal drażni mnie ten 1mbit/s, no ale w końcu to 250GiB na miecha. Gdyby godziny były jak w T-Mobile, to jeszcze bym jakoś przeżył.

Czas na Orange. Ci z kolei zdają się nadążać za ciągle zmieniającą się rzeczywistością. Po wykorzystaniu pakietu podstawowego mamy co prawda przycięcie do 10mbit/s ale non stop, tj. i w dzień i w nocy, do momentu wykorzystania kolejnych 100GiB. Po ich przekroczeniu, przycinają do 1mbit/s. W godzinach nocnych, transfer nie jest naliczany i dostępna jest pełna prędkość.

Przycinanie transferu dotyczy zarówno downloadu jak i uploadu.

[b]ZEWNĘTRZNY STAŁY ADRES[/b]

Zapytałem też tych wszystkich operatorów o ofertę zewnętrznego stałego adresu IP. Dla wielu ludzi jest on ważny, min. dla mnie. Poniżej zestawienie:

Orange:    brak, nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie
Plus:         dynamiczny i statyczny, odpowiednio 6zł i 19zł do abonamentu. (19zł WTF?!?!)
Play:         brak, nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie
T-mobile:  tylko dla biznesowych klientów, dodatkowe 15zł do abonamentu

[b]IPV6[/b]

Jednym z głównych czynników warunkujących wybór mojego przyszłego ISP to wsparcie dla protokołu IPv6. Powiedziałem sobie, że z miejsca odrzucę oferty, które będą oferować net jedynie na IPv4. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć brak IPv6 w przypadku lokalnych providerów (tak na prwadę to nie jestem xD) ale globalny operator bez IPv6, niech zbankrutuje i przestanie nas męczyć. xD Tak wygląda wsparcie dla IPv6 u tych operatorów:

Orange: TAK
Plus: NIE, nie wiadomo kiedy będzie
Play: cytuję, "Z informacji przeze mnie uzyskanych oferujemy wsparcie dla IPv6"
T-mobile: TAK

Cóż, już w tym momencie wiadomo z kim wiązać plany na przyszłość. xD

[b]PING I GWARANTOWANA PRĘDKOŚĆ[/b]

Żaden z operatorów nie gwarantuje jakości łącza i opóźnień. Wszyscy stosują "DO", a widełki pingu odważył się podać jedynie pan z Orange: 20-50ms.

[b]FILTR TREŚCI[/b]

Wszyscy operatorzy deklarują, że nie stosują żadnych filtrów. Zapomniałem spytać, jak dług. xD

[b]LIMITY URZĄDZEŃ[/b]

Wszędzie tak samo, tj. jedno urządzenie na kartę SIM, modem/router + tyle urządzeń w sieci ile jest w stanie dane urządzenie obsłużyć. Choć T-Mobile coś tam nadmienił o możliwości naruszania, czy też zagrażania ich infrastrukturze. Ciekawe czy przyślą mi FBI jak skonfiguruję net na moim smartfonie i zapomnę odłączyć laptopa. xD 

[b]DODATKOWE USŁUGI[/b]

Część z operatorów dorzuca również dodatkowe usług, z których można lub też i nie można zrezygnować przy zawieraniu umowy. Niekiedy da radę wypisać się z nich po zawarciu umowy. Mnie najbardziej interesowałaby oferta pozbawiona tego pakietowego syfu. Zobaczmy co tam nam chcą wcisnąć i za ile:

Orange: brak, możliwość ewentualnego zaznaczenia podczas zawierania umowy
Plus: ochrona internetu: 10zł/mc, pakiety IPLA 10zł/mc, można zrezygnować dopiero po podpisaniu umowy
Play: ochrona internetu 10zł/mc, można zrezygnować dopiero po podpisaniu umowy
T-mobile: bezpieczne urządzenie 5zł/mc, możliwość zaznaczenia podczas zawierania umowy

W sumie tej usługi, którą ja byłbym zainteresowany, nie ma. Chodzi oczywiście o ruch nienaliczający transferu, np. http/https, za 0zł miesięcznie domyślnie włączony bez możliwości rezygnacji na 24mc. xD

[b]OKRES PRÓBNY[/b]

Orange i Plus oferując 2 tygodniowy okres próbny, podczas którego można przetestować jakość internetu w naszej lokalizacji. Po tym czasie w przypadku braku odstąpienia od umowy, ta jest zawierana na czas 24 miesięcy automatycznie. W T-Mobile i Play nie mają takich rzeczy. Nawet w przypadku odstąpienia od umowy, koszt aktywacji będzie trzeba ponieść. Dożo lepszym wyborem jest kupienie zwykłego prepaid'a i na nim przetestować sobie LTE przez miesiąc. Warunkiem jest jednak posiadanie urządzenia no i trzeba też liczyć się z niewielkim pakietem danych.

[b]PODSUMOWANIE[/b]

To chyba mniej więcej tyle z tych bardziej istotniejszych rzeczy. Na koniec zostawiłem sobie jeszcze podsumowanie tego co widać w ofercie na stronie każdego z operatorów oraz tego co jest w zamówieniu podczas wypełniania formularza, bo to chyba obrazuje najlepiej jakość ofert jak i samych operatorów. Z lewej jest oferta, z prawej "do zapłaty":

Orange:

[img]http://i.imgur.com/6CyqZ1O.png[/img]

Plus: (Jeśli się zastanawiacie WTF?!?!, to nie jesteście sami xD Nie ma to jak przejrzystość oferty)

[img]http://i.imgur.com/wxbB7oh.png[/img]

Play:

[img]http://i.imgur.com/WBL4aWU.png[/img]

T-Mobile:

[img]http://i.imgur.com/HuKiBYb.png[/img]

Chyba wszyscy wiemy, gdzie Morfik się przeniesie. xD Mam nadzieję, że niczego nie pokręciłem. Póki co muszę się jeszcze zapoznać z regulaminem Orange, bo to powyższe info jest pisane w oparciu o maile z bok każdego z operatorów. Choć tak po rozmowie z nimi to mam wrażenie, że część z tych osób kompletnie nie wie o czym ja do nich rozmawiałem. Ci w T-Mobile, to już prawie jak boty, typowe traktowanie klienta jak "zasoby ludzkie", poza tym to widać po ich ofercie. xD Za to z panem z Orange się szybko sprawę załatwiło i bez większego problemu. Ciekawe czy mnie pozwą. xD Jak coś to wszelkie skargi i zażalenia składać na morfikov[at]gmail[dot]com, o ile rozszyfrujecie ten zapis. xD

Jeśli macie jakieś uwagi albo wiecie coś czego ja nie wiem, to napiszcie tutaj. Jak macie LTE w Orange to tym bardziej napiszcie.

Offline

 

#2  2016-02-26 01:15:01

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Porównanie ofert LTE

Play Pre-paid - 45 zł ryczałtem za 30 dni LTE.
http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/
Do tego żadnych stałych abonamentów, pakiet kupujesz z kasy, jaką naładowałeś kartę.

Względnie mają mniejsze pakiety - darmowe weekendy za 10 zł,
czy darmowe noce - 10 zł.
Ten ostatni dla pracowników marketów i sklepów sieciowych typu Żabka czy Małpka...

O ile się nie mylę, nic taniej nie znajdziesz, pozostaje pytanie, jak z zasięgiem.

Ipv6 masz u każdego operatora zawsze, przez usługę 6to4.
Jeżeli operator dorósł umysłowo do zakupu puli adresów Ipv6 to może taki udostępnić.
Większość polskich operatorów nie wie jednak, co to jest IPv6 i gdzie kupić pulę adresów IPv6 z maską 32 albo 48 bit.

Kiedy jednak zostaną rozstrzygnięte aukcje na nowe częstotliwości LTE (szczegóły w UKE), to adresów Ipv4 na pewno w Polsce zabraknie, a mój ISP "najwyżej zrobi NAT" na co odparłem, że "na pewno dostaną ode mnie natownego kopa w dooopę" bo ich net już chodzi podobnie, jak w telekomunie przez modem speedtouch-usb, także NATu już nie zniosę.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-03-27 03:00:20)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2016-02-26 01:19:40

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Porównanie ofert LTE

U mnie zasięg mają wszyscy. Te noce w play to koszmar, podobnie jak w T-Mobile. Nigdy bym się świadomie na nie nie zdecydował. Wyżłopiesz transfer podstawowy i nie możesz korzystać z netu. xD Ja potrzebuję transferu na poziomie 250-300G.

Tak se czytam http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/ i oni mają gorsze warunki na abonament niż na kartę? WTF? xD Ja myślałem, że jest odwrotnie. Chyba będę musiał przejrzeć te oferty na kartę, bo do tej pory się nimi nie interesowałem w ogóle.

Ostatnio edytowany przez morfik (2016-02-26 01:30:10)

Offline

 

#4  2016-02-26 01:31:08

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Porównanie ofert LTE

300GB transferu? nieźle, ja się mieszczę w 100G.

Na cyrografy się łowi leszcze, które chcą tanio nowego fona albo tablet za 1zł.

Neta na kartę kupują ludzie myślący, co czasem na matematyce zapomnieli zasnąć, dlatego jest ciekawsza oferta.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-26 01:36:47)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2016-02-26 01:39:52

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Porównanie ofert LTE

Jutro poczytam o tych LTE na kartę. Póki co muszę odpocząć. xD

Transfer to mam taki:

Kod:

# vnstat -m

 bond0 / monthly

    month    rx   |   tx   |  total  |  avg. rate
  ------------------------+-------------+-------------+---------------
   Mar '15  153.69 GiB |  91.88 GiB | 245.57 GiB | 769.11 kbit/s
   Apr '15  108.94 GiB | 120.08 GiB | 229.03 GiB | 741.21 kbit/s
   May '15  192.66 GiB | 168.10 GiB | 360.76 GiB |  1.13 Mbit/s
   Jun '15   71.81 GiB | 118.06 GiB | 189.87 GiB | 614.49 kbit/s
   Jul '15  143.58 GiB | 101.41 GiB | 244.99 GiB | 767.30 kbit/s
   Aug '15   91.10 GiB |  95.08 GiB | 186.18 GiB | 583.10 kbit/s
   Sep '15   49.58 GiB |  76.77 GiB | 126.35 GiB | 408.92 kbit/s
   Oct '15   50.43 GiB | 112.46 GiB | 162.89 GiB | 510.17 kbit/s
   Nov '15   71.26 GiB |  96.03 GiB | 167.29 GiB | 541.42 kbit/s
   Dec '15  127.02 GiB | 177.30 GiB | 304.33 GiB | 953.13 kbit/s
   Jan '16   67.98 GiB | 128.70 GiB | 196.68 GiB | 615.99 kbit/s
   Feb '16   72.16 GiB | 240.60 GiB | 312.76 GiB |  1.21 Mbit/s
  ------------------------+-------------+-------------+---------------

Ostatnio edytowany przez morfik (2016-02-26 01:41:34)

Offline

 

#6  2016-02-26 19:16:22

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Porównanie ofert LTE

Dodam:
UKE sprawdziło prawdziwe szybko sci transferu LTE.
Najgorzej Play, najszybciej w Plus
Sprawdź ofertę Virgin Mobile

Osobiście ja bym kupił modema i prepaida w Plusie (Virgin opcja)
Orange nadal sprzedaje urządzenia z simlockiem (posrało ich)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#7  2016-02-26 19:20:39

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Porównanie ofert LTE

[quote=Bodzio]Dodam:
UKE sprawdziło prawdziwe szybko sci transferu LTE.
Najgorzej Play, najszybciej w Plus
Sprawdź ofertę Virgin Mobile

Osobiście ja bym kupił modema i prepaida w Plusie (Virgin opcja)
Orange nadal sprzedaje urządzenia z simlockiem (posrało ich)[/quote]
Po rozstrzygnięciu przetargu na nowe częstotliwości sprawa się trochę wyjaśni, zwłaszcza w paśmie 800Mhz.
Wszystko zależy od tego, którzy operatorzy dostaną najlepsze kawałki pasma.

Ja bym radził zajrzeć na komercyjne Aero, mają do własnej dyspozycji pasmo 2600Mhz, które ma potencjalnie najlepszą przepustowość, ale najmniejszy zasięg nadajnika.

Rzuć okiem na to:
http://antyweb.pl/zbiorcze-zestawienie-ofert-internetu-mobilnego-w-tabelce-z-sortowaniem/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ZDNcCZB3Oo34BAscJ9D_N9NZaRHzCjb0DsNaSBJwxXw/edit?pref=2&pli=1#gid=0
Przy okazji, w LTE i tak o transferze decyduje, jaki nadajnik mamy najbliżej tyłka, i ilu pacjentów jest do niego podpiętych.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-26 19:28:51)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2016-02-26 19:32:50

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Porównanie ofert LTE

No ten aero2 jest nawet za free do 512kbit/s do końca tego roku, tylko trzeba podanie o kartę złożyć i zapłacić 30 zeta (20 depozyt i 10 przesyłka). Najlepsze jest, że wymagają skanu dowodu i mają opcję zamówienia przez net. Się ich zapytałem czy może jakieś klucze GPG mają by ten skan dowodu zaszyfrować podczas przesyłu, to powiedzieli, że nie. To powinno być karalne. xD

Orange nadal sprzedaje urządzenia z simlockiem (posrało ich)[/quote]
Faktycznie te ich urządzenia mają simlocki, no to już wiadomo, że oferta z urządzeniem odpada. Czyli i tak będę musiał kupić se ten modem. I tak bym kupił. xD

Sprawdź ofertę Virgin Mobile[/quote]
Się zobaczy.

Są gdzieś jakieś mapy nadajników LTE każdego z operatorów? Można by sprawdzić ile ich jest w danej lokalizacji. Zapytałem o to tych z Plus, to powiedzieli, że nie mają czegoś takiego, innych nie pytałem, bo pewnie też nie mają. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2016-02-26 19:34:44)

Offline

 

#9  2016-02-26 19:38:02

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Porównanie ofert LTE

[quote=morfik]....

Są gdzieś jakieś mapy nadajników LTE każdego z operatorów? Można by sprawdzić ile ich jest w danej lokalizacji. Zapytałem o to tych z Plus, to powiedzieli, że nie mają czegoś takiego, innych nie pytałem, bo pewnie też nie mają. xD[/quote]
[url=http://beta.btsearch.pl/]Znasz to[/url]?


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#10  2016-02-26 20:00:50

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Porównanie ofert LTE

Jak to się obsługuje? Wystarczy zaznaczyć LTE + operator?

Jeśli tak to mam 3 nadajniki (LTE1800) Orange, odległość od 1,5km-2,2km. Jeden z jest na zadupiu, 2 w centrum wsi. Ja mam najbliżej do tego na zadupiu. Plus nie ma w ogóle w mojej wsi, najbliższy to 15km (LTE2100 LTE1800). T-Mobile to mam też 2 nadajniki (LTE1800), odległość 0,8km i 2,5km. Ten pierwszy nadajnik jest na kominie wys. 100m i praktycznie go widzę gołym okiem. xD Play ma 3 nadajniki (LTE2100 LTE1800) , odległość 0,8km (na tym samym kominie co T-Mobile), dwa pozostałe w centrum wsi około 2-2,5 km każdy.

Wiarygodna jest ta mapa? Bo to nie wygląda za dobrze. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2016-02-26 20:02:37)

Offline

 

#11  2016-02-26 21:30:20

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Porównanie ofert LTE

Zobacz w wersji UKE, tam są wydane pozwolenia - numerki.
Można je zweryfikować w UKE, chyba na stronie też.

Pamiętaj też, że operatorzy mają roaming między-sieciowy, netu też chyba to dotyczy.
W połowie 2017 każdy operator będzie musiał zapewnić bezpłatny roaming wszystkich usług na terenie całej ZSRE.

Wg mapki UKE mam wokół obecnej chałupy  (promień około 1 km) 5 Playów,
- najbliższy z LTE1800 i LTE2100 w odległości około 250 metrów.
Także powinno bzykać zdrowo.

Może ewentualnie jakaś dachowa antena się przyda.
Zainteresowałem się LTE dlatego, ze mój ISP ma mocny deficyt adresów IP,
i zastanawia się nad NATem, a ja im obiecałem za ten NAT takiego kopa w dupę,
że będą na Ganimedesie tego neta przez NAT instalować. :D

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-26 21:43:52)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#12  2016-02-26 21:37:29

  noyo - Użytkownik

noyo
Użytkownik
Skąd: Mazury
Zarejestrowany: 2014-05-06
Serwis

Re: Porównanie ofert LTE

RedBull Mobie Na Karte 9zł
Aktywujesz darmowy no Limit (tylko w zasięgu Play LTE) - trzeba mieć minimum 30zł na koncie oraz ważne konto na wychodzące przy aktywacji. SMS aktywacyjny jest darmowy, tylko trzeba co miesiąc odświeżać.
Miesięcznie koło 100GB zassałem, generalnie to stream z tv.

Ale tak ogólnie to LTE jest do bani, już w trzech miejscowościach testowałem i w każdej wieczorami cienizna, czasem nawet 512kbps, a w innych porach dniach nawet 20/20Mbps.

Ostatnio edytowany przez noyo (2016-02-26 21:39:37)


[url]http://www.kazuko.pl[/url] - Mikrotik, Ubiquiti, LMS, Linux, Skrypty
[url]http://www.prorys.pl[/url] - Wykonywanie kosztorysów, sporządzanie wizualizacji i projektów budynków

Offline

 

#13  2016-02-26 23:54:21

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Porównanie ofert LTE

[quote=Jacekalex][url=http://beta.btsearch.pl/]Znasz to[/url]?[/quote]
beta.btsearch.pl twoim przyjacielem. co z tego, że wykupisz najbardziej optymalny plan w telekomie, skoro się potem okaże, że masz tylko jedną kreskę zasięgu :P wydaj parę groszy więcej i kup sobie startery wszystkich sieci, połącz się po kolei za ich pomocą do netu i spróbuj robić w necie rzeczy, które robisz na codzień. wybierz tą, która ma najlepszą responsywność (a nie transfer zmierzony na speedteście!). jeśli chodzi o szmal, to wielkich różnic tak naprawdę nie ma. zastanów się, czy warto ścisnąć poślady na parę groszy, a potem żałować, bo net się tnie.


linux regd. user #248790

Offline

 

#14  2016-02-27 00:20:50

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Porównanie ofert LTE

2774

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:35:46)

Offline

 

#15  2016-02-27 01:48:08

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Porównanie ofert LTE

[quote=uzytkownikubunt]Zawsze też można się przeprowadzić do jakiegoś miasta, nawet małego, gdzie jakość dostępu do Internetu odpowiada dzisiejszym realiom.[/quote]
co ty facet nawijasz ;) czasem człowieka rzuci, tam gdzie rzuci i tyle. nie wszystko w życiu można sobie wybrać. zasięg BTSów należy do tej rodziny. W której częsci Polski mieszkasz - w północnej czy południowej? na nizinach z zasięgiem telekomów jest jescze w miarę łatwo, ale w górach to się zaczynają schody. IMO warto wydać parę zetów na startery i przetestować wszystkie dostępne sieci, niż się wjebać w jakiś gruby abonament i potem płacić haracz przez dwa lata.


linux regd. user #248790

Offline

 

#16  2016-02-27 02:01:37

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Porównanie ofert LTE

....się wjebać w jakiś gruby abonament i potem płacić haracz przez dwa lata[/quote]
Pogięło Waćpana?

Sprawa jest prosta, albo operator ma oferty pre-paid na kartę, za jakieś drobne, albo nie istnieje w ogóle.
W Polsce, podobnie jak np w Hiszpanii, około 80% telefonów chodzi na kartach pre-paid, zwłaszcza po tym, jak sprzedawcy zaczęli sprawdzać Rejestry Dłużników. ;P

Nie przypadkowo Play ma lepsze opcje na kartę niż abonamentowe, po prostu dobrze widzą, co mają w sieci (a raczej w księgowości).

Plus ma natomiast rewelacyjne szybkości, bo ceny dla większości pospólstwa są zaporowe, dlatego sieć Plusa zbyt dużego obciążenia nie ma.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-27 02:02:17)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#17  2016-02-27 13:03:07

  darius - Użytkownik

darius
Użytkownik
Skąd: Paryz/Wilanow
Zarejestrowany: 2014-03-21

Re: Porównanie ofert LTE

W lipcu tamtego roku wzialem w Orange abonament LTE + dali mi chinski modem ZTE  Model:MF910 (zaplacilem 9 zlotych) 10Mb/s za 29,90 przez 6-miesiecy i 39,90 pozniej. W malej pipidowie chodzi na 3G a tam gdzie sa anteny dzielnie smiga na 4G. Mozna podniesc do 30 MB/s za 59,90 ale ja uzywam tylko w podrozy wiec to mnie nie interesuje.


Linux debian 4.9.0-3-amd64 #1 SMP Debian 4.9.30-2+deb9u3 (2017-08-06) x86_64 GNU/Linux

Offline

 

#18  2016-02-28 22:35:14

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Porównanie ofert LTE

[quote=Jacekalex]Sprawa jest prosta, albo operator ma oferty pre-paid na kartę, za jakieś drobne, albo nie istnieje w ogóle.[/quote]
toć mówię, że najpier nakupić starterów, przetestować net u każdego dostawcy, a potem dopiero umowę podpisywać. bo z tego co jażę, to jednak net w abonamentach wychodzi taniej niż w prepaidach, więc przywiązanie się łańcuchem na dwa lata do jakiegoś feudała wychodzi taniej.


linux regd. user #248790

Offline

 

#19  2016-02-29 08:21:00

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Porównanie ofert LTE

No wychodzi taniej, pod warunkiem, że ci po 50G nie przytną transferu do 16kbit/s jak w T-Mobile. xD Ja te startery sobie kupie i będę testował.

A tu jest jakość botów w samym T-mobile: xD Moje pytanie:

Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia. Gdy [b]Wasze urządzenie[/b] nawali nie z mojej
winy po miesiącu czasu od podpisania umowy, to czy wymagacie od użytkowników
płacenia abonamentu za okres, z którego nie można było korzystać z internetu, bo
przecie urządzenie uległo awarii? Przypominam, że przeciętny okres
naprawy/wymiany to 1 miesiąc.[/quote]
Ich odpowiedź:

W odpowiedzi na pismo pragnę poinformować, że operator świadczy usługi
telekomunikacyjne, awaria [b]Pana sprzętu[/b] nie jest podstawą do reklamacji usługi
telekomunikacyjnej która jest świadczona przez operatora , a niewykorzystywana
przez Abonenta. Zatem brak sprzętu nie zwalnia w wywiązania się z umowy
niezależnie czy klient korzysta czy nie. Liczę, że informacja okaże się pomocna.[/quote]
I gadaj tu z babami z T-Mobile. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2016-02-29 08:22:49)

Offline

 

#20  2016-02-29 12:33:30

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Porównanie ofert LTE

[quote=morfik]No wychodzi taniej, pod warunkiem, że ci po 50G nie przytną transferu do 16kbit/s jak w T-Mobile. xD Ja te startery sobie kupie i będę testował.

A tu jest jakość botów w samym T-mobile: xD Moje pytanie:

Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia. Gdy [b]Wasze urządzenie[/b] nawali nie z mojej
winy po miesiącu czasu od podpisania umowy, to czy wymagacie od użytkowników
płacenia abonamentu za okres, z którego nie można było korzystać z internetu, bo
przecie urządzenie uległo awarii? Przypominam, że przeciętny okres
naprawy/wymiany to 1 miesiąc.[/quote]
Ich odpowiedź:

W odpowiedzi na pismo pragnę poinformować, że operator świadczy usługi
telekomunikacyjne, awaria [b]Pana sprzętu[/b] nie jest podstawą do reklamacji usługi
telekomunikacyjnej która jest świadczona przez operatora , a niewykorzystywana
przez Abonenta. Zatem brak sprzętu nie zwalnia w wywiązania się z umowy
niezależnie czy klient korzysta czy nie. Liczę, że informacja okaże się pomocna.[/quote]
I gadaj tu z babami z T-Mobile. xD[/quote]
No i dobrze - czego od nich chcesz. Napisali wyraźnie: [b]pana sprzętu[/b]. A sprzęt który dostarczyli to jest ich, czy Twój - jak stoi w umowie ?
Jeśli dopłacasz po ileś zł do abonamentu za sprzęt, to do końca umowy --->>>
--->>> ... tak per analogia jak kupujesz auto na raty, to do czasu spłaty ostatniej, auto nie jest Twoje.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#21  2016-02-29 13:43:58

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Porównanie ofert LTE

Może i napisali mi co w przypadku mojego sprzętu ale nie napisali co w przypadku ich sprzętu, a to było przedmiotem mojego zapytania. xD

Ja jeszcze żadnej umowy nie podpisałem, za nieco ponad 2 miechy mi się umowa z ISP skończy, także mam jeszcze czas na testy. Póki co to gadam z tymi operatorami via mail, choć w sumie z tym T-Mobile to ja sobie daruję. xD

Przy okazji, okazało się, że wszyscy operatorzy uzależniają te godziny nocne od pakietu podstawowego, tj. kończy się, to zapomnij o godzinach nocnych. Ciekawe czemu tego nie napiszą w ofercie? xD

Offline

 

#22  2016-02-29 16:44:09

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Porównanie ofert LTE

a co w tym dziwnego że isp ma w dupie klienta który nie płaci? o ile wiem to operator nie jest instytucją charytatywną i czymś chciałby chlebuś posmarować (najchętniej nie ceresem).


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#23  2016-02-29 17:43:33

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Porównanie ofert LTE

[quote=ethanak]a co w tym dziwnego że isp ma w dupie klienta który nie płaci? o ile wiem to operator nie jest instytucją charytatywną i czymś chciałby chlebuś posmarować (najchętniej nie ceresem).[/quote]
O ja pierdziu, wiesz co to ceres. Jesteś z mojego pokolenia :D


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#24  2016-02-29 21:56:54

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Porównanie ofert LTE

[quote=morfik]

W odpowiedzi na pismo pragnę poinformować, że operator świadczy usługi
telekomunikacyjne, awaria [b]Pana sprzętu[/b] nie jest podstawą do reklamacji usługi
telekomunikacyjnej która jest świadczona przez operatora[/quote]
I gadaj tu z babami z T-Mobile. xD[/quote]
typowe prawnicze dupokryjstwo. jak coś złego, to nie my, a klientowi jak zawsze wiatr w oczy i ch.. w dupę

a Ceres to duża planetoida w pasie meteoroidów między Marsem a Jowiszem nazwana za jakąś rzymską boginią :P

Ostatnio edytowany przez rychu (2016-03-01 00:33:45)


linux regd. user #248790

Offline

 

#25  2016-03-26 20:43:48

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Porównanie ofert LTE

Jakość LTE w Play, BTS 0,8km, 0 przeszkód. xD

[url=http://www.speedtest.net/my-result/5200378276][img]http://www.speedtest.net/result/5200378276.png[/img][/url][url=http://www.speedtest.net/my-result/5200390956][img]http://www.speedtest.net/result/5200390956.png[/img][/url]
[url=http://www.speedtest.net/my-result/5200393364][img]http://www.speedtest.net/result/5200393364.png[/img][/url][url=http://www.speedtest.net/my-result/5200395806][img]http://www.speedtest.net/result/5200395806.png[/img][/url]

Czy ktoś może mi powiedzieć, czemu ten download jest tak zryty w porównaniu do uploadu? To nie powinno raczej być na odwrót? xD

A tu przykład co się dzieje z pingiem jak tylko test zapuszczę:

64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3209 ttl=59 time=17.4 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3210 ttl=59 time=26.6 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3211 ttl=59 time=24.8 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3212 ttl=59 time=714 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3213 ttl=59 time=653 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3214 ttl=59 time=533 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3215 ttl=59 time=812 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3216 ttl=59 time=976 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3218 ttl=59 time=1943 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3219 ttl=59 time=1990 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3220 ttl=59 time=1845 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3221 ttl=59 time=844 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3222 ttl=59 time=499 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3223 ttl=59 time=27.2 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3224 ttl=59 time=25.5 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3225 ttl=59 time=379 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3226 ttl=59 time=30.0 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3227 ttl=59 time=246 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3228 ttl=59 time=304 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3229 ttl=59 time=18.3 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3230 ttl=59 time=18.9 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3231 ttl=59 time=30.6 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3232 ttl=59 time=23.7 ms[/quote]
Na tym czymś nie idzie nawet yt w 480p obejrzeć. Czy oni mają jakieś lejki na download w tych darmowych prepaidach? xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2016-03-26 20:46:14)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.020 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00018 SET CHARSET latin2
0.00012 SET NAMES latin2
0.00099 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.238.121.7' WHERE u.id=1
0.00127 UPDATE punbb_online SET logged=1721235825 WHERE ident='3.238.121.7'
0.00053 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1721235525
0.00140 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=28316 AND t.moved_to IS NULL
0.00029 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00681 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=28316 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00135 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=28316
Total query time: 0.01294 s