Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-17 01:41:35

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Atak

Tak się porobiło, że pewna osoba zalazła mi za skórę, nadepnęła na odcisk etc. Teraz nadszedł czas na rewanż. Postanowiłem zemścić się w sposób nieco okrutny, bo chcę uderzyć tam, gdzie prawdopodobnie zaboli, ale tak, żeby nie było widać ciosu. Konkretnie chcę włamać się do komputera tej osoby i zmusić na początek do przeinstalowania systemu.

O komputerze na który planuję atak wiem następująco:
- nr ip
- adres mac sieciówki
- rodzaj i wersję OS-a (XP)
- wiem na jakim sprzęcie pracuje
- mam do niego fizyczny dostęp (ale nie chcę go używać)

Niech ktoś mi doradzi, jak mam się włamać. Jakieś arty na ten temat jak ktoś ma to też proszę.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#2  2006-03-17 02:16:16

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Atak

nom, jest taka opcja - niestety, wymaga kilku minut sam na sam z kompem :/

logujesz się jako zwykły user na szicie (hasła admina nie znasz). robisz:
(ta, najpierw trza tu, kurwa, znaleźć jakiś terminal :P )

Kod:

cd 
cd windowssystem32
mkdir tmp
copy logon.src tmplogon.scr
copy cmd.exe tmpcmd.exe
del logon.scr
rename cmd.exe logon.scr
exit

czekasz chwilę na wygaszacz ekranu, który okazuje się rootshellem ;)


--
PS: żeby szybko zmienić hasło dowolnego usera (w tym z prawami admina):

net user [i]nazwa-usera hasełko[/i][/quote]


linux regd. user #248790

Offline

 

#3  2006-03-17 08:31:53

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: Atak

z odleglosci tez mozesz porobic sobie jaja i nie koniecznie musisz miec wlaczone u siebie wingowienko.

sciagnij sobie program netbus z pathem i uruchom na jego kompie tylko tego patha, a potem mozesz juz mu robic psikusy z odleglosci :)

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#4  2006-03-17 10:10:59

  synchro - Członek DUG

synchro
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Atak

Pewnie większość widziała, bo to stare dosyć, ale zamieszczam linki poniżej:
http://navynos.linux.pl/down_count.php?count=hack_movie_telnet_pl
http://navynos.linux.pl/subtitles/telnetbruteforce.txt
http://navynos.linux.pl/down_count.php?count=hack_movie_dsniff_pl
http://navynos.linux.pl/subtitles/dsniff.txt
http://navynos.linux.pl/down_count.php?count=hack_movie_DoS_pl
http://navynos.linux.pl/subtitles/DoS.txt
A poza tym ładny fluxbox. :D

Offline

 

#5  2006-03-17 14:29:58

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Atak

No ziomalki i ziomale  :D
Wszyscy równo jadą po Billu :D ale jak łatwo przejac kontrole nad wigrozą zwyklego urzytkownika bez serwerow ftp itd...poprostu zwykly desktop. Nigdy takich cudów nie robiłem a temat ciekawy :]

Kowal nie bądź niemiły dla kolegów :]


Pozdrawiam

Offline

 

#6  2006-03-17 14:38:00

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Atak

Hej, korbol, ja nie chcę być niemiły. Po prostu najchętniej bym udusił gada. Znoszę go 1,5 roku. Od wtedy się zmienił, a ostatnio stanowczo przegina, więc postanowiłem się odegrać, ale tak, żeby się nie dowiedział.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#7  2006-03-17 14:48:28

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Atak

Hej, korbol, ja nie chcę być niemiły. Po prostu najchętniej bym udusił gada. Znoszę go 1,5 roku. Od wtedy się zmienił, a ostatnio stanowczo przegina, więc postanowiłem się odegrać, ale tak, żeby się nie dowiedział.[/quote]

Po co się włamywać.
Mojego kolegę ktoś załatwił inaczej. Na jego GG przeszła wiadomość "Bardzo cie lubie, chciałabym z tobą zawrzeć znajomość, wejdź na moją stronę i tu http://....." Kolo aż zczerwieniał z podniecenia bez wahania klik w swoim Wypasionym XP na link. Coś zaczęło się dziać (2- 10 sek) I po Xp .Zaciagnął w tym czasie jakiegoś takiego syfa że jużwinda nie wstała. Dowiedz sęjak się taki syf nazywa, wwal go na jakiś serwer, wyślij zachęcającą wiadomość znajomemu i już masz z nim na spory czas spokój.

Offline

 

#8  2006-03-17 17:28:39

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Atak

Ale On chce sie włamać (tak jest przyjemniej) ja zreszta tez bym chciał umieć :D dla spokoju wewnętrznego.
Kowal, murem stoje za Tobą :) Jeszcze pytanko: czy koleś jest w Twoim lanie czy na zewnątrz oraz jak na zewnątrz to czy posiada zew. IP. To wskazowka nie dla mnie a dla dugowych hakierów :D


Pozdrawiam

Offline

 

#9  2006-03-17 17:35:39

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Atak

nie wiem czy sobie zdajecie z tego sprawę ale włamanie do kompa jest traktowane w świetle prawa podobnie jak włamanie do mieszkania. No ale wasza sprawa.

Offline

 

#10  2006-03-17 18:22:02

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Atak

Heh ja bym chcial wiedziec z czystej ciekawości bo nie mam zamiaru nikomu robić bajzlu a potestowac zawsze mozna na swoich kompach(no tylko trzeba miec dwa).


Pozdrawiam

Offline

 

#11  2006-03-17 23:43:07

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Atak

Co do IP to siedzimy w tej samej sieci (to pewne uproszczenie, ale nie ma tu większego znaczenia).


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#12  2006-03-20 21:10:02

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Atak

niewiem ale to jest dla mnie smieszne a jesli  nie umiesz zniesc  i opanowac sie  i dogryzc w inny spoosb to jest z toba żle a wogole wez lekture na poczatek : http://www.jtz.org.pl/Inne/hacker-howto-pl.html
i wibij sobie te głupoty z głowy wybij. Jak by człowiek miał tak myslec to zaczynamy : rzadowa strona bo wkurzaj mnie za to co sie dzieje, Policja bo ich wszyscy nienawidza , Zus bo cholera ile mozna placic itd itd pomysl jestes madrzejszy  nie rob z siebie głupka.

ps.Jesli kogos obraziłem to przepraszam


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#13  2006-03-20 21:15:23

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Atak

Daj pan spokój bo jak i tak sie chce dowiedzieć bo jestem ciekawski.


Pozdrawiam

Offline

 

#14  2006-03-20 21:19:32

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Atak

Polecam : lekture ksiazek zawodowych :)))) a najlepiej : Nierób drugiemu co tobie nie miłe :)))


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#15  2006-03-20 21:35:25

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Atak

Ja tam nikomu nie chce robić nic niemiłego :) tylko chce wiedzieć a przy takiej wiedzy łatwiej jest sie ustrzec wjazdu na własnego kompa. Czyz nie?


Pozdrawiam

Offline

 

#16  2006-03-20 21:53:34

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Atak

Polecam : lekture ksiazek zawodowych :)))) a najlepiej : Nierób drugiemu co tobie nie miłe :)))[/quote]

Ja tam nikomu nie chce robić nic niemiłego :) tylko chce wiedzieć a przy takiej wiedzy łatwiej jest sie ustrzec wjazdu na własnego kompa. Czyz nie?[/quote] dokladnie ;P w odwrotnym razie Hakin9 nie powienien wychodzic.. tam pokazuja jak sie ustrzec przed tym co wlasnie robisz ;]


Pozdrawiam,
[url=http://banasiak.me]bns[/url]

Offline

 

#17  2006-03-20 21:53:57

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Atak

Wiesz powiem tak sam mało wiem na ten temat :) ale jesli chcesz to znajdziesz wszystko  w necie  no i plus ta nieszczesna gazeta Hackin9 co to na nia sie ludzie zbieraja, a co do obrony polecam lekture  tego: http://helion.pl/ksiazki/101zab.htm
edytka:  no własnie bns :):)):)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#18  2006-03-29 01:31:27

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: Atak

Ja tam się nigdy nieinteresowałem żeby komuś włamać się na kompa zdalnie, ale ciekawy temat. Zakłądając że niema firewalla i robił instalke jak więkrzkość userów to konto administrator ma puste hasło, wiec możesz spróbować poprostu zalogować się przez telneta na jego kompa :) potem już możesz co chcesz. Jak się obsługuje winXP z konsoli :)) Nawet jak ktoś zmienił hasło można słownikiem uwentualnie brutem to puścić. Schody teoretycznie zaczynają się jak jest firewall, ale biorąc pod uwage że to winda napewno da się jakoś z tym uporać, czysto teoretycznie :)

Wedłuk mnie posty w stylu, czy wolno czy nie albo żeby poczytać sobie  faq'a  są zbędne bo do tego nigdzie niedojdziemy :P jak ktoś poprostu niewie albo niechce napisać jak to zostawcie topic w spokoju i umrze śmiercią naturalną. Ja osobiście bym wolał jakby ktoś zarzucił jakimś konkretnym artykułem na ten temat. I mimo że nietraktuje tego jak zabijemy pare kompów w sieci to zawsze wiedzieć wiecej lepiej niż mniej :)


[url=http://s10.bitefight.pl/c.php?uid=89351]GRYZĘĘĘ[/url]

Offline

 

#19  2006-03-31 01:27:28

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Atak

Chwilowo plany moje same umierają śmiercią naturalną. Ten komputer jest nie do zchaczenia. Nie jest możliwy włam do niego. Po prostu, kiedy ja siedzę przed kompem, to moja ofiara jest wyłączona :)


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#20  2006-04-01 18:39:19

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Atak

możesz mu wysłać pocztą albo w kopercie wrzucić do szkrzynki fajną dyskietkę:
otwierasz delikatnie dyskeitke jakoś tam ją smarujesz lakierem i tym no jakt o się zwało... tym na zapałkach tym palnym czymś zapomniałem :/..
poszukaj sobie coś o exploitach albo coś w tym stylu :) albo wejdź na jego kompa jak masz jak uruchom apache`a i udostępnij wszystko co ma to pewnie policja go zgarnie jak ja naprowadzisz za udostępnianie nielegalnego softu :)
polecam też bindery itp.  np. jak gość lubi tibie czy np. gg to bierzesz jakiś serwer trojana np. właśnie netbus`a polecam 1.70 bo 2.0 to bardziej jak zabawka albo telnet bo server się poakzuje. i łączysz ten program z serwerem i uruchamia mu się i program i serwer ale widdzi tylko program :)


[url]http://sourceland.xt.pl[/url]

Offline

 

#21  2006-05-04 12:18:46

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09
Serwis

Re: Atak

Chwila, moment: przecież Windows jest ponoć dziurawy jak durszlak, a tu jakieś problemy z wejściem? :-D


MMW
KDE
Lenovo S510 SFF (10KY000SPB)

Offline

 

#22  2006-05-04 13:20:54

  czechu - Członek DUG

czechu
Członek DUG
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-10-24

Re: Atak

no tak MMW nie wiesz że wszystko jest łatwiej zrobić na sprzecię elektronicznym podłączonym do prądu :)

a co do telnetu to nie wiem czemu nie moge złapac połaczenia z kompami xp przez telent nie wiem czemu

może przez sp2 ??

Offline

 

#23  2006-05-04 14:50:42

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Atak

Bardzo możliwe ze przez sp2 plus włączona zapora sieciowa.


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#24  2006-05-04 16:44:47

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Atak

Co do faktu wolno czy nie wolno jak tos jest upierdliwy to mozna mu zrobic pskikusa....

ja mialam taka sytacje....

godzina 15:30 w firmie wpada szef i krzyczy... "ej ej trzeba na 16 zlorzyc pracowanie na kurs" (Proces skladania pracowni polega na przeniesieniu z 1 pomieszczenia 6 stolow komputerow spiecia tego i podlaczenia sieci i sprawdzenia czy wszystkie kompy dzialaja dobrze....), no to ja z kumplem sie zabieramy za skaldanie pracowni biegamy jak opentani i przenosimi a jeden gosc siedzi w firmie i ne che nam pomuc.... no to qmpel do niego ej dziewczyna nosi kompy a ty nie pomozesz.... gosci na to ze jest zajety.. (ogladaniem x-lski i tlen) no to zrobilismy tak qmpel zadzwonil z 2 telefonu i zawolal go ze ma telefon miskiek odszedl od kompa a ja w pliku [b]win.com[/b] dopisalam kilka bzdetow jak gosc wrucil to niby niechacy akara z jego kompem wylaczylam i winda mu nie wstala.... i musial nosic kompuy i stoly na pracownie :P


P.S.
Gosci sie nie pokapowal pobiedowla troche i wonde rpzeinstalowal placzac ze mu wazne konkakty handlowe z tlena poznikaly :P


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#25  2006-05-05 13:24:34

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09
Serwis

Re: Atak

No dobrze, ale abstrahując od konkretnej sytuacji, bo osobiście nie popieram tego typu mściwości, jak wpakować się komus do kompa z Windą, gdy stosuje podstawowe zasady bezpieczeństwa: konto z ograniczeniami, Avast, ZoneAlarm, admin z hasłem, łatki bezpieczeństwa? Pytam z czystej ciekawości? JAK? Dodajmy, że ma dostęp przez w miarę popularnego dostawcę, np. Chello lub Aster.


MMW
KDE
Lenovo S510 SFF (10KY000SPB)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.012 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00011 SET CHARSET latin2
0.00006 SET NAMES latin2
0.00112 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.225.31.159' WHERE u.id=1
0.00071 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.225.31.159', 1714271264)
0.00055 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714270964
0.00067 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.53.251'
0.00056 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=2847 AND t.moved_to IS NULL
0.00013 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00397 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=2847 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00094 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=2847
Total query time: 0.00882 s