Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-05-09 13:07:10

  mort - Użytkownik

mort
Użytkownik
Skąd: Wawa
Zarejestrowany: 2005-12-13

2 XP nie widzą się w sieci lokalnej - i tylko siebie !!

Ręce opadają,
Grupa robocza - 5 komputerów (tfu XP i 2k) - adresy z DHCP. Wszystkie komputery połączone przez switch do routera.
Dołączam jednego laptopa i wszystko [i][b]prawie[/b] [/i]ok. Tzn. laptop ten jest widziany i widzi wszystkie komputery w grupie roboczej (dyski sieciowe, drukarki) poza jednym.
Innymi słowy 2 XP-ki nie widzą się na wzajem (nie da się ich nawzajem spingować, nie można się połączyć) chociaż oba widzą wszystkie inne kompy grupy i są widziane przez wszystkie inne. to o co k... chodzi??
Będę baaardzo wdzięczny za jakieś pomysły.


-----
Registered Linux user #381780

Offline

 

#2  2006-05-09 15:40:09

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: 2 XP nie widzą się w sieci lokalnej - i tylko siebie !!

Użyj microsoft family logon... jakoś tak to szło przez ten protokół(?) powinny się zobaczyć.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#3  2006-05-09 16:46:06

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: 2 XP nie widzą się w sieci lokalnej - i tylko siebie !!

A jak stoi sprawa z zaporą sieciową na tych dwóch komputerach ?


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#4  2006-05-09 20:15:51

  mort - Użytkownik

mort
Użytkownik
Skąd: Wawa
Zarejestrowany: 2005-12-13

Re: 2 XP nie widzą się w sieci lokalnej - i tylko siebie !!

A jak stoi sprawa z zaporą sieciową na tych dwóch komputerach ?[/quote]
te komputery są widoczne przez innez tej seici, zresztą włączyłem echo request. mogę je spingować zinnych maszyn w sieci. a zapory... generalnie są ;) windowsowe.... dostalem takie wytyczne: ma byc windows i ma byc pół darmo.

Użyj microsoft family logon... jakoś tak to szło przez ten protokół(?) powinny się zobaczyć.[/quote]
Dzięki znalazlem opis, spróbuuje jutr, w dou niestety ine ma na czym testowac... tylko nie wiem... bo maszyny sie na wzajem nie widza. poprostu dla kazdej z nich komputer pod wskazanym IP w sieci nie istnieje.


-----
Registered Linux user #381780

Offline

 

#5  2006-05-09 21:10:16

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: 2 XP nie widzą się w sieci lokalnej - i tylko siebie !!

i czemu mnie to nei dziwi zamień jeden z xp na server i będziesz miał dostęp z xp na server a na odwrut nie to jest magiczna układanka :] jeden puzel nei trybi i po pejzarzu najlepiej używać windków z seri server z nimi jest najmniej problemów ... a jak masz xp to jak juz zauważyłeś masz problem w twoim przypadku  2 problemy ;p


[url=http://przyklej24.pl][b][color=green]ogłoszenia internetowe[/color][/b][/url]
[url=http://l-ka.gorlice.pl/][b][color=blue]nauka jazdy gorlice[/color][/b][/url]
[url=http://ciasny.net][color=#FF0000][b]Katalog stron[/b][/color][/url]
[url=http://www.abc-prawko.pl][b]Baza OSK[/b][/url]

Offline

 

#6  2006-05-09 21:43:18

  mort - Użytkownik

mort
Użytkownik
Skąd: Wawa
Zarejestrowany: 2005-12-13

Re: 2 XP nie widzą się w sieci lokalnej - i tylko siebie !!

i czemu mnie to nei dziwi zamień jeden z xp na server i będziesz miał dostęp z xp na server a na odwrut nie to jest magiczna układanka :] jeden puzel nei trybi i po pejzarzu najlepiej używać windków z seri server z nimi jest najmniej problemów ... a jak masz xp to jak juz zauważyłeś masz problem w twoim przypadku  2 problemy ;p[/quote]
a wszystko tylko po to zeby miec M$ Office...
a wszystko tylko dla tego że to jedyny słuszny system....


-----
Registered Linux user #381780

Offline

 

#7  2006-05-09 22:06:05

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: 2 XP nie widzą się w sieci lokalnej - i tylko siebie !!

Ale pierdoły - M$ Office możesz mieć na Linuxie tak samo dobrze jak na windzie


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#8  2006-05-09 22:17:43

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: 2 XP nie widzą się w sieci lokalnej - i tylko siebie !!

Bodzio, nie siej herezji. Jak sobie to wyobrażasz?? Że niby pani Krysia, która się boi komputera, usiądzie przy takiej piekielnej maszynie, jak powiesz Jej, że w środku siedzi szatan o nazwie Linux?? - wątpię


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#9  2006-05-09 23:29:17

  mort - Użytkownik

mort
Użytkownik
Skąd: Wawa
Zarejestrowany: 2005-12-13

Re: 2 XP nie widzą się w sieci lokalnej - i tylko siebie !!

Ale pierdoły - M$ Office możesz mieć na Linuxie tak samo dobrze jak na windzie[/quote]
Wiem. więcej: mam zainstalowanego.. tylko nie w pracy.
Bo nie ja podejmuję decyzję.
Bo tniemy koszty ale komputer=windows.
Pół roku zajęło mi wprowadzenie do świadomości FF, Gimpa i Inkscape, ale wciąż są tacy którzy jak logują się do banku to "na wszelki wypadek" uzywają IE.

a wszystko tylko po to zeby miec M$ Office[/quote]
bo spedziełm 3 godziny, żeby zainstalować SP2 a w pomocy technicznej jak mantrę gość powtarzał, że się zrobi automatycznie... tylko że si ę nie robiło a automatycznie to zassał tyle wirusów, że został tylko format.
a teraz 2 XPki nie widzą się wzajemnie...

I za wszystko zapłaciłem a na forum Linuxowym proszę o pomoc bo pomoc techniczna M$ wie tyle co ja: że nie działa a powinno.


-----
Registered Linux user #381780

Offline

 

#10  2006-05-10 07:29:17

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: 2 XP nie widzą się w sieci lokalnej - i tylko siebie !!

Nie żebym się wymądrzał, ale powtarzam - bzura, zmuś te baby do myślenia.
W mojej firmie - cała poczta jest na linuxie, program księgowy krakowskiej firmy T-Soft jest na linuxie, program do przelewów i magazyn firmy JZK - też na linuxie. O Office już wspominałem, z tym że i tak zmuszam moje baby do używania OO2, który robi to samo a jest za darmo. Zamiast wywalać kasę na M$Office to za te pieniądze mam nowego kompa. Bazy danych też na linuxie. Mam zbyt ważne dane, aby pozwolić sobie na ich stratę - a wirus nie wybiera.
Jedynie na windzie to chodzi płatnik, chociaż już go odpaliłem na linuxie i nawet przesłałem dokumenty do ZUS i otrzymałem potwierdzenie. Nawet baza danych płatnika jest na innym kompie z linuxem.
Poza tym kto myślący logicznie loguje się do banku z IE - przecież to jest podawanie loginów i haseł na tacy, jeszcze ze wstążeczką :D
A swoją drogą, to NBP i banki komercyjne mają swoje specjalnie opracowane aplikacje do łączenia się z ich serwerem.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.009 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00011 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00134 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.119.131.178' WHERE u.id=1
0.00103 UPDATE punbb_online SET logged=1714966142 WHERE ident='18.119.131.178'
0.00045 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714965842
0.00064 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=3596 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00140 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=3596 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00102 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=3596
Total query time: 0.00608 s