Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-05-19 10:13:46

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Co to jest??

Jest sobie użytkownik win... chciałem powiedzieć shita. Używa on winampa na codzień. Wie, jak go włączyć, wie jak wyłączyć. Jestem też ja :) Używam jak wiadomo Debiana a pod nim xmms-a. Używam go nagminnie, więc czasem jak wychodzę, to xmms sobie gra. Kiedy użytkownik shita wraca to wyłącza xmms-a przez... playlistę. Potem dopiero wyłącza odtwarzacz.

Powiedzcie mi, jak to się dzieje, że przy niemal jednakowym wyglądzie (różnica tylko skórki) ludzie stają się kompletnymi debilami jeżeli mają się dotknąć do linuxa??


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#2  2006-05-19 12:53:16

  maverick44 - Moderator

maverick44
Moderator
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2005-08-30
Serwis

Re: Co to jest??

Bo myślą że linux to coś trudnego i inaczej się obsługuje, trzeba przejść fachowe szkolenie żeby móc z niego korzystać.


Maverick
Gentoo GCC 4.1.1 KDE 3.5.6 Kernel 2.6.17
AMD Sempron 2400+ 512 MB RAM Seagate 160GB
Linux user number: #415965
[img]http://www.gohome.org/debian_logo_06.gif[/img] [img]http://maluch.pcz.pl/~maverick/images/logo_gentoo.png[/img]

Offline

 

#3  2006-05-19 13:13:02

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Co to jest??

odpowiedż jest bardzo prosta (i to dziecinnie prosta) ludzie ni chole... nic nie myślą, uwierz mi to przybiera tak zastrazajace rozmiary że mnie niejednokrotnie juz przeraziło dokumentnie, ludzie nie myślą, tylko klikaja
uważam że ponad połowa społeczeństwa nie widzi różnicy w określeniach "[b]inny[/b]" oraz "[b]gorszy[/b]" ludzie to ze soba utożsamiają, myślisz ze raz słyszałem "[i]Linux... a to on jest gorszy...[/i]" pytanie "Dlaczego??" odp. "[i]bo jest inny[/i]" :|
choć jescze on jest na kompy klacy PC wiec moze jest tak dokońca gorszy
ale komp "z jabłuszkiem" jejku przecież "to staroć i do niczego sie nei nadaje" - słyszałem juz kilka razy :(

swoje spostrzeżenia (w duzej mierze) i przemyślenia opieram na grupie (ok. 30 osób) z którymi przyszło mi niejako pracować (dlaczego "niejako"?? bo nie wiem czy to wolontariat czy praca ale wazne że w tym wszystkim jest komp i są ludzie i jest coś do roboty) a mianowicie mała księgarenka, i tutaj dopiero były/są jaja, jak się tam znalazłem dostałem do ręki opis jak sprzedawać, przyjmowac towar, robic inne codzienne rzeczy, a opis w wielu miejscach wyglądał mniej więce tak "a teraz 3x enter, teraz ESC x2, teraz 2x enter, jeżeli nie pokaże sie lista towaru to F2"  - myślałem ze to jest jakiś humor na powitanie - okazało się ze nie, ludzie z tamtąd (nie wszyscy!!) tak się uczyli, jak się okazalo że ja tych instrukcji nie potrzebuje to było po prostu rewelacyjnie, bo jak coś wyskoczyło to miałem koleżanke która zawsze do mnie dzwoniła co ma wcisnąc "tak" czy "nie" - wiec prosiłem o przeczytanie komunikatu, troche zdziwiona po co, przecież pytanie wyskoczło, ale zawsze udawało mi się ją przekonać aby przeczytala i mówilem co ma wcisnąc - dziwne, bo mogła sama ze zrozumieniem przeczytać, no ale trudno...

co zeby było jeszcze śmieszniej to był tam DR-DOS + FW-MAG (tak na codzień)
a na godziny poza otwarciem tego miejsca dla "ludzi" był Linux - o zgoro, tutaj to cuda nie widy się działy, tutaj zrozumiałem że dla przeciętnego czlowieka [b]inne[/b]==[b]gorsze[/b] i to nie dla tego ze jest gorze, a dlatego że ludzie NIE MYŚLĄ!! nic a nic, normalnie OO zamiast M$Office to po prostu bariera dla wielu nie do przeskoczenia 

opera / mozilla zamiast IE - coś nowego, ale że wyboru nie było to trzeba było...

nie jest to obraz 100% społeczeństwa, ale napewno większości,
stan z przed 4 lat (jak się tam po raz pierwszy znalazłem) a dzien dzisiejszy to wielka różnica w świadomości ludzi - to przyznam - ale to zeby "klepnać" 3x enter a nie żeby potwierdzić, A, B i C to nadal się zdarza i jakoś nie kazdy rozumie że to bez sensu :(

z XMMS <--> Winamp jest tak samo, inne... to po chorobe myśleć, walic po kolejnych "krzyżykach" ktoryś zamknie :P

Offline

 

#4  2006-05-19 13:23:48

  synchro - Członek DUG

synchro
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Co to jest??

Zamiast xmms zrób mp3blaster w atermie bez ramek i "krzyżyków", nie będzie wiedział jak wyłączyć. ;) Chociaż nie, może to nie najlepszy pomysł, bo Twojemu koledze pozostanie jeszcze przycisk na obudowie. ;P

P.S. Graffi, dobrze to ująłeś. :)

Offline

 

#5  2006-05-19 13:43:05

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Co to jest??

Zamiast xmms zrób mp3blaster w atermie bez ramek i "krzyżyków",(...)[/quote]
...albo mpg321 lub mplayer...


[color=darkred][/color][/url]

Offline

 

#6  2006-05-20 09:19:46

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Co to jest??

Nie wysilajcie się, wystarczy, że przełączę się na konsolę i użytkownik shita nie da sobie rady.
Zastanawia mnie tylko jedna sprawa, mianowicie Graffi napisał, że ludzie nawalają po kolejnych krzyżykach... Byłoby to wytłumaczeniem, ale ZAWSZE xmms jest u mnie wyłączany przez playlistę. Gdyby było to przypadkowe, to bym zrozumiał, ale koleś wyłączył już go ze 20 razy i nadal się nie nauczył. Totalna porażka.

PS. Nauczyłem siostrę słabo znającą się na komputerach jak obsługiwać połączenia ssh i przeglądanie ftp przez mc. A to tylko dlatego, że magiczne słowo "Linux" padło na końcu nauki :) Sukces jest sukces, niezależnie jaką drogą do niego się dochodzi.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#7  2006-05-20 10:21:17

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: Co to jest??

Kowall sie ciesz ze twoja siostra jest taka hym rozumna :-)
Moja jak jej gg padlo ( a padlo bo akurat serwer klekl :-) ) to powiedziala ze komputer jej popsulem a jak wracam do domu na weekend mam 1 h nie wyjete ( slaby komp ) na czyszczenie update`y usuwanie wszelkich robali etc.  ;( Tylko raz jej zaproponowalem linuxa.. ale nie chciala slyszec :-| szkoda taki piekny system ;D


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
[url=http://fluxboxpl.org]FluxboxPL[/url] | [url=http://zielony.fluxboxpl.org/blog/]Mój Lepszy Świat[/url] | [url=http://www.unixy.pl/]UnixyPL[/url] | [url=www.adescom.pl]Telenia VOIP dla ISP[/url]
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#8  2006-05-21 19:41:39

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Co to jest??

Tak ludzie mwia ze linux jest be ale ile osub ktore przyszly do mnie do domu zobaczylo moj pulpit to sie pyta co to takiego to takie ladne jest....
I jak poweim ze linux to oni z zaciekawieniem to pokaz to jak to wyglada co tu jest czy tu mnozna muzyke sluchac.... wiele ludzi odrzuca linuxa awet go nie widzac....

Co do faktu linux'a to tak moj brat ma na kompie wnshita ale tylko z tego wzgledu ze musi projekty w akutokadzie robic, ale wiekszsc czasu spedza pod linuxem i kazal mi maksymalnie skurczyc artycje widowsa bo mu pod linuxem miejsca braklo :P..... Drugi brat tez z windowsa nie korzysta.... bo co chial tomu zrobilam pod linuxem i mu se to dosc nawet spodobalo :] Moja mam z windowsa korzysta jak muus (program platnika) ale tez woli korzystac z linuxa przynajmniej jesli chodzi o internet.....


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#9  2006-05-21 20:10:19

  kaszak696 - Członek DUG

kaszak696
Członek DUG
Skąd: Kazimierz Dolny
Zarejestrowany: 2006-03-22
Serwis

Re: Co to jest??

Ja musze trzymać windersa na dysku, bo jak go usunę, to mnie rodzinka zabije. Zwłaszcza siostra, dla niej Kadu to ciemna magia, nie wspominając o amaroKu. Na początku próbowałem ich troszeczkę podszkolić, przestawić z Worda na Writera, ale popełniłem podstawowy błąd - słowo "Linux" padło już w pierwszym punkcie lekcji... Z wielkim trudem GRUBa nauczyli się obsługiwać. Ale dobrze im tak, bo teraz zazdroszczą mi pulpitu, jest "taki bajerancki" :-)


[img]http://images3.fotosik.pl/103/116624a3ce1555a7.gif[/img]
Linux registered user #423419

Offline

 

#10  2006-05-21 21:04:34

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Co to jest??

Ja na szczeście jako monarchista nie dałem rodzince wyboru (oprócz tego że każdy ma swój własny komp). Jednak obsługa byle środowiska jest tak intuicyjna, że nie mają problemów z entrancem, xfce/kde pocztą, grami, open officem i innymi pie***łkami.
Ale co do win_userów to zauważam jedno - gdy widzą animowane tapety w e17, użycie composite managera i co najwazniejsze statystyki użycia netu (transfery rzędu 200-250 kB/s - podczas gdy na ich windowsach w tym samym lanie 10x mniej) to chłopaki plamią bieliznę :D

Offline

 

#11  2006-05-22 14:37:51

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Co to jest??

Dziś miałem polewkę. Wychodziłem do biblioteki, więc standardowo - muza na full (sam w pokoju) a z konsoli "shutdown -h +3". Chwilę mi zajęło zebranie się, więc, jak zamykałem drzwi nie została więcej niż minuta. Na korytarzu zobaczyłem windziarza z którym mieszkam więc nie zamknąłem drzwi. Komp sobie grał, na monitorze konsola. Wracam z biblioteki - brak dźwięku, a xmms śmiga - ki diabeł?? Okazało się, że skoro nie da się wyłączyć xmms-a, to się wyciąga wtyczkę z gniazdka karty muzycznej.

Ale żeby przeczytać komunikat, że system zostanie dosłownie za chwilę zamknięty to zbyt trudno. Chyba, że ja o czymś nie wiem i komputer po wyłączeniu się może jeszcze jakieś dźwięki z głośnika wydawać i trzeba się wtyczką zająć.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#12  2006-05-22 15:22:55

  Ventyl - Nowy użytkownik

Ventyl
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Co to jest??

no dobra w Win'Ampie tez mi zawsze zamkna playliste a odpiero potem program mimo ze lista jest po lewej stronie a ten krzyzyk znajduje sie po środku.

Jak to mawiał mój facet od grafiki ludzie nie czytaja a Stalin mówił żeby czytać.

Moja grupa po dostaniu instrukcji z Ansysa
(instrukcja wygladała tak:
kliknij to potem to potem wpisz 2e5(tu sie pojawił pierwszy problem i z polowa zle wpisała)) coś co mi bez instrukcji zajeło 2 zajęcia robiła pół semestru.

Ludzie poprostu nie czytają!!!


W oczach boga wszyscy jestesmy winni, nie zaleznie od naszych uczynków, a pytaniem jest tylko czas i wymir kary.

Offline

 

#13  2006-05-22 15:42:02

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Co to jest??

Tak ludzie mwia ze linux jest be ale ile osub ktore przyszly do mnie do domu zobaczylo moj pulpit to sie pyta co to takiego to takie ladne jest....
I jak poweim ze linux to oni z zaciekawieniem to pokaz to jak to wyglada co tu jest czy tu mnozna muzyke sluchac.... wiele ludzi odrzuca linuxa awet go nie widzac....

Co do faktu linux'a to tak moj brat ma na kompie wnshita ale tylko z tego wzgledu ze musi projekty w akutokadzie robic, ale wiekszsc czasu spedza pod linuxem i kazal mi maksymalnie skurczyc artycje widowsa bo mu pod linuxem miejsca braklo :P..... Drugi brat tez z windowsa nie korzysta.... bo co chial tomu zrobilam pod linuxem i mu se to dosc nawet spodobalo :] Moja mam z windowsa korzysta jak muus (program platnika) ale tez woli korzystac z linuxa przynajmniej jesli chodzi o internet.....[/quote]
No jak mialem KDE albo Gnome to sie pytali co to za nakladka na Windowsa. Jak system sie uruchamial bez bootsplasha uprzejmie mnie informowali, ze chyba windows siadl, bo czarny ekran jest ;)
Jak sama BiExi napisala uzywaja chetnie ... ale system zostal pokonfigurowany przez nia a nie uzytkownikow. Kogo interere co ma na dysku skoro dziala, tylkko , ze windowsa po 2 miechach posiadania  skonfiguruje sobie 99% domowcow a jak sie czyta posty (rowniez moje) niektorzy miesiace spedzili by Linuksa podlaczyc do internetu na modemach z neo, czy przewertowali polowe internetu by sie dowiedziec dlaczego jakis program sie nie chce zainstalowac. Moja siostra np. powiedziala , że ona informatyki juz sie uczyc nie bedzie, tylko dlatego , ze ma komputer (+ winmodem + tania drukarka to powody dla ktorych zostawilem ja z xp przy 128 MB RAMu).


[color=darkred][/color][/url]

Offline

 

#14  2006-05-22 20:33:19

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Co to jest??

wpa wlasnie to ze przygotowanie linuxa do pracy jest tak meczace to wlasnie dlatego miski z niego nie korzystaja

w sumie brak jest jakies polskiej dustrubucji przyhotowanej w taki sposub zeby nie bylo problemow z biedostrada oraz np z kartami wifi z prostym instalatorem wtedy by ludzie chetniej korzystali z linuxa


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#15  2006-05-22 20:46:15

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Co to jest??

wpa wlasnie to ze przygotowanie linuxa do pracy jest tak meczace to wlasnie dlatego miski z niego nie korzystaja[/quote]
Może przygotowanie tak, ale stosowanie... Ja lubię Linuksa, bo jest prostszy od Windowsa. Jak jakieś są błedy, to ja je romumiem, choć nie jestem po informatyce.A jak jest błąd w Windzie, to tylko informatyk rozumie: 00x212343345 fatal error.
Zresztą jest cała mitologia związana z Linuksem: taki dos, konsola, nie ma okienek, bardzo trudne wszelkie aplikacje. np. Kadu ;-)


w sumie brak jest jakies polskiej dustrubucji przyhotowanej w taki sposub zeby nie bylo problemow z biedostrada oraz np z kartami wifi z prostym instalatorem wtedy by ludzie chetniej korzystali z linuxa[/quote]
Podobno taki jest Aurox, tfu, tfu. Mam uraz do tego dystra.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#16  2006-05-22 20:58:27

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Co to jest??

00x212343345 fatal error - Nie wiem, tego nawet informatyk nie zrozumie. To musi być gość specjalnie szkolony w numerach błędów przez firmę M$. A na dokładkę winda potrafi na jednym błędzie generować różne numery


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#17  2006-05-22 21:35:22

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Co to jest??

A takie coś:

Kod:

***STOP: 0x00000001 (0x00008034, 0x00000002, 0x00000000, 0xBFF708F0
Adres BFF708F0 base BFF6B000, Date Sang 3d99eac3 - Ide ChnDr.sys
Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci

Napis na ekranie śmierci.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#18  2006-05-22 22:10:19

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Co to jest??

AgayKhan co do twojego bledu to porostu Shit normalnie nie umie zarzadzac pamiecia :P to co CI wyswietla to jest fragmet zrutu pamiecioraz adres z pod kotrego zostal zrobiony zrzut pamieci, a ze windows se lubi biegac miedzy plikiem swap a ramem i czasem mu sie tablica adresow rojedzie no to ma problem......


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#19  2006-05-22 22:25:49

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Co to jest??

Z tego ja tylko skumałem, że coś nie tak z pamięcią, bo to było po ludzku. Kurcze, szkoda, że zgubiłem błąd, kiedy mi dźwięk padł. To był majstersztyk jasności.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#20  2006-05-23 00:08:59

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Co to jest??

Niby ta... ale ja szczerze to przez 4 lata widzialem u siebie w windzie ze cztery razy te bledy ( 2 razy spowodowalo go uzycie programu IPhide - czy jakos podobnie) i na tyle one fatalne byly, ze po restarcie chodzilo wszystko dobrze.
No i rewelacyjna obsluga sprzetu, bez kombinatoryki, sterowniki na plytkach dodanych z podzespolem. - to tez cos.
Ale pewnie co czlowiek to inne doswiadczenia...
p.s:
Ostatnio grasuja u mnie burze, wiec komputer  ma wtyk wyciagniety z gniazdka - zero zasilania. Po wszystkim jak podpinam komp na nowo do elektrycznosci, zanim wlacze komputer na sagemie juz blyszcza obie lampki.
I w takim wypadku na linuksie nie idzie ustanowic polaczenia z internetem, tzn. tworzy sie interfejs, laduje sie modul , napis succes itp a fizycznie internetu nie ma. Odpinam modem, wylaczam komputer, restartuje  i inne czary ale nic nie pomaga, dopiero jak uruchomie windows, to po reboocie sagem zachowuje sie normalnie pod linuksem, lampki startuja wraz z rozruchem komputera i systemu, internet dziala... a jakbym nie mial Windowsa ;P


[color=darkred][/color][/url]

Offline

 

#21  2006-05-23 00:24:41

  synchro - Członek DUG

synchro
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Co to jest??

To może coś nie bardzo skonfigurowałeś neo, albo modem jakiś skichany. U mnie w takiej sytuacji połączenie wstaje od strzała, problemów żadnych nie stwierdzam, obywam się bez tego typu kombinacyji. :) Zresztą windows jakiś czas temu odleciał w nicość (ach, jak dobrze się z tym czuję ;)), więc nawet nie mógłbym przedsięwzięć, które opisujesz zrealizować. ;)

Offline

 

#22  2006-05-23 07:37:11

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Co to jest??

Ja czasami gram w Fallouta to mam Windę. I drukarkę Lexmark :-(


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#23  2006-05-23 08:10:28

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Co to jest??

Niby ta... ale ja szczerze to przez 4 lata widzialem u siebie w windzie ze cztery razy te bledy ( 2 razy spowodowalo go uzycie programu IPhide - czy jakos podobnie) i na tyle one fatalne byly, ze po restarcie chodzilo wszystko dobrze.
No i rewelacyjna obsluga sprzetu, bez kombinatoryki, sterowniki na plytkach dodanych z podzespolem. - to tez cos.
Ale pewnie co czlowiek to inne doswiadczenia...
p.s:
Ostatnio grasuja u mnie burze, wiec komputer  ma wtyk wyciagniety z gniazdka - zero zasilania. Po wszystkim jak podpinam komp na nowo do elektrycznosci, zanim wlacze komputer na sagemie juz blyszcza obie lampki.
I w takim wypadku na linuksie nie idzie ustanowic polaczenia z internetem, tzn. tworzy sie interfejs, laduje sie modul , napis succes itp a fizycznie internetu nie ma. Odpinam modem, wylaczam komputer, restartuje  i inne czary ale nic nie pomaga, dopiero jak uruchomie windows, to po reboocie sagem zachowuje sie normalnie pod linuksem, lampki startuja wraz z rozruchem komputera i systemu, internet dziala... a jakbym nie mial Windowsa ;P[/quote]

Ależ nie ma najmniejszego problemu :) - ja po przejściu na j ądro 2.6.16 i przejściu z eagle-usb na ueagle miałem dokładnie tak samo. DOKŁADNIE.
[color=red]Po prostu po raz kolejny posłuchałem czadmana i zainstalowałem udev[/color] z testingu. Przy okazji wywaliło mi źle działającego hotpluga i mam święty spokój.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#24  2006-05-23 11:42:21

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Co to jest??

AgayKhan, tamten blad dotyczy kontroli magistrali dysku, wystepuje gdy system poraz wtory dostanie ziupelnie nie to co chcial. A to zrzucanie pamieci  to dotyczy robienia ( standardowo ) 64kilowego zrzutu "jadra". Jak sie poczyta te bledy to tez da sie zrozumiec. Roznica taka ze czytasz tekst bardziej podobny do ASMA.
I teraz trzeba byloby zbluzgac tych co uzywaja tekstow typu "winshit". Wkoncu oni tez neguja 'innosc'. Osobiscie uzywam Windowsa od bardzo dawna i nie stanowi on dlamnie najmniejszej tajemnicy. Ale okupilem to czytaniem wszystkiego co tylko bylo na jego temat oraz wieloma godzinami prob - no i bledow :P. Linuxa tez uzywalem sporo, ale glownei LiveCD Local Area Network. Nie rozumie tez ludzi ktorzy uwazaja ze Windows to nic innego jak "klikanie" i w tym momencie trzeba przyznac jedno ... nie maja wiec pojecia o czym mowia. Dowod? Banalny wszystkie prace administratorskie ( takie z prawdziwego zdarzenia ) wykonuje sie pod CMD. Duzym plusem Windowsa, a zarazem sporawca takiej popularnosci jest fakt bardzo dobrej "samokonfigurowalnosci". Gdy sie przebrnie instalacje XP ( 40min-1,5h ) mamy sprawny system gotowy do pracy. Gdy wsadzimi plytke NetInstall Debiana r3.1 ( innych nie mam :P ) to po okolo 50 minutach mamy ... konsole. I teraz zaczynaja sie nawet i tygodniowe zmagania ze stworzeniem sobie dobrego GUI. Jak siegniemy do poczatkow oby tych systemow otrzymamy odpoweidz czemu jest tak. Torwalds stworzyl nie odpowienik Windowsa lub cos na jego miejsce, ale system majacy te same mozliwosci co cholenrie drogi UNIX. Stad nie byl on z zamyslu przeznaczony dla zastosowan strikte domowych. Windows byl od pocztaku budowany jako system dla przecietnego uzytkownika domowego.
Nauczmy sie dostrzegac roznice w oby tych rodzinach systemow, a nie odgornie mowic ze jeden jest gorszy od drugiego. Zazwyczaj majac male pojecie na temat tego drugiego lub zadne.

BTW: W Windowsie tez mozna miec animopwane tapety - nie bedzie to zarlo tyle proce w niektorych przypadkach. Trzeba tylko wiedziec jak.

====

Na Windowsa(y) mam licencje tak gwoli formalnosci :]

====

Aktualnie pracuje na Debianie ( Etch ), podyktowane jest wzgledem pewnej koniecznosci.

====

Co do szybkosci lacza pod linuksem i Windowsem - jak sie wie co i jak skonfigurowac to nie bedize sie mialo "roznic". ( Windows ma pare mechanizmow zabespieczajacych fragment pasma np. na update lub komunikacje terminalowa ).

Offline

 

#25  2006-05-23 12:01:29

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Co to jest??

Co do szybkosci lacza pod linuksem i Windowsem - jak sie wie co i jak skonfigurowac to nie bedize sie mialo "roznic". ( Windows ma pare mechanizmow zabespieczajacych fragment pasma np. na update lub komunikacje terminalowa ).[/quote]
Albo na szpiegowanie dla Microsoftu :D


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.013 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00009 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00097 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.144.253.161' WHERE u.id=1
0.00079 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.144.253.161', 1714244711)
0.00044 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714244411
0.00078 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.27.37'
0.00067 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=3708 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00332 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=3708 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00125 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=3708
Total query time: 0.0084 s