Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2006-05-23 12:08:02

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Co to jest??

AgayKhan, tamten blad dotyczy kontroli magistrali dysku, wystepuje gdy system poraz wtory dostanie ziupelnie nie to co chcial. A to zrzucanie pamieci  to dotyczy robienia ( standardowo ) 64kilowego zrzutu "jadra". Jak sie poczyta te bledy to tez da sie zrozumiec. Roznica taka ze czytasz tekst bardziej podobny do ASMA.
.[/quote]
Ja nie twierdzę, iż jest to niezrozumiałe, ino dla kogoś po polonistyce jest. I nie chce mi się powtarzać, ale uważam, iż Linux jest łatwiejszy od Windowsa. Przynajmniej dla mnie. A ten błąd jest jasny dla ciebie, bo jesteś znawcą . Ja jestem biednym juzerem, nie wielkim mastą.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#27  2006-05-23 12:32:02

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Co to jest??

AgayKhan, do tego typu bledow mozna sie bylo przyzwyczaic :P tzn. sposobu zapisu :]. Dobrze pamietam sowje pocztki z Atari 65XE - tam to byl zapis bledow :P tzn o ile byl :]. Co prawda pod Basciem XE byly tyko kody 3 cyfrowe, ale na kombinowanych Cartridge'ach bylo ciekawie. Nie uwazam sie za "masta" zamalo wiem jeszcze.
Racja Linux od pocztku jest "latiwej konfigurowalny"- tzn. nie trzeba szukac po "czrnych dziurach" informacji na temat wielu rzeczy. No i duzo wiekszy wybor WM :P. ( pod Winde najlepszy to chyba BBLean [ oparty o fluxa ;) ] ).

Bodzio, no niby tak jest w momencie gdy wyslasz raport bledu - ale okinko samo cie sotrzga o wyslaniu tych informacji. Jak dotad nie spotkalem sie z sytuacja by moj komputer opusicl jakis pakiet ktorego nie chcialem wyslac - tymbardziej w strone Microsoftu. :] Moze to kwestia dobrej konfiguracjia byla, albo dobrego ukladu gwiazd :D ;)

Prawda jest ze jesli mialbym polecac "nieskonfigurowany" system tak aby zaraz po instalacji byl uzywany to polece ... hmmmm.... w sumie to moge polecic conajwyzej dobre "3,1415 w O" ;) - bo jedno i drugie ( Windows i Linux ) WYMAGAJA troche wiedzy ( a czesem troche wiecej ), czasu i solidnej konfiguracji.

A ja ide dalej maczyc durna klawiature po GDM i X bo dalje nie chce dzialac .... a to suk... kawal szmelcu :P :]

Offline

 

#28  2006-05-23 17:04:34

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Co to jest??

qluk - ja bym nie byla taka pewna ze upilnowales wszystkoch pakietow wychadzacych z twojego komp'a a tymbardziej podzajacych w strone microsoftu............


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#29  2006-05-23 17:18:16

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Co to jest??

A kto powiedzial ze nadzor nad siecia pelnil tylko komputer i nie bylo nic pomiedzy modemem DSL a kompem wpiete :>

Offline

 

#30  2006-05-23 21:40:41

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Co to jest??

A ja tam uważam, że ludzie nie są tacy tępi, im sie nie chce odzwyczajać od nawyków nabytych podczas pracy z windowsem. Ja mam młode rodzeństwo, brat 9 lat, siostra 13 i świetnie sobie radzą z linuksem. Brat chodzi po necie (opera), gra w gierki na miniclipie, maluje obrazki na tuxpaincie, gra w gierki dołączone do KDE. Siostra siedzi głównie na Kadu (bardzo jej się spodobały zakładki, że nie trzeba mieć kilku okien otwartych) i surfuje po necie (opera) i gra w gierki, takie kulki jakieś sie układa. Oczywiście, na początku narzekali, ale powiedziałem, że u nas windows sie wiesza i zawsze tak będzie, bo słaby komputer mamy. Jak chcecie, moge posłać zrzutki ekranu siostry i brata:P

Offline

 

#31  2006-05-23 21:49:54

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Co to jest??

Powem tak windows jest wylengarnia debili...... ktorzy wpadaja w panike jak im jakies dziwne okienko wyskoczy :P


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#32  2006-05-23 21:58:32

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Co to jest??

A ja tam uważam, że ludzie nie są tacy tępi, im sie nie chce odzwyczajać od nawyków nabytych podczas pracy z windowsem.[/quote]
Błąd w założeniu - dzieci nie są tępe - tępi do potęgi są dorośli z fakultetem, dyplomem, magistrem i Bóg wie z czym jeszcze. Im bardziej wykształcony i zadufany w sobie - tym głupszy. Sie nie dziwie że ten kraj schodzi na psy.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#33  2006-05-23 23:08:21

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Co to jest??

Bodzio, a zebys wiedzial ze masz racje. Mam brata ktory byl normalny do puki nie zrobil sobie doktora z matematyki. Od tamtego czasu ja czlowieka nie poznaje, jest zupelnie inny niz byl.

A ja musze sie pochwalic ze ostatnio namowilem znajomego na mala przesiadke na Linuksa. Wkurzalo go caly czas to ze dostawal wirusy i takie tam spyware'y, wiec mu powiedzialem, ze pod Linuksem tego problemu mial nie bedzie. Powiedzial ze sprobuje i musze powiedziec ze za to chlopak nie moze sie odwdzieczyc, tyle browarkow postawil ze az mi glupio :)

A co do windowsa to mam, bo mam z licencja wiec dlaczego ma sie marnowac. A ze nie uzywam to inna bajka...


Registered Linux User: #417111
[img]http://chyl.org/pub/images/dug_button.png[/img]

Offline

 

#34  2006-05-24 07:13:16

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Co to jest??

Dobrze, że ja nie kupiłem, teraz miałbym wyrzuty sumienia, że wydałem (w tamtym okresie) około 1000 zł za wersje profesional. A tak, to mam takiego Debianka i jestem zadowolony, moge szpanować kumplom, jak naprawiam im komputery, że ja nie mam żadnych wirusów, ani adware:)

Offline

 

#35  2006-05-24 07:35:13

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Co to jest??

Ja wlasciwie tez nie kupilem, tylko z  uczelni wzialem. Jest taki program i mozna sobie jesli jest sie studentem wziac licencje tam na programy MS.

A Treadstone, powiem Ci ze wlasnie to jedna z tych cech linuksa ktore podobaja mi sie najbardziej, brak wirusow i takich tam(zaraz sie ktos przyczepi, wiem ze sa wirusy na linuksa, ale wez takiego zlap :) ) i to jest pierwszy argument jaki daje aby zachecic do uzywania Linuksa


Registered Linux User: #417111
[img]http://chyl.org/pub/images/dug_button.png[/img]

Offline

 

#36  2006-05-24 07:46:51

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Co to jest??

Ale poczekajmy, jeszcze zobaczymy, że microsoft będzie bankrutem:P
Ja sobie to wyobrażam tak: będą coraz lepsze zabezpieczenia antypirackie, aż w końcu wiele użytkowników nie będzie mogło mieć w swoim domu pirackiego windowsa. Do tego czasu linux rozwinie się do tego stopnia, że będzie równie dobrze uruchamiał aplikacje z windowsa, co sam windows. Wielu ludzi nie będzie stać na windowsa, więc wezmą linuksa (albo zostaną przy xp). Coraz więcej osób będzie miało linuksa - będzie więcej programów, gier itp. Produkty microsoftu będą tanieć, ale to już i tak nic nie da, bo ludzie będą przyzwyczajeni do linuksa:P.

No bo patrzcie, gdyby nie było piratów, to winxp byłby chyba nie tak popularny, jak jest teraz. Firmy kupują windowsa, bo ich pracownicy potrafią obsługiwać ten system, bo mają go w domu (piracki). I tak rozwija się plaga użyszkodników wingrozy, a pan Gates nabija sobie kolejne $$$.

Offline

 

#37  2006-05-24 10:30:41

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Co to jest??

Powem tak windows jest wylengarnia debili...... ktorzy wpadaja w panike jak im jakies dziwne okienko wyskoczy :P[/quote]

Zaczynalem od Windowsa i wciaz nanim pracuje = jestem debiliem.
Obraz zadufania w sobie i wyzszosci swoich racji nad innymi. Linux =/= lepszy; Windows =/= gorszy. Dwa systemy o roznych zastosowaniach i tyle.

====

Treadstone, cene Windowsa buduje rynek. A to ze kikanascie lat temu rozpoczelo sie piractwo spowodowalo wywindowanie cen. To poniekad uwarunkowane u czlowieka zachowanie jakim jest chcec posiadania czegos niskiem kosztem buduje cene Windowsa. Zrob sobie najprostsza kalkulacje i zobaczysz, ze im wiecej sprzedanych na lewo kopii ( nasycanie czesci rynku ) tym wyzsza musi byc cena zeby zmniejszyc straty spowodowane przez zakup CD-R z napisem WINDOWS i SK.
Po drugie nie musisz miec nowego Windowsa jak tylko on wyjdzie, Microsoft w swoiej licencji umozliwia wielokrotna odsprzedaz.
Tak dla wyjasnienia Bill Gates jest najwiekszym filantropem na swiecie ok ~60% rocznych dochodow przeznacza na cele charytatywne. Dzieki temu wiele dzieci moze normalnie sie uczyc ( dziwi to nawt w takim kraju jak Polska, choc jak Romek jest ministrem ... ) wiele moze przezyc bo bedzie mialo co zjesc. Dlatego ubzdurane mowienie, ze Gates nabija sobie naszym kosztem kieszenie jest ponizej pewnego poziomu. Czemu nik np. nie czepia sie Dudka, ktory zarabia tygodniowo (!) ~120000 $. Nawet matury nie pisal, od ponad roku sie obija lub grzeje lawe, a non stop widac go w reklamach jak odsluchuje wiadomosci z gazowni czy pije w Warce.
Lepiej wyeliminowac piractwo przez wysokie kary ( hmmm w Chinach pewnie ma sie dozywocie a juz nie myslec o Koreii Polnocnej - chociaz tutaj to walka przeciw USA wiec moze i jest za to nagroda... miska ryzu;) ).

====

Pod Windowsa tez jest wiele klientow GG majacych "zakladkowy interfejs", np: Unicom (Windows, OSX, Linux), Miranda.

Offline

 

#38  2006-05-24 10:36:18

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Co to jest??

Nie ma co ukrywać, iż dla wielu windziarzy to OS do gier, a niestety Vista ma podobno wręcz uniemożliwić łatwe portowanie gier windziarskich pod Linuksa. Po pierwsze OpenGL i OpenAL nie będą już działały pod Windą. JUż teraz wiadomo, że EAX w grach nie będzie działało w SoundBlasterach, bo Vista zablokuje. Czyli na starcie gracze będą bluzgać, ile wlezie. Za to nowe gry , pisane na Vistę będą działać bez problemów na XBox360, tylko będzie potrzebna jakaś tam drobna poprawka. To znaczy kod będzie taki sam.
Vista ma dostarczyć gotowe API do gier. Czyli pisanie gier ma być bardzo łatwe.
A według mnie Windows grami stoi, to raczej szlag go nie trafi.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#39  2006-05-24 11:40:11

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Co to jest??

OpenGL bedzie ale pod kontrola DirectX wiec teoretycznie wydajnosc spadnie. Ale po co sie tym przejmowac. Przeciez wsparcie OpenGL bylo przez sterowniki grafiki jak dotad wiec i tym razem producenci jakos omina to i bedzie bezposredni dostep do OpenGL'a. A zanim wejdzie Vista to sie pewnie duzo zmieni. Mial wejsc zupelnie nowy FS dla Visty i co? wiekszosc programistow ktora sie nim zajmowala zostala skierowana do przyspieszenuia prac nad SP2 dla XP.

Offline

 

#40  2006-05-24 11:54:57

  synchro - Członek DUG

synchro
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Co to jest??

Tak dla wyjasnienia Bill Gates jest najwiekszym filantropem na swiecie ok ~60% rocznych dochodow przeznacza na cele charytatywne.[/quote] To jest bzdura, manipulacja i propaganda. Jak można wierzyć w takie bzdety? Analogicznie: bal "charytatywny" w Polsce organizowany corocznie dla "elit" - poraża kwota zebrana na "słuszny" cel, którą podaje się w środkach masowego przekazu. Niestety przemilcza się fakt, że koszt takiej imprezki jest większy od kwoty zebranej na "zbożny" cel. Po prostu kolejny pretekst do pokazania się, do zareklamowania własnej osoby, próba udowodnienia plebsowi "jacy to jesteśmy dobrzy". To nie jest bezinteresowna dobroć, to jest przemyślana, perfidna kalkulacja. Przecież to się zwraca.  I jakoś ciężko mi uwierzyć w dobroć finansowych potentatów, politykierów, czy innych "nadludzi", którzy jedną reką zabierają pieniądze z kieszeni jednych, by drugą, we wspaniałomyślnym geście, dać część z tego, co przywłaszczyli (przy pomocy środków przymusu) innym. Gdyby Gates był taki dobry, na jakiego się kreuje, to nie dorobiłby się tak wielkiej fortuny w tak krótkim czasie.
P.S.
Sorry za offtopic, ale nie mogę się powtrzymać, jak czytam takie bzdurne taksty vide "60% rocznych dochodów". :/ Chyba wezmę relanium, hehe.

Offline

 

#41  2006-05-24 12:11:55

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Co to jest??

Wiesz bale charytatywne to jedno, a dzialanosc tak to co innego.
Dorobil sie fortuny bo umial myslec i dzialac, a nie siedziec na dupie i czekac az ktos sie go zapyta czy nie zechcialby laskawie sie dorobic.
Koszt organizowania wyborow jest jeszcze wiekszy a jakos nikt sie nie buntuje, koszt utrzymania wiezien ( z kablowka, jedzenim nieraz lepszym niz w szkolnych stolowkach, itp. ) tez jest wiekszy - sr. mieszieczny koszt utrzymania wieznia to ~1500zl. Wiec niech i sobie Gates robil z tego reklame, niech nawet na pudlekach Windowsa sie znajduje naklejka z corocznym sprawozdaniem finansowym. Jedna taka dodatkowa paranoja nie zaszkodzi kiedy paranoją jestesmy otoczeni.

Co jest gorsze to ze Gates wykorzysta filantropie do autoreklamy czy to ze wicepremierem jest osoba z wyrokiem sadowym?

Offline

 

#42  2006-05-24 13:55:34

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Co to jest??

qluk wiec ceny windowsow chyba spadly na przelomie ostatnich lat jesli sie nie myle. Innych programow chyba tez.

Ja tez uzywam windowsa, dlatego ze nie moge zrobic wszystkiego na linuksie jeszcze, np nie moge sobie pograc latwo i szybko tak jak to moge zrobic tam.

Zgadzam sie ze to sa dwa rozne systemy do roznych zastosowan, ale chyba nie powiesz ze Windows jest taki wspanialy i wogule. Ma naprawde duzo dziur i do tego jak nie masz licencji to nawet nie licz na pomoc. A tutaj jest inaczej, bo gdzie sie nie zwrocisz to masz wszystko ladnie wytlumaczone. Wiem ze sa fora windowsa ale nie tak rozwiniete i nie tak dobre jak te z linuksa.

Jestem takze swiadomy prostoty obslugi, win tutaj ma ogromna przewage nad linuksem i watpie zeby to sie zmienilo, chyba ze zmienia to systemy ktore dopiero maja wchodzic na rynek.

Nie wydaje mi sie tez zeby MS zbankrutowa. Za duzo ludzi uzywa ich programow i jest za bardzo przywiazana do nich zeby przesiasc sie na cos innego,  bo sa leniwi i nie maja czasu, malo ambitni albo sam juz nie wiem co. Wiec prostym jest ze kazdy niech wybierze sobie co chce i uzytkuje jak chce aby tylko bylo mu dobrze.


Registered Linux User: #417111
[img]http://chyl.org/pub/images/dug_button.png[/img]

Offline

 

#43  2006-05-24 20:56:01

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Co to jest??

Niezły offtop panowie  i panie. Dołączę się i ja do niego. Żeby nie było, to nie przepadam za specjalnym wywyższaniem ani poniżaniem ludzi, nawet jeżeli jest to Bill Gates. Dlatego bardzo mnie wkurzają teksty typu Wielki Elektronik, czy Wielki programista. Osobiście uważam, że programista z niego jest marny, a na elektronice to się wcale nie zna. Natomiast jest wręcz genialnym ..... ekonomem. Naprawdę z kilkoma dolarami w kieszeni wybudował imperium. I tego powinniśmy się od niego uczyć.

Co do upadku jego firmy. Nie sądzę. Firma jego jest ogromna, a jej rezerwy finansowe jeszcze większe. Poza tym jeżeli nie zauważyliście, to Microsoft nie sprzedaje wyłącznie oprogramowania.

PS. Osobiście życzę Microsoftowi jak najlepiej. Dlaczego?? - sprawa jest prosta. Jeżeli jest wielki Windows i niszowy linux, to są wirusy na windows i święty spokój na linuxa. Jak windowsa braknie, to wirusy zaczną się na linux. A wtedy ja wynoszę się na inny system operacyjny.

I tym optymistycznym akcentem kończę wypowiedź.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#44  2006-05-25 00:03:09

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: Co to jest??

Ja czasami gram w Fallouta to mam Windę. I drukarkę Lexmark :-([/quote]

Przecież

falout 1
falout 2
falout tactics

działją pod emulatorami jak wine czy cedega. Wiem poniewż wcześniej o nich czytałem i wiele osób to uruchomiło . No i braciakowi ostatnio instalowałem tą grę (falout tactics). Co do drukarki lexmarkl nie ma lekko ale da się to zrobić. trzeba tylko chcieć


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#45  2006-05-25 07:41:35

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Co to jest??

Windę mam praktycznie od netu odciętą ( tylko awaryjnie stosuje), to nie jest to zły OS. A jak już zapłaciłem za ni ą, to choć pogram sobie.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#46  2006-05-25 10:21:39

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Co to jest??

A tak propo emulacji, wiecie moze jak uruchomic programy typu photoshop/premiere/etc pod DebianeM? Probowalem przez wine ale na nic to...


Registered Linux User: #417111
[img]http://chyl.org/pub/images/dug_button.png[/img]

Offline

 

#47  2006-05-25 11:04:48

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Co to jest??

crossover


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#48  2006-05-25 12:44:49

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Co to jest??

Czy udało sie komuś uruchomić z powodzeniem program Statistica pod wine/crossover office ?


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#49  2006-05-25 13:19:28

  synchro - Członek DUG

synchro
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Co to jest??

Próbowałem Statistica 6.0 przy pomocy cxoffice zainstalować. Niestety. Niby pokazało się okno z programem, ale zaraz potem wywaliło komunikat:

Kod:

Error Number: 0x80040707
Description

Potem pokazały się komunikaty w języku angielskim, że Statistica wymaga IE powyżej któregoś tam numerku i M$office minimum jakiegoś tam. No i skończyło się na zwisie - czarna dziura. A tego czarnego okna za Chiny Ludowe wyłączyć nie mogłem.
Tyle z moich doświadczeń. :)

Offline

 

#50  2006-05-25 13:30:20

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Co to jest??

Ja doszedłem dalej, nawet uruchimiłem głowne oko wersji, chyba, 5, ale po wybraniu rodzaju obliczeń dużo krzaków i koniec radochy. A już się prawie cieszyłem, że zrobiłem kumplowi radochę. :(


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.015 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00012 SET CHARSET latin2
0.00007 SET NAMES latin2
0.00146 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.149.243.32' WHERE u.id=1
0.00097 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.149.243.32', 1714248255)
0.00058 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714247955
0.00064 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=3708 AND t.moved_to IS NULL
0.00006 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00576 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=3708 ORDER BY p.id LIMIT 25,25
0.00116 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=3708
Total query time: 0.01082 s