Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-02-18 17:15:20

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Debian a laptop ?

Witam,
wlasnie sie "przypaletalem" na to forum :)
Chce sie dowiedziec jak sprawuje sie Debian na laptopie, chodzi mi o stacje robocza do wszystkiego :) - tz. multimedia - np. sciaganie fotek z aparatow foto, jakies filmmiki -dvd i dvix., jakies  OpenOffice, dolacznie pendrive, i wogole to co jest potrzebne by miec wszystko w walizce :)))
Oczywiscie tez jakiegos Apache + PHP + MySql do testow, jakis Postfix itp by wyslyac maile prosto z laptopa a nie przez serwer (bo po co :) z tamtad tylko odbieram :)).
Slyszalem ze Debian ma cos w rodzaju portow jak FreeBSD ???
A to dlatego bo zonaka czasem tez z tego kozysta i jak ma KDE to sie cieszy :)

Dodam ze nie mialem stycznosci z ta dystrybucja Linuxa, uzywam na codzien FreeBSD na serwerze i obecnie mam na laptopie Aurox 10.1 a to z uwagi na w/w multimedia z czym np. pod FreeBSD sa problemy.

I ktore plytki trzeba sciagnac (*.iso) do podstawowej instaliki + łokienka :)

Z gory dzieki za odp :)


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

#2  2005-02-19 19:52:41

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Debian a laptop ?

Wszustko zalerzy od tego jakie sa parametry twojego laptopa....
Ja np instalowalam Debiana w sumie na 3 laptopach z tego na jednym troche sie musialam pomeczyc z konfiguracja x'ow i wszystko ladnie dziala bez problemow :]

jesli chodiz o ilosc sciagnietych plytek to jesli masz szybkoi dostep do netu to wystarczy ze zassasz sobie tylko 1 plytke a puzniej wezmiesz i bedziesz instalowal pakiety z internetu najnwsziejsze :]

A co do kde to czywiscie jest :]

P.S. ja na swojeje workastacji w domu mam wasnie mase uslug poinstalowanych i fajnie to wszystko dziala :]


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#3  2005-02-21 11:46:47

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Re: Debian a laptop ?

Wszustko zalerzy od tego jakie sa parametry twojego laptopa....
[/quote]

Witam, parametry to (mysle ze wystarcza :)))

Procek - 1.5 GHz Celeron M, 256 RAM, dysk 40 GB, grafika 64MB, wszystko na podzespolach SiS (jak w wiekszosci laptopow)

Co o lacza - DSL 2MB :))) wlasnie zasysam druga plytke, co do sieci nie mam na "okraglao" dostepu i dlatego sie pytam jakie plytki sa potrzebne do zainstalowania systemu, np. FreeBSD potrzebuje 1 szt (z okienkami) a Aurox 4 szt :( chce najpierw zainstalowac Debiana na PC gdzie mam wolny dysk 40 GB a dopiero jak go przegladne na laptopie :) bo musze na czyms pracowac :)))


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

#4  2005-02-21 11:56:45

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Debian a laptop ?

W sumie wszystko zalerzy jakiego srodowiska graficznego uzywasz :] bo np do spolonizowanego KDE trzeba 5 plytek ale jesli masz 3 i reszte pakietow dociagniesz sobie z netu to tez bedzie....
jesli posiadasz lacze 2 Megabity to jesli sobie sciagniesz 1 plytek debiaana zaisntalujesz system i zaczniesz zasysac pozostale pakiety z netu co zajmie CI jakies 1,5 - 2 godzin to tez bedzie dobrze :]


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#5  2005-02-21 12:21:49

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Re: Debian a laptop ?

W sumie wszystko zalerzy jakiego srodowiska graficznego uzywasz :] bo np do spolonizowanego KDE trzeba 5 plytek ale jesli masz 3 i reszte pakietow dociagniesz sobie z netu to tez bedzie....
jesli posiadasz lacze 2 Megabity to jesli sobie sciagniesz 1 plytek debiaana zaisntalujesz system i zaczniesz zasysac pozostale pakiety z netu co zajmie CI jakies 1,5 - 2 godzin to tez bedzie dobrze :][/quote]

Tz. powiem tak :) chce zainstalowac Debiana w domku na testowym PC i wole wszystko miec pod reka, nie mam w domu lacza bo tepsa to ch... i jakos nie moga u mnie tego podlaczyc, nie mieszkam na bezludnej wyspie :) (dla zainteresowanych) a lacze DSl mam gdzie indziej - mam tam serwery i tak to wyglada :)
Na laptopa zainstaluje ja go poogladam na PC, musze sprawdzic czy wszystko mi bedzie dzialac itd ....
chce zainstalowac KDE i najlepiej najnowsze :) sciagam plytki debian-30r4-i386-binary-xxxx.iso czy to najnowsza wersja ???  sorki za lamowate pytania :) ale jak pisalem nie znam tej dystrybucji :)))


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

#6  2005-02-21 13:43:49

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Debian a laptop ?

Daj spokój z Woodym 3.0.r4 - jest tak stare że może nawet nie mieć sterów do Twojego sprzętu. Tylko Sarge (testing)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#7  2005-02-21 13:49:53

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Re: Debian a laptop ?

Daj spokój z Woodym 3.0.r4 - jest tak stare że może nawet nie mieć sterów do Twojego sprzętu. Tylko Sarge (testing)[/quote]
A ja juz zassalem 3 plytki :( a co to znaczy stare - chodzi o Debiana, znam ludzi dla ktorych slowo "stare" oznacza wersje "z wczoraj" :)
A masz jakis link do sciagniecia plytek - *.iso ???
Najlepiej jakis szybszy serwerek :)
Jakie ma oznaczenia jakas najnowsza wersja Debiana, najlepiej stable (stabilna) lub jakas co chodzi stabilnie :)))
jak pisalem chce to na stacje robocza a nie na eksperymenyt :)


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

#8  2005-02-21 14:46:14

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Debian a laptop ?

ta jest, oley woody'ego i ściągaj sarge (testing)... najlepiej jednak przez sieć, ale skoro ci to nie pasuje, to jest taki link:

http://ftp.acc.umu.se/pub/cd-images/debian-weekly/i386/

goście co tydzień robią nowe obrazy sarge, w sumie nazbierało się ich aż 14 (!!!) - strasznie grubo moim zdaniem, wątpię żeby tyle było potrzebne

'stare' oznacza w tym przypadku _naprawdę_ stare. woody był wydany jakoś tak chyba latem '02, i od tamtej pory na soft nanoszone są tylko łaty bezpieczeństwa i inne pierdoły, czyli masz np. kde bodajże 2.2 z wszystkimi patchami, ale przecież dawno jest już dostępne kade 3.3...


linux regd. user #248790

Offline

 

#9  2005-02-21 15:06:54

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Re: Debian a laptop ?

ta jest, oley woody'ego i ściągaj sarge (testing)... najlepiej jednak przez sieć, ale skoro ci to nie pasuje, to jest taki link:

http://ftp.acc.umu.se/pub/cd-images/debian-weekly/i386/

goście co tydzień robią nowe obrazy sarge, w sumie nazbierało się ich aż 14 (!!!) - strasznie grubo moim zdaniem, wątpię żeby tyle było potrzebne

'stare' oznacza w tym przypadku _naprawdę_ stare. woody był wydany jakoś tak chyba latem '02, i od tamtej pory na soft nanoszone są tylko łaty bezpieczeństwa i inne pierdoły, czyli masz np. kde bodajże 2.2 z wszystkimi patchami, ale przecież dawno jest już dostępne kade 3.3...[/quote]

No to faktycznie "zabytek", moze na serwer lub jakies inne zasosowanie dla konsoli to by chodzilo ale na workstacje faktycznie sie
nie nadaje.
Sciagam juz obrazy z podanego adresu, transfer 240 KB/s byle tak dalej :) ktore plytki najlepiej sciagnac, bo faktycznie jest 14 szt :) tak by odpalic dla testow workstacje z KDE i jakimis dodatkowymi programami, czy jest jakis podzial w tych plytkach - np. od 1-5 to instalki, 6-8 pakiety a reszta to zrodla ??? bo po co mam sciagac wszystkie :) zreszta jak mi "podejdzie" to na laptopie mykne go przez siec, mysle ze jest to podobne do FreeBSD ports ?


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

#10  2005-02-21 15:32:50

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Debian a laptop ?

tego już niestety nie wiem :/
instalowałem przez sieć


linux regd. user #248790

Offline

 

#11  2005-02-21 15:36:54

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Re: Debian a laptop ?

tego już niestety nie wiem :/
instalowałem przez sieć[/quote]

A to szkoda :( sciagne ile sie dzisiaj da :) i zobacze co to :)


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

#12  2005-02-21 16:57:34

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Debian a laptop ?

Tak na upartego to wystarczą ci 2, góra 3 sztuki. Na drugiej lub trzeciej jest KDE. Ale też przez sieć instalowałem :)[/list]


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#13  2005-02-21 17:04:43

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Re: Debian a laptop ?

Tak na upartego to wystarczą ci 2, góra 3 sztuki. Na drugiej lub trzeciej jest KDE. Ale też przez sieć instalowałem :)[/list][/quote]

Mam 1 i 2 narazie, na druiej jest cos z KDE ale nie przegladalem dokladnie bo dopiero wypalilem plytke, koncze sciagac trzecia :)
Narazie dzieki :)
W domku ogladne co to i jak to chodzi :)))


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

#14  2005-02-23 11:48:21

  jata - Użytkownik

jata
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2004-10-14

Re: Debian a laptop ?

hmm...

ja tam proponuje ubuntu..:)

jedna plytka a jaest prawie wszystko..;)

oprocz KDE, bo jest Gnome..:)

ale zaden problem potem przy okazji sobie dociagnac co trzeba chocby z repozytoriow debiana..

a dlaczego ubuntu a nie sarge??

bo ja mialem akurat problem, zeby zainstalowac sarge'a na laptopie..
iXFree sie strasznie kaszanily i nie chcialy obsluzyc WXGA...

ubuntu na "dzien dobry" zawiera X.org, wiec pewnie bedzie mniej problemow [ale tego juz nie sprawdzilem..:(]

generalnie..

http://www.ubuntu.com/

acha..

ubuntu oczywiscie jest skladane na podstawie Debiana..:)
[to dla tyhc, co nie wiedza..:)]

sorki za chaos!

pzdr!


jata aka algol vel MaDfReAk

Offline

 

#15  2005-02-23 12:03:57

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Re: Debian a laptop ?

Witam,
dzieki za odp :) narazie "cwicze" Debian na PC, musze poogladac zanim sie zdecyduje na instalke na laptopa by nie siedziec wieki przy konfiguracji.
Co do Debiana, uwazam ze jest to dobra dystrybucja Linux'a - wszyscy tak mowia :) jesli nie najlepsza :)
Na codzien uzywam FreeBSD 5.3 na PC i na serwerze, smiga jak ta lala :))))
Na laptopie mam narazie Aurox 10.1, musze przyznac ze tez dobrze chodzi ale ....
FreeBSD narazie nie planuje na laptopa bo sa problemy z multimediami a chce by to wszytko chodzilo. Ot poprostu taka rozbudowana stacja robocza z "emulacja" serwera WWW do testowania roznosci :))) Czyli do zabawy i do pracy.


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.008 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00011 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00126 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.222.200.143' WHERE u.id=1
0.00070 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.222.200.143', 1714108470)
0.00043 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714108170
0.00046 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=431 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00169 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=431 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00104 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=431
Total query time: 0.00578 s