Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-11-18 12:16:48

  mephysto - Użytkownik

mephysto
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-25

Cyfrówka i ogólnie USB pod Etchem...

Witam, przepraszam, że znowu kolejny temat ale ostatnio ( dokładnie 2 dni temu ) wgrałem od nowa Etcha z płytki netinstall i teraz go konfiguruje i napotykam na problemy.

Obecny problem to USB:

Podpinam Cyfrówke do usb i czekam i czekam... i nic. Wczesniej odrazu wukryło urządzenie i zamontowałoa teraz? wydale polecenie lsusb:

Kod:

Hal:/home/zazu# lsusb
Bus 001 Device 003: ID 054c:0010 Sony Corp. DSC-S30/S70/S75/F505V/F505/FD92 Cybershot/Mavica Digital Camera
Bus 001 Device 002: ID 041e:400d Creative Technology, Ltd WebCam PD1001
Bus 001 Device 001: ID 0000:0000
Bus 002 Device 001: ID 0000:0000

popatrzyłem po wcześniejszych tematach i zgodnie z ich terścią próbuje ręcznie zamontować to urządzenie jednak dostaje:

Kod:

mount: you must specify the filesystem typ

Wpisuje dla pewności lsmod i na liście widnieje [b]usbcore[/b]. Żeby jeszcze nie było, chce sprawdzić w jajku czy wszystko jest zgodne dla USB i tutaj odziwo dostaje niezłe "jaja" ponieważ po wpisaniu

Kod:

 Hal:/home/zazu# menuconfig
bash: menuconfig: command not found

nie zaleznie gdzie bym tej komendy nei urzył. Ehhh sam nie wiem. Nie jestem jakimś specem od linuxa dlatego pytamludzi, którzy pewnie więcej żebów na tym zjedli. Jak sobie poradzić?


[img]http://img156.echo.cx/img156/8995/dajcierzyc1go.gif[/img]

Offline

 

#2  2006-11-18 12:20:41

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: Cyfrówka i ogólnie USB pod Etchem...

w folderze/ katalogu ze źródłem jądra masz wpisać make menuconfig.
Btw. montując to urządzenie usb zdefiniuj typ systemu plików poczytaj manuala mount.


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
[url=http://fluxboxpl.org]FluxboxPL[/url] | [url=http://zielony.fluxboxpl.org/blog/]Mój Lepszy Świat[/url] | [url=http://www.unixy.pl/]UnixyPL[/url] | [url=www.adescom.pl]Telenia VOIP dla ISP[/url]
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#3  2006-11-18 12:46:16

  mephysto - Użytkownik

mephysto
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-25

Re: Cyfrówka i ogólnie USB pod Etchem...

ściągnełem źródła do mojego jajka (2.6.17.2) wydałem polecenie make menuconfig i niestety nastapił crasch.

Kod:

  HOSTCC  scripts/basic/fixdep
  HOSTCC  scripts/basic/split-include
  HOSTCC  scripts/basic/docproc
  HOSTCC  scripts/kconfig/conf.o
  HOSTCC  scripts/kconfig/kxgettext.o
  HOSTCC  scripts/kconfig/mconf.o
  SHIPPED scripts/kconfig/zconf.tab.c
  SHIPPED scripts/kconfig/lex.zconf.c
  SHIPPED scripts/kconfig/zconf.hash.c
  HOSTCC  scripts/kconfig/zconf.tab.o
  HOSTLD  scripts/kconfig/mconf
  HOSTCC  scripts/kconfig/lxdialog/checklist.o
In file included from scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:24:
scripts/kconfig/lxdialog/dialog.h:31:20: error: curses.h: Nie ma takiego pliku ani katalogu
In file included from scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:24:
scripts/kconfig/lxdialog/dialog.h:128: error: expected ‘=’, ‘,’, ‘;’, ‘asm’ or ‘__attribute__’ before ‘use_colors’
scripts/kconfig/lxdialog/dialog.h:129: error: expected ‘=’, ‘,’, ‘;’, ‘asm’ or ‘__attribute__’ before ‘use_shadow’
scripts/kconfig/lxdialog/dialog.h:131: error: expected ‘=’, ‘,’, ‘;’, ‘asm’ or ‘__attribute__’ before ‘attributes’
scripts/kconfig/lxdialog/dialog.h:143: error: expected ‘)’ before ‘*’ token
scripts/kconfig/lxdialog/dialog.h:146: error: expected ‘)’ before ‘*’ token
scripts/kconfig/lxdialog/dialog.h:147: error: expected ‘)’ before ‘*’ token
scripts/kconfig/lxdialog/dialog.h:148: error: expected ‘)’ before ‘*’ token
scripts/kconfig/lxdialog/dialog.h:149: error: expected ‘)’ before ‘*’ token
scripts/kconfig/lxdialog/dialog.h:151: error: expected ‘)’ before ‘*’ token
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:31: error: expected ‘)’ before ‘*’ token
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:59: error: expected ‘)’ before ‘*’ token
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:95: error: expected ‘)’ before ‘*’ token
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c: In function ‘dialog_checklist’:
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:117: error: ‘WINDOW’ undeclared (first use in this function)
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:117: error: (Each undeclared identifier is reported only once
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:117: error: for each function it appears in.)
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:117: error: ‘dialog’ undeclared (first use in this function)
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:117: error: ‘list’ undeclared (first use in this function)
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:117: warning: left-hand operand of comma expression has no effect
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:121: warning: implicit declaration of function ‘endwin’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:122: warning: implicit declaration of function ‘fprintf’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:122: warning: incompatible implicit declaration of built-in function ‘fprintf’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:122: error: ‘stderr’ undeclared (first use in this function)
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:140: error: ‘COLS’ undeclared (first use in this function)
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:141: error: ‘LINES’ undeclared (first use in this function)
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:143: warning: implicit declaration of function ‘draw_shadow’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:143: error: ‘stdscr’ undeclared (first use in this function)
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:145: warning: implicit declaration of function ‘newwin’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:146: warning: implicit declaration of function ‘keypad’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:146: error: ‘TRUE’ undeclared (first use in this function)
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:148: warning: implicit declaration of function ‘draw_box’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:148: error: ‘attributes’ undeclared (first use in this function)
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:149: warning: implicit declaration of function ‘wattrset’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:150: warning: implicit declaration of function ‘mvwaddch’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:152: warning: implicit declaration of function ‘waddch’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:156: warning: implicit declaration of function ‘print_title’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:159: warning: implicit declaration of function ‘print_autowrap’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:166: warning: implicit declaration of function ‘subwin’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:190: warning: implicit declaration of function ‘print_item’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:194: warning: implicit declaration of function ‘print_arrows’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:197: warning: implicit declaration of function ‘print_buttons’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:199: warning: implicit declaration of function ‘wnoutrefresh’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:201: warning: implicit declaration of function ‘doupdate’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:204: warning: implicit declaration of function ‘wgetch’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:211: error: ‘KEY_UP’ undeclared (first use in this function)
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:211: error: ‘KEY_DOWN’ undeclared (first use in this function)
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:221: error: ‘FALSE’ undeclared (first use in this function)
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:222: warning: implicit declaration of function ‘scrollok’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:223: warning: implicit declaration of function ‘wscrl’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:232: warning: implicit declaration of function ‘wrefresh’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:282: warning: incompatible implicit declaration of built-in function ‘fprintf’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:283: warning: implicit declaration of function ‘delwin’
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:287: error: ‘KEY_LEFT’ undeclared (first use in this function)
scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:288: error: ‘KEY_RIGHT’ undeclared (first use in this function)
make[2]: *** [scripts/kconfig/lxdialog/checklist.o] Błąd 1
make[1]: *** [menuconfig] Błąd 2
make: *** [menuconfig] Błąd 2

[img]http://img156.echo.cx/img156/8995/dajcierzyc1go.gif[/img]

Offline

 

#4  2006-11-18 12:51:13

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: Cyfrówka i ogólnie USB pod Etchem...

apt-get installl libncurses5-dev


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
[url=http://fluxboxpl.org]FluxboxPL[/url] | [url=http://zielony.fluxboxpl.org/blog/]Mój Lepszy Świat[/url] | [url=http://www.unixy.pl/]UnixyPL[/url] | [url=www.adescom.pl]Telenia VOIP dla ISP[/url]
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#5  2006-11-18 13:45:23

  mephysto - Użytkownik

mephysto
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-25

Re: Cyfrówka i ogólnie USB pod Etchem...

Dziękuję za pomoc po instalacji tego pakietu menuconfig działa. Sprawdziłem wszystko i USB jest włączone. jednak nawet jak określe mu ręcznie system plików ( czy to -a czy -t vfat ) nagle dostaje komunikat, że nie ma urządzenia :(.  Jedbnak to nie jest jedyny problem. Doszła jeszcze grafika.

Zainstalowałem swoim sposobem stery Nvidii i niby działają jednak nie mam obsługi openGL  i ogólnie na starcie nie pojawia mi się logo nvidii. Postanowiłem wiec pójść za radą bardziej obytych i zainstalowałem sterowniki sposobem czadmana ( ten przyklejony w tym dziale ). Nie było żadnych błędów jednak:

Kod:

Hal:/home/zazu# glxinfo | egrep '(direct|OpenGL)'
bash: glxinfo: command not found
Hal:/home/zazu#

I logo nie pojawia się. Do tego nie mogę odpalić nic co wymaga GLX. W tym przypadku gry ET.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? radę? Cały czas przeszukuje forum i google szukajac jakiś sposobów na gada. jednak...

EDIT: ciekawostka:

Kod:

Nov 18 14:07:01 Hal kernel: usb 1-2: new full speed USB device using uhci_hcd and address 14
Nov 18 14:07:02 Hal kernel: usb 1-2: configuration #1 chosen from 2 choices

Kto pomoże mi to zinterpretować?:>


[img]http://img156.echo.cx/img156/8995/dajcierzyc1go.gif[/img]

Offline

 

#6  2006-11-18 22:01:53

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Cyfrówka i ogólnie USB pod Etchem...

jaka komenda montujesz ... pokaz wiekszy fragment dmesg (a przynajmniej dmeg | tail -n 20) zaraz po wlaczeniu apartu ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#7  2006-11-19 02:12:36

  mephysto - Użytkownik

mephysto
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-25

Re: Cyfrówka i ogólnie USB pod Etchem...

Przerzuciłem się na Sida'a mam teraz jajko z serii 2.6.18 a nie 2.6.17 i już usb osbługuje normalnie. Ogólnie większość problemów ze sprzętem się rozwiązała


[img]http://img156.echo.cx/img156/8995/dajcierzyc1go.gif[/img]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.008 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00017 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00159 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.191.132.36' WHERE u.id=1
0.00137 UPDATE punbb_online SET logged=1716021118 WHERE ident='18.191.132.36'
0.00023 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1716020818
0.00055 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=5875 AND t.moved_to IS NULL
0.00027 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00066 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=5875 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00117 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=5875
Total query time: 0.00606 s