Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-07-28 23:21:14

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Prośba o pliki konfiguracyjne

Hej,

mam dziwny sposób uczenia się i dochodzenia do różnych rzeczy a mianowicie jak coś robie lubie poogladać sobie np źródła stron jeśli robie stronę oraz pliki konfiguracyjne jeśli coś też ustawiam. Teraz chcę zrobic sobie serwer i zaczynam od proxy. Fajnie by było gdyby kilka osób napisało jak ma rozwiazaną sieć i serwer proxy oraz zamieści swój plik konfiguracyjny. Z takich plików mozna wiele się naucyć a zwłaszcza ja. :)

Offline

 

#2  2004-07-29 10:41:45

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Prośba o pliki konfiguracyjne

Generalnie ja unikam jak ognia uzywania proxy, ewentualnie jeli juz jest bardzo duza i zalagowana siec to wtedy z wiielkim bolem zabieram sie za proxy, co do prox to jak musze to uzywam squida tu masz ladna doku,mentacje

http://squid-docs.sourceforge.net/latest/html/book1.html

http://www.pwsz.krosno.pl/~radgol/strona/squid_conf.pdf


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#3  2004-07-30 17:50:38

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Prośba o pliki konfiguracyjne

Troche to dziwne. Kto stawiając serwer zaczyna od proxy? Zresztą proxy jest na naprawde duże sieci. Jeśli sie ma mały lan, to może to powodować spore spowolnienia w pracy serwera w zamian za niewielkie korzyści. No i trzeba mase miejsca na dysku przeznaczyć na cache. Ogólnie walić proxy :) No ale nauczyć sie chyba warto.

Offline

 

#4  2004-08-02 21:22:24

  mowens - Użytkownik

mowens
Użytkownik
Zarejestrowany: 2004-05-19

Re: Prośba o pliki konfiguracyjne

Osobiscie uzywałem squida ale przez niego siec(niecale 200 userów) po paru dniach spowolniala i to strasznie, restart squida i wsio wraca do normy, nieweim czy wine ponosi zle skonfigurowany squid, czy tez twardziel który mimo iz na rozmiar 17 GB, był tzn. jest wysłuzonym, "rzęźiącym" staruszkiem :) osobiscie na dzień dzisiejszy nieużywam z powodu w/w problemu

Offline

 

#5  2004-08-11 19:36:58

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: Prośba o pliki konfiguracyjne

Ja mam wprawdzie mala siec ale proxy i tak jest potrzebne. Niech cachuje mi co sie da bo lacze nie jest duze tzn bedzie duze bo to DSL 512. Miejsca na dysku mam sporo na cache przeznaczyc moge ok 20GB nawet. Dysk WD 80GB z 8mb cache wiec mulic sie nie powinien.

Kamikaze moze masz racje nie powinienem stawiac serwera od proxy ale na obecna chwile nei mam jeszcze lacza wiec zaczynalem od tego do czego nie potrzebuje polaczenia z netem. Troche az sie boje mojego zadania bo nie wiem czy dam rade tak skonfigurowac dzielenie lacza (za pomoca chyba shaperda) aby przy korzystaniu z neta kilku osob kazy mial po rowno lacza.

Offline

 

#6  2004-08-12 16:14:02

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Prośba o pliki konfiguracyjne

A wiec sprwa ma sie tak z doswiadczenia wiem ze proxy to raczej an duze i zalgowane seci sie stosuje, a nic IC ne zastapi dobrze zrobionego kolejkowaniaco do shaperd'a to nie jest on zbyt wydajny, najlpeije samemu napisac sobie regulki do kolejkowania


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#7  2004-08-12 22:05:30

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: Prośba o pliki konfiguracyjne

JA u siebie mam zamiar postawic shaperda bo sam to nie napisze regolek wszystkich a shaperd bedzie chyba najlatwiejszym wyjsciem. Czytsajac dokumantacje shaperda byla wzmianka o wspolpracy ze squidem wiec powinno byc dobrze. Wiem ze proxy najlepiej w duzych sieciach ale przy malych laczach kazdy KB jest wazny.

Offline

 

#8  2004-08-13 02:09:07

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Prośba o pliki konfiguracyjne

Ale nie zapominaj ze squid tez generuje rucj w sieci,
co do kolejkoawnia to moze bede Ci cos mogla w stamnie pomuc, co do wspulpracy squida z shaperdem to sprawa ma sie tak ze to troche mija sie z celem :]
Acha jak masz zamiar robic sieci Wirellesowe to moge Ci zaoferowac anteny i pomoc w konfiguracji sprzetu,,,


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#9  2004-08-13 07:20:22

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: Prośba o pliki konfiguracyjne

Sprawa wyglada tak. Sieć juz jest od 2 lat - 10 komputerów razem ze mną. Neta do tej pory mamy SDI rozdzielonego na routerze dlink dp602 (może chce ktos kupić?) Mam teraz urlop i po neidzieli ide zamówić DSL 512. Od 1 września (niektórzy już nawet tak maja) TPSA przyśpiesza DSLe. W cenie 512 będzoe 1mb a w cenie 1mb będzie 2mb. Nowa opcja dojdzie DSL 500 w niższej cenie jak obecnie. Z tego co wiem bedę zakładał 512 teraz i zaraz po prześpieszeniu będzie 1 mb na 10 osób więc w sam raz.
Serwer mam już zakupiony. AMD Duron 800MHz, 160MB ram (troszke mało ale dam coś jak sprzedam router), dysk 80GB 8MB cache itd
LINUX - Debian woody (zastanawiam się nad sarge całkowicie ale to się zobaczy.

Serewer ma obsługiwać:
1. shaperd lub coś podobnego
2. proxy
3. apache (na strone sieci)
4. DHCP (chciałbym po MAC przydzielac IP bo nie chce mi sie latać do ludzi i ustawiać im IP)

Offline

 

#10  2004-08-13 13:32:20

  wepster - Site Admin

wepster
Site Admin
Skąd: gorlice
Zarejestrowany: 2005-02-07
Serwis

Re: Prośba o pliki konfiguracyjne

Ja jako uzytkowinik takiej sieci jaka jest opisana wyzej raczej nie martwil bym sie o to czy mi net bedzie chodzil(chociaz to zalezy od tego czy bedzie zrobione dobrze, i jaka technologia cable lan czy wlan - z tym drugim mam wiele wspulnego i wcale za tym nie przepadam)


wepster
jeden z trojki
wepster@ciasny.net

Offline

 

#11  2004-08-13 13:36:09

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Prośba o pliki konfiguracyjne

I Ty narzekasz na maszyne na jakiej masz server w jednej z firm w ktorej pracuje jes tak
polpak 1 megabit
130 userow
a server to Celeron 400 MHz 128 MB RAM'u dysk 80 GB 8MB Cache
i dziala to dosc w miare

Co do twoich zastosowan to:
1 - dhcp po mac''ach - dobry pomysl
2 - ja juz dhcp po mac'ach to i fitrowanie pakietow po mac'ach
3. squid dla 10 osob nie jest CI wcale potrebny jak bedziesz mial DSL 1 Mbit teoretycznie kazdemu z serow mozesz zagwarantowac 11 kilo transferu + pasmo zaporzyczane jak lacze jest nie ajete


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#12  2004-08-14 08:55:16

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: Prośba o pliki konfiguracyjne

Teoretycznie przy 1 mb squid moglby nie byc potrzebny. Mam juz nagrana osobe ktora mi to wszystko wykona bo jednak samemu nie bede mial na to czasu bo za tydzien koniec urlopu a pracuje od rana do wieczora :(

Na maszyne nie narzekam tylko jescze na ilosc ramu. Komputer ten niestety musialem w wiekszosci kupic bo moj celeron 266MHz nie nadawal sie troszke do obslugi dysku potem gdy chcialem go przetestowac cos uszkodzilem chyba bo sie nie wlaczal. Okazala sie chyba karta grafiki ale nei jestem pewien do teraz a juz spret niekompletn aby go sprawdzic.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.012 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00010 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00129 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.236.98.81' WHERE u.id=1
0.00077 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.236.98.81', 1711726348)
0.00055 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711726048
0.00069 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.59.208'
0.00114 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=72 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00187 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=72 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00121 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=72
Total query time: 0.00771 s