Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-04-21 13:26:48

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

Czy orientuje się ktoś co  odpowiada za ciągłe podawanie napiecia na klawiature i mysz po wyłączeniu kompa. Pewnie zasilacz atx, ale czy da rade to jakos wyeliminować nie tracąc możliwości wyłączania sie całkowitego kompa za pomocą halt bez używania przyciku power na kompie?


Pozdrawiam

Offline

 

#2  2007-04-21 14:26:49

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

Czyli pozostaje mi przycisk z tyłu obudowy z zasilacz:-/


Pozdrawiam

Offline

 

#3  2007-04-21 14:59:06

  ruun - Użytkownik

ruun
Użytkownik
Skąd: Kruszwica
Zarejestrowany: 2007-04-18
Serwis

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

też jestem zaiteresowany roziazaniem tego problemu, na pewno da się to zrobić bo "fruwające okna Billa" potrafią wyłączyć napięcie.


[img]http://img514.imageshack.us/img514/2116/ubarnewje4.png[/img]
[url=http://panzer-division.pl][img]http://img193.imageshack.us/img193/3126/userbart.jpg[/img][/url]

Offline

 

#4  2007-04-21 16:31:02

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

Po wyłączeniu windy jest tak samo, mysz się świeci.
To jest chyba wina płyty głównej i jakiegoś lobby energetycznego.


Pozdrawiam

Offline

 

#5  2007-04-21 18:07:30

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

ktoś może wie jak sprawa wygląda z linuxbiosem?


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#6  2007-04-22 11:54:57

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

Po wyłączeniu windy jest tak samo, mysz się świeci.
To jest chyba wina płyty głównej i jakiegoś lobby energetycznego.[/quote]
Ja tam wyłączam z buta (listwa Acar) po PowerOff przyciskiem.
Wam też polecam, to bardzo ekologiczne. Urządzenia pracujące w trybie StandBy niby zużywają tylko kilka watów ale jeśli masz tych urządzeń więcej to się nieźle nazbiera. Sam ostatnio odchudziłem kompa (wywaliłem drugą nagrywarke, flopa, drugi mały dysk) i od razu lepiej się czuję :)


[url=https://www.youtube.com/watch?v=rNg2Dh6gPkw]Nemo sailing home...[/url]

Offline

 

#7  2007-04-22 12:04:16

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

wywaliłem drugą nagrywarke, flopa[/quote]
Czy niepracująca nagrywarka oraz flop podłączona do zasilacza pobiera jakąś energię?


Pozdrawiam

Offline

 

#8  2007-04-22 12:26:26

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

No tak, wszystko co jest podłączone do zasilania i nie ma bezpośrednio wyłącznika odcinającego go od napięcia zasilania pobiera prąd np. TV wyłączony pilotem. Nie widziałem jeszcze telewizora który wyłączyłby się całkowicie od zasilania np. przekaźnikiem.


[url=https://www.youtube.com/watch?v=rNg2Dh6gPkw]Nemo sailing home...[/url]

Offline

 

#9  2007-04-22 13:03:03

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

Czy niepracująca nagrywarka oraz flop podłączona do zasilacza pobiera jakąś energię?[/quote]
Podczas czuwania, z przetwornicy leci tylko 3.3V i zasila płyte (+proc'a, karty). Napędy są odciąte od zasilania.

Offline

 

#10  2007-04-22 13:11:36

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

a jak sprawa ma się z laptopem? u mnie po wyłączeniu mysz "zdycha", świecą się tylko ledy oznaczające "bateria naładowana" i "podłączony do prądu". czy oprócz tego również:

z przetwornicy leci tylko 3.3V i zasila płyte (+proc'a, karty)[/quote]
?


[url=http://terapieautorskie.pl][img]http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif[/img][/url]
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#11  2007-04-22 14:22:21

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

Mi chodzi o to czy przy dzialającym kompie cdrom coś pobiera (przy zalozeniu ze nie ma w nim plyty a wiec si enie kreci) a jezeli pobiera to ile wat ?

Nawiasem mowiąc ile wat pobiera dysk obojetnie jaki tak dla orientacji?


Pozdrawiam

Offline

 

#12  2007-04-22 15:00:31

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

wszystkie sprzęty czy się krecą czy nie pobierają coś mocy w przypadku gdy działa nam dysk ~25Wat, nagrywarka podobnie, czytnik płyt ~15/20Wat, a ile pobierają przy wyłączonym to nie wiem ale podejrzewam że nie aż tak wiele


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#13  2007-04-22 15:37:38

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

thx


Pozdrawiam

Offline

 

#14  2007-04-22 16:05:06

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

Zazwyczaj tryb stand by wynosi od ~1% do 5% mocy znamionowej urządzenia.

Poczytałem troche specyfikacje moich zabawek :)


[url=https://www.youtube.com/watch?v=rNg2Dh6gPkw]Nemo sailing home...[/url]

Offline

 

#15  2007-04-22 17:54:33

  Kornel - Użytkownik

Kornel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-26

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

W moim laptopie (IBM r40) po wyłączeniu kompa jeżeli jest podłączony zasilacz, to świeci mi LAN (pewnie dla Boot from LAN) oraz mam zasilanie na USB, dobre dla ładowania mp3:p na baterii wszystko jest wyłączone. na noc kabel z gniazdka i po sprawie:) Te Stand By to po prostu marnowanie energii i naszego środowiska!! czego się nie robi dla wygody(telewizory, wieże i inne pierdoły włączane z pilota a nie z wyłącznika) :p A z drugiej strony to kasa dla energetyki za free!

Offline

 

#16  2007-04-22 17:59:15

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

W jakimś kraju zabronili wstawiać LEDY do trybu stand by to telewizorów tylko nie pamiętam w jakim.


Pozdrawiam

Offline

 

#17  2007-04-22 18:20:45

  Kornel - Użytkownik

Kornel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-26

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

To i tak mała pociecha, led bierze około 50mA a to jest tylko część co pobiera urządzenie w stand by, dochodzi do tego pewnie zasilacz impulsowy, odbiornik IR i pewnie masa innych elementów. ale niech pracują, bo ropy i węgla ubywa a zanieczyszczenie wzrasta:(

Offline

 

#18  2007-04-22 18:24:02

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

dlatego ja zawsze wylaczam kompa na listwie :P taki stacjonarny tez bierze masę energi :/ nie rozumiem ludzi


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#19  2007-04-22 19:52:35

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

Ludzie, którym elektrony do kontaktów zapychają z elektrowni jądrowych nie muszą martwić sie o ceny ani o środowisko. My niestety mamy wegiel.

Offline

 

#20  2007-04-22 20:09:25

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

No o cene to chyba muszą się martwić.


Pozdrawiam

Offline

 

#21  2007-04-22 20:25:39

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

Ludzie, którym elektrony do kontaktów zapychają z elektrowni jądrowych nie muszą martwić sie o ceny ani o środowisko. My niestety mamy wegiel.[/quote]
cholernie dyskusyjne


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#22  2007-04-22 20:34:43

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

Co do naszej energii i węgla... w okolicach swojego miasta mam 2 elektrownie zdawałoby się że straty powodowane transportem energii na odcinku 18 km muszą być małe wiec i koszt prądu powinien być niewielki, niestety jednak w życiu nie jest aż tak cudownie i prąd z tych właśnie elektrowni nie idzie prosto do mnie, lecz gdzieś daleko i tam dopiero jest rozdzielany na poszczególne rejony polski.(to tak ogólnikowo bo dokładnie to nie pamiętam jak to było)

Jak dla mnie wniosek jest prosty... Wyłączenie 5 ledów w mieszkaniu nie zrekompensuje strat związanych z powodu kiepskiej sieci energetycznej jaką to mamy w polsce. Smutne ale prawdziwe.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#23  2007-04-22 21:10:40

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

Urządzenia pracujące w trybie StandBy niby zużywają tylko kilka watów ale jeśli masz tych urządzeń więcej to się nieźle nazbiera[/quote]słyszałem ploty, że UE ma tego zabronić, ponieważ te kilka miliwatów w każdym gospodarstwie po zsumowaniu wszystkich gospodarstw europy daje całkiem sporą ilość miliwatów ;)

co do elektrowni atomowych to jak dotąd czystszych nie wymyślono. naprawdę. ludzie mają traumatyczne wspomnienia dot. czarnobyla, a mało kto np. wie, że w stanach też się kiedyś spieprzył reaktor ([url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Wypadek_w_elektrowni_j%C4%85drowej_Three_Mile_Island]więcej w wikipedii[/url]) i zupełnie nic się nikomu nie stało... to naprawdę jest temat-rzeka, przyznam się, że temat przestudiowałem dość głęboko i wygląda na to, że chcemy czy nie, ale czeka nas atomowa przyszłość.


linux regd. user #248790

Offline

 

#24  2007-04-22 21:23:47

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

Ludzie, którym elektrony do kontaktów zapychają z elektrowni jądrowych nie muszą martwić sie o ceny ani o środowisko. My niestety mamy wegiel.[/quote]
cholernie dyskusyjne[/quote]
Raczej sakramencko oczywiste.

Co prawda koszt budowy reaktory jest wysoki, jednak zwraca się on szybko po postawieniu siłowni, właśnie ze względu na cenę energii.
Ponadto można wykorzystać niektóre typy siłowni do crackowania węglowodorów - budowany z naszych kieszeni reaktor w Ignalinie będzie m.in. służył do tego celu.

Natomiast "zanieczyszczenie środowiska" nie występuje. Zużyte paliwo, trafia z powrotem do reaktora (bezpośrednio lub po wstępnej aktywacji). A tych kilka kilogramów, których się już nie da przetworzyć, jest zestalana i dopiero składowana w bezpiecznych miejscach.
Paradoksalnie z punktu widzenia zagrożenia radiologicznego, groźniejsze są odkryte hałdy popiołu z hut, elektrowni węglowych, czy nawozy sztuczne rzucane na uprawy niż odpady promieniotwórcze.

//edit
Rychu: w tri mile island trzem osobom się zmarło (jednej z kilkuletnim opóźnieniem)

Offline

 

#25  2007-04-22 21:49:59

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Po wyłączeniu kompa mysz wciąż żyje :]

Rzeczą w zasadzie oczywistą jest, że lobby (krajowe i zagraniczne) paliw kopalnych  nie jest zainteresowane rozwojem energetyki jądrowej. Lobby to ma oczywiście dużo pieniędzy aby finansować różnego rodzaju grupy, które organizują kampanie przeciwko energetyce jądrowej i robią ludziom wodę z mózgu. Władze także nie są zainteresowane, ponieważ władzom nie są potrzebne niepokoje społeczne wywołane przez określone grupy zawodowe. Co się dzieje kiedy dotknąć kilku przywilejów górniczych? A co by się działo gdyby miało okazać się, że w ciągu np. 20 lat górnicy węgla nie będą potrzebni? Kasa która idzie z budżetu na ich przywileje mogła by na pewno pokryć dużą część inwestycji w elektrownie atomowe. Zakładając, że górnicy ci pozostali by bez pracy, na pewno pozytywnie by się to odbiło na ich zdrowiu. Oczywiście, też im ktoś robi wodę z mózgu i przedkładają kasę nad swoje zdrowie.
Rozwój energetyki jądrowej miałby w Polsce, i nie tylko, duży oddźwięk w sytuacji społecznej. Na razie nie ma chętnych aby podjąć wyzwanie zmiany polityki energetycznej. Zamiast zmian, proponują jakąś dziecinadę z zakazem stosowania tradycyjnych żarówek. :)


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.019 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00015 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00126 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.224.95.38' WHERE u.id=1
0.00130 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.224.95.38', 1715059689)
0.00061 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1715059389
0.00147 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.48.168'
0.00139 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='85.208.96.200'
0.00099 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=7718 AND t.moved_to IS NULL
0.00010 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00427 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=7718 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00169 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=7718
Total query time: 0.01328 s