Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2007-05-03 23:16:51

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: jutro matura

zdaje się że nikt nie zrozumiał ostatnich dwu linijek postu czadmana....
wniosek -> system nauczania jest do dupy


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#52  2007-05-03 23:17:43

  Kudzu - 1NF:rM@7iON1SP0vvErr

Kudzu
1NF:rM@7iON1SP0vvErr
Skąd: Universe
Zarejestrowany: 2007-01-06

Re: jutro matura

dla mnie kpina jest matura ustna z polskiego

byle debil nauczy sie 3-4stron a4 na jeden temat ktory zna jeszcze przed wakacjami...


...software is like sex
it's better when it's free..

Offline

 

#53  2007-05-03 23:19:33

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: jutro matura

ale denerwuje mnie to że np mam temat: opis ofiar i oprawców obozów zagłady. Toż mnie krew zalewa jak mam 4 zdania rozciągać na 250 słów :/ Wg mnie to polski jest przedmiotem nauczającym pierdolenia głupot tak długo aż nie zanudzisz.[/quote]
To machnij tu te cztery zdania, bardzo jestem ciekawy w jaki sposób streścisz 6 lat wojny, getto, powstanie w getcie, obozy koncentracyjne.
A może tak walnij streszczenie historii Polski w 10 zdaniach?


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#54  2007-05-03 23:25:36

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: jutro matura

Ehh miałem sie powstrzymać ale jednak nie wytrzymałem.

Guzik mnie obchodzi co sobie dany autor myślał pisząc jakikolwiek utwór i nie mam zamiaru rytem przyjmować oklepane interpretacje a nawet sie nad danym utworem zastanawiać skoro mnie on w ogóle nie interesuje nawet te (uwaga, modne słowo) te patriotyczne zachęcacze. Mądrość ludzka to tylko mądrość ludzka i nic więcej czyli marność nad marnościami i nie mam zamiaru na rozkaz wchodzić w myśli jakiegokolwiek artysty:] Czasy wymuszania torturami i morderstwami interpretacji już minęły i do niczego dobrego to nie doprowadziło.

Myśle, że nikomu nie nadepnąłem na odcisk :)


Pozdrawiam

Offline

 

#55  2007-05-03 23:27:39

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: jutro matura


wniosek -> system nauczania jest do dupy[/quote]
A jest do dupy, jest. Władza kochana ( przedgiertychowska też) chce, żeby społeczeństwo było baaaaaaardzo wykształcone. I aby wszyscy mieli maturę. A że jakoś takoś jest, iż niezależnie od metod 20% ogółu jest niewyuczalna, to trzeba tak maturę przerobić, żeby wszyscy zdali. owca płacze, że "Pan Tadeusz" jest napisany niezrozumiale, czego ja nie rozumiem, bo jest napisane klarownym językiem. To rząd się postara: w gimnazjach "Pan Tadeusz" jest omawiany częsciami przez 3 lata. Za jakiś czas tylko Harry Potter będzie czytany i omawiany i tyla.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#56  2007-05-03 23:27:42

  Kudzu - 1NF:rM@7iON1SP0vvErr

Kudzu
1NF:rM@7iON1SP0vvErr
Skąd: Universe
Zarejestrowany: 2007-01-06

Re: jutro matura

jesli sie czytalo ksiazki to sie machnie:)

ja ogolnie jestem matematykiem ale bardzo lubie czytac (nie tylko lektury ale ogolnie ksiazki:))

mimo iz wiem ze zawsze cos napisze na kazdy temat.. chcialbym zeby byl jakis w miare latwy (dla mnie:))

w polskim ogolnie fatalny jest statyczny klucz odpowiedzi (w matmie fizyce jest dynamiczny.. zmieniany w trakcie sprawdzania).. pytania typu "co Ty o tym sadzisz?" powinni zmienic na "co autor klucza sadzi.." i dlatego nie lubie polskiego jako przedmiot..


...software is like sex
it's better when it's free..

Offline

 

#57  2007-05-03 23:28:30

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: jutro matura

Ehh jeszcze sobie ulżę.

System nauczania historii tez jest żenujący i ktoś powinien zweryfikować to całe dyletanctwo przynajmniej w mojej starej szkole.


Pozdrawiam

Offline

 

#58  2007-05-03 23:29:57

  mi5tic - Członek DUG

mi5tic
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-24

Re: jutro matura

Ja z tego co pamiętam (w zeszłym roku zdawałem maturę) to wszystko było znośne..oprócz klucza do wypracowania... jak można narzucać sposób interpretacji danego tekstu?
Zresztą w kluczu czasami punktowane były nic nie znaczące szczegóły...

dla mnie kpina jest matura ustna z polskiego

byle debil nauczy sie 3-4stron a4 na jeden temat ktory zna jeszcze przed wakacjami...[/quote]
u mnie w klasie byłem jedyną osobą, która wybrała temat wcześniej niż tydzień przed ostatecznym terminem..nie mówiąc już o pisaniu...niektórzy pisali dzień przed maturą i zdali...więc to chyba o czymś świadczy.

pzdr.


[b][color=cadetblue]Lubię słowo [i]indolencja[/i].
Dzięki niemu moje lenistwo wydaje się czymś niezwykle wyrafinowanym.[/color][/b]
[i][b] - Bern Williams[/b][/i]

Offline

 

#59  2007-05-03 23:32:22

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: jutro matura



Guzik mnie obchodzi co sobie dany autor myślał pisząc jakikolwiek utwór [/quote]
Mnie też guzik obchodzi, co miał na myśli autor. Kiedy czytam wiersz Szymborskiej, w którym zachwyca się Stalinem, mało mnie obchodzi, czy miała wtedy mokro w majtkach i czy miała sny erotyczne z towarzyszem Bierutem w roli głównej. MNie bardziej interesuje, czy doszła do końca do siebie po tym praniu mózgu.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#60  2007-05-03 23:36:39

  Kudzu - 1NF:rM@7iON1SP0vvErr

Kudzu
1NF:rM@7iON1SP0vvErr
Skąd: Universe
Zarejestrowany: 2007-01-06

Re: jutro matura

AgayKhan.. co do Henryka Portiera (albo Happy Pothead'a :)) to sie nie smiej.. w moim miescie w Gimnazjum Społecznym ten wypierdek jest w kanonie lektur!


...software is like sex
it's better when it's free..

Offline

 

#61  2007-05-04 07:32:58

  KARQL - Członek DUG

KARQL
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: jutro matura

No to za chwile jedziemy z koksem:D


[img]http://img254.imageshack.us/img254/1225/gentoobar1rs9.png[/img]

Offline

 

#62  2007-05-04 07:33:29

  Kudzu - 1NF:rM@7iON1SP0vvErr

Kudzu
1NF:rM@7iON1SP0vvErr
Skąd: Universe
Zarejestrowany: 2007-01-06

Re: jutro matura

good luck :)

polski bedzie prosty you'll see :)


...software is like sex
it's better when it's free..

Offline

 

#63  2007-05-04 08:04:25

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: jutro matura

ja dla odstresowania przed każdą maturą grałem w Max Payne`a :)[/quote]
O  żesz, to ile razy ty mature zdawałeś? Ja zdawałem tylko jedną. [/quote]
jakby dobrze liczyć to 7 :P :
-polski ustny
-angielski ustny
-polski pisemny
-angielski pisemny (posz)
-biologia (posz)
-chemia (posz)
-fizyka (posz)
jeszcze chciałem matmę zdawać, ale zmieniłem deklarację bo się przestałem wyrabiać...

z Owcą mogę się zgodzić tylko w kwestii _nadgorliwego_ nauczyciela wymagającego ostre szczegóły, choć z drugiej strony: jeśli wiesz, że Twój nauczyciel takich rzeczy wymaga, będziesz się tago uczyć. za jakiś czas zaczniesz zapominać daną lekturę. Ale zapominanie zaczniesz od szczegółów, grube rzeczy Ci w głowie zostaną...

Ja natomiast twierdze, że matura to pomylenie z poplątaniem. Nawet nieuk zda jezeli tylko zaprzyjazni sie nauczycielami lub poprostu ściągnie. [/quote]
u mnie żadna przyjaźń, czy jak to inaczej chcesz nazwać, nic nie mogła dać - mieliśmy na każdej sali w komisji człowieka z zewnątrz, więc żaden nauczyciel nie nadstawi głowy... poza tym najwięcej straciłby uczeń, któremu mogliby maturę unieważnić... a co do ściągania - studia zweryfikują. cwaniaczki albo sami odejdą, bo nie wyrobią tempa, albo wylecą po sesji

dla mnie kpina jest matura ustna z polskiego [/quote]
zgadzam się, forma tej matury jest beznadziejna

EDIT: dajcie znać jak poszło! :)


[url=http://terapieautorskie.pl][img]http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif[/img][/url]
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#64  2007-05-04 08:16:30

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: jutro matura

Nasuwa mi się jeszcze jeden temat do tej dyskusji - narzekacie na swoich nauczycieli że wymagają uczenia się bzdur.
To jeszcze nie wiecie jak to będzie na studiach. 90 % z Was stwierdzi że na uczelniach to dopiero debile siedzą, że dostałeś/aś zaliczenie bo było 13-go lub miałeś niebieską koszulę :)
to dopiero ciekawe życie


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#65  2007-05-04 08:22:37

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: jutro matura

co prawda to prawda :) jak ja momentami tęsknię za starym, dobrym LO, gdzie na sprawdzian człowiek uczył się na przewie przed tym sprawdzianem i 4-5 wyciągał... ehh... :)


[url=http://terapieautorskie.pl][img]http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif[/img][/url]
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#66  2007-05-04 08:55:40

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: jutro matura

MNie bardziej interesuje, czy doszła do końca do siebie po tym praniu mózgu.[/quote]
Sądząc po ostatnich wydarzeniach to raczej nie doszła (zresztą bez tej "złej" przeszłości nie dostała by nobla)

Czadman: jaki z Ciebie dziki libertarianin :-)

Bodzio: Nie na wszystkich uczelniach. Chyba, że ja mam farta w życiu, bo w średniej (6 lat ;-) ) jak i na studiach trafili mi sie zajebiści nauczyciele.

Do maturzystów: nie spijcie sie za mocno :P

Offline

 

#67  2007-05-04 11:20:42

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: jutro matura


w polskim ogolnie fatalny jest statyczny klucz odpowiedzi (w matmie fizyce jest dynamiczny.. zmieniany w trakcie sprawdzania).. pytania typu "co Ty o tym sadzisz?" powinni zmienic na "co autor klucza sadzi.." i dlatego nie lubie polskiego jako przedmiot..[/quote]

Mylicie pojecia matura i literatura. W zasadzie to wcale sie nie dziwie, ze ta matura zniecheca do czytania, bo jest durna i odtworcza. Ale i tak bede upieral sie, ze czytanie jest fajne. Ja w szkole mialem o tyle dobrze, ze nauczyciele nie bali sie konfrontacji z samodzielnie myslacymi uczniami i dlatego wiem, ze w tym wszystkim nie chodzi o to 'co autor mial na mysli'. Niestety to chyba rzadkosc. Dzisiaj w szkole stawia sie glownie na bezmyslnosc. Udzielalem przez jakis czas korepetycji i takie odnoszenie wrazenie.

W szkole tego nie widac, bo wszystkich zrownuje sie do tego samego poziomu. Ale potem czlowiek idzie na studia i przed pierwszym egzaminem z Analizy Matematycznej musi przerobic pierwszy tom Fichtenholza. A tu juz nikt za raczke trzymac nie bedzie. Sory, ale jesli ktos ma problem ze zrozumieniem Pana Tadeusza to kiepsko widze jego szanse podczas studiow nad Fichtenholzem, Birkholcem i Rudinem. Ale po co myslec? Mozna bezmyslnie wklepac wzory i regulki i jeszcze byc z tego dumnym.

Offline

 

#68  2007-05-04 12:53:58

  Zarov - Członek DUG

Zarov
Członek DUG
Skąd: Wolska
Zarejestrowany: 2006-05-27
Serwis

Re: jutro matura

Widzę że pierwszy zdam raport.
Otóż pisałem polski na poziomie podstawowym. Czytanie ze zrozumieniem trochę zagmatwane ale wszystko da się wyczytać, co do wypracowania to wybrałem drugi temat czyli kreacja matek w Granicy i Przedwiośniu. Uważam że poszło mi dobrze.
W poniedziałek angielski.

Offline

 

#69  2007-05-04 13:57:50

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: jutro matura

... Granicy i Przedwiośniu...[/quote]


uff.. nawet chyba wiem o czym one są ;) jak dziś widze za oknem tych maturzystów ... to słoneczko zupełnie jak wtedy ... odżyły wspomnienia


[url=http://przyklej24.pl][b][color=green]ogłoszenia internetowe[/color][/b][/url]
[url=http://l-ka.gorlice.pl/][b][color=blue]nauka jazdy gorlice[/color][/b][/url]
[url=http://ciasny.net][color=#FF0000][b]Katalog stron[/b][/color][/url]
[url=http://www.abc-prawko.pl][b]Baza OSK[/b][/url]

Offline

 

#70  2007-05-04 15:39:05

  Kudzu - 1NF:rM@7iON1SP0vvErr

Kudzu
1NF:rM@7iON1SP0vvErr
Skąd: Universe
Zarejestrowany: 2007-01-06

Re: jutro matura

tematy mnie zaskoczyly.. nie spodziewalem sie takich mimo to napisalem:) dziady pisalem :) a dokladnie " Jak symbolika ziarna z bajki opowiedzianej przez Żegotę objaśnia sens męczeństwa młodzieży polskiej? Analizując przytoczony fragment Dziadów III Adama Mickiewicza, zwróć uwagę na sytuację studentów i ich postawy"

tekst nie byl zly.. patrzac na odpowiedzi z cke mam jeden podpunkt zle.. ostatni:| zaznaczylem a b c a powinno byc a c g :| ale 1 punkt chyba bedzie :)))


...software is like sex
it's better when it's free..

Offline

 

#71  2007-05-04 18:47:00

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: jutro matura

tak, motyw "spieprzaj dziadu" w Dziadach cz.3 :D:D:D:D


ja pisałem tez kreacje matki, temat idealny, odpowiedzi na tacy

a pisalem 2 bo
.... do pierwszego był za długi tekst. Zmęczony byłem. :D:D:D:


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#72  2007-05-04 19:39:27

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: jutro matura

wziąłem pierwszy. cośtam naściemniałem, będzie gdzieś między 30 a 40 procentów.

idę programować ;]


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#73  2007-05-04 20:47:35

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: jutro matura

A co i w czym programujesz?

Offline

 

#74  2007-05-04 21:30:04

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: jutro matura

co do wypracowania to wybrałem drugi temat czyli kreacja matek w Granicy i Przedwiośniu. [/quote]
Kurcze przeczytałem "Kreacja majtek w Granicy i Przedwiośniu" ;)
Głowa do góry nie będzie źle .
Powodzonka dalej :)
i nie pisać mi tu głodnemu chleb na myśli ;)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#75  2007-05-04 21:41:51

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: jutro matura

Edytor: emacs
Język: przeważnie Python lub C++
Projekt: mywm, xgo, flaki, txt4html, jakiś fluxboxowy hack, nog, sins (wszystko naraz po trochu)

Gdzieś na forum walają się źródła w pythonie od xgo oraz mywm. Fluxboxowy hack dopiero zacząłem (kilka minut temu skończyłem ssać trunka z svn), flaki, sins i nog to ledwo rozpoczęte proste gry (nog jest raczej silnikiem), txt4html to "kompilator" tekstu do html z obsługą szablonów :D coś przeoczyłem?...


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.016 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00015 SET CHARSET latin2
0.00006 SET NAMES latin2
0.00123 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.139.80.216' WHERE u.id=1
0.00089 UPDATE punbb_online SET logged=1716197109 WHERE ident='3.139.80.216'
0.00066 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1716196809
0.00134 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.19.23'
0.00105 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=7863 AND t.moved_to IS NULL
0.00006 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00276 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=7863 ORDER BY p.id LIMIT 50,25
0.00152 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=7863
Total query time: 0.00972 s