Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2007-06-01 20:48:28

  samurai.jerry - Użytkownik

samurai.jerry
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-13

Re: Debian 4.0,Ustawienie repo. za pomocą poleceń konsoli,howto?


(...)
Potem

Kod:

apt-get update

i w synapticu powinieneś widzieć linux-image 2.6.20xxxx   i 2.6.21xxxxx.
Zainstalujesz za pomoca apta  automatycznie.Potem mozesz znow zmienic ten wpis i na poprzedni i znow apt-get update.

[b]Ale tu moga byc problemy[/b] z ewentualnie kompilacja innych sterownikow bo zaznaczam ze nie wiem czy jest ta sama wersja gcc.
[/quote]

Zgadza się. Co doświadczenie to jednak doświadczenie. Synaptic wygenerował jakiś [b]błąd 9[/b] przy konfiguracji linux-image-2.6.21xxx i to samo przy linux-image-2.6.21xxx... :/

Poczekam jeszcze trochę (aż pojawią się bardziej stabilne wersje) i spróbuję zainstalować Lenny'ego. Póki co jakoś sobie radzę bez dźwięku. Jak w końcu uda mi się dźwięk skonfigurować to napiszę taki krótki tutorial jak mi się to udało zrobić, żeby potem inni mieli choć trochę mniej problemów z dźwiękiem niż ja. [b]Acha!-żeby nie było że teraz się uskarżam na Linux-Debian!!![/b]

[b][u]Debian to jest super system i poza dźwiękiem wszystko mi ładnie zaskakuje i chodzi jak trzeba!
:)))[/u][/b]

Kurcze... Gdybym podobne rzeczy robił na Windowsie jakie robiłem u siebie w Debianie to obawiam się że cały system musiałbym kilka razy wgrywać od nowa-jesli nie musiałbym formatować dysku (bo już i tak u mnie bywało)! A w Debianie?-żaden problem! :) Po prostu system jest stabilny i jak ktoś ma jakieś minimalne doświadczenie w używaniu konsoli to bez problemu sobie poradzi. :)

Pozdrawiam! Jarek

Offline

 

#27  2007-06-01 22:05:45

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian 4.0,Ustawienie repo. za pomocą poleceń konsoli,howto?

Ty próbuj instalować te sterowniki ze strony alsy.Jeśli rc4 nie chce to rc3 itd.
Nie przejmuj sie ze one nie są stable.
Ja podczas kompilacji jajka 2.6.20 specjalnie wyłaczyłem sterownik do mej karty a był 1.0.14rc1 zeby doinstalowac rc4.
Lepiej działa.


Pozdrawiam;
Jak wysypie błedy przy kompilacji to wklej to zobaczymy o co biega.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#28  2007-06-02 01:03:28

  samurai.jerry - Użytkownik

samurai.jerry
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-13

Re: Debian 4.0,Ustawienie repo. za pomocą poleceń konsoli,howto?


Jak wysypie błedy przy kompilacji to wklej to zobaczymy o co biega.[/quote]

Podczas instalacji jądra 2.6.20xxx i headers wysypało takie błędy w oknie o nazwie "an error occured":

Kod:

E: linux-image-2.6.20-1-k7: podproces post-installation script zwrócił kod błędu 9

Teraz nie wiem co jest grane ale nie mogę uruchomić alsaconf:

Kod:

debian:~# alsaconf
/usr/sbin/alsaconf: line 107: getopt: command not found

Sprawdzałem w Synapticu i alsa niby jest zainstalowana... Nie wiem totalnie o co chodzi.

Jak się wyłącza sterownik w karcie dźwiękowej, tzn. co się pisze w konsoli (jakiś przykład).

Dzięki za dotychczasową pomoc! :)

Pozdrawiam!

Offline

 

#29  2007-06-02 07:52:28

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian 4.0,Ustawienie repo. za pomocą poleceń konsoli,howto?

Tym razem mnie źle zrozumiałeś.
Kazałem Ci próbować instalować (kompilować) alsa-driver ze strony alsy.Podałem Ci wcześniej link do najnowszego.Jeśli ten nie będzie chciał się zainstalować to numerek starszy.I jakby wysypały błedy przy kompilacji to pokaż je. tam je znajdziesz http://www.alsa-project.org/
Sposób instalacji napisałem Ci wyżej.

Pamiętaj driver nie co innego.

Pozdrawiam


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#30  2007-06-11 00:52:05

  samurai.jerry - Użytkownik

samurai.jerry
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-13

Re: Debian 4.0,Ustawienie repo. za pomocą poleceń konsoli,howto?

UWAGA! UWAGA! :)

Udało mi się wreszcie skonfigurować dźwięk pod Debianem! Hurra!!! :D
Wszystko ładnie chodzi jak trzeba! :D :)))

Ilin - dzięki za wszystkie rady!!!!!
zimzum - dzięki za podsunięcie pomysłu z Lennym! ;)

Zgodnie z tym co wcześniej napisałem teraz napiszę sposób jak to zrobiłem:
1. Ściągnąć płytkę CD z najaktualniejszą wersją Debiana (wydania cotygodniowe - u mnie to była wersja Lenny)
2. Wypalić CDka i zainstalować Debiana - rzecz jasna musi być net dostępny ;)
3. Podczas wyboru pakietów zaznaczyłem: System podstawowy, Laptop i Środowisko graficzne
4. Jak już wszystko ładnie się ściągnęło i zainstalowało jak trzeba to wejść do terminala i wtedy:

Zalogować się jako root:

Kod:

>#su

Następnie:

Kod:

>#cd /

Potem:

Kod:

>#cd /etc/apt

Potem

Kod:

>#nano sources.list

5. Skopiować repozytoria Debiana, ale zmienić końcówki z "lenny" na "unstable"
np.

Kod:

deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ lenny main
deb-src http://ftp.pl.debian.org/debian/ lenny main

#dodane:
deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ unstable main
deb-src http://ftp.pl.debian.org/debian/ unstable main

6. Wyjść z terminala i odpalić: System/Administracja/Synaptic Manadżer Pakietów
7. Ściągnąć najnowsze jądro Linuxa (ja wybrałem wersję 2.6.21) i zainstalować.
8. Jak nie pokażą się żadne błędy podczas instalacji to prawie na 100% już prawie jest okey :) -ale jeszcze...
9. Wejść do termianala jako root i odpalić:

Kod:

>#alsaconf

i wtedy wybrać swoją kartę (ja wybrałem VIA8235)
10. Zrestartować kompa - tak dla pewności ;) - i to wszystko :)))

U mnie jak już wcześniej wspomniałem wszystko ładnie śmiga i jest SUPER!!!!!
DZIĘKUJĘ BARDZO MOCNO WSZYSTKIM KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ I POMOGLI MI!!!!!!

P.S. Zamierzam wkrótce skonfigurować skype pod Linuxem i słyszałem że są z tym jakieś problemy, ale spoko - poszukam najpierw na forum, bo może ktoś już o tym pisał ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.008 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00015 SET CHARSET latin2
0.00006 SET NAMES latin2
0.00130 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.15.142.237' WHERE u.id=1
0.00090 UPDATE punbb_online SET logged=1716159120 WHERE ident='3.15.142.237'
0.00044 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1716158820
0.00065 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=8102 AND t.moved_to IS NULL
0.00011 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00161 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=8102 ORDER BY p.id LIMIT 25,25
0.00086 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=8102
Total query time: 0.00608 s