Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-08-26 03:21:55

  dominik - Użytkownik

dominik
Użytkownik
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2007-06-28

Ktoś zna sie na laptopach? (W okolicach Katowic)

Witam mam kłopoty z Laptopem (toshiba Satelite S1800-554)... i z serwisem: co mi naprawią działa ... póki nie doniosę sprzętu do domu
szukam innej firmy lub kogoś, kto się zna żeby
1) naprawił
2) jeśli naprawa już nic nie da, to uczciwie to powiedział miast łatać na 5 minut

Nawet jeśli miałbym rzęcha sprzedawać na części wolałbym wiedzieć co sprzedaje miast wciskać kolejnej osobie kota (przepraszam: plastik ;P) w worku


strzeż się: też możesz zostać politykiem

Offline

 

#2  2007-08-26 03:26:45

  EL0HIM - Członek DUG

EL0HIM
Członek DUG
Skąd: ][/\][([])]R][_,][])
Zarejestrowany: 2007-08-22
Serwis

Re: Ktoś zna sie na laptopach? (W okolicach Katowic)

Jak masz mozliwosc dojechac do Lodzi to moge Ci pomoc.
Chcac nie chcac majac same Laptopy Toshiby i psujac je ciagle, znalazlem fajny serwisik na terenie mojego miasta :)
Ale zobacz w serwisie VIBIS-u (chodz nie powiem bo mozesz tez trafic na kapletnych idiotow, ale przewaznie sa powaznij kolesie) i powinni CI w miare pomoc :)


L[color=red][i]i[/i][/color]nux Registered User #452519
COMPUTER IS LOGICAL WAY OF HUMAN EVOLUTION:
INTELLECTUALS WITHOUT MORALITY
[url=http://www.el0him.net][img]http://www.el0him.net/Images/google.gif[/img][/url]

Offline

 

#3  2007-08-26 14:02:48

  Paciocha - Użytkownik

Paciocha
Użytkownik
Skąd: z ulicy Ogrodowej
Zarejestrowany: 2004-05-08

Re: Ktoś zna sie na laptopach? (W okolicach Katowic)

A co się dzieje? Skoro u nich działa (i widziałeś że działa) a zaniosłóeś do domu i sprzęt szwankuje to mam 2 pomysły: po 1 w tansporcie coś się wywala, po 2 masz problem w domu, np z zasilaniem (czasami objawia się to mruganiem matrycy), spróbuj zapiąć maszyne w inną linię, albo u sąsiada. Napisz coś więcej może coś podpowiem


No i nic nie zadekowaliśmy
Asus EeePC 1000H
analfabetyzm wsteczny
"Strzępy zbłąkanych wspomnień scementowanych śmiercią" - [b]OMamo[/b]

Offline

 

#4  2007-08-29 03:05:59

  dominik - Użytkownik

dominik
Użytkownik
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2007-06-28

Re: Ktoś zna sie na laptopach? (W okolicach Katowic)

Co się dzieje: 1 ponoć

urąbana płyta główna i pali kontroler stacji dyskietek[/quote] - mówili w serwisie, ze nie umieją tego naprawić, z tego co zrozumiałem, była to tylko kwestia kontrolera stacji dyskietek. To jeszcze przeboleje, że nie da się żadnej włożyć.
2 poluzowany dysk - znika i trzeba ponownie wkładać. Tym razem w domu raz się włączył. Po wyłączeniu godzinkę poleżał na stole i się nie właczył (bios znowu nie widział dysku).
4 Przestawiłem na biórko, próbowałem docisnąć ten poluzowany dysk, to już nawet bios nie ruszył - danie zasilania powoduje, po włączeniu przycisku power, miganie lampki zasilania i czarny ekran. Jak podepne do wyłączonego, to normalnie świecą się kontrolki ładowania.
Zasilacz, afaik, jest ok, z siecią też wszystko w porządku.
Bez dysku jezcze bym sobie jakoś poradził - istnieją dystrybucje live i piórka usb, ale nie ruszę nic bo nawet bios nie wstaje.
5 ale to w tej sytuacji najmniejszy problem: strasznie grzał, aż do wyłączenia z powodu przegrzania. Zazwyczaj wówczas gubił dysk, póki nie ostygł. Przy pierwzej takiej historii, że go nie odzyskał, w serwisie rozłożyli go na części - nie wiedzieli co jest nie tak, złożyli to zobaczył dysk. Przestał też na jakiś miesiąc grzać. Ale wytrzymał tylko do końca gwarancji

I tak mam 2 wyjścia - szukać serwisu, w którym naparawią co się da i podokręcają brakujące śrubki/zaślepki, albo odzyskać dysk, a reszte na części. Tylko, że jeli sprzęt już do niczego się nie nadaje, to nie chce wpakować następnego pechowca w zbędne wydatki.
P.S. co do transportu, to już delikatniej przewozić się nie da. W środku coś jest poluzowane (słychać) a przewoże tak, że ni razu nie zagrzechocze.
A objawy występują też jak próbuje z samej baterii, bez wpiętego zailacza


strzeż się: też możesz zostać politykiem

Offline

 

#5  2007-08-29 03:25:54

  EL0HIM - Członek DUG

EL0HIM
Członek DUG
Skąd: ][/\][([])]R][_,][])
Zarejestrowany: 2007-08-22
Serwis

Re: Ktoś zna sie na laptopach? (W okolicach Katowic)

dominik luknij na tym forum oni powinni Ci bardziej pomoc :) Lub zasugerowac Gdzie sie zglosic :)
[url=http://www.elektroda.pl]=> LINK <=[/url]


L[color=red][i]i[/i][/color]nux Registered User #452519
COMPUTER IS LOGICAL WAY OF HUMAN EVOLUTION:
INTELLECTUALS WITHOUT MORALITY
[url=http://www.el0him.net][img]http://www.el0him.net/Images/google.gif[/img][/url]

Offline

 

#6  2007-10-29 18:27:22

  dominik - Użytkownik

dominik
Użytkownik
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2007-06-28

Re: Ktoś zna sie na laptopach? (W okolicach Katowic)

Dysk sam jest ok - teraz służy mi za pamięć, grafa chyba też, ale tej płyty nigdzie nie potrafię dorwać. Zaczynam wątpić czy gdzieś jeszcze jest dostępna. (główna do toshiby S1800-554)
W międzyczasie pobawiłem się kilkoma nowszymi lapkami, i po stokroć wolałbym przywrócić do życia toshibę.

Problem z dyskiem: był poluzowany, to kwestia dorobienia zaślepki. Wtedy przestaje grzechotać i się wypinać.


strzeż się: też możesz zostać politykiem

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.009 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00013 SET CHARSET latin2
0.00008 SET NAMES latin2
0.00128 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.144.202.167' WHERE u.id=1
0.00084 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.144.202.167', 1714951195)
0.00043 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714950895
0.00102 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='54.36.148.186'
0.00058 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=8861 AND t.moved_to IS NULL
0.00006 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00196 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=8861 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00080 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=8861
Total query time: 0.00718 s