Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-11-23 21:24:31

  lulus81 - Użytkownik

lulus81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-23

Neostrada (router SpeedTouch 510) + WWW + no-ip

Witam serdecznie

Chciałbym udostępnić moją stronę WWW w internecie. Moja sieć wygląda następująco:

Internet <= Neostrada (router SpeedTouch 510) <= Serwer (Debian) <= inne kompy (Windows)
                                              ^
                                              ||
                                     inne kompy (Windows)
                                                       
Neostrada na świat daje mi dynamiczne IP, więc stworzyłem alians na [url]www.no-ip.pl[/url]. Router (SpeedTouch 510) przydziela w mojej sieci adresy przez DHCP i mój serwer na Debianie zawsze dostaje adres 10.0.0.1

Zainstalowałem na serwerze klienta no-ip (który działa ok) oraz  Apahe+PHP+MySQL (to też działa). Zrobiłem też przekierowanie na routerze na port 80 (jak opisane jest na [url]http://www.thinkbroadband.com/hardware/reviews/2002/q4/st510v4.html[/url] - podając oczywiście w [i]Inside IP[/i] adres 10.0.0.1). No i niby to miało działać - ale nie chce w 100%.

Mogę się łączyć ze stroną www na serwerze z sieci lokalnej, wpisując w przeglądarce adres serwera: 10.0.0.1 ale już podając w przeglądarce adres: <domena>.no-ip.pl nie można się dostać do tej strony, zarówno z sieci lokalnej jak i z zewnątrz.

No i nie wiem co mam zrobić aby z sieci LAN jak i z zewnątrz można było dostać się do strony WWW na serwerze ?

Nadmienie, że nie instalowałem routera na Debianie, tylko po prostu podpiąłem serwer do niego (do jednego z jego 4-ech portów, a do pozostałych 3-ech mam też bezpośrednio podłączone inne kompy - jak widać na wyglądzie mojej sieci wyżej)

Offline

 

#2  2007-11-23 22:04:35

  HunteR - DUG

HunteR
DUG
Skąd: ?
Zarejestrowany: 2006-03-14

Re: Neostrada (router SpeedTouch 510) + WWW + no-ip

[quote=lulus81]Zainstalowałem na serwerze klienta no-ip (który działa ok)[/quote]
Jestes tego pewien?
Sprawdź jakie masz ip poleceniem:

Kod:

wget -q http://www.ipchicken.com -O- | grep "[0-9]\{1,3\}\.[0-9]\{1,3\}\.[0-9]\{1,3\}\.[0-9]\{1,3\}" | awk '{print $1}'

potem sprawdź jakie ip jest przydzielone do domeny

Kod:

host twoja_domena.no-ip.pl | awk '{print $4}'

wynik obu poleceń powinien być taki sam, jeżeli nie klient nie wysyła Twojego ip do serwera DNS no-ip.pl

BTW. Lepszy jest www.no-ip.org ([i]aptitude install no-ip[/i] tylko wcześniej załóż konto na stronie)


...

Offline

 

#3  2007-11-23 22:33:03

  lulus81 - Użytkownik

lulus81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-23

Re: Neostrada (router SpeedTouch 510) + WWW + no-ip

Sprawdzałem IP i zarówno w [url]no-ip.pl[/url] jak i na routerze zawsze miałem taki sam. Próbowałem też wpisywać w przeglądarkę od razu adres IP (aby być pewnym jaki jest aktualnie IP nawet korzystałem z [url]www.showmyip.com[/url]), ale też brak jakichkolwiek rezultatów.
Korzystałem także ze strony [url]www.dyndns.org[/url] i jej klienta, i też dobrze działa przesyłanie IP, więc zapewne w [url]no-ip.org[/url] będzie też ok.

Jak usunąłem przekierowanie, i wpisałem w komputerze w swojej sieci aktualny adres zewnętrzny, to od razu przechodziło mi do okna konfiguracji SpeedToucha 510 (które normalnie jest pod adreem 10.0.0.138), ale z zewnątrz po tym IP nie można było się dostać do tego okna.
Dodałem potem przekierowanie na serwer 10.0.0.1 port 80 i znowu próbowałem wpisywać IP zewnętrzne, ale już nie można było sie połaczyć zarówno z wewnątrz sieci jak i z zewnątrz.

Jak już wspomniałem, moge do serwera tylko się dostać z sieci wewnętrznej wpisując od razu adres serwera 10.0.0.1, przez IP zewnętrzne nie moge.

Tak sobie myślałem czy może coś w routerze nie jest zablokowane, co nie pozwala na prawidłowe przechodzenie pakietu pomimo przekierowania portu na routerze, ale nie znam się na konfiguracji przez telnet-a i nie chcę czasem czegoś popsuć.

Offline

 

#4  2007-11-23 22:40:15

  HunteR - DUG

HunteR
DUG
Skąd: ?
Zarejestrowany: 2006-03-14

Re: Neostrada (router SpeedTouch 510) + WWW + no-ip

w taki razie zostaje tylko router, jeżeli nie wiesz co mogłeś ustawić, polecam przywrócić ustawienia fabryczne i skonfigurować router od nowa.
Ten router jak sie nie mylę ma interfejs www, wiec nie musisz przez telnet

Ostatnio edytowany przez HunteR (2007-11-23 22:41:28)


...

Offline

 

#5  2007-11-26 09:40:57

  Marek_boss - Członek DUG

Marek_boss
Członek DUG
Skąd: Pilawa
Zarejestrowany: 2006-06-27

Re: Neostrada (router SpeedTouch 510) + WWW + no-ip

Używałem kiedyś tego modemu i wszystko działało bez problemu. Postawiłem Apacha na 80, przekierowałem 80 na kompa wewnątrz i wszystko chodziło. Również używałem no-ip.

P.S. Polecam wyłączenie możliwości logowania się na Speed Touch-a od strony WAN.

Ostatnio edytowany przez Marek_boss (2007-11-26 09:43:09)


Linux Registered User: #458169

Offline

 

#6  2007-11-26 20:26:08

  lulus81 - Użytkownik

lulus81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-23

Re: Neostrada (router SpeedTouch 510) + WWW + no-ip

[quote=Marek_boss]P.S. Polecam wyłączenie możliwości logowania się na Speed Touch-a od strony WAN.[/quote]
Zauważyłem, że nie moge spingować adresu zewnętrznego SpeedToucha z zewnątrz. Pingowanie jest tylko możliwe z sieci wewnętrznej. Czy może to oznaczać, że mam właśnie w nim zablokowane coś, aby nikt z zewnątrz nie miał do niego dostępu ? Jak się włącza/wyłącza tą możliwośc logowania z WAN ?

Offline

 

#7  2007-11-28 07:43:52

  lulus81 - Użytkownik

lulus81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-23

Re: Neostrada (router SpeedTouch 510) + WWW + no-ip

Zrobiłem jeszcze raz przekierowanie na swój serwer WWW, ale korzystając z aplikacji "Nat Manager", która jest na płycie CD od SpeedToucha 510 i teraz po wpisaniu w przeglądarce "<domena>.no-ip.pl" w komputerze z poza sieci wszystko działa.

Natomiast nie moge dostać się nadal do tej strony na serwerze poprzez adres "<domena>.no-ip.pl", z komputerów w sieci wewnętrznej.

Gdzieś kiedyś czytałem, że trzeba w routerze ustawić, aby z sieci wewnętrznej też można było wchodzić na serwer WWW poprzez adres zewnętrzny przypisany do routera, ale nie wiem jak to zrobić. Ktoś wie ?

Ostatnio edytowany przez lulus81 (2007-11-28 10:36:55)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.017 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00022 SET CHARSET latin2
0.00007 SET NAMES latin2
0.00128 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.145.100.243' WHERE u.id=1
0.00092 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.145.100.243', 1719386256)
0.00076 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1719385956
0.00112 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='173.252.127.21'
0.00086 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=9812 AND t.moved_to IS NULL
0.00008 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00678 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=9812 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00142 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=9812
Total query time: 0.01351 s