Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-12-01 14:29:50

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Praca dla programisty (windows)

Nie wiem czy jest to dobry pomysł aby umieszczać takie ogłoszenie na forum dug'a, ale mam nadzieje, że mnie nie zjecie :)
Dostałem taką propozycje, ale niestety niemam mocy przerobowej żeby się tym zająć.
Zacytuje informacje:
[b]CYTAT USUNIĘTY[/b]
Co do systemu operacyjnego są otwarci na propozycje. Może to być winxp albo Linux ale jedna z wersji urządzenia miałaby uruchamiać gry, taka konsola do gier. Częściowo wyklucza to linuxa ale nie koniecznie. Jeśli ktoś byłby poważnie zainteresowany prosiłbym o info na PW, coś w stylu jakie doświadczenie i numer telefonu. Numer przekaże osobie która się już będzie kontaktować i się będziecie dogadywać. Praca w Krakowa.

Ostatnio edytowany przez xanax (2007-12-01 22:29:11)


[url=http://s10.bitefight.pl/c.php?uid=89351]GRYZĘĘĘ[/url]

Offline

 

#2  2007-12-01 15:12:34

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Praca dla programisty (windows)

I to praca dla programisty? Miałby coś takiego napisać? ;] Jak dla mnie to po prostu pecet z systemem, skoro ma być przeglądarka, gg, tlen, gry. Do tego odpowiednia konfiguracja, firewall i inne obostrzenia żeby tego nie zepsuć. A najlepiej wprowadzić przywracanie z backupu, jakby się już nieźle namieszało. Heh, vista, współczuje ;] Pewnie trzebaby troche skryptó popisać na ten system, spędzić wieki nad dokumentacją na stronach m$. Jedynie co mi sie wydaje to ten wrzut monet trzeba by oprogramować. Wygląda to jak zlecenie, a nie stałą prace.

Offline

 

#3  2007-12-01 15:43:50

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: Praca dla programisty (windows)

Masz racje użyłem złego sformułowania "praca". To jest zlecenie. I masz racje że więcej w tym rąbania się z systemem niż samego pisania. Człowiek powiedział że za całość jest wstanie dać 5K więc jest to niezła kasa. Tylko czasu nie mam. A co backupów zawsze można włożyć karte na pci która po restarcie przywróci zawsze partycje :) na uczelniach takich używają.

Ostatnio edytowany przez xanax (2007-12-01 15:45:01)


[url=http://s10.bitefight.pl/c.php?uid=89351]GRYZĘĘĘ[/url]

Offline

 

#4  2007-12-01 18:53:44

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Praca dla programisty (windows)

Mi się wydaje że to kiepska kasa. To kupa roboty, nie wiem kto to za tyle weźmie.

Offline

 

#5  2007-12-01 19:03:47

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: Praca dla programisty (windows)

5000 to jest niezła kasa za taki projekt:)
dodaj zero na końcu to może poważna firma zacznie się tym orientować.
Facet szuka jelenia i tyle.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#6  2007-12-01 20:41:37

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Praca dla programisty (windows)

A mi się wydaję że to nie tak mało gdybym mógł w domciu to wszystko zrobić w wolnej chwili to by był dla mnie relaxxx:) Na pewno nad kilkoma sprawami musiał bym się zastanowić ale od czego jest wujek Google a 5000 piechotą nie chodzi:)


[b]LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!![/b]
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#7  2007-12-01 20:43:28

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: Praca dla programisty (windows)

hmm wogóle tego w takich kategoriach nie brałem pod uwagę. To ile uważacie że byłoby coś takiego warte ?? Mi się wydaje, że to spokojnie można potraktować w domu ;)

Ostatnio edytowany przez xanax (2007-12-01 20:44:15)


[url=http://s10.bitefight.pl/c.php?uid=89351]GRYZĘĘĘ[/url]

Offline

 

#8  2007-12-01 20:46:47

  Matthew - Użytkownik

Matthew
Użytkownik
Skąd: Lipka/Gdańsk (PG)
Zarejestrowany: 2006-06-09
Serwis

Re: Praca dla programisty (windows)

[quote=LongeR]A mi się wydaję że to nie tak mało gdybym mógł w domciu to wszystko zrobić w wolnej chwili to by był dla mnie relaxxx:) Na pewno nad kilkoma sprawami musiał bym się zastanowić ale od czego jest wujek Google a 5000 piechotą nie chodzi:)[/quote]
I tu lezy problem. Jak ktoś zleca projekty to nie robi się ich w "wolnej" chwili. Ale faktycznie... facet szuka jelenia.

program operacyjny VISTA[/quote]
taaaa... jelenia. :]

[quote=xanax]hmm wogóle tego w takich kategoriach nie brałem pod uwagę. To ile uważacie że byłoby coś takiego warte ?? Mi się wydaje, że to spokojnie można potraktować w domu ;)[/quote]
Daj spokój... Narobisz się a efekt żaden. Na dodatek facet w połowie drogi powie Ci że nie tego się spodziewał, że chciał fajerwerki... Prawdopodobnie on sam nie wie co tak do końca chce.

Ostatnio edytowany przez Matthew (2007-12-01 20:49:12)

Offline

 

#9  2007-12-01 21:01:36

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Praca dla programisty (windows)

No ale muszę przyznać że ta Viśta jest hmmm zniechęcająca:) Nie nad tym musisz się dobrze zastanowić żeby nie było tak jak pisze Matthew najlepiej jak by koleś przyszedł tam gdzie stoi komputer skonfigurował to w jeden, dwa dni posprawdzał wszystko na Twoich oczach i oddał go do użytku bo rzeczywiście nie ma co kombinować:)


[b]LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!![/b]
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#10  2007-12-01 21:40:34

  MG_Peter - Członek DUG

MG_Peter
Członek DUG
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2005-07-29

Re: Praca dla programisty (windows)

IMHO, facet sam nie wie czego chce.
1. Taki system potrzebuje jakiegoś zaplecza serwerowego i możliwości sterowania.
2. W sumie przydałby się do tego jakiś programik zastępujący standardwoego shella (jeśliby to miało być pod windowsem)
3. Jakiś sposób na wykonywanie update'ów zdalnie (patrz punkt 1.)

w sumie napisałem (ciągle developuję) taki system pod Windows CE. Ale pod CE to łatwiejsze jest niż pod zwykłym windowsem (chociażby update'y softu czy nawet całego systemu, to chwila)

I to jest niemała robota, na prawdę...

Offline

 

#11  2007-12-01 22:28:02

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: Praca dla programisty (windows)

Ok i tak nie chciałem się za to brać bo uważam to za zbyt duży temat a kasa mnie nie przekonała w żaden sposób (no i oczywiście brak czasu). Wasze uwagi utwierdziły mnie w przekonaniu, że to niema żadnego sensu. Pozatym naprawde nie lubie rozmaiwać z ludźmi którzy tak naprawde nie wiedzą co by chcieli dostać na samym końcu i jak dużo pracy będzie to kosztowało. Dzięki za komentarze. Mimo wszystko na etacie byłoby fajnie popracować nad takim projektem najlepiej jeszcze żeby było to oparte o linucha :)


[url=http://s10.bitefight.pl/c.php?uid=89351]GRYZĘĘĘ[/url]

Offline

 

#12  2007-12-02 10:35:37

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: Praca dla programisty (windows)

Ja się nauczyłem, że jak bierzesz jakąkolwiek robotę to spisujesz tonę papieru, jak ma urządzenie działać jak wyglądać na czym ma być oparte.
Koleś to podpisuje i nie ma gadki że chce inaczej.
Jeśli w połowie projektu powie że on by chciał zmienić połowę systemu bo mu się coś odwidziało. Mówisz z uśmiechem oczywiście i za dwa dni zanosisz mu kosztorys :)
Większość ludzi (takich co nie wiedzą co chcą) mówi że raczej zostanie z tym co jest :)

Pozdrawiam


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#13  2007-12-02 13:54:33

  MG_Peter - Członek DUG

MG_Peter
Członek DUG
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2005-07-29

Re: Praca dla programisty (windows)

Specyfikacja wymagań - podstawa przy tego typu robocie - wymagania co do samych założeń, co jest wymagane od systemu.
Specyfikacja samej aplikacji (sprawy związane z architekturą, itd.)
Schedule projektu - wbrew pozorom bardzo ważne.

W sumie im więcej szczegółów opiszemy na starcie, tym większe zabezpieczenie przed nagłymi zmianami ze strony klienta ; )

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.014 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00016 SET CHARSET latin2
0.00007 SET NAMES latin2
0.00207 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.191.223.123' WHERE u.id=1
0.00153 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.191.223.123', 1714977838)
0.00072 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714977538
0.00112 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=9891 AND t.moved_to IS NULL
0.00008 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00238 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=9891 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00158 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=9891
Total query time: 0.00971 s