Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-12-31 16:33:07

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

Witam wszystkich i na wstępie życzę szczęśliwego nowego roku :)

A teraz do rzeczy - zabieram się za zakup nowego monitora i... no właśnie - co ja mam wybrać? Budżet do 1000 zł (można przegiąć jeśli naprawdę warto ale nie za dużo ;], można tez zaproponować tańsze urządzenie ;] ).

Monitor ma być do everyday use - granie, przeglądanie web, oglądanie filmów programowanie itd. No i teraz pytania:

1. Jaka matryca? TN, IPS a może jeszcze co innego? Jaka z nich zapewni optymalny input lag? Opinie są zgoła różne... IPS I *VA mają opinie zbyt "wolnych" do gier - czy chodzi o input lag czy o smużenie tego nie wiem.

2. Jaki rozmiar? 21/23/24 a może 27 cali? Wydaje mi się że im większy tym lepszy, ale... odległość od monitora około 1 metra podczas pracy, 2-3 m podczas oglądania filmów.

3. Czy za takie pieniądze kupi się coś ponad FullHD? Np jakiś monit 27 cali z rozdzielką 2560x1600?

W tym miejscu prośba do osób które niedawno kupowały monitory o informacje jak im się użytkuje te urządzenia.

Z góry dzięki jak zawsze :)

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Huk (2012-12-31 16:42:55)

Offline

 

#2  2012-12-31 16:44:19

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

AD.1. Zależy od elektroniki (input lag), szybkość matrycy - lekie smuzenie wplywa nawet pozytywnie bo nie musisz włączać wygładzania ;) (ja mam PVA i nie przeszkadza mi ono choć jest)

AD.2. Zalezy jak pracujesz, ja mam 24 (16:10) i nieraz jest za mało miejsca; Do grania czy filmów oczywiście wiekszy = lepszy.

AD.3. Nie.

Ogólnie raczej będzie to średniej/wyższej klasy TN, lub VA (nie MVA, PVA) lub zwykły IPS (nie S-IPS, H-IPS).

Choć ~1100 mozna np. kupić HP zr2240w z S-IPS'em.

Offline

 

#3  2012-12-31 18:10:24

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

Ja najbilższe 3 latka planuję jeszcze na starych CRT.
LCD? LED, IPS 2ms GTG, maks 6 ms prawdziwy czas reakcji.
Wtedy się zastanowię.
Lubię prawdziwe kolory i wyraźne czcionki.
A to niestety nie TN, i najlepiej ~100 Hz, a to już nie IPS.
Wiem, wiem, przy LCD "nie ma częstotliwości odświeżania".
Za to czas reakcji matrycy owszem jest, i dziwnym trafem nie zawsze i nie przy każdym kolorze oznacza gtg.

Jeśli obecnie producent przyznaje się do 8ms to jest gtg czy prawdziwa wartość?
Bo np LG ma 6ms GTG i 14ms rzeczywiście.

Krotko pisząc, nie wiem, czy to potrwa jeszcze dwa lata, czy dwadzieścia, ale jak LCD osiągnie poziom jakościowy monitora CRT, to pomyślę o zakupie.

Na razie np polecany wyżej S-IPS, do tekstu i grafiki ok, ale grać na 8ms gtg?
A jakieś bardziej dynamiczne sceny w filmach?

Panasonic robi TV z IPS i (podobno) 240 Hz.
Jak ktoś będzie tak uprzejmy, i "spiłuje" ten ekran do rozmiarów monitora (żeby potem działał), to proszę mnie zawiadomić :D

Takie marketingowe "[url=http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2010/47/lg-eksperymentuje-z-nowa-generacja-ekranow-lcd-ips.aspx]kity z satelity[/url]" uczczę minutą ciszy......

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-12-31 18:20:06)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2012-12-31 18:16:39

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

1. na MVA/PVA masz lepsze kolory ale są wolniejsze. Input lag jak to napisał Qluk to kwestia elektroniki, widziałem wądki kiedy ludzie pisali ze maja "laga na monitorze" 222XXXX ale wypowiadali sie inni posiadacze tego samego modelu i takiego problemu nie było. Moj wspollokator jak przeprowadzał "śledztwo " w sprawie sojego monitora to wyszło mu że wyszedl z innej fabryki.
2. Ja bym brał ( i jak kupowalem to brałem ) największy na jaki mnie było stać :-).
3. Ich weiss nicht mein kumpel.

Mam 4 lata SyncMaster 2333Sw na TN 23'' nie zjebal sie jeszcze ( full hd ) . Minusem sa słabe "kąty" patrzenia, ale monitor mam podwieszony na "ramieniu vesa" więć nie przeszkadza mi to wcale, wyreguluje se jak chce . ( btw. wiem 4 lata to nie jest "nie dawno" ).  Jeżeli kogoś interesuje jak to wygląda to ->  http://nokautimg2.pl/p-1e-5d-1e5d0f04135763e3f27adda9478a2931500x500/uchwyt-biurkowy-do-lcd-model-23-czarny.jpg


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#5  2012-12-31 23:52:34

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

@qluk & Jacekalex:

No własnie "problem" w tym że ja obecnie siedzę na CRT - i każda przesiadka na LCD kończy się widocznym ghostingiem i/lub input lagiem nie do zniesienia. Choć wiem że są ludzie którym taki wcale nie przeszkadza, stąd mój problem. Nie wyobrażam sobie zakupu monitora z takim lagiem jak mam na TV bo tego by się nie dało używać, a wiem że Dell miał co najmniej jeden taki produkt, fakt dawno temu ale jednak. Z drugiej strony na obecnej 17'stce po prostu ciężko pracować w zalecanej rozdzielcie 1280x1024, z kolei 1600x1200 działa tylko na 75 Hz więc oczy obrywają, zresztą nawet wtedy Visual Studio i ekranu brakuje. Coś trzeba kupić a wyboru tak naprawdę nie ma żadnego, ani pewności że to co się kupi będzie dobrze śmigać... kurde co za czasy :/

@gindek:

Ja podobną przygodę miałem ze swoim TV - akurat trafiłem na model robiony przez gorszą firmę, podpisany oczywiście tak samo jak te robione przez lepszą fabrykę, ale firmware odpowiednio inny... z tego co ludzie piszą te modele mają własnie większy lag i ghostin (co niestety potwierdzam - na filmach animowanych widać szczególnie makabryczny ghosting) - do testów nowego monitora chyba użyję jakiegoś odcinka "Włatcy móch" bo tam na tv to widać najbardziej.

Wezmę jutro jakieś modele postaram się dobrać które by mnie interesowały i dam znać - może ktoś miał z nimi do czynienia. Dzisiaj jak szukałem to najważniejsze info (input lag) jest bardzo rzadko testowane, do tego na necie nie brakuje kretynów którzy bronią producentów "bo na LCD to tak ma być", ręce opadają po prostu :/

Dzięki za informacje :) za 8 minut nowy roczek się zaczyna oby lepszy niż poprzedni :)

Offline

 

#6  2013-01-01 12:48:39

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

Ja dobre 10 lat pracowałem na CRT NEC'a FE700. Kolory były bajka jak na tamte czasy świetne jak i parametry pudła. Potem była praca tylko na laptopach IBM/Lenovo więc wzrok nieco się przyzwyczaił do tego typu wyświetlaczy.

Obecnie częściej pracuję na laptopach ale posiadam Samsung SyncMaster SM2233SN ( Full HD ) i jestem bardzo zadowolony. Kolory, kontrast i odświeżanie mi odpowiada. Smużenie może i widoczne przy intensywnym przesuwaniu tekstu ( ale niewielkie ) ale do filmów, gier i codziennej pracy to naprawdę dobry monitor.

Wg mnie po dobrej konfiguracji zdjęcia/ filmy wyglądają ładniej niż na CRT. Odległość od monitora u mnie to 1m ale... muszę zrobić szerszy blat bo na dłuższą metę mnie to męczy. W gry ogólnie mało gram, ale jak dzieciakom z rodziny uruchomiłem FarCry3 to nie było żadnego smużenia, żadnego spowalniania - po prostu obraz "żyleta".

Jestem zadowolony i mimo, iż obawy miałem co do LCD ze względu na jakość to raczej do starego CRT'ka bym nie wrócił.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez BlackEvo (2013-01-01 12:52:46)


[img]http://blackevo.kewlnet.tk/userbar/ThinkPad_userbar.jpg[/img]
[img]http://blackevo.kewlnet.tk/userbar/Archlinux_userbar.jpg[/img]

Offline

 

#7  2013-01-01 12:48:43

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

Jeszcze tak dopytam - warto Waszym zdaniem kupować coś w "3D" ;] ? Wiem że paplanina marketingowa głównie, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia?

Offline

 

#8  2013-01-03 21:59:29

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

OK zrobiłem research znalazłem całkiem ciekawą stronkę z porządnymi opisami i zastanawiam się nad:

(kolejność losowa)

1. http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm - najniższy input lag jaki widziałem, w miarę dobra cena, na minus to średnio udany overdrive przez co widoczne moga być artefakty (inna sprawa że nie ma praktycznie wyświetklaczy na których widoczne w ten czy inny sposób nie są).

2. http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2412m.htm - input lag w miarę dobry, rozdzielka 1920x1200 w miarę szybki panel - minus podobnie jak w pierwszym przypadku.

3. http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2450hm.htm - dobry input lag, w miarę dobra cena, minus to panel AMVA zamiast IPS (różnicę na minus widać dobrze - z drugiej strony lepsze to raczej niż TN) i bardzo "goły" setup (słaba podstawka z zaledwie minimalnymi możliwościami dostosowawczymi, brak portów USB w monitorze itd)

4. http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2750hm.htm - w zasadzie bliżniaczy monitor do tego powyżej tyle że 27 cali - cena około 1000 zł, poza wielkością w zasadzie te same zalety i wady to pozycja 3

5. http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_s2440l.htm - kolejny monitor z AMVA, - nieco lepsza jakość wyświetlania niż na BenQ, podobny input lag, nieco lepsza podstawka - choć nadal bez rewelacji

Poza powyższymi w miarę sprawdzonymi pozycjami kusi mnie jeszcze to:

http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/lg-dm2352d-pz.bhtml

zwłaszcza "3D" - wiem że bardziej to papka medialna niż realne korzyści ale w końcu monitor biorę na 5-10 lat (zakładając że tyle wytrzyma rzecz jasna ;] ) to może warto?

Co byście z powyższego wybrali?

Offline

 

#9  2013-01-03 22:27:26

  svL - Użytkownik

svL
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-17

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

Od paru miesięcy używam della U2312HM. Przed zakupem zastanawiałem się jeszcze nad u2412 jednak imo nie warto dopłacać tyle kasy. Nie jestem grafikiem, a do przeglądania netu i grania od czasu do czasu jak dla mnie sprawdza się idealnie.


"God, root, what is difference?"

Offline

 

#10  2013-01-04 01:04:17

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

http://www.lg.com/pl/wsparcie-produktowe/lg-DM2352D-PZ#

[quote="instrukcja obslugi"]Od 56 Hz do 75 Hz[/quote]
Cinema 3D - 3D na maks 75Hz, ale tylko 60Hz przy fullHD?
W dodatku 5ms matryca, to wartość GTG, prawdziwa wartość to w okolicach 12-14 ms, dlatego ten grat nie wyrobi nawet 85Hz przy żadnej rozdzielczości.

Do 3D monitor musi wyświetlić 2 obrazy o różnej polaryzacji światła, dlatego, żeby wyrobić 2x50Hz -minimum dla płynnego obrazu, - musi mieć co najmniej 100Hz.
Ale oczywiście, żeby matryca wyrobiła 100Hz, to musi mieć czas reakcji maks 8ms i to nie GTG tylko White-Black, co w katalogu każdego producenta będzie zachwalane jako 2 - 3ms, czasem ktoś uczciwie dopisze, ze chodzi o GTG.

Całe marketingowe pierdolenie, że LCD nie ma częstotliwości odświeżania wynika z faktu, że ludzie nie wiedzą, o co biega z czasem reakcji matrycy, i myślą, że ten śmieć, co go wciska sprzedawca, to jest  porządny monitor. :D

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-01-04 01:05:58)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#11  2013-01-04 01:21:11

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

@svL:

Jak input lag i smużenie, tak jak w teście czy lepiej/gorzej? Masz może taki efekt że patrząc w ciemnym pokoju na monitor podczas wyświetlania czerni widzisz jasną poświatę ("srebrzenie" jak to ludzie nazywają)? Bardzo to widać?

@Jacekalex:

WOW niezła kaszana, powiem szczerze że speksów nie sprawdzałem - założyłem że każdy monitor 3D te 120 Hz musi wyciągać, a tu takie oszustwo, ładnie się LG bawi nie ma co...

Całe marketingowe pierdolenie, że LCD nie ma częstotliwości odświeżania wynika z faktu, że ludzie nie wiedzą, o co biega z czasem reakcji matrycy, i myślą, że ten śmieć, co go wciska sprzedawca, to jest  porządny monitor. :D[/quote]
Obawiam się że jest znacznie gorzej - część kretynów już input lag w monitorach uznaje za "normę" - pewnie tacy co o CRT nie słyszeli, dla producentów tacy porzyteczni idioci są jak złoto - każdy kit im można wcisnąć... a normalny użytkownik który chce coś kupić dostaje po dupie :/

Offline

 

#12  2013-01-04 16:54:18

  svL - Użytkownik

svL
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-17

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

[b]Huk[/b]
Odnośnie smużenia i inputa laga nic takiego nie zauważyłem (ostatno gram troche w farcry3 i raczej płynnie działa).  Jeżeli chodzi o 'srebrzenie' to odpalilem teraz czarne okno i z bliska wpatrując się można zauważyć 'mocniejsze podświetlenie' przy krawędziach ekranu, jednak oglądająć filmy czy grając w ogole tego nie zauważyłem. Ogólnie jestesm osobą raczej o cyfrowym słuchu i zwroku (rozróżniam dwa stany albo coś gra/świeci albo nie), z usłyszniem dodakowych dźwięków albo dostrzeżeniem jakiś detali mam problemy. Ja jestem z monitora bardzo zadowolony, cena przyzwoita. Kup przez net, najwyżej odeślesz w ciagu 7 dni ;-)


"God, root, what is difference?"

Offline

 

#13  2013-01-04 18:51:44

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

@svL:

Dzięki za info - jutro planuję (o ile coś nie wypadnie) przejechać po sklepach w Czewie i popatrzeć jak te monitory (o ile spotkam rzecz jasna) wyglądają z bliska - obecnie ten Twój Dell jest chyba na pierwszym miejscu - jak spotkam to może wezmę od razu, też nie ma co się bawić w odsyłania itd ;] ja tam hiper wymagający nie jestem samemu - obecnie siedzę przed swoim starym dobrym CRT - z cholernie porysowanym ekranem (warstwa antyodblaskowa porysowała się podczas transportu) i już się przyzwyczaiłem na tyle że tego nie widzę nic a nic :), moje obawy wynikają z tego że lapek ma taką kupę jako matrycę że przy odchyleniu (w pionie) powyżej 10 stopnie obraz rozmywa się znacząco - powyżej 25 nie da się oglądać, z kolei TV (panel TN) ma jak na mój gust spoko kąty (mimo e TN to nie ma rozmyć, jedynie lekka utrata kolorów), ale czas reakcji (znaczy input lag, nie matrycy) to jakieś 100 ms - porażka (z tego co widzę to Samsungi nawet w monitorach mają bardzo wysoki... dziwne), do tego dochodzi albo przestrzelony overdrive, albo jego brak - smużenie na zwykłych filmach jest co prawda prawie niewidoczne, ale ujawnia się makabrycznie na animówkach, grach oraz przy przesuwaniu tekstu.

Stąd takie moje paranoiczne podejście ;]

Offline

 

#14  2013-01-04 19:04:32

  hurlmann - Użytkownik

hurlmann
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-18

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

do tego dochodzi świdrujące mózg piszczenie gdy brightness jest ustawione na cokolwiek innego niż 100%, dead pixele które zauważysz dopiero w domu i sto tysięcy innego badziewia na które masz 50% szansę trafić

jak spotkam to może wezmę od razu, też nie ma co się bawić w odsyłania[/quote]
też tak kiedyś myślałem - do czasu...
Nie ma co ryzykować bierz przez net jak chcesz mieć święty spokój i możliwość manewru w razie czego. Masz 10 dni, nie 7 - i to na odesłanie świstka z oświadczeniem odstąpienia od umowy. Na wysłanie samego sprzętu masz kolejne 14.

Offline

 

#15  2013-01-04 19:44:12

  svL - Użytkownik

svL
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-17

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

obecnie siedzę przed swoim starym dobrym CRT[/quote]
Podejrzewam, że czego nie kupisz będziesz zadowolny :-)
Zapomniałem dodać, że dell ma w obudowie dwa złącza usb, zanim nie miałem nie wiedziałem jakie to wygodne ;-)
ps
ja kupowałem w agito.pl, z tego co pamietam to w momencie zakupu mieli tam prawie najtaniej


"God, root, what is difference?"

Offline

 

#16  2013-01-06 01:21:47

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

Byłem dzisiaj w kilku marketach w Częstochowie, ale jedna wielka du*a - same Samsungi i LG'ki, w sumie nic się nie dowiedziałem. Chyba seryjnie wezmę coś online - ale to raczej pod koniec tygodnia, jakby ktoś miał jeszcze jakieś dane dotyczące jednego z wymienionych, lub jakichś innych monitorów dajcie proszę znać :)

Offline

 

#17  2013-01-06 05:08:28

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

Do marketów to się chodzi, żeby z kibla skorzystać, a nie monitor kupować. ;)
Ja kiedyś chciałem kupić monitor LCD, na kursowanie po sklepach zużyłem parę butów, kupiłem w końcu na alledrogo IIyamę 512, monitorek był trochę przepalony (jakiś dureń używał go wcześniej na 100% kontrast i 100% kolor, pewnie biuro z "ekologicznymi" jarzeniówkami).
Ale udało się go jako tako skalibrować, chodził 2 latka, zmarło mu się, w okolicy nikt nie potrafi takich monitorów naprawiać.
Teraz poluję na następnego bydlaka, byle z jakąś, choćby minimalną gwarancją i wysyłką, bo dziwnym trafem, wszystkie sensowne oferty były oddalone o jakieś 150 - 500 km.

Jak na razie nie zauważyłem, żeby ktoś produkował monitor, który jakością dorównuje starym CRT, albo lagi, albo zjebane kolory.
Matryca TN oficjalnie (LG) obrabia aż 72% przestrzeni barw RGB, w rzeczywistości nawet czysto białego koloru na TNce nie widziałem, nie wspominając o jakości czcionek na stronach www czy edytorach tekstu.

Za to e-ips. to chyba jakaś super technologia, bo dziwnym trafem nigdzie nie widzę, żeby jakiś był włączony, żeby zobaczyć, jak to się sprawdza.
W 4 sklepach widziałem te graty od LG, i za każdym razem trzeba prosić, a zaczyna się szukanie kabla, a zachwalania tych śmieci, co akurat grają super, tanio i w ogóle, cuda.......

Także LCD chyba będziesz ddddddddłłłłłuuuugggggoooo wybierał :D

Powodzenia :D


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#18  2013-01-06 16:01:44

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

Są już porządne panele lcd   z tym że ich ceny zaczynają się od 2-3k zł za 1000zł to faktycznie   ciężko coś dobrego dostać, moim zdaniem jak się kupuje monitor na lata to warto wykosztować się na  eizo z serii cg

Ostatnio edytowany przez makalega (2013-01-06 16:26:54)


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#19  2013-01-06 22:26:04

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zakup nowego monitora - poszukuję sprawdzonych pozycji :)

Heh zabijcie mnie, ale jeszcze zacząłem się zastanawiać nad tym:

http://www.ceneo.pl/15773075#tab=reviews_scroll

Input lag z tego co poznajdywałem od 15-25 ms czyli znośny, w miarę dobry obraz. Nie wiem jak się to sprawuje jako typowy monitor, może ktoś miał do czynienia?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.016 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00013 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00125 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.12.107.29' WHERE u.id=1
0.00087 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.12.107.29', 1714365090)
0.00072 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714364790
0.00092 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=22605 AND t.moved_to IS NULL
0.00019 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00463 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=22605 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00195 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=22605
Total query time: 0.0107 s