Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2013-03-12 19:01:05

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

[quote=PavloAkaLogan]Przed snem kilka razy [...] wypiłem herbatę z rumem - [...]Przykładowo ja potrzebuję 9 godzin snu ....to  wypijam 9 szklanek herbatki z rumem[/quote]
:-)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#27  2013-03-12 19:37:02

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

@ gindek - BHP -> po każdej godzinie przy kompie masz prawo do 5 minut przerwy


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#28  2013-03-12 20:01:24

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

+ 30 minut na posiłek.

to 5 minut wykozystuje na zrobienie kawy :-).


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#29  2013-03-12 20:10:15

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

A najlepiej spójrz w pesel - znajdziesz wyjaśnienie wszelkich dolegliwości :P

Offline

 

#30  2013-03-12 21:08:06

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

Tak jest, Huk starowinka, za kilka lat pewnie trzydziestka stuknie. ;)


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#31  2013-03-13 08:05:23

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

@Trin & @ArnVaker:

No nie tak szybko - rocznik 87 ;] może nie najmłodszy no ale bez przesady.

Warzyw, odstawienia kawy/herbaty piguł suplementowych próbowałem ale niewiele to dawało (warzyw - a dokładniej marchwi - wcinałem sporo a ciągle chodziłem głodny ;] ).

Co do snu to z tym różnie bywa ale średnia to ~ 6h dziennie, w weekend do 8-9 (bo się doopy ruszyć nie chce niestety :( ), ale próbowałem też spać więcej - znowu niewiele to dawało. Gdzie kupujecie te wymienione herbatki czy magnezy? Allegro czy jakieś sprawdzone sklepy? A może jakiś market normalny?

Offline

 

#32  2013-03-13 09:32:38

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

[quote=Huk]@Trin & @ArnVaker:

No nie tak szybko - rocznik 87 ;] może nie najmłodszy no ale bez przesady.

Warzyw, odstawienia kawy/herbaty piguł suplementowych próbowałem ale niewiele to dawało (warzyw - a dokładniej marchwi - wcinałem sporo a ciągle chodziłem głodny ;] ).

Co do snu to z tym różnie bywa ale średnia to ~ 6h dziennie, w weekend do 8-9 (bo się doopy ruszyć nie chce niestety :( ), ale próbowałem też spać więcej - znowu niewiele to dawało. Gdzie kupujecie te wymienione herbatki czy magnezy? Allegro czy jakieś sprawdzone sklepy? A może jakiś market normalny?[/quote]
Uwierz mi, po 27 roku życia jest tylko gorzej o ile... jak już wspomniałem dobrze się nie wyśpisz no i warto się dobrze dotlenić przed spaniem.

Magnez kupuję albo w jakimś markecie albo w aptece.

Zapomniałem też o zielonej herbacie - naprawdę się lepiej po niej czuję. Nie mam na myśli 'marketowych' herbat bo tam to jest świństwo.
Ja taką kupuję w herbaciarni gdzie babka ma kawy/herbaty z całego świata. Dam 5-7zł więcej ale przynajmniej jest aromat i smak + oczywiście pożądane działanie - POLECAM

;)

Pozdrawiam


[img]http://blackevo.kewlnet.tk/userbar/ThinkPad_userbar.jpg[/img]
[img]http://blackevo.kewlnet.tk/userbar/Archlinux_userbar.jpg[/img]

Offline

 

#33  2013-03-13 10:30:14

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

[quote=Piotr3ks]Herbata z miodem i cytryną. Dobrze jest pospacerować, trochę pogimnastykować się itp. No i w nocy spać !

A co do magnezu. Zanim zaczniesz brać to sobie zbadaj jego poziom, bo może po prostu masz go w nadmiarze. W laboratorium kilka złotych to kosztuje.[/quote]
Raczej mało prawdopodobne jest aby ktoś w dzisiejszych czasach miał nadmiar magnezu. Nadmiar magnezu jest po prostu wysikiwany lub wypacany.

Zasadniczo każdy powinien suplementować magnez, gdyż niedobory tego pierwiastka są powszechne (niska zawartość w glebie, kiepskie nawożenie magnezem), a jest on w organizmie potrzebny do ponad 300 procesów biochemicznych (tych znanych). Chelaty są przereklamowane, są drogie. Każdy magnez przyswoi się dobrze jeśli jest zażywany po posiłku. Ja osobiście preferuję chlorek magnezu, który kupuję na allegro w cenie ok 30 zł za kilogram (w 1 kg chlorku magnezu jest ok 120 gram magnezu), a chlor też jest niezbędny w organizmie (jest bardzo pomocny w detoksykacji organizmu i jest głównym składnikiem soku żołądkowego, a nieodpowiednie stężenie kwasu solnego obniża przyswajalność składników odżywczych). Wystarczy sobie wypić gram lub dwa chlorku magnezu dziennie w jakimś soku, herbacie czy innym napoju (ja piję po prostu rozpuszczony w wodzie wraz z chlorkiem potasu - sporo ćwiczę - i odrobiną soli morskiej nierafinowanej, która zawiera dużo pierwiastków śladowych). Magnez wyśmienicie wchłania się przez skórę - można się spryskiwać roztworem chlorku magnezu i wetrzeć w skórę, lub wziąć kąpiel z dodatkiem chlorku magnezu, lub pomoczyć nogi w takim roztworze - działa szybciej niż zastosowany doustnie, elegancki relaks. :)

Drugi ważny element to kwasy [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Egzogenne_kwasy_t%C5%82uszczowe]NNKT[/url], głównie omega 3. Są kluczowe dla poprawnego funkcjonowania mózgu, są jednym z jego budulców, składnikiem bazowym hormonów i neuroprzekaźników. Dobre i tanie źródło to nieoczyszczone, zimnotłoczone świeże oleje roślinne, np. z lnu, z wiesiołka lub z konopi. Jedna lub dwie łyżki takiego oleju dziennie w diecie (w połączeniu z innym pokarmem) i zapotrzebowanie na te kwasy zostanie pokryte. Można też wcinać orzechy (min. włoskie), mielone siemię lniane. Przy smażeniu, gotowaniu i naświetlaniu kwasy te ulegają degeneracji, więc spożycie ryb na niewiele się zda, chyba, że ktoś lubi surowe. Powtórzę NNKT sa kluczowe dla sprawnego funkcjonowania umysłu i układu nerwowego.

Kolejne [b]ważne elementy to witaminy B[/b], niedobór choć jednej z nich może skutkować pogorszeniem sprawności umysłowej, nastroju, uczuciem zmęczenia. Picie kawy, alkoholu, wzmożony wysiłek fizyczny, stres, wzmożony wysiłek umysłowy, duża ilość toksyn i zanieczyszczeń w otoczeniu (życie w mieście :) ) wzmagają wielokrotnie zapotrzebowanie na te witaminy. Obowiązujące ZDS (zalecane dzienne spożycie) jest dla osób żyjących w idealnie czystym środowisku, jedzących idealnie zdrową i nieprzetworzoną żywność, niezbyt aktywnych fizycznie. Niedobory tych witamin są częstą przyczyną wielu problemów psychicznych, problemów z koncentracją, pamięcią, etc. B complex w aptece to kwestia 4,5 zł. Kilka tabletek dziennie powinno wystarczyć. Należy szukać specyfiku zwierającego możliwie najszersze spektrum tych witamin (włącznie z B12). Jeśli ktoś ma niedobory, pije dużo kawy, lubi procentowe napoje, jest przewlekle zmęczony to duża dawka takiej witaminy B complex w ciągu pół godziny może "drastycznie" poprawić samopoczucie, poziom energii i ogólną witalność. Na rynku USA można kupić B complex (B Complex 50 lub B complex 100) o dużo szerszym składzie i większych dawkach, co może się przydać, gdy ktoś chce zregenerować organizm po latach złej diety, wysokiego spożycia alkoholu czy papierosów. Za ok 6-7 zielonych można kupić sobie ilość b complex, która wystarczy na ok 100 dni (opakowanie 100 tabletek), sprzedają też na allegro, ale się dużo przepłaca. Ja osobiście zamawiam na iherb, ostatnio czekałem 2 tygodnie na przesyłkę, ale warto.

Mogę wymienić jeszcze z ważnych: cynk, wapń (odpowiednia ilość magnezu zwiększa przyswajalność wapnia, więc suplementacja nie jest jakaś kluczowa), fosfor, jod (niedobór tego pierwiastka, może skutkować obniżeniem inteligencji, z kretynizmem włącznie przy dużych niedoborach).

Ja jeszcze biorę multiwitaminę o bardzo bogatym spektrum składników oraz witaminę C w sporych dawkach.

Dodam jeszcze link: http://www.nutros.net/nsr-03z01.html

Wszystkie powyższe to nie są jakieś stymulanty czy wzmacniacze tyko niezbędne do funkcjonowania organizmu (i w tym mózgu i układu nerwowego) substancje odżywcze. Suplementacja robi dużą różnicę. Jest to dużo lepszy sposób na zbudowanie sprawności umysłowej niż te wszystkie, popularne min. wśród studentów środki wspomagające koncentrację i naukę. No i ruch i zdrowe odżywianie oraz odpowiedni dużo snu to podstawa, ale nie zawsze jest na to czas. :)

Inna ważna rzecz to unikanie cukru (słodzenia, cukierków, ciast i innych słodyczy), napojów energetycznych oraz wysoko przetworzonej żywności typu: chińskie zupki, zupy w kubkach, wszelkiego żarcia w proszku. Kawa też nie jest zalecana, a alkohol najlepszy jest tylko okazjonalnie. :)

Warto też pomyśleć o detoksie z metali ciężkich. Ołów, rtęć, kadm, arsen, i inne to dosyć powszechne zanieczyszczenia, które potrafią przyprawić organizm o niewydolność układu nerwowego. Jeśli ktoś mieszka w mieście, bawił się stłuczonym termometrem, był w wojsku, w okolicy jakiegoś skażenia, mieszka nieopodal elektrowni węglowej, jest wędkarzem (bezpośredni kontakt z ołowiem) i czuje się przewlekle zmęczony, ciągle zdekoncentrowany, zdołowany, etc, to oprócz uzupełnienia witamin i minerałów warto pomyśleć o detoksie właśnie. Jest wiele bardzo tanich, zdrowych i skutecznych sposobów na detoks do odnalezienia w sieci.

To tyle, jeśli ktoś będzie chciał to dalej sam zgłębi temat.

Jeśli ktoś by chciał coś zamówić na [url=https://www.iherb.com/]iherb[/url] to służę swoim kodem promocyjnym, można otrzymać 5$ zniżki lub 10$(przy zamówieniu pow 40$) :)


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#34  2013-03-13 12:02:29

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

To taka rada od starej anemiczki:
skoro już łykamy pierwiastki i minerały, proponuję sprawdzić (np. w internecie) z czym najlepiej się one przyswajają. Ja dwa miesiące łykałam żelazo + kwas foliowy żeby wyjść z anemii, zupełnie nieświadoma że żelazo najlepiej wchłania się z witaminą C (potem poszły w ruch soczki, cytryna do herbaty i wszelkie kwaśne owoce) i teraz czuję się jak młody bóg :)
Co do magnezu - mocna herbata i kawa na pewno nie pomogą go zatrzymać :) Czasem warto polecić kubek kakao (nierozpuszczalne od wedla) przed snem. Ja mimo latek czasem piję i po tym śpię jak dziecko.

i pamiętajcie: żadne tabletki, proszki i inne postacie suplementów diety nie zastąpią odżywiania. Bo tak funkcjonuje nasz organizm, że czasem aż się prosi o chwilę odpoczynku i porcję dobrego, energetycznego posiłku. Taki niedobór mikroelementów nazywa się głodem utajonym. Ja się zamulałam trzema kawami dziennie a potem lekarz chciał mnie wysłać na hematologię, bo nic nie pomagało - i zajrzał strach do tyłka, kiedy zaczęłam się zastanawiać czy to jeszcze anemia, czy już coś poważniejszego.

//edit
pragnę również zauważyć, że brak odpoczynku od pracy to nie tylko zmęczenie fizyczne ale również psychiczne. Spada wydajność, zaczyna boleć głowa, robimy się ospali, nie chce nam się myśleć i głowa też już nie jest pełna pomysłów :) Zatem negocjowałabym krótką przerwę na szklankę soku, pięciominutowe przewietrzenie się i jakieś jabłko czy kanapkę. No chyba, że firmę stać na płacenie za bezproduktywną godzinę siedzenia za biurkiem a was na wizyty u psychologa/psychiatry.

pzdr.

Ostatnio edytowany przez Trin (2013-03-13 12:08:20)

Offline

 

#35  2013-03-13 12:46:57

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

[quote=Trin]a was na wizyty u psychologa/psychiatry[/quote]
Ja jestem starej daty.
Zamiast do psychologa/psychiatry wolę się udać do knajpy :)

Taniej i  dobrze jest raz na jakiś czas oczyścić organizm środkiem naturalnym.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#36  2013-03-13 12:57:08

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

Suplementy nie zastąpią zdrowego odżywiania, ale (jest kilka ale)
- jeśli ktoś latami był niedożywiony (zła dieta),
- jeśli ktoś palił fajki, pił dużo alkoholu i spożywał inne środki psychoaktywne (teina, kofeina, różne nielegalne alkaloidy),
- jeśli ktoś jest zatruty metalami ciężkimi, żyje w toksycznym środowisku,
- jeśli ktoś ma problemy z przyswajaniem (im człowiek jest starszy tym gorzej przyswaja),
- jeśli ktoś intensywnie uprawia sport,
- jeśli ktoś ma jakieś schorzenia (w tym psychiczne),
- jeśli ktoś często korzysta z chlorowanej wody (cieszmy się, że nie dodają nam fluoru do wody tak jak w USA, Irlandii czy UK),

to niestety zmiana tylko trybu życia i sposobu żywienia nie spowoduje dużej poprawy, a i nawet nie ma pewności jakiej jakości jest zdrowe żarcie, czy nie rosło np. przy autostradzie. Suplementy witamin i minerałów okazują się tu niezbędne i są dla wielu ludzi zbawienne przy regeneracji organizmu.

Gdybyśmy żyli w świecie bez zanieczyszczeń, toksyn, spalin, wszechobecnego promieniowania EM, radioaktywności, przemysłu spożywczego, zmechanizowanego i schemizowanego rolnictwa, stresu, nadmiaru informacji to owszem - samo zdrowe jedzenie by wystarczyło. To tylko ortodoksyjna medycyna rządzona przez Wielką Farmację wmawia ludziom, że suplementy są niepotrzebne, że nadmiar witamin szkodzi, etc. Zwróćcie uwagę, że np. na witaminy ustala się RDA czy ZDS, a na np. paracetamol czy aspirynę nie ma takich norm. Ktoś przeprowadził badania i okazało się, że prawie każdy obywatel USA ma niedobór jakiegoś składnika pokarmowego (nie chce mi się szukać).

Akurat żelaza w diecie nie brakuje, natomiast witamin B prawie każdemu i to ich braki są najczęściej przyczyną anemii. Magnezu też brakuje, NNKT też nie ma za dużo w przeciętnej diecie, cynku też się nie przelewa, niedobór jodu i selenu ma prawie każdy (problemy z niedoczynnością lub nadczynnością tarczycy są powszechne), o witaminę E też nie jest lekko, mało w diecie jest boru, a jak ważny to jest mikroelement dla równowagi hormonalnej i kości warto sobie poczytać, z potasem też nie jest wesoło.


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#37  2013-03-13 13:14:31

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

No i dodam jeszcze, że nagonka na suplementy witaminowe i inne jest podjudzana przez koncerny farmaceutyczne. Te środowiska doskonale wiedzą, że kuracjami witaminowymi można pozbyć się wielu problemów zdrowotnych, ponieważ ogromna większość z nich wynika z niedożywienia (braku jakichś ważnych substancji odżywczych). Problem polega na tym, że witamin, minerałów i innych substancji odżywczych nie da się opatentować, suplementy może sobie robić praktycznie każdy kto spełnia jakieś tam normy, co oznacza, ze ich cena nigdy nie będzie wysoka, w przeciwieństwie do całej gamy leków chemicznych typu antydepresanty, środki przeciwbólowe, leki przeciwnowotworowe (tzw. chemia) i inne, na których owe koncerny zarabiają krocie, a które tak na prawdę nie prowadzą do wyzdrowienia. Ale to już zupełnie inny temat.


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#38  2013-03-27 20:13:47

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

Szerzej o tym [url=http://www.lepszezdrowie.info/rafinowany_cukier.htm]dlaczego powinno się zupełnie wyeliminować cukier rafinowany z diety[/url].


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#39  2013-03-27 20:37:19

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

Kurde, czy nie prościej wyskoczyć z pracy na jakiś szybki numerek z koleżanką/kolegą? I mózg się dotleni, i dopaminy będzie więcej, i ogólnie to całkiem zdrowy wysiłek poprawiający nastrój na resztę dnia, działający antydepresyjnie i dający "kopa" do działania. I wtedy nawet wredna Pani Krysia z księgowości nie jest w stanie popsuć nam nastroju. Lek na całe zło :)

Ostatnio edytowany przez Trin (2013-03-27 20:38:28)

Offline

 

#40  2013-03-27 20:51:11

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

@up popieram.
przeprowadz sie do krakowa :-).


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#41  2013-03-27 21:10:29

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

[quote=gindek]@up popieram.
przeprowadz sie do krakowa :-).[/quote]
Głowa mnie boli - sorry ;)

Offline

 

#42  2013-03-27 21:25:06

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

[quote=Trin][quote=gindek]@up popieram.
przeprowadz sie do krakowa :-).[/quote]
Głowa mnie boli - sorry ;)[/quote]
W sumie mogłem napisac "przeprowadz sie razem z kolezanka" :-).


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#43  2013-03-27 21:40:09

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

[quote=gindek][quote=Trin][quote=gindek]@up popieram.
przeprowadz sie do krakowa :-).[/quote]
Głowa mnie boli - sorry ;)[/quote]
W sumie mogłem napisac "przeprowadz sie razem z kolezanka" :-).[/quote]
Niepotrzebnie przeceniasz swoje możliwości :)
Nie ma za co :P

Offline

 

#44  2013-03-27 22:09:09

  sqrtek - Użytkownik

sqrtek
Użytkownik
Skąd: /bin/true
Zarejestrowany: 2012-06-14

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

Od jakiegoś czasu biorę Magnum Forte, czyli Magnez+Witamina B6, za 20 tabletek ponad 11zł.


"Nie pozwól by zgiełk opinii innych ludzi, zagłuszył Twój wewnętrzny głos" ~ [i]Steve Jobs[/i]

Offline

 

#45  2013-03-28 19:21:18

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

gdzies wyczytalem ze lepiej jest brac mniejsze dawki a czesciej bo magnez sie wolno wchlania, nie wiem ile w tym prawdy. ( z tego co pamietam w forte jest 400mg magnezu + cos z b6, no a w "innych" jakie widzialem to z 60 czy 80 mg magnezu ).


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#46  2013-03-28 19:25:20

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

Właśnie portera kończę. Pyszny :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#47  2013-03-28 20:42:17

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

[quote=gindek]gdzies wyczytalem ze lepiej jest brac mniejsze dawki a czesciej bo magnez sie wolno wchlania, nie wiem ile w tym prawdy. ( z tego co pamietam w forte jest 400mg magnezu + cos z b6, no a w "innych" jakie widzialem to z 60 czy 80 mg magnezu ).[/quote]
Najszybciej i najlepiej wchłania się magnez z chlorku magnezu. Cząsteczki chlorku magnezu w roztworze są całkowicie rozbite na jony w związku z czy nie muszą w ogóle się trawić (wiadomo co jest głównym składnikiem soku żołądkowego), podobnie z wchłanianiem przez skórę - magnez z roztworu chlorku magnezu przechodzi przez skórę jak woda przez sito. Super przyswajalne megaopatentowane i drogie chelaty magnezu nie mają takiej przyswajalności. Po spożyciu chlorku magnezu odczuwalny efekt uzupełnienia magnezu jest prawie natychmiastowy.

[quote=Bodzio]Właśnie portera kończę. Pyszny :)[/quote]
Wzmacnia poczucie humoru. :)


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#48  2013-03-30 14:51:08

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

Lektura na święta (en) [url=http://ngm.nationalgeographic.com/2006/10/toxic-people/duncan-text]Toxic People[/url]. Jeśli ktoś chce poszerzyć swoja świadomość odnośnie trujących chemikaliów w naszych ciałach.


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#49  2013-03-30 20:29:55

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

O [b]kluczowym[/b] znaczeniu jodu w sprawności umysłowej.
[url=https://www.youtube.com/watch?v=NV4X5cXaf7Y]For a Few Pennies More - Indonesia[/url]

Sorki, że tak ciągle po angielsku.


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#50  2013-06-30 18:41:36

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

[quote=czadman]...
Kolejne [b]ważne elementy to witaminy B[/b], niedobór choć jednej z nich może skutkować pogorszeniem sprawności umysłowej, nastroju, uczuciem zmęczenia. Picie kawy, alkoholu, wzmożony wysiłek fizyczny, stres, wzmożony wysiłek umysłowy, duża ilość toksyn i zanieczyszczeń w otoczeniu (życie w mieście :) ) wzmagają wielokrotnie zapotrzebowanie na te witaminy. Obowiązujące ZDS (zalecane dzienne spożycie) jest dla osób żyjących w idealnie czystym środowisku, jedzących idealnie zdrową i nieprzetworzoną żywność, niezbyt aktywnych fizycznie. Niedobory tych witamin są częstą przyczyną wielu problemów psychicznych, problemów z koncentracją, pamięcią, etc. B complex w aptece to kwestia 4,5 zł. Kilka tabletek dziennie powinno wystarczyć. Należy szukać specyfiku zwierającego możliwie najszersze spektrum tych witamin (włącznie z B12). Jeśli ktoś ma niedobory, pije dużo kawy, lubi procentowe napoje, jest przewlekle zmęczony to duża dawka takiej witaminy B complex w ciągu pół godziny może "drastycznie" poprawić samopoczucie, poziom energii i ogólną witalność. Na rynku USA można kupić B complex (B Complex 50 lub B complex 100) o dużo szerszym składzie i większych dawkach, co może się przydać, gdy ktoś chce zregenerować organizm po latach złej diety, wysokiego spożycia alkoholu czy papierosów. Za ok 6-7 zielonych można kupić sobie ilość b complex, która wystarczy na [b]ok 100 dni (opakowanie 100 tabletek), sprzedają też na allegro[/b], ale się dużo przepłaca. Ja osobiście zamawiam na iherb, ostatnio czekałem 2 tygodnie na przesyłkę, ale warto.
...[/quote]
Tak z ciekawości i aby się mniej więcej upewnić.
Czy to coś takiego miałeś na myśli pisząc o tych witaminach b sprzedawanych na allegro http://allegro.pl/universal-vitamin-b-complex-100-kaps-witaminy-i3296615131.html czy też coś zupełnie innego?


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.013 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00016 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00166 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.218.38.125' WHERE u.id=1
0.00081 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.218.38.125', 1713587513)
0.00053 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1713587213
0.00033 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=23128 AND t.moved_to IS NULL
0.00029 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00454 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=23128 ORDER BY p.id LIMIT 25,25
0.00100 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=23128
Total query time: 0.00936 s