Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2014-02-07 12:58:10

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Brak Linuxa na maturze.

[quote=TDK8GB]@ba10
A kto zapewni szkole pomoc techniczną do Linuxa? (Jakby się coś popsuło)[/quote]
Bardzo dobre pytanie, tylko dlaczego je do mnie kierujesz ? Nie pracuje w szkolnictwie, nie jestem dyrektorem placówki szkolnej i nie znam się w jaki sposób są tam zapewniane takie rzeczy jak pomoc techniczna.


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#77  2014-02-07 13:07:07

  TDK8GB - Użytkownik

TDK8GB
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-21

Re: Brak Linuxa na maturze.

[quote=ba10][quote=TDK8GB]@ba10
A kto zapewni szkole pomoc techniczną do Linuxa? (Jakby się coś popsuło)[/quote]
Bardzo dobre pytanie, tylko dlaczego je do mnie kierujesz ? Nie pracuje w szkolnictwie, nie jestem dyrektorem placówki szkolnej i nie znam się w jaki sposób są tam zapewniane takie rzeczy jak pomoc techniczna.[/quote]
Bo wy tak propagujecie Linuxa. Jeżeli szkoły mają Windowsa na komputerach to napewno mają też pomoc techniczną zapewnioną. A na Linuxie czegoś takiego nie ma.

Offline

 

#78  2014-02-07 13:13:15

  drelbrown - Użytkownik

drelbrown
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-01-07

Re: Brak Linuxa na maturze.

[quote=TDK8GB]@ba10
A kto zapewni szkole pomoc techniczną do Linuxa? (Jakby się coś popsuło)[/quote]
Pewnie co szkoła to inaczej, ale mój dobry znajomy pracuje w ZSZ jako informatyk/administrator (nie jest nauczycielem). On jest od zapewnienia funkcjonowania całej infrastruktury IT, pracownia dla uczniów, jakieś tam elektroniczne świadectwa i dzienniki, komputery, drukarki w całej szkole, etc. W sumie tak na logikę, to do nauczyciela nie powinna należeć administracja IT.

Ostatnio edytowany przez drelbrown (2014-02-07 13:14:18)

Offline

 

#79  2014-02-07 13:15:43

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Brak Linuxa na maturze.

Jako support dla Linuksa wystarczy posługiwanie się Google.


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#80  2014-02-07 13:19:42

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Brak Linuxa na maturze.

a co szkoła to serwerownia? na co tam pomoc techniczna? zwykła sieć jak w domu tylko więcej hostów...każdy informatyk z papierkiem powinien ogarnąć...

Ostatnio edytowany przez menel (2014-02-07 13:23:23)

Offline

 

#81  2014-02-07 13:42:47

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Brak Linuxa na maturze.

[quote=TDK8GB]A na Linuxie czegoś takiego nie ma.[/quote]
Jest wsparcie techniczne dla [url=http://www.redhat.com/support/subscription-benefits/]Red Hat Enterprise Linux[/url] czy [url=http://support.novell.com/inc/lifecycle/linux.html]SUSE Linux Enterprise[/url] lub wsparcie techniczne daje firma która instalowała dane oprogramowanie,sprzęt itd.
Jak to jest rozwiązywane w szkołach , tego nie wiem, ale myślę ze podobnie.

Ostatnio edytowany przez ba10 (2014-02-07 13:43:58)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#82  2014-02-07 13:43:37

  bryn1u - Użytkownik

bryn1u
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-17

Re: Brak Linuxa na maturze.

Szkola powinna umozliwic zdawanie matury na linuxie. [b]To nic nie kosztuje ![/b]

http://di.com.pl/news/49450,0,MEN_Szkola_powinna_umozliwic_zdawanie_matury_na_Linuksie_To_nic_nie_kosztuje-Marcin_Maj.html

Ostatnio edytowany przez bryn1u (2014-02-07 15:23:48)


E-Booki: FreeBSD, OpenBSD, Linux, Hacking, PHP, Catia, Perl_CGI, Mysql ...
[b]http://unix-ebooki.neth.pl/[/b]

Offline

 

#83  2014-02-07 15:47:43

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Brak Linuxa na maturze.

432

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:44:36)

Offline

 

#84  2014-02-07 16:04:41

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Brak Linuxa na maturze.

Szkoły chyba wsparcie załatwiają nie u MS, a u jakichś lokalnych dostawców.

Ma ktoś jakieś konkretniejsze informacje?

Offline

 

#85  2014-02-07 16:14:02

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Brak Linuxa na maturze.

[quote="uzytkownikubunt"]nie można było zainstalować jakiegoś programu do klocków lego[/quote]
no ładnych rzeczy Was tam uczą na tej informatyce heheheeh coraz lepiej widzę..

Offline

 

#86  2014-02-07 16:20:06

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Brak Linuxa na maturze.

433

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:44:37)

Offline

 

#87  2014-02-07 19:53:08

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Brak Linuxa na maturze.

[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/1554609_650727304986821_1474411620_n.jpg[/img]

[quote=Paweł Szydłowski]Dziękuję za wsparcie ! Udało się ! Mogę zdawać maturę na linuxie
Szczególne podziękowania kieruje do Linus Torvalds za stworzenie linuxa, mojej mamie za ciepłe posiłki przy komputerze, pani z księgowości za cierpliwość (i długopis), Fundacji Ubuntu za Ubuntu z którym zacząlem przygode w gimnazjum, redakcji Niebezpiecznik , Linux.pl Linux Mint Polska, PJWSTK , FWIOO i PCWorld bo zapewne bez ich udziału nie było by to możliwe.
Dziękuję też siostrze i Bartłomiejowi za wsparcie oraz Bartłomiej Barczyński you made my day ![/quote]


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#88  2014-02-07 20:11:02

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Brak Linuxa na maturze.

xD. Happy end rodem z wyciskaczy łez pokroju Esmeraldy xD. Ale fajnie wiedzieć że społeczność działa i jeśli tylko problem zostaje nagłośniony, nagle okazuje się że znajdzie się ktoś na tyle kompetentny by poprowadzić sprawę do końca. Wydaje mi się że w przypadku takich argumentów jakie zostały przytoczone, szkoła nie ma możliwości odmówienia Pawłowi zdawania matury na Linuksie. Way to go dude!

Offline

 

#89  2014-02-07 21:54:19

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Brak Linuxa na maturze.

Aha, żeby nie było to nie ja. Nie wpadłbym na tak debilny pomysł, dawania systemu ze środowiskiem cinnamon na egzamin maturalny i nie wiadomo jaki komputer.


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#90  2014-02-07 22:10:37

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Brak Linuxa na maturze.

[quote=mati75]Aha, żeby nie było to nie ja. Nie wpadłbym na tak debilny pomysł, dawania systemu ze środowiskiem cinnamon na egzamin maturalny i nie wiadomo jaki komputer.[/quote]
http://www.cke.edu.pl/files/file_add/file_add-16.pdf
Tu macie wytyczne co ma być

Fervi

Offline

 

#91  2014-02-07 22:16:23

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Brak Linuxa na maturze.

Właśnie o tym wiem. Wyślę im taką płytę, tylko muszę nadrukować etykietę.

Ostatnio edytowany przez mati75 (2014-02-08 02:05:44)


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#92  2014-02-08 00:54:52

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Brak Linuxa na maturze.

trochę mało profesjonalnie to zrobione;)jak ja bym dostał takie pisemko będąc dyrektorem razem z tą płytą wylądowałoby w kiblu...

Tak jak pisze [b]mati75[/b] nagrać im tam wszystko wg tych wytycznych i potrzeb sprzętowych, profesjonalnie, bez jakiś zbędnych komentarzy o dzieciach w podstawówce, wysłać i wsio problem rozwiązany...

Ostatnio edytowany przez menel (2014-02-08 01:02:22)

Offline

 

#93  2014-02-08 01:34:46

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Brak Linuxa na maturze.

Ale z KDE4 musi być!!1111oneone

Fervi

Offline

 

#94  2014-02-08 01:41:50

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Brak Linuxa na maturze.

hm jakby to miało jakieś większe znaczenie czy będą mieli kde czy gnome czy xfce czy cokolwiek...ciekawe dlaczego akurat tylko i wyłącznie KDE..;) aż chce się rzec co za .....

Offline

 

#95  2014-02-08 02:07:18

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Brak Linuxa na maturze.

Wydaje mi się, że KDE tylko dlatego, że stara wersja, czyli 3.5 Windows przypominała. Tak, żeby wykluczeni cyfrowo dyrektorzy i członkowie komisji nie przywalili się do tego. "Bo to inny komputer jest!!!!11"


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#96  2014-02-08 07:57:02

  marcin'82 - Użytkownik

marcin'82
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2011-10-02

Re: Brak Linuxa na maturze.

[quote="menel"]trochę mało profesjonalnie to zrobione;)jak ja bym dostał takie pisemko będąc dyrektorem razem z tą płytą wylądowałoby w kiblu...[/quote]
+1024
Widział Ubuntu, Minta i klękajcie narody ... Szkoda, że nie zażyczył sobie efektów 3D, bo lepiej oknami zarządzać ;]

Ostatnio edytowany przez marcin'82 (2014-02-08 07:57:26)


marcin'82

Offline

 

#97  2014-02-08 10:03:01

  Red_Fedora - Użytkownik

Red_Fedora
Użytkownik
Skąd: Piękna kraina nad Sierpienic
Zarejestrowany: 2013-06-03

Re: Brak Linuxa na maturze.

Ej no! Kwin jest całkiem spoko. Bije Compiza i Inne Muttery na głowę jeśli chodzi o stosunek lekkości i wyglądu. A z KDE 5 prawdopodobnie da się go zainstalować bez ładowania całego KDE.


[img]http://static1.wikia.nocookie.net/__cb20130812121419/nonsensopedia/images/2/2b/Pinkie_pie.gif[/img]
Po co myśleć racjonalnie? Najważniejsze jest to by było zabawnie!

Offline

 

#98  2014-02-08 14:52:18

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Brak Linuxa na maturze.

Tak od końca (znowu długi post będzie ;] ):

Jak widać dało radę (chociaż ja stawiam że tylko przez to że sprawa wypłynęła do mediów i ministerstwa...

@TDK8GB:

Nie masz pojęcia o czym piszesz - chyba że "wsparciem" nazywasz infolinię która powie ci co to "Mój komputer", co to "Partycja" i parę innych zagadnień z "wiedzy tajemnej" ;p a i to pewnie jest niedostępne, bo to OEM ma zapewniać wsparcie (czytaj firma która dostarcza kompy z Windos OEM), tyle że to ta firma definiuje jak to wsparcie wygląda ;] Zresztą nawet kupując Windos BOX masz badziew nie wsparcie - chopek z którym mieliśmy na studiach zajęcia, kiedyś dzwonił do tej "pomocy" M$ i pyta coś w stylu:

[b]CH:"Prosze panią dostałem wyjątek w bibliotece System.Linq, że niby operacja xyz zwróciła object reference not set, czy to się da jakoś obejść czy..."
M$:"Ale to Pan potrzebuje wsparcia inżyniera, a to jest dodatkowo płatne! Standardowe wsparcie to tylko w sumie takie wyjaśnienie dla laików co to folder, co partycja itd."
CH:"Aha - ile to kosztuje"?
M$:"Najtańszy pakiet XYZ zł (chyba 1000 zł ale mogę się mylić"
CH:"No to dziękuję, poradzę sobie sam"[/b]

Także nie pisz głupot - no chyba że przyjmiemy że w szkole pracują debile którzy nie potrafią czytać tego co im się podczas instalacji na ekranie wyświetla, ale chyba aż tak źle nie jest ;]

@ba10:
"Nie zrozumiałeś tego co napisałem.[...]"

OK, w takim razie zwracam honor, tylko dodam od siebie - akurat ja też byłbym święcie przekonany że jak na maturze jest opcja zdawania z Linuksem, to szkoła ma tego Linuksa zapewnić, jako że jest darmowy - i pod tym względem będę chłopaka bronił (zresztą to samo stwierdziło ministerstwo). Niestety u nas za często słyszy się od urzędników "Nie da się.", a realnie: "Mam to w doopie, nic mi się nie chce i mnie nie zmusisz.", dobrze że w tym wypadku ktoś jednak tyłek ruszył i się pozytywnie skończyło, oby tylko nie było zemsty dyrektora na chłopaku.

@Jacekalex:
"Służby podlegają pod polityków?[...]"

Nawet CIA czy KGB podlega pod polityków - podlega w sensie, jak politycy będą chcieli, to mogą powołać lub odwołać szefa takiej służby, dodać lub ująć jej uprawnień a nawet całkiem ją zlikwidować, a służba ma tego przestrzegać. Antek postanowił rozwalić WSI bo niby to było takie "zło", służba więc zniknęła - end of story. A że ludzie pozostali i jeżeli robili wcześniej machloje robią nadal to inna sprawa (no ale "sukces" jest przecież nie?).

"W momencie powołania komisji likwidacyjnej wszyscy, którzy orientowali się w faktycznej sile WSI, byli pewni, że to skok z motyką na słońce."

Stary wybacz... o ile nie masz dostępu do tajemnic państwowych to wiesz tyle co ja i inni użytkownicy tego forum... czyli NIC nie wiesz. Pewni dziennikarze wylewali na WSI pomyje, WSI zlikwidowano - miało być tyyyyyyle machlojek... tylko jakoś nikogo nie skazano (tak, ja wiem zapewne wszyscy sędziowie w Polsce siedzą w kieszeni WSI), za to byli agenci dostają odszkodowania za pomówienia Mącirewicza... i jakoś ilość korupcji nie spadła po rozwiązaniu WSI, nadal mamy budowane badziewne autostrady, lotniska i drogi, więc gdzie ta poprawa? Zapewne niedługo dowiemy się że jest nowy wróg (Smoleńsk już się wypala na szczęście), ciekawe tylko kto to będzie.

"Także A.M. można nie lubić, można nienawidzieć, ale szukanie w nim wariata[...]"

Wyciągając wnioski z jego działalności - możliwości są tylko trzy: albo agent Rosji mający na celu podburzanie nastrojów społecznych, albo skończona k***a polityczna która dla kariery jest gotowa rozwalić kraj (akurat takich w historii Polski było wieeeeelu), albo osoba chora psychicznie która naprawdę wierzy w to co mówi... niech każdy samemu zdecyduje.

"Nawet w przypadku Tupolewa, po katastrofie zginęło[...]Ta brzoza przeciwlotnicza śmierdzi na tysiąc kilometrów.[...]"

Mam nadziejże że źle rozumiem i że wierzysz że to była katastrofa... ale jeżeli nie to mogę jedynie polecić to:

http://www.dailymotion.com/video/x18ukj5_mayday-s04e08-fog-of-war-crash-in-croatia-inbound-flight-21-is-missing_shortfilms

Różnica taka że tam pierdzielneli w zbocze góry a nie w brzozę, ale poza tym te same błędy: przestarzałe lotnisko, paskudna pogoda, VIP'y na pokładzie, niedoszkoleni piloci i działanie "na skróty", oczywiście w USA NTSB wydała raport i nikt go nie kwestionował, a u nas? Ja oczywiście rozumiem że Jarek używa trumny brata jako drabiny na szczyt polityczny (dla mnie większego sku*****ństwa być chyba nie może :/ ale fakty są jakie są) a że katastrofa słabo działa na wyobraźnię to wymyśla się zamachy... ale że ludzie to tak łatwo łykają jest już smutne...

"Sam jestem ciekaw, kiedy A.M popełni "samobójstwo" w stylu Majakowskiego."

Popatrz na sprawę obiektywnie - facet był już kiedyś "na szczycie", potem spadł na dno i przez kilka lat nikt o nim nie słyszał, teraz znowu jest wysoko, ale do czasu, a upadek - mam nadzieję - będzie na tyle mocny że się po tym nie podniesie... tylko PiS musi stworzyć rząd (a wszystko wskazuje że szansa na to jest... ) - oj ile ja bym dał żeby wygrali i mieli bezwzględną większość (bez większości konstytucyjnej oczywiście)

[b]SPOILER WARNING!! Poniższy fragment jest bardzo emocjonalny z mojej stony (mam nadzieję że Bodzio się zlituje i bana nie będzie...), ale inaczej nie da się niestety wyrazić tego na tyle mocno. Jak ktoś ma nadciśnienie to może lepiej niech nie czyta - you've been warned![/b]




Jak śledzę politykę to widzę jedną zależność - wszyscy, nie ważne czy z lewej czy z prawej kreują sztucznego wroga, PiS miał WSI teraz ma Tuska i Smoleńsk, Palikot ma kościół, PO ma PiS, SLD miało AWS. Każda partia jak dojdzie do władzy zaczyna od "O k***a! Sorry ale (tu wstaw poprzedników) tak rozwalili gospodarkę że my nie możemy realizować programu, a do tego (tu wstaw wroga) im pomagał. To wszystko ich wina nie nasza!".

Ja mam już tego serdecznie k***a dość! [b]SRAM[/b] na WSI, Smoleńsk, dekomunizację, wiszące krzyże, IPN, bohaterów i antybohaterów, okrągły stół i stan wojenny - po równo [b]SRAM [/b]na katów i ofiary, TO JUŻ BYŁO, czas to ZAKOPAĆ i IŚĆ DALEJ, czas się w końcu zająć gospodarką, ściąganiem podatków od oszustów, likwidacją KRUS i innymi potrzebnymi reformami, już dzisiaj jest źle a za parę lat się obudzimy z ręką w nocniku - tyle że dopiero kiedy - jak w Grecji - będzie trzeba ciąć emerytury o 30 %, zawieszać świadczenia państwowe, i wywalać ludzi na bruk z dnia na dzień to się co niektórzy obudzą :/ wtedy Kaczyńskiemu (czy ktokolwiek będzie rządził) żadne WSI, Smoleński i inne nie pomogą - skończy na najbliższym drzewie albo jak będzie miał trochę szczęścia zwieje za granicę.

Czemu do cholery w Polsce musi być taka spychologia? Czemu ja płacący uczciwie podatki - jestem nazywany idiotą, podczas gdy sąsiad zapisany do KRUS a pole widzący raz w roku - człowiekiem zaradnym? Czemu ludzie wolą głosować na świętych mikołajów zamiast na polityków mówiących o konieczności ciężkich reform? Czemu tolerujemy okradanie państwa czy zakładu pracy? Czemu prokurator czy sędzie może bez konsekwencji odrzucać pewne sprawy czy wydawać wyroki niezgodne z prawem? Czemu wolimy gadać o krzyżach na ścianie zamiast o realnych problemach? Naprawdę wszystkiemu winne są siły nieczyste/WSI/Kościół/wiszące krzyże czy potwór spaghetti, czy jednak wprost trzeba powtórzyć to co już Piłsudzki raz powiedział: "Kraj wspaniały, tylko ludzie k****y"?

Niech sobie każdy odpowie sam.

Pozdrawiam.

Offline

 

#99  2014-02-08 15:00:06

  TDK8GB - Użytkownik

TDK8GB
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-21

Re: Brak Linuxa na maturze.

Nie masz pojęcia o czym piszesz - chyba że "wsparciem" nazywasz infolinię która powie ci co to "Mój komputer", co to "Partycja" i parę innych zagadnień z "wiedzy tajemnej" ;p[/quote]
Nie o to mi chodzi.
Informatyk w szkole może mieć problem np. ze skonfigurowaniem serwera na Linuxie i co wtedy? Na Windowsie gość wyklika to w moment a na Linuxie zmarnuje pół dnia na zabawę z DJ konsolą.

Ostatnio edytowany przez TDK8GB (2014-02-08 15:03:24)

Offline

 

#100  2014-02-08 15:08:16

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Brak Linuxa na maturze.

[b]TDK8GB[/b] to w takim razie gamoń jest a nie informatyk skoro zna się tylko na obsłudze i konfiguracji jednego systemu i nie potrafi/nie chce się uczyć czy samodzielnie wyszukać i znaleźć rozwiązania nieskomplikowanych problemów...

Dobry kucharz biere jakikolwiek przepis i robi z tego dobre żarcie tak samo dobry informatyk czyta dokumentację danego systemu/oprogramowania i umie go skonfigurować i nim zarządzać..nie potrzeba mu prowadzenia za rączkę..

Ostatnio edytowany przez menel (2014-02-08 15:26:13)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.020 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00012 SET CHARSET latin2
0.00006 SET NAMES latin2
0.00128 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.145.74.54' WHERE u.id=1
0.00137 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.145.74.54', 1714245460)
0.00107 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714245160
0.00127 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=25154 AND t.moved_to IS NULL
0.00014 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00669 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=25154 ORDER BY p.id LIMIT 75,25
0.00150 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=25154
Total query time: 0.0135 s