Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-06-25 17:16:25

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

"Szkoła zlikwidowała prace domowe." - co myślicie?

https://fakty.tvn24.pl/fakty-w-poludnie,98/szkola-zlikwidowala-prace-domowe,750880.html

Szkoła podstawowa nr 323 na warszawskim Ursynowie, w listopadzie wprowadziła innowacyjny projekt i zrezygnowała z prac domowych. Jak sprawdziła się ta metoda, jak oceniają ją nauczyciele, uczniowie i wreszcie rodzice? - Dzieci stały się spokojniejsze, są bardzo kreatywne, a ich praca jest inna niż kiedyś, kiedy musiały tylko siedzieć i podnosić rękę do góry - mówi Anna Stępień, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.[/quote]
Co o tym myślicie?

Offline

 

#2  2017-06-25 17:32:38

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: "Szkoła zlikwidowała prace domowe." - co myślicie?

Zawsze mi było żal popołudniowego czasu. Na dokładkę pamiętajcie, że jak do szkół uczęszczałem to w soboty też się do szkoły chodziło.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#3  2017-06-25 17:57:36

  Miras - Użytkownik

Miras
Użytkownik
Skąd: Siewierz
Zarejestrowany: 2013-08-06

Re: "Szkoła zlikwidowała prace domowe." - co myślicie?

Czas na naukę jest w szkole. W domu można szukać praktycznych zastosowań dla nabytej wiedzy na zajęciach. To już wiadomo od dawna.
I tak zapewne zaraz jakaś 'postępowa' organizacja się odezwie - od tak żeby podrzeć ryja. Ale próbować warto - dobrze, że projekt (z rezultatami) wyszedł na światło dzienne zanim go ktoś posprzątał.
Ja osobiście się nie uczyłem ani w domu anie w szkole - a teraz są efekty :(

Offline

 

#4  2017-06-25 17:58:43

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: "Szkoła zlikwidowała prace domowe." - co myślicie?

Ja to uważam za medialną papkę, aby zwrócić na siebie uwagę.
Z tym zawsze różnie było.
Jedni nauczyciele zadawali, inni nie.
Ważne aby nauczyciel potrafił na lekcji nauczyć.

Dziś niestety jest często tak, że na dzień dobry proponują korepetycje za kasę.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#5  2017-06-25 19:45:22

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: "Szkoła zlikwidowała prace domowe." - co myślicie?

Ale dzisiaj, nauczyciele tak "szybko" lecą z  materiałem i tak " dobrze tłumaczą, że rodzice w domu muszą sami dzieci uczyć, albo wysyłać nas korepetycje aby coś umiały.
tak powinno byc, ze wszystko powinny dzieci nauczyć się w  szkole, a nie siedzieć w domu i  dalej się męczyć po całym dniu w szkole.
A aby cały ten materiał opanować i mieć dobre wyniki to trzeba dziś "RYĆ" od przyjścia ze szkoły  po godzinny późno nocne, a nawet  do rana.
bo czasu mało a materiału dużo.

Offline

 

#6  2017-06-25 19:58:15

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: "Szkoła zlikwidowała prace domowe." - co myślicie?

[quote=Yampress]Ale dzisiaj, nauczyciele tak "szybko" lecą z  materiałem i tak " dobrze tłumaczą, że rodzice w domu muszą sami dzieci uczyć, albo wysyłać nas korepetycje aby coś umiały.
tak powinno byc, ze wszystko powinny dzieci nauczyć się w  szkole, a nie siedzieć w domu i  dalej się męczyć po całym dniu w szkole.
A aby cały ten materiał opanować i mieć dobre wyniki to trzeba dziś "RYĆ" od przyjścia ze szkoły  po godzinny późno nocne, a nawet  do rana.
bo czasu mało a materiału dużo.[/quote]
Ryc nie ryć.
Nauczyciele (nie wszyscy oczywiście) mają w dupie ucznia.
Dla nich liczą się statystyki, projekty unijne i inne pierdoły.
Nie wiem czy to wina systemu  edukacji czy samych nauczycieli.

Z mojego podwórka.
Wychowawczyni mojej najmłodszej córki nie wie jaką ma średnią ocen.(żeby dostać stypendium z gminy)
Musze osobiście się tam jutro pofatygować aby tego dopilnować.

Nie chodzi o te parę groszy ale o zasadę.
Córka nie po to cały czas się przykładała do nauki aby ja potem olano.
Od nowego roku szkolnego przenoszę ją do innego gimnazjum bo w tym to już brak słów aby to określić.(zwłaszcza ze mam już tam negatywne doświadczenia ze starszą córką)
Dziadostwo i tyle.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#7  2017-06-25 20:25:54

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: "Szkoła zlikwidowała prace domowe." - co myślicie?

[quote=ilin]Wychowawczyni mojej najmłodszej córki nie wie jaką ma średnią ocen.(żeby dostać stypendium z gminy)
Musze osobiście się tam jutro pofatygować aby tego dopilnować.

Nie chodzi o te parę groszy ale o zasadę.
Córka nie po to cały czas się przykładała do nauki aby ja potem olano.
[b]Od nowego roku szkolnego przenoszę ją do innego gimnazjum[/b] bo w tym to już brak słów aby to określić.(zwłaszcza ze mam już tam negatywne doświadczenia ze starszą córką)
Dziadostwo i tyle.[/quote]
To się pośpiesz, bo możesz nie zdążyć z tym nowym gimnazjum. xD

U mnie na mieście wiszą ogłoszenia typu:
"Legendarna SP nr 3 - WRACAMY... xD"

Nawet z mojej SP mam zaproszenie na inaugurację powrotu SP13...
Wszystkich zapraszają, do których ktoś ma lub znajdzie kontakt (pocztą pantoflową).

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-06-25 20:28:49)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2017-06-25 20:37:13

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: "Szkoła zlikwidowała prace domowe." - co myślicie?

[quote=Jacekalex][quote=ilin]Wychowawczyni mojej najmłodszej córki nie wie jaką ma średnią ocen.(żeby dostać stypendium z gminy)
Musze osobiście się tam jutro pofatygować aby tego dopilnować.

Nie chodzi o te parę groszy ale o zasadę.
Córka nie po to cały czas się przykładała do nauki aby ja potem olano.
[b]Od nowego roku szkolnego przenoszę ją do innego gimnazjum[/b] bo w tym to już brak słów aby to określić.(zwłaszcza ze mam już tam negatywne doświadczenia ze starszą córką)
Dziadostwo i tyle.[/quote]
To się pośpiesz, bo możesz nie zdążyć z tym nowym gimnazjum. xD

U mnie na mieście wiszą ogłoszenia typu:
"Legendarna SP nr 3 - WRACAMY... xD"

Nawet z mojej SP mam zaproszenie na inaugurację powrotu SP13...
Wszystkich zapraszają, do których ktoś ma lub znajdzie kontakt (pocztą pantoflową).[/quote]
Nie musisz sie martwić.Już przeniosłem, tylko świadectwo dostarczyć co jutro mam zamiar zrobić  korzystając z chwili wolnej w robocie. Rozpoznanie przeprowadziłem odpowiednio wcześnie. (część jej klasy z podstawówki tam chodzi)
Dwa lata gimnazja będą jeszcze istnieć.
Córka akurat trafiła wiekowo na ostatni rocznik gimnazjów. urodzona 2003.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#9  2017-06-26 06:26:59

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: "Szkoła zlikwidowała prace domowe." - co myślicie?

[quote=ilin]Nauczyciele (nie wszyscy oczywiście) mają w dupie ucznia.
Dla nich liczą się statystyki, projekty unijne i inne pierdoły.
Nie wiem czy to wina systemu  edukacji czy samych nauczycieli.[/quote]
Kwestia masowości. Kiedyś tylko nieliczni ludzie się kształcili i w zasadzie to 1 nauczyciel był oddelegowany do jednego dzieciaka i zwykle na stałe. Później 1 belfer był przydzielany do całej masy dzieci, aż skończyliśmy na systemie, gdzie 2-3 osoby odpowiadają za nauczanie 500-800 bachorów, który mają różne predyspozycje nauki w danym przedmiocie i inaczej (wolniej/szybciej) przyswajają wiedzę. Jeśli teraz to się pomnoży jeszcze przez xx przedmiotów, gdzie oczekiwania każdego nauczyciela są "masz to umieć w stopniu doskonałym, tak jak i ja", to się robi pierdolnik, że w zasadzie to nikt nic nie umie, bo niemożliwością jest się tego wszystkiego nauczyć. A gwałci się wszystkich równo, więc elementem obrony jest uczenie się na pałę, byle tylko zaliczyć, co zwykle też implikuje ściąganie. Wtedy w głowach nauczycieli pojawia się przekonanie, że "młodzież to nic innego tylko nie szanuje ich pracy" i belfrowie przestają się interesować tym czy ktoś się w ogóle czegokolwiek nauczy. I kończymy w systemie, gdzie wszyscy wszystko mają w dupie, byle by by tylko w statach/na świadectwie ładnie wyglądało.

Co do samego zadawania pracy domowej. Albo się człowiek czymś interesuje i sam będzie podejmował naukę w tym zakresie, albo się go do tego nie da zmusić, bo i tak wszyscy niezainteresowani spisują na przerwach — zapomnieliśmy jak to z nami było? xD

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.011 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00014 SET CHARSET latin2
0.00006 SET NAMES latin2
0.00131 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.221.53.5' WHERE u.id=1
0.00099 UPDATE punbb_online SET logged=1714341242 WHERE ident='18.221.53.5'
0.00067 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714340942
0.00083 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=29683 AND t.moved_to IS NULL
0.00009 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00237 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=29683 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00133 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=29683
Total query time: 0.00779 s