Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2010-10-15 19:56:52

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Access Point RT2400

Odnośnie stałego wznawiania połączenia (tj. resetowania itd.) - spox, u mnie Ath5 sypie się po parunastu minutach i PDA nie jest w stanie przejść poprawnie podłączenie się pod urządzenie, zaś poprzednio (w czasie) inne urządzenia (np. jakiś Symbianowy telefon) trzymały połączenia.

Anyway, naprawdę upór Twój nie zna granic :P Jak to ma służyć jako stały AP.. to jednak dawno bym już kupił normalny AP i stawiał na nim sieć ;)

Ostatnio edytowany przez paoolo (2010-10-15 19:57:15)

Offline

 

#77  2010-10-15 21:07:19

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Access Point RT2400

@paoolo:

Co prawda samemu nie testowałem - ale z doświadczeń innych "wiem" jak spora część tanich AP potrafi pracować przy obciążeniu (czytaj wieszać się,rwać połączenie itp), a szczerze - u siebie na hostapd i karcie za 35 zł nigdy nie było takich problemów (jak tylko postawiłem AP specjalnie testowałem pod tym kątem - nawet przy paru tysiącach połączeń przez torrenta, pingi do routera były ok, a pobieranie przez NFS zapierdzielało ;] ), inna sprawa że do takiego routerka dołożyć można wiele różnego rodzaju sprzętu rozszerzając jego możliwości np kartę TV-MPEG2 i mieć TV w całym domu przez wifi ;] (samemu tak robię i też działa bardzo ładnie). Oczywiście kto co lubi - ale jak miałem wybór, kupić nowego AP za 200 zł czy zrobić go ze starego kompa za 35 to wybór padł na to drugie - i osobiście nie żałuję ;]

@tabi19:
Co do rozłączania - spróbuj zmienić kanał, i/lub ustawienia WPA (znaczy się zmień z WPA1 na WPA2 i vice versa). Niestety problem może nie leżeć po stronie AP a kichowatych sterowników karty klienckiej (u mnie tak czasami jest że karty ze sterownikiem przez np ndiswrappera, raz się łączą a raz nie i cholera wie czemu).

Jak nadal będą problemy to zawsze możemy spróbować sterownika madwifi i/lub aktualizacji driverów ath5k stąd:

http://wireless.kernel.org/en/users/Download/stable/

Offline

 

#78  2010-10-16 15:53:22

  tabi19 - Użytkownik

tabi19
Użytkownik
Skąd: Praszka (Opolskie)
Zarejestrowany: 2010-09-24

Re: Access Point RT2400

Wydaje mi się, że jest to wina sterowników. Próbowałem zmienić szyfrowanie, zmienić kanał - nic nie działa.
Na razie korzystam z filtracji adresów MAC, jednak nie jest to dla mnie wystarczające rozwiązanie zabezpieczenia..
Zainteresował mnie PPPoE - z tego co rozumiem, to każdy użytkownik miałby swój login i hasło do sieci - w połączeniu z filtrowaniem adresu MAC - idealne rozwiązanie :)

Co do tego mojego uporu.. Mam 15 lat, upór to moja natura ^^ Poza tym jest to moim najnowszym celem-projektem i dążę do ukończenia go..

Moglibyście mi coś więcej napisać na temat tego PPPoE ? Ja sam pogoogluję właśnie na ten temat, jednak Wy 'chłopaki' macie doświadczenie ;)

Pozdrawiam

Offline

 

#79  2010-10-16 17:16:21

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Access Point RT2400

Wydaje mi się że nie chodzi Ci o PPPoE a o serwer Radius - tam (z tego co mi wiadomo) masz możliwość logowania poprzez zaawansowane uwierzytelnienia. Samemu się w to nie bawiłem - ale wydaje mi się że hostapd obsługuje taka identyfikację natywne - ewentualnie chyba można go zmusić do współpracy z jakimiś serwerami typu freeradius - niestety jako że się nie bawiłem, tutaj bardziej nie pomogę.

Co do problemów z utrzymaniem połączenia - jeżeli w kliencie korzystasz ze sterów natywnych, spróbuj ndiswrapper'a i vice versa - jeżeli masz wrappera, spróbuj natywnych (najlepiej najnowszych z podanej przeze mnie, wcześniej stronki). W zależności od jakości sterownika może to pomóc bądź nie - ostatnio miałem do czynienia z podobną sytuacją na UMPC HTC Shift - przy czym tam było tak że jeżeli dałeś radę połączyć się za pierwszym razem wszystko było ok, ale jak nie to wszytko szlag trafiał i trzeba było restartować kompa. Niestety jakość niektórych sterów pod Linuksa nadal zostawia wiele do życzenia :(

Jak na kliencie masz Windosa - radzę spróbować połączyć się z niego (na najnowszych dostępnych sterownikach dla Twojej karty Wifi) i zobaczyć czy tez będzie się rwać.

P.S

Jaką masz kartę na kliencie?

Offline

 

#80  2010-10-16 17:37:38

  tabi19 - Użytkownik

tabi19
Użytkownik
Skąd: Praszka (Opolskie)
Zarejestrowany: 2010-09-24

Re: Access Point RT2400

Była RT2400, na której uprzednio próbowałem postawić AP

Offline

 

#81  2010-10-16 17:58:56

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Access Point RT2400

@Huk: hmmm w sumie racja :) gdybym stale nad tym nadzorowal, ale poza domem nie ma mnie dosc dlugo, a pewnie i znalazlo by sie pare sytuacji w ktorych cos moglo nie zadzialac, a net byl komus potrzebny. Btw hostapd stawiam na ath5 laptopowym wiec tu roznie bywa :) Oraz: jest to jedyny AP w domu :P Odnosnie sytuacji powyzszej, jak to ma sluzyc do celow zawodowych, to bym nie stawial na czyms takim, bo wiedzialbym, ze czas spedzony na naprawianiu czegos tam kosztowalby troche nerwow, gdy cos jest pilne (a to zdazalo sie w domu i nieraz bylo, by na juz postawic net, czemu cos nie dziala itd. bo mail, przelew) wiec.. tak sprawy stoja :) Dla Home Usage to mozna kombinowac, bo nie ma potrzeby zachowania tych 99,9% dostepnosci :P

Offline

 

#82  2010-10-16 18:01:47

  tabi19 - Użytkownik

tabi19
Użytkownik
Skąd: Praszka (Opolskie)
Zarejestrowany: 2010-09-24

Re: Access Point RT2400

Dokładnie, ale nie odbiegajmy od tematu ;p Obecnie trochę namieszałem na maszynie, jak naprawię to będę myślał nad tym radiusem, choć z tego co widzę, to też nie jest łatwy temat ..

Pozdrawiam ;)

Offline

 

#83  2010-10-16 20:30:58

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Access Point RT2400

@tabi19:

Radius to generalnie nie jest rzecz do użytku domowego - takie coś stawia się np na uczelniach dla studentów (Eduroam) i wtedy logowanie to coś w stylu:

login
+
hasło
+
certyfikat

Szczerze - nie widzę żadnego sensu bawić się tym w warunkach domowych zwykłe WPA (z którego tak czy siak radius korzysta) wystarcza w zupełności(no chyba że celem stawiania radiusa jest zabawa - w takim razie droga wolna ;] ).

Co do problemów z utrzymaniem łączności - radzę zrobić jak napisałem wcześniej - czyli rotacja sterownikami.

@paoolo:

Nie wiem jak Twoje doświadczenia - ale u mnie od czasu postawienia AP wszystko działa jak należy - zero jakichkolwiek problemów z czymkolwiek ;] tak więc o żadnym nadzorowaniu i naprawie póki co (a stoi to już blisko rok) mowy nie ma (no raz sypnął się system plików - ale z mojej winy, więc raczej tego nie liczę). Tak szczerze to jest wręcz na odwrót - jak słucham narzekań niektórych ludzi co zakupili AP po 400 zł które potrafią się zwiesić, albo jest słaby zasięg (a antenka wbudowana i wymienić się nie da :/ ), albo P2P nie chodzi jak trzeba, albo grzeją się jak diabli - historyjek, do wyboru do koloru. Oczywiście mówię tutaj wyłącznie za siebie - doświadczenia mogą być różne w zależności od karty którą kupimy (choć pierwszego AP tez stawiałem na laptopie i testy wtedy przeszły pomyślnie a chipset karty nieco inny - choć tez Atheros ;] ), nawet ostatnio się o tym przekonałem - raz dałem radę załączyć hostapd na swoim Dlinku DWL-520+ a teraz - mimo że nic a nic nie zmieniałem - hostapd się włącza a połączyć się do sieci nie mogę - podobne problemy do tych które @tabi19 miał na swoim ralinku - i cholera wie czemu ;]

Mimo wszytko, polecam (jak ktoś ma trochę czasu) zbudować sobie własne AP - sporo radochy (i przekleństw ;p )

Offline

 

#84  2010-10-17 10:00:38

  tabi19 - Użytkownik

tabi19
Użytkownik
Skąd: Praszka (Opolskie)
Zarejestrowany: 2010-09-24

Re: Access Point RT2400

Jak już wcześniej pisałem, wszystko to opiera się głównie na tym, abym się czegoś nauczył - choć nie powiem, bo odkąd mam lapka z wbudowanym wifi, jest to fajny 'bajer' ;) Niby skonfigurowałem tego radiusa, ale po restarcie sieci w lapku nadal połączyłem się bez hasła ..

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.019 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00012 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00146 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.219.22.169' WHERE u.id=1
0.00208 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.219.22.169', 1714918350)
0.00317 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714918050
0.00063 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=156173
0.00553 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=17372 ORDER BY posted
0.00113 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=17372 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00148 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=17372 ORDER BY p.id LIMIT 75,25
0.00093 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=17372
Total query time: 0.01662 s