Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2010-11-14 10:20:45

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

[quote=Huk]Tak swoją drogą, tutaj muszę spytać - czy do podłączenia lapka z TV (kable D-SUB rzecz jasna) trzeba kupować jakiś specjalny kabel czy można użyć ten od zwykłego monitora?[/quote]
Telewizor bierz ten, który podoba się Tobie/Twojej mamie. Wszystkie się psują i każdy ma jakąś "wadę", która prędzej czy później zacznie działać na nerwy. Wyznacznikiem i tak jest zasobność portfela.
A kabel może być ten od monitora ;-)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#27  2010-11-14 10:39:09

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

[quote=Huk]Proszę o szybkie info wszelkie osoby które miały do czynienia z tym jak i innymi TV Sony w ostatnich latach czy warto w ogóle tej firmy się trzymać.

Z góry dzięki za info.[/quote]
Nie wiem czy wiesz ale Sony matryce bierze od Szajsunga i dokleja swoja 2x wieksza cene. Sony niestety lata swietlnosci ma juz za soba.
Polecam za to Sharpa - perfekcyjnie dopracowany, skladany w japoni, nowoczesne technologie i co najwazniejsze wykozystuja swoje technologie a nie biora od innych no i ponoc bardzo dobry serwis.

Offline

 

#28  2010-11-14 10:45:33

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

@pasqdnik:

Odnośnie kabla dzięki za info. A logiką która podałeś próbowałem juz ostatnio tłumaczyć mamie, ale... ona "swoje wie" i łatwo nie jest ;]


@debianus_userus:

O tym nie wiedziałem (znaczy się - wiem że firmy tak robią, ale nie miałem pojęcia że taki "gigant" jak Sony też) dzięki za info.

Swoją drogą własne matryce robią chyba tylko: LG, Samsung i Sharp w takim razie? Czy może jeszcze ktoś?

Ostatnio edytowany przez Huk (2010-11-14 10:45:49)

Offline

 

#29  2010-11-14 10:49:07

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

[quote=Huk]Swoją drogą własne matryce robią chyba tylko: LG, Samsung i Sharp w takim razie? Czy może jeszcze ktoś?[/quote]
Nie jestem pewien ale chyba jeszcze Toshiba.
No i polecam dobrac model z podswietleniem calkowitym a nie krawedziowym.

Offline

 

#30  2010-11-14 11:31:32

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Niestety do 3500 zł chyba nie ma TV LED z podświetlaniem innym niż "Edge" - ale szczerze, jak patrzałem ostatnio na te TV (Edge LED znaczy się) w Media to obraz żyletka, kąty w porządku, kolory też i generalnie wszystko inne zdaje się być ok, tak więc nawet "Edge LED" daje sobie ładnie radę - przynajmniej jak na moje oko ;]

Offline

 

#31  2010-11-14 11:45:16

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

eeeee są. Np SHARP LC 40LE705E. Mam, polecam ;-)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#32  2010-11-14 12:09:02

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

@pasqdnik:

A to ciekawe urządzenie... działa Ci na tym FullHD przez D-SUB??

Offline

 

#33  2010-11-14 12:14:02

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Nie. HD czyli 1366x768.


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#34  2010-11-14 13:13:55

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Ehh czyli raczej Sharp, odpada bo na obsłudze FullHD przez VGA bardzo mi zależy :/ (lapek ma służyć jako odtwarzacz, a bez obsługi FullHD raczej nie ma sensu - w końcu po cholerę kupować TV w takim układzie)...

Offline

 

#35  2010-11-14 13:25:52

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Ja kupiłem od razu [url=http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=735]playerka[/url], żeby nie biegać z laptopami/komputerami/kablami itp.

Ostatnio edytowany przez pasqdnik (2010-11-14 13:26:13)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#36  2010-11-14 13:45:22

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Player'ek może kiedyś dojdzie, ale wiadomo że nie ma nic lepszego od kompa jeżeli chcemy mieć odtwarzacz do "wszystkiego". Nie mówiąc już o możliwościach filtracji jakie daje komp - co myślę że może być ważne w wypadku DivX'ów. Przyznam że żałuję w tym momencie że nie wziąłem lapka z HDMI... w stacjonarce mam DVI+dołączoną przejściówkę (chociaż kabla "spdif-płyta->spdif-grafa" albo Gigabyte nie dołączył, albo "zaginął w akcji" :/ ), więc z działaniem tego raczej problemów nie będzie - ale wiadomo że nie będę jak idiota latał ze stacjonarką po domu i przepinał wszystkiego tylko żeby sobie film obejrzeć - od tego ma być lapek :/

EDIT:

Tak przeglądam manuale rożnych TV i nieciekawie to wygląda odnośnie tego FullHD przez VGA:

firmy albo milczą (np w manualu LG nie ma ani słowa o ograniczeniach, ale za razem w reklamówce FullHd było tylko wymienione przy HDMI, DVI i Component więc cholera wie), albo podają bzdury że po prostu jest "incompatible" (np Sharp, szkoda że nie dodają że jest niekompatybilne bo takie ograniczenie sami nałożyli, a nie ze względów na ograniczenia sprzętowe interfejsu). Jak dotąd jedynie w manualu do TV Samsunga, tabela obsługiwanych rozdzielczości jest podana na zasadzie "D-SUB & HDMI" więc tam raczej wszystko śmiga...
Z doniesień netowych wynika że problemy mogą być głównie na Sony, Panasonic i Sharp... kuźwa weź tutaj dobierz odpowiedni sprzęt... gorzej niż przy doborze lapka :/

Ludzi którzy wymyślili DRM (a to przez to cholerstwo wszystkie problemy)  powinno się zesłać na dożywotnie "wakacje" na Syberię :)

Ostatnio edytowany przez Huk (2010-11-14 14:47:14)

Offline

 

#37  2010-11-16 20:04:37

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

W końcu matka zdecydowała się na Samsunga model UE40C6000 więcej info tutaj:

http://www.ceneo.pl/5817593s

TV wydaje się porządny - jak na moje oko, kąty, kolory i inne pierdoły są ok. Podpiąłem lapka przez VGA i bez problemu ruszył w FullHD do tego TV ma line-in na zwykłego jacka 3.5 (rzadkość z tego co się naczytałem), przez co dźwięk może iść z jego głośników a nie z pierdziałek w lapku - spory plus dla Samsunga :)

Jakość kanałów SD z "siatki" jest dobra, jakość nawet mocno skompresowanych DivX'ów też jest znakomita (przez lapka - jeszcze muszę przetestować funkcję odtwarzania z pendraka) - przy czym musiałem powyłączać filtry antyzakłuceniowe - powodowały ghosting. Jedno co mnie dziwi - wydaje mi się że po podłączeniu kompa, występuje lekka latencja (50ms może ciut więcej), w filmach wszystko jest ok, ale przy próbie grania trochę to przeszkadza - nie wiem czy ma to związek z interfejsem D-Sub (może jakieś transkodowanie w locie występuje?), czy też to "norma" - wydaje mi się że wyłączyłem wszelkie latencjogenne opcje w TV ale to nie pomogło... jakieś pomysły?

P.S

Prosiłbym admina aby (jeżeli to nie problem) przenieść wątki z tego tematu do wcześniejszego "TV do 3500 zł":

http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=15566



[i]// wprawdzie do admina mi daleko, ale przenieść mogę — ArnVaker[/i]

Offline

 

#38  2010-11-16 21:12:25

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Huk pytanie z jakiego źródła bierzesz sygnał TV?
bo jeśli;
- naziemne nadajniki to sprawdź czy jest DVB-T (sygnał analogowy zostanie za parę lat wycofany z tego co się orientuje to do 2014r)
- sygnał satelitarny - tutaj nie ma specjalnego wymogu ale dobrze by miał złącze HDMI (jak chcesz odbierać HD oczywiście tuner też musi w/w złącze posiadać)
- telewizja kablowa i tu w zależności jaka to albo nadają w DVB-T (takie minimalistyczne rozwiązanie) albo w DVB-C
Generalnie tendencja jest taka że powoli analog będzie znikał :P

Obsługa kompresji zdecydowanie MPEG4 (dla HD zresztą nie tylko :] )

Co do odświeżania obrazu to człowiek potrafi dojrzeć max 200Hz więc trochę bicie piany

Takie bajery jak balans dźwięku i obrazu to troszkę ściema marketingowa więc obiście ja bym nie zwracała na to uwagi

a i rozdzielczość oczywiście FullHD


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#39  2010-11-16 22:01:24

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

A ja dzisiaj w EURO widziałem najprawdziwszego Sharpa Quatrona 40 cali za niecałe 3,400.
Jedyna wada - brak 3D ;), ale poza tym - bardzo pozytywnie,
- matryca 4-kolory, 100Hz, podświetlenie LED, mpeg4, dvb-t.
IMHO ogólnie nieźle.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2010-11-16 22:14:16)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#40  2010-11-16 23:04:04

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

[quote=BiExi]albo nadają w DVB-T (takie minimalistyczne rozwiązanie)[/quote]
Eno... wypraszam sobie minimalistyczne:P Dzięki temu za 25 PLN od łebka moge puszczac cyfrowo 50 kanałów... niekoniecznie typu FTA - a nawet Canal + dla zainteresowanych. Ktora kablowka może sobie pozwolić na taką cenę za taki pakiet programów w wersji DVB-C... Musi im się koszt kodowania zwrócić i koszt dekoderów a to znacznie podnosi cenę

Ostatnio edytowany przez kayo (2010-11-16 23:06:53)


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#41  2010-11-16 23:09:49

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

kayo - mi nie chodziło o możliwości ale o samą technologi miałam do czynienia z T i z C i po prostu T się nie nadaje do takich zastosowań (Ci co się w to wpakowali to przeważnie przez to że sprzęt na stacje czołową jest tańszy :P)
jedyna zaleta tego to to że prawie każdy nowy TV ma DVB-T :]


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#42  2010-11-17 06:58:13

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

[quote=Huk]Jedno co mnie dziwi - wydaje mi się że po podłączeniu kompa, występuje lekka latencja (50ms może ciut więcej), w filmach wszystko jest ok, ale przy próbie grania trochę to przeszkadza - nie wiem czy ma to związek z interfejsem D-Sub (może jakieś transkodowanie w locie występuje?), czy też to "norma" - wydaje mi się że wyłączyłem wszelkie latencjogenne opcje w TV ale to nie pomogło... jakieś pomysły?[/quote]
Input lag ?
Nawet po polsku można poczytać już: http://pl.wikipedia.org/wiki/Op%C3%B3%C5%BAnienie_wej%C5%9Bcia


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#43  2010-11-20 16:28:49

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Sorry że dopiero teraz odpowiadam.

@BiExi:

TV na razie otrzymuje sygnał z siateczki n dachu - zwykła kaszankę SD - teraz muszę poszukać jakiegoś w miarę rozsądnego pakietu z Cyfry,N'ki czy tam czegoś żeby na święta normalny obraz był ;] (na siatce mam sporo zakłóceń - nie związanych z tym TV, po prostu taka kiepska lokalizacja, a na DVB-T poczekam u siebie pewnie jeszcze troszkę).

@Jacekalex:

Tak szczerze - w media stało kilka TV "3D" i IMHO niezły kit producenci ludziom wciskają. Nie wiem jak wygląda kinowa jakość "3D", ale to co było na tych TV puszczane(filmy w "3D" żeby nie było), wrażenia na mnie nie zrobiło - zwykły, może nieco bardziej wyostrzony obraz, do tego od migania głowa boli, no ale oczywiście cena od razu +30% ;]. Dla mnie bajer nie wart zachodu -przynajmniej na razie, może kiedyś polepszą tą technologię na tyle że będzie można naprawdę na pierwszy rzut oka powiedzieć "wow" - chociaż, należało by zaznaczyć że próby upowszechnienia stereoskopii były podejmowane już wielokrotnie i póki co nic z tego nie wyszło.

@pasqdnik:

W wypadku mojego TV na 95% jest t spowodowane jakimś postprocessingiem - w TV jest opcja tzw "Game mode" który ma min redukować lag - tyle że nie da się jej włączyć dla wejścia VGA... po kilku dniach testów mogę powiedzieć że lag jest makabryczny jeżeli włączy się "Vertical Synchronization" (przy czym tutaj to może być wina lapka - w końcu GF9100M to nie jest karta po której można się spodziewać 60 FPS w 1920x1080 - niby w ZSNES tyle wyciąga ale z włączoną synchronizacją pionową tworzy właśnie straszny lag), ale jeżeli wyłączymy "V-SYNC" to da się przeżyć, choć w FPS mogło by być krucho... - tak czy siak chyba skontaktuję się z pomocą techniczną Samsunga, co oni na ten temat sądzą, jak powiedzą że "Game Mode" zredukuje lag, a da się go włączyć dla wyjścia HDMI również dla PC to postaram się przetestować... jak tylko dorwę kabel HDMI znaczy się.

Na razie tyle.

Pozdro.

Offline

 

#44  2010-11-20 18:50:42

  torrentow - Członek Sejmowej Komisji Śledczej

torrentow
Członek Sejmowej Komisji Śledczej
Skąd: z GNU
Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Są kable HDMI -> D-SUB http://kut.as/28l może 50 cali ~1,5 metra na ścianie :) robi wiele do życzenia


Każdy sam sobie szkodzi :)
[img]http://img715.imageshack.us/img715/7104/apt.png[/img]

Offline

 

#45  2010-11-20 22:56:49

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

[quote=torrentow]http://kut.as/28l[/quote]
Ciekawa domena skracacza

[color=red]Wątek został zamknięty aby chronić go przed spamerami. :) Jeżeli jesteś normalnym użytkownikiem i chcesz tu coś napisać, skontaktuj się z którymś z moderatorów lub administratorów, a wątek zostanie otwarty.[/color]


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.016 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00013 SET CHARSET latin2
0.00007 SET NAMES latin2
0.00180 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.226.187.24' WHERE u.id=1
0.00098 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.226.187.24', 1713559270)
0.00059 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1713558970
0.00060 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=159021
0.00355 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=15566 ORDER BY posted
0.00088 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=15566 AND t.moved_to IS NULL
0.00008 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00126 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=15566 ORDER BY p.id LIMIT 25,25
0.00119 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=15566
Total query time: 0.01113 s