Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2011-02-24 10:01:39

  SpeedVin - Fan Jogurtu

SpeedVin
Fan Jogurtu
Zarejestrowany: 2010-09-25
Serwis

Re: [Solved] Frugalware, Slackware czy może PLD?

[quote=debianus_userus][quote=SpeedVin][quote=debianus_userus]Troche dziwne te wymagania, ale ja bym proponowal cos z tego duetu: Debian, Gentoo.
Slackware, PLD, Flugware to plankton szkoda na takie systemy czasu :)[/quote]
Hmm w takim razie sprawdzę PLD, i Slacka...
A dlaczego używasz Frugalware za plankton, możesz rozwinąć?[/quote]
Chyba nie do konca dobrze odczytales mojego posta :)
Moim zdaniem Slackware, PLD, Flugalware to systemy dla pasjonatow - dosc malo popularne.
Jesli chcesz miec cos co jest dobrze udokumentowane, posiada spora spolecznosc a jednoczesnie oferuje spora porcje zabawy to bral bym: [b]Debian[/b] lub [b]Gentoo[/b].
A jesli nie musial by byc to Linuks to rozwaz takze [b]FreeBSD[/b][/quote]
Heh, ale jakoś kompilacja wszystkiego mi się nie marzy, szczególnie w momencie kiedy system będę miał np. na laptopie, i uważam tak skoro mogę coś mieć już skompilowanego, pasującego do moich wymagań to po co mam to kompilować u siebie, a do tego flagi, brrrrrrr.
[quote=zbig]Ja nie będę zbyt oryginalny, zaproponuję Tobie Archlinuksa ewentualnie Slackware. Archlinux to, jak niektórzy mówią, Slackware z dobrym menadżerem pakietów ;) Przekompilowanie jakiegoś softu jest proste dzięki ABS. Do nauki i szybkiego sprawdzania różnych możliwości jest idealny. Pokaźna baza oprogramowania, jak nie ma w głównych repozytoriach to zapewne znajduje się w AUR. W obydwu ustawiasz wszystko "z palca". Ja najwięcej o linuksie nauczyłem się na Slackware, ale to były czasy wersji 7. Życzę miłej zabawy :)[/quote]
Ja o Linuksie wiem dość sporo, a samego Archa używałem 3 lata i chętnie bym go postawił, lecz jego natura jest trochę wbrew temu co chce na takim systemie robić.

Ostatnio edytowany przez SpeedVin (2011-02-24 10:02:00)

Offline

 

#27  2011-02-24 11:01:57

  zbig - Użytkownik

zbig
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-25

Re: [Solved] Frugalware, Slackware czy może PLD?

[quote="SpeedVin"]Ja o Linuksie wiem dość sporo, a samego Archa używałem 3 lata i chętnie bym go postawił, lecz jego natura jest trochę wbrew temu co chce na takim systemie robić.[/quote]
Jeśli znasz się na linuksie to nie pozostaje tobie nic innego jak Slackware. Na nim możesz się najwięcej nauczyć. Praktycznie wszystko ustawiasz ręcznie, ale musisz mieć na niego czasu. Instalacja oprogramowania bez automatycznego doinstalowania zależności robi swoje, chyba że interesują Ciebie wynalazki typu slapt-get.

Offline

 

#28  2011-02-24 11:55:33

  SpeedVin - Fan Jogurtu

SpeedVin
Fan Jogurtu
Zarejestrowany: 2010-09-25
Serwis

Re: [Solved] Frugalware, Slackware czy może PLD?

[quote=zbig][quote="SpeedVin"]Ja o Linuksie wiem dość sporo, a samego Archa używałem 3 lata i chętnie bym go postawił, lecz jego natura jest trochę wbrew temu co chce na takim systemie robić.[/quote]
Jeśli znasz się na linuksie to nie pozostaje tobie nic innego jak Slackware. Na nim możesz się najwięcej nauczyć. Praktycznie wszystko ustawiasz ręcznie, ale musisz mieć na niego czasu. Instalacja oprogramowania bez automatycznego doinstalowania zależności robi swoje, chyba że interesują Ciebie wynalazki typu slapt-get.[/quote]
Hmm, myślę że wybiorę Debiana gdyż widzę że polska strona Slackware, i polska społeczność użytkowników Slackware, do tego mamy Dug'a czyli świetną społeczność użytkowników [s]gentoo[/s] debiana, i gotowe pliki konfiguracyjne w /usr/share ;)

Ostatnio edytowany przez SpeedVin (2011-02-24 11:56:14)

Offline

 

#29  2011-02-24 14:04:27

  zbig - Użytkownik

zbig
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-25

Re: [Solved] Frugalware, Slackware czy może PLD?

[quote="SpeedVin"]Hmm, myślę że wybiorę Debiana gdyż widzę że polska strona Slackware, i polska społeczność użytkowników Slackware, do tego mamy Dug'a czyli świetną społeczność użytkowników gentoo debiana, i gotowe pliki konfiguracyjne w /usr/share ;)

[b]wcześniej:[/b]

Nie no bez przesady aż tyle czasu to nie mam, ale jeśli chodzi o automaty to na przykład auto konfiguracja paczki z konfiguracją dodaną przez opiekuna, czyli takie np. UBU.[/quote]
To już nie wiem kolego czego poszukujesz. Chyba zmieniły się Tobie priorytety. Oczywiście gratuluję wyboru Debiana.
ps.
Swoją drogą do nauki "systemu linux" dobra będzie każda dystrybucja ze wsparciem społeczności :)

Offline

 

#30  2011-02-24 14:40:14

  SpeedVin - Fan Jogurtu

SpeedVin
Fan Jogurtu
Zarejestrowany: 2010-09-25
Serwis

Re: [Solved] Frugalware, Slackware czy może PLD?

[quote=zbig][quote="SpeedVin"]Hmm, myślę że wybiorę Debiana gdyż widzę że polska strona Slackware, i polska społeczność użytkowników Slackware, do tego mamy Dug'a czyli świetną społeczność użytkowników gentoo debiana, i gotowe pliki konfiguracyjne w /usr/share ;)

[b]wcześniej:[/b]

Nie no bez przesady aż tyle czasu to nie mam, ale jeśli chodzi o automaty to na przykład auto konfiguracja paczki z konfiguracją dodaną przez opiekuna, czyli takie np. UBU.[/quote]
To już nie wiem kolego czego poszukujesz. Chyba zmieniły się Tobie priorytety. Oczywiście gratuluję wyboru Debiana.
ps.
Swoją drogą do nauki "systemu linux" dobra będzie każda dystrybucja ze wsparciem społeczności :)[/quote]
No niestety mimo wielkiego wyboru dystrybucji nie mogę znaleźć czegoś konkretnie dla siebie :(

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.011 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00012 SET CHARSET latin2
0.00007 SET NAMES latin2
0.00131 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.226.28.197' WHERE u.id=1
0.00090 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.226.28.197', 1714887804)
0.00070 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714887504
0.00073 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=166680
0.00204 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=18409 ORDER BY posted
0.00087 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=18409 AND t.moved_to IS NULL
0.00012 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00112 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=18409 ORDER BY p.id LIMIT 25,25
0.00105 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=18409
Total query time: 0.00903 s