Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-05-16 19:08:43

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

[PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

[s]Cześć. Po blisko 5.ciu latach niekorzystania z Windowsa nadszedł dzień gniewu. Stanąłem przed zadaniem instalacji Windowsa DT na komputerze z Linuksem. Jest jeden problem - pomimo zmiany w BIOS'ie opcji odpowiedzialnej za uruchamianie i ustawienie jako pierwsze urządzenie cdrom, zamiast Windowsa pojawia się GRUB. Wygląda to tak, jakby płyta była czysta, po prostu jest ignorowana przez komputer. Ze względu na moją "windowsową" abstynencję, nie mam zielonego pojęcia o co chodzi, wiele rzeczy zapomniałem. Czy ktoś z Was miał podobny problem? W jaki sposób go obejść, rozwiązać? Czy może mieć to związek z Linuksem i jego systemem plików utworzonym na dysku tj. ext3 x1 (jako /boot), i ext4 x5 partycji?[/s]

Ostatnio edytowany przez remi (2012-05-19 22:36:26)


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#2  2012-05-16 19:20:04

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

Jak ma bootować z CD, to zawartość HDD nie ma nic do rzeczy. Na innym kompie ta płyta bootuje? Na tym kompie inne płyty bootują?

PS Co to w ogóle jest Windows DT?


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#3  2012-05-16 19:20:29

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

A inne rzeczy bootują z płyty? Np. LiveCD?


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
[url=https://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0xA0C69B3CD46838AF]Mój Public Key[/url]
[url=http://www.keros-it.com]Serwis komputerowy i elektroniczny - Świdwin[/url]
The truth is out there

Offline

 

#4  2012-05-16 19:20:50

  urbinek - Użytkownik

urbinek
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

niema to żadnego związku, nagraj jeszcze raz płytę ( z innego obrazu )
ewentualnie napęd jest uszkodzony

ewentualnie odepnij dyski i odpal kompa z samą płytką, jak się odpali instalator to coś masz w biosie


A w wolnym czasie, robię noże :)
[img]http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png[/img]

Offline

 

#5  2012-05-16 20:06:53

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

@[b]Arn[/b]; Jeszcze nie sprawdzałem, czy ta płyta bootuje na innym komputerze - nie miałem pod ręką żadnego. Widnows DT jest to - z tego co wiem wariacja systemu Windows XP, ale zmieniona, nie wiem jednak w jakim stopniu, przez jak[ie]ąś osobę/y (więcej info nt. Windows DT znajdziesz tutaj: [url=http://www.forums.wiaderko.com/dyskusje-zwiazane-z-programami/131776-%5Brs%5Dwindows-dt_09_final_iso_pl-32bit.html]KLIK[/url]). @[b]krasnij[/b]; Tak, płyty LiveCD startują na tym komputerze. Sprawdzałem np. Xubuntu.

Drogi [b]urbinku[/b]; nie mam możliwości nagrania z powodu braku innego obrazu. Co się zaś tyczy odłączenia dysku etc. możliwość sprawdzenia będę miał dopiero w dniu jutrzejszym, późnym popołudniem. Wspomniałeś również BIOS. Ja także myślę, że może chodzić właśnie o to. Sprawdzę jeszcze taki sposób: po prostu wczytam ustawienia domyślne, fabryczne.


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#6  2012-05-16 20:08:11

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

Jeżeli płyty LiveCD normalnie bootują to problem leży po stronie płytki instalacyjnej z windowsem.


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
[url=https://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0xA0C69B3CD46838AF]Mój Public Key[/url]
[url=http://www.keros-it.com]Serwis komputerowy i elektroniczny - Świdwin[/url]
The truth is out there

Offline

 

#7  2012-05-16 20:47:33

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

Jesteś pewien? W sumie jest to możliwe, po pierwsze, ze względu na wersję Windowsa - wspomniany DT i brak jakichkolwiek informacji dot. pochodzenia płyty instalacyjnej, kiedy była nagrywana, skąd była zdobyta etc. To wszystko może wpływać na problemy z rozpoczęciem instalacji. Z tego co pamiętam - ale mogę się mylić - instalacja łudząco przypomina tą znaną z Windowsa XP z kilkoma zmianami interfejsu.


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#8  2012-05-16 20:55:12

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

+1 dla uwalonej płyty. Może ktoś ambitnie nagrał iso jako plik? ;)


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#9  2012-05-16 21:19:22

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

[quote=remi]Jesteś pewien? W sumie jest to możliwe, po pierwsze, ze względu na wersję Windowsa - wspomniany DT i brak jakichkolwiek informacji dot. pochodzenia płyty instalacyjnej, kiedy była nagrywana, skąd była zdobyta etc. To wszystko może wpływać na problemy z rozpoczęciem instalacji. Z tego co pamiętam - ale mogę się mylić - instalacja łudząco przypomina tą znaną z Windowsa XP z kilkoma zmianami interfejsu.[/quote]
A czy to nie jest kolejna genialna przerobiona instalka XP w nlite? ;) luknij, czy gdzieś na płycie(/) nie ma plików z datami w nazwie, w których są napisane zmiany jakie były przeprowadzone :) (np. wywalenie jakichś programów i bibliotek, dodanie jakiś innych "add-onów")


Jeśli to to, to zgadłem ;D


thomsson
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX  Link usunąłem.  Nie życze tu sobie takich rzeczy. Yampress.

jakich rzeczy? tam były screeny tego wynalazku /thomsson
A dobra już wiem... Sorki /thomsson

Ostatnio edytowany przez thomsson (2012-05-16 22:19:36)


ilin napisał
[i]"DUG to tez moja mała ojczyzna"[/i]

Offline

 

#10  2012-05-16 21:57:05

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

[b]Arn[/b]: może, to bardzo prawdopodobne. [b]thomsson[/b]: ok sprawdzę Twój trop. Jeżeli okaże się, że masz rację i zgadłeś, to co w związku z tym? Masz jakieś rozwiązanie?


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#11  2012-05-16 22:14:43

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

[quote=remi]to co w związku z tym? Masz jakieś rozwiązanie?[/quote]
Najlepiej zainstalować po prostu czystego XP ;), a jeśli upierasz się na ten wynalazek, to sprawdź sumy kontrolne (jeśli gdzieś je namierzysz), pewnie obraz jest uwalony

O!? Teraz zauważyłem link remiego ;) i teraz już nam zwyczajną pewność, że to przeróba XP ;D

Ogólnie to tego typu rzeczy, to Zwykły XP z powywalanymi niepotrzebnymi jajcami (których w większości i tak ostatecznie nie zauważasz w codziennej pracy, z pododawanymi łatkami z Windows Update, w tym wypadku z jeszcze dorzuconym Flash Playerem, WMP11 i IE8, do  tego pozmieniane klucze rejestry (Tweaks) i dodane sterowniki SATA (XP z SATĄ (bez Service Packa) się nie lubią)


ilin napisał
[i]"DUG to tez moja mała ojczyzna"[/i]

Offline

 

#12  2012-05-16 22:27:12

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

Choć znam odpowiedź, to napisz jasno i wyraźnie:[b] ta wersja windowsa jest legalna ?[/b] - jeśli nie, proszę o zakończenie dyskusji.
Na DUG-u nie popieramy piractwa.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#13  2012-05-16 22:45:21

  torrentow - Członek Sejmowej Komisji Śledczej

torrentow
Członek Sejmowej Komisji Śledczej
Skąd: z GNU
Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

Witam,
[quote=Bodzio]Choć znam odpowiedź, to napisz jasno i wyraźnie:[b] ta wersja windowsa jest legalna ?[/b] - jeśli nie, proszę o zakończenie dyskusji.
Na DUG-u nie popieramy piractwa.[/quote]
+1
Pozdrawiam,
Towarzysz Torrentow


Każdy sam sobie szkodzi :)
[img]http://img715.imageshack.us/img715/7104/apt.png[/img]

Offline

 

#14  2012-05-17 10:01:28

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

[quote=torrentow]Witam,
[quote=Bodzio]Choć znam odpowiedź, to napisz jasno i wyraźnie:[b] ta wersja windowsa jest legalna ?[/b] - jeśli nie, proszę o zakończenie dyskusji.
Na DUG-u nie popieramy piractwa.[/quote]
+1[/quote]
A teraz prosze o właczenie soudtracka z filmu "Piraci z Karaibów" :)
A w temacie ,
Nigdy, przenigdy nie instaluj wynalazków, bo nikt nie pomoże Tobie w potrzebie jak nie wie co w systemie jest powywalane, odpowiedż jaką otrzymasz będzie : " Nielegalna przeróbka ? Radź sobie sam Pan" Nie wiem czy wiesz ale microsoft ma suport, tak, tak dobry, ale trzeba mieć legalna kopie i takie tam ;)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#15  2012-05-17 11:29:36

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

A kto wie czy nie jest coś skrakowane, zainstalowane jakieś szpiegujące oprogramowanie ipt.  Ja nawet bałem się używać MATE. Wole xfce z repo.

Offline

 

#16  2012-05-17 12:03:30

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

Cześć [b]bodzio[/b]. Wiesz, wydaje mi się, że nie jest to legalna wersja. Z kilku powodów. Zmiany wprowadzone przez twórcę tej wersji wydają się być sprzeczne z oficjalną licencją Windowsa XP. Mam na myśli szeroko zakrojone zmiany jak choćby usunięcie messengera. Znając politykę Microsoftu nie wiem, czy owa licencja pozwala na aż takie operacje. Jednak jest to tylko mój punkt widzenia na "moralną" stronę projektu pod nazwą Windows DT.

Po drugie ten system jest na zwykłej płycie CD, co chyba od razu dyskwalifikuje go jako system "legalny"? Osobie, która planuje to przedsięwzięcie oznajmiłem, że [u]nie wezmę w tym udziału[/u]. Starałem się również wyperswadować jej to, najlepiej jak potrafię. Czy odniosłem sukces? Okaże się w przyszłości.

[u]Przepraszam za naruszenie regulaminu forum[/u]. Kilkuletnia przerwa w korzystaniu z systemu Windows (przez ten czas praktycznie nie widziałem na oczy komputera z tym systemem!) spowodowała kompletny brak zainteresowania różnymi aspektami. Począwszy od licencji, poprzez codzienne użytkowanie a na nowościach (programy etc.) skończywszy. Potwierdzenie tezy o legalności uzyskam dopiero późnym popołudniem. Wtedy to będę miał fizyczny kontakt z tym komputerem i płytą.

Oczywiście możliwość skrakowania, tudzież dodania jakiegoś syfu jest jak najbardziej możliwa. Osobiście staram się unikać niepewnych źródeł, ale w Linuksie jest to o wiele łatwiejsze aniżeli w przypadku Windowsa.

Ostatnio edytowany przez remi (2012-05-17 12:05:20)


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#17  2012-05-17 16:25:52

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

[quote=remi]Cześć [b]bodzio[/b]...
[u]Przepraszam za naruszenie regulaminu forum[/u].[/quote]
Powiem tak - na DUG-u nie ma regulaminu jako takiego. Obowiązuje ogólnie pojęta netykieta. Jak dotychczas jesteśmy dumni z tego, że pomimo braku regulaminu zbanowno tylko kilka osób, a usunięto zaledwie dwie.
Użytkownicy DUG-a starają się pomagać we wszelkich aspektach - tak w linuksie, jak i w windowsie.
Ale odruch wymiotny powodują posty o pomoc przy oprogramowaniu pirackim, o rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych, semestralnych itp.
Zasadą jest, że nie odsyłamy do Google, a staramy się nakierować na dobre rozwiązania (wędka, a nie ryba)
Więc baw się dobrze na forum, i ciesz się z linuksa, windowsa, BSD, Maca... mimo, że DUG to "Debian Users Gang" to w każdej dziedzinie dostaniesz pomoc.
...
Jak dziecko zrobić- też, pod warunkiem że jesteś pełnoletni. Chyba że wierzysz w bociany :DDD


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#18  2012-05-17 22:08:21

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

Rozumiem, ale [i]"odruch wymiotny powodują posty o pomoc przy oprogramowaniu pirackim (...)"[/i] i dalej [i]"(...) w każdej dziedzinie dostaniesz pomoc."[/i] Czy tzw. piractwo nie zalicza się do którejś z dziedzin (powiązanej z informatyką, jak sądzę), czy może jest poza wszelkimi sferami, ze względu na swoją kontrowersyjną naturę? [b];-)[/b]

Wydaje mi się, że ta osoba, także nie była świadoma, inaczej, nie zwracała uwagi na legalność Windowsa DT. Czy w ogóle istnieje możliwość zakupienia go np. w sklepie, czego następstwem będzie posiadanie "oryginalnej" wersji? Nie sądzę.

Tak więc, dyskusja skończona?


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#19  2012-05-17 23:04:44

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

Kupienie płyty w sklepie nie zawsze jest gwarantem posiadania legalnej wersji.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#20  2012-05-18 00:15:39

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Brno, Česko
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

[quote=Bodzio]Kupienie płyty w sklepie nie zawsze jest gwarantem posiadania legalnej wersji.[/quote]
Z drugiej strony daje dużo większą szansę na legalność Windowsa niż ściągnięcie kopii z neta ;) .


Spinnen Essen: [url=http://fluxboxpl.org/portal/]FluxboxPL[/url] [url=http://przepis-na-lo.pl/]Przepis na LibreOffice[/url]

Offline

 

#21  2012-05-19 22:35:59

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: [PirateBay] Windows DT nie startuje z płyty CD.

Wedle moich wiadomości, powyższy "problem" został rozwiązany.


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.013 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00008 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00046 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.117.152.26' WHERE u.id=1
0.00125 UPDATE punbb_online SET logged=1715937740 WHERE ident='18.117.152.26'
0.00022 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1715937440
0.00053 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=202145
0.00211 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=21258 ORDER BY posted
0.00060 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=21258 AND t.moved_to IS NULL
0.00008 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00264 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=21258 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00135 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=21258
Total query time: 0.00936 s