Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2012-05-20 12:31:04

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Hej

Ja też mam zamiar kupić pralkę. Jednak dla mnie najważniejszym kryterium jest cena. Ważne też jest to, żeby była to pralka ładowana od przodu i w miarę wąska, bo mam małą łazienkę. Energo- i wodo-chłonność nieistotna, czas prania i programy prania nieistotne - piorę i tak od święta, bo tylko własne ciuchy.
Jaką piekielną maszyne polecacie?

Z doświadczeń:
Mam obecnie Polar - padaka (ciągle się coś leje, a programator to sprzęt raczej średniowieczny), brat ma dosyć niezawodny sprzęt Indesit (teraz urodzilo sie mu dziecko więc sie okaże jaki to sprzęt), matka miała i ma pralki ładowane od góry. Miała już totalną padakę Candy i dosyć drogi i padakowaty Electrolux/AEG, teraz ma Whirlpoola - narazie działa.

Zastanawiam sie nad Amicą lub Beko.

Pzdrv


[url=https://www.youtube.com/watch?v=rNg2Dh6gPkw]Nemo sailing home...[/url]

Offline

 

#27  2012-05-20 14:10:36

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

@Zbooj:

Przez ostatnie dwa dni przeczytałem kilkadziesiąt tematów na rożnych forach, wliczając DUG'a i elektrode i wychodzi na to że diabli wiedzą co brać - tak naprawdę nie ma dziś żadnego producenta który robi pralkę czołg, jak to kiedyś bywało - możesz kupić urządzenie za 700 zł i pochodzi Ci 10 lat, a możesz wydać 3000 zł i po miesiącu (albo miesiąc po gwarancji, albo - jak w moim przypadku, już od nowości :/ ) padnie. Np. stara pralka Polar chodziła 9 lat i poza programatorem jest w 100% sprawna, całkiem energooszczędna itd. Daliśmy za nią wtedy coś koło 1000 zł, czyli raczej był to low-end, a mimo to matka była bardzo zadowolona.

Nowa pralka w tej samej cenie i taki klops - ale Polara to raczej nie dyskwalifikuje bo nikt nie da gwarancji że w Beko, Bosh'u Samsungu, LG czy firmie XYZ nie stanie się to samo.

Jedyne co mogę powiedzieć to to co by wynikało z przeczytanych informacji, mianowicie:

BEKO - Firma turecka, raczej średnia jakość, ale tanie części i 5 lat darmowej gwarancji na wybrane modele, jedni chwalą inni ganią.

Polar/Whirlpool - produkowane zwykle w Polsce, średnia jakość (czy lepsza czy gorsza od BEKO - tutaj opinie są podzielone), tylko dwa lata gwarancji a ceny części z kosmosu (plus taki że zwykle nie trzeba na nie czekać)

Mastercook oraz Amica - jakość średnia, możliwość 5 letniej gwarancji za dopłatą (150/179 zł w zależności od firmy, z tego co pamiętam), produkowane zwykle w Polsce, zwykle kuszą ceną, mają tanie części

Gorenje - średnia półka, części w miarę, jakość średnia, 2 lata gwarancji

Bosh i Siemens - być może nieco lepsze od powyższych, ale tylko 2 lata gwarancji i ceny części "niemieckie" ;]

Elektrolux - wielu polecało i chwaliło, ale cena zwykle dość wysoka, cena części też i chyba tylko 2 lata gwarancji

Miele - tutaj wielu twierdzi że to prawdziwe czołgo-pralki... tyle że nowej za normalne pieniądze się nie kupi, części drogie i tylko dwa lata gwarancji

Jeszcze odnośnie gwarancji można zajrzeć tutaj:

http://rankingpralek.pl/zestawienie-gwarancji-udzielanych-przez-producentow-pralek-–-maj-2011/

Tyle ode mnie, jak napisałem gdzieś nieprawdę to proszę mnie poprawić ;]

Pozdro.

Offline

 

#28  2012-05-20 14:34:50

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Co do 5 letniej gwarancji - kazdy sklep RTV/AGD jest w stanie Ci jej udzielić za dopłatą bez względu na producenta pralki.

Ostatnio edytowany przez krasnij (2012-05-20 14:35:23)


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
[url=https://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0xA0C69B3CD46838AF]Mój Public Key[/url]
[url=http://www.keros-it.com]Serwis komputerowy i elektroniczny - Świdwin[/url]
The truth is out there

Offline

 

#29  2012-05-20 15:54:35

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

[quote=krasnij]Co do 5 letniej gwarancji - kazdy sklep RTV/AGD jest w stanie Ci jej udzielić za dopłatą bez względu na producenta pralki.[/quote]
Sklep może udzielić?
Wolałbym nie zastanawiać się, jak od sklepu za 4 lata taką gwarancję egzekwować ;P

Porównianie pralek?

Pojadę raczej krajami:
Dość dobrej jakości sprzęt AGD mają włosi, mam na myśli funkcjonalność i nie najgorszą trwałość ich rzeczy.
Niemieckie rzeczy są przeważnie drogie jak diabli, czesto pancerne, ale w komforcie użytkowania zazwyczaj ustępują włoskim.

Polska produkcja? kiedyś robili całkiem nieźle, potem juz tylko  Amica coś prezentowała, Polar potrafił w lodówce pomalować zardzewiałą blachę, wsadzić na drzwi i potem ludziom lodówki rdzewiały,  a Mastercook? robi niezłe kuchenki, pralki natomiast takie sobie.

Takze, gdybym dzisiaj kupował nową pralkę, to najpierw bym zobaczył, co dostanę z Aristona, Candy, Zanusii, potem Elektroluxa, a potem reszta, typu Whirpool.
I trzy razy się zastanowił, ile za pralkę mogę zaplacić, bo drukarka mi kasy nie drukuje, ale uważam, że biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.

Pozdrawiam
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#30  2012-05-20 16:33:51

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

[quote="Jacekalex"]Sklep może udzielić?
Wolałbym nie zastanawiać się, jak od sklepu za 4 lata taką gwarancję egzekwować ;P[/quote]
Sklep jest pośrednikiem. Gwarancji udziela tutaj zazwyczaj towarzystwo ubezpieczeniowe albo bank (w przypadku sprzedaży ratalnej).

Ostatnio edytowany przez krasnij (2012-05-20 16:34:15)


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
[url=https://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0xA0C69B3CD46838AF]Mój Public Key[/url]
[url=http://www.keros-it.com]Serwis komputerowy i elektroniczny - Świdwin[/url]
The truth is out there

Offline

 

#31  2012-05-20 17:10:21

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

[quote=Jacekalex]I trzy razy się zastanowił, ile za pralkę mogę zaplacić, bo drukarka mi kasy nie drukuje, ale uważam, że biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.[/quote]
Mnie też nie drukuje, ale uważam, że [b]biednych ludzi nie stać na drogie rzeczy[/b] - patrz Grecja, tam drukują pieniądze :P

Moim zdaniem, wszystko jest dzisiaj podłej jakości. Nie ma znaczenia czy włoskie, niemieckie czy polskie.
Ktoś zarzucił hasłem "pralka-czołg", uważam że coś w tym jest.

Osobiście szukam więc pralki, gdzie drugorzędnym czynnikiem jest energo- i wodo-oszczędność - bardzo zaawansowane technologicznie energooszczędne urządzenia mają to do siebie, że w praktyce same szybko ulegają biodegradacji - jak powiedział niejaki Salomon "z pustego nie nalejesz", coś mniej więcej jak "fizyki nie oszukasz".
Nie wiem jak wy, ale moje ubrania są zwykle bawełniane i zaawansowane programy prania, np. do jedwabiu, nie są mi potrzebne.
Po co płacić za gwarancję, skoro jej koszt mógłby stanowić, znaczący procent nowego urządzenia? - cena pralek ktore mnie interesują wynosi 800zł, ubezpieczenie 200zł - 25% wartości.
Opłacalność napraw jest rzeczą dyskusyjną, zwłaszcza w urządzeniach z tzw. wyższej półki. Trupa Electrolux/AEG mojej matki, koleś naprawiłby, za 800zł :P, sama pralka kosztowała ponad 2 tyś zł.
Moim zdaniem nawet drogie urządzenia są przewidziane do użytkowania na konkretny przedział czasu.

Amica czy Beko?

Pzdrv

Ostatnio edytowany przez Zbooj (2012-05-20 17:19:44)


[url=https://www.youtube.com/watch?v=rNg2Dh6gPkw]Nemo sailing home...[/url]

Offline

 

#32  2012-05-20 21:43:42

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Wydaje mi się że to praktycznie ta sama klasa - ja bym szukał albo modelu Beko z 5 letnią gwarancją:

http://www.beko.com.pl/images/5lat_maxi_2q2012.jpg

Albo kupił jakąś tanią Amicę i dopłacił do gwarancji, przy czym z tego co czytałem lepiej mieć gwarancję producenta niż sklepu. Przedłużyć dla produktów firmy Amica można tutaj:

http://www.amica.com.pl/pl,promocje,gwarancja-plus,4,3.html

Offline

 

#33  2012-05-21 19:34:38

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Wezme Amice jednak. Beko nie ma takiego "płytkiego" modelu :)

Pzdrv


[url=https://www.youtube.com/watch?v=rNg2Dh6gPkw]Nemo sailing home...[/url]

Offline

 

#34  2012-05-21 20:49:25

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Udało się nam dogadać ze sklepem (nie było mnie przy tym, ale z tego co zrozumiałem  problemów nie robili - czyli mają u mnie spory plus ;] ), zamieniliśmy tego Polara na Beko WMB 61242 PT z 5 letnią gwarancją (model droższy o 150 zł), ludzie przyjechali i podłączyli i niby przetestowali i ma działać - i oby się sprawdził bo od tej zamoty z pralką szlag powoli człowieka trafiał ;]

Offline

 

#35  2012-05-22 11:12:12

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Miele - ale w Niemczech trzeba kupować. Tak, pralka nie do zajechania (używamy taką od ponad 15 lat, jak nie dłużej, bo w 1997 już była, czyli wnioskuję, że była i wcześniej). Nie wiem czy czołg, ale nic, dosłownie nic nie trzeba było do niej zaglądać. Od czasu do czasu spuścić wodę z filtra. A tak nic.

P.s. fajnie, że części moto do niej pasują :]

[color=red]Wątek został zamknięty aby chronić go przed spamerami. :) Jeżeli jesteś normalnym użytkownikiem i chcesz tu coś napisać, skontaktuj się z którymś z moderatorów lub administratorów, a wątek zostanie otwarty.[/color]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.013 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00011 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00111 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.225.149.143' WHERE u.id=1
0.00100 UPDATE punbb_online SET logged=1716241313 WHERE ident='18.225.149.143'
0.00039 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1716241013
0.00055 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=202321
0.00248 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=21268 ORDER BY posted
0.00092 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=21268 AND t.moved_to IS NULL
0.00008 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00167 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=21268 ORDER BY p.id LIMIT 25,25
0.00139 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=21268
Total query time: 0.00974 s