Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-01-27 11:49:39

  bushqoon - Użytkownik

bushqoon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-01-27

Problem z VNC

Cześć
jestem nowy zarówno tutaj jak i w linuksie.
Udalo mi się skonfigurować i udostępnić drukarkę dla sieci domowej, ale strasznie męczy mnie przełączanie między źródłem obrazu lub przepinanie monitora. Chciałem więc zrobić sobie zdalny dostęp do linucha i zainstalowalem na nim vnc4server. Po uruchomieniu pojawia mi się informacja że niby serwer działa.
Na windowsie odpalam vncviewer i wpisuję adres ip serwerka, ale niestety wyrzuca komunikat "Conection refused 10061". Na routerze mam porty niby odblokowane, zapora windowsowa wyłączona, używam avasta którego także próbowałem wyłączyć i nic to nie dawało.

Vnc na debianie uruchamiam poprzez

Kod:

vnc4server

bez dodatkowych znaczników

Poza tym wgrany mam fluxbox do obsługi X`ów. Całość na wersji 6.0 stable na HP 5720.

Pomoże ktoś? Albo poda jakieś inne narzędzie do zdalnego pulpitu linux->windows? W windzie nie muszę widzieć x'ów - wystarczy tryb terminala.

Offline

 

#2  2013-01-27 11:57:58

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Problem z VNC

SSH + PuTTY

Samą drukarkę możesz skonfigurować przez CUPS w przeglądarce internetowej.

Offline

 

#3  2013-01-27 13:25:27

  bushqoon - Użytkownik

bushqoon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-01-27

Re: Problem z VNC

Drukarke przez cupsa juz skonfigurowalem :)

zobaczymy czy sie uda z ssh...

Offline

 

#4  2013-01-27 14:23:25

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Problem z VNC

Instalujesz serwer SSH (openssh-server) i powinno się dać zalogować (przez Putty)

Jeśli chcesz to możesz zainstalować xrdp i za pomocą "zdalnego pulpitu" wbić na niego

Fervi

Offline

 

#5  2013-01-27 14:51:18

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Problem z VNC

Po co xy na serwerze ?


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#6  2013-01-27 15:38:40

  urbinek - Użytkownik

urbinek
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Problem z VNC

bo kolega jest nowy wzorem Windows way wyklikuje wszystko w kreatorkach

połącz się po ssh i odpal

Kod:

x11vnc

wtedy połącz sie vnc'kiem

podłączysz się tak to istniejącej sesji X'ów

Ostatnio edytowany przez urbinek (2013-01-27 19:22:35)


A w wolnym czasie, robię noże :)
[img]http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png[/img]

Offline

 

#7  2013-01-27 16:26:08

  bushqoon - Użytkownik

bushqoon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-01-27

Re: Problem z VNC

z ssh mi się udaje... chociaż nie wiem czemu ale wywalało mi jakieś błędy.... Fakt faktem - mogę z winy po putty zalogować się do terminala.

teraz pytanie jeszcze inne.

Mam ip zewnetrzne, ale do serwera w sieci lokalnej loguje się jako: 192.168.x.x jak połączyć się  gdy będę poza domem?


Update:

VNC nadal nie działa (po x11vnc) problem ten sam.

Ostatnio edytowany przez bushqoon (2013-01-27 16:32:05)

Offline

 

#8  2013-01-27 16:53:29

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Problem z VNC

192.168.x.x jak połączyć się  gdy będę poza domem?[/quote]
whatismyip.com

Po wpisaniu ssh <ip z tej strony>, powinieneś się dostać

Fervi

Offline

 

#9  2013-01-27 19:21:06

  urbinek - Użytkownik

urbinek
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Problem z VNC

[quote=bushqoon]Update:

VNC nadal nie działa (po x11vnc) problem ten sam.[/quote]
kurcze no, moja szklana kula znowu w serwisie, czemu to sie zdarza zawsze jak ktoś ma problem i nie dostarczył żadnych logów z konsoli czy chociaż zrzutów z błędami...

gdyby tylko istniał inny alternatywny sposób uzyskiwania takich informacji życie było by łatwiejsze


[quote=fervi]

192.168.x.x jak połączyć się  gdy będę poza domem?[/quote]
whatismyip.com

Po wpisaniu ssh <ip z tej strony>, powinieneś się dostać

Fervi[/quote]
nie, nie dostanie się
napewno nie ma forwardu portów zrobionych skoro zadaje takie pytanie

jaki masz router?
potrafisz przekierować porty (virtual servers) albo utworzyć DMZ?

Ostatnio edytowany przez urbinek (2013-01-27 19:22:05)


A w wolnym czasie, robię noże :)
[img]http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png[/img]

Offline

 

#10  2013-01-27 19:44:05

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Problem z VNC

A po kiego czorta ssh w sieci lokalnej 192.168.x.x?
żeby dzięki obciążeniu szyfrowaniem połączenia elektrownia zarobiła?
i do czego VNC - który zawsze jakośtam muli w skutek silnej kompresji, na połączeniu w domu, przez router?

Sam Xorg to zwierzę sieciowe, obsługuje połączenie przez sieć, można się też zalogować przez XDMC.

Pod warunkiem oczywiście, że na Windows można odpalić jakiś program do obsługi protokołu  X.
Bo wyeksportować zmienną DISPLAY na hosta np 192.168.55.12:1 to chyba każde dziecko potrafi, bez żadnego serwera VNC - który stosuje kompresję, i rzadko działa na linii Win  <=> Lin.
W razie czego można na Win$  przez VirtualPC albo  Vboxa odpalić LiveCd, i na ten system LiveCD wyeksportować sesję X.

Na karcie sieciowej 100Mbit działa całkiem znośnie.

[quote="Wikipedia"]......
Przykładem może być sytuacja, w której użytkownik pracuje zdalnie na odległym komputerze korzystając z X Window System. Jego lokalny komputer (ten, przy którym siedzi) działa jako serwer X zapewniając graficzny interfejs użytkownika. Na zdalnym komputerze działa uruchomiony przez użytkownika program, będący klientem serwera X działającego na maszynie lokalnej. Z serwera na maszynie lokalnej program na maszynie odległej otrzymuje instrukcje sterujące użytkownika i na maszynę lokalną przesyła wyniki swojego działania.
.....[/quote]
Sznurek:
http://pl.wikipedia.org/wiki/X_Window_System

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-01-27 19:53:12)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#11  2013-01-27 22:24:15

  bushqoon - Użytkownik

bushqoon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-01-27

Re: Problem z VNC

Przekierować porty potrafię, wrzucić logi z konsoli... powiedz jakim poleceniem wywalić to także to zrobię. To co się wyświetla to powiedziałem.

Jacekalex - może xorg i jest zwierzem sieciowym, ale używam fluxboxa ze względu na oszczędność zasobów. Działam na 1GHz i 512Ram.

Próbowałem wpisywać mój zewnętrzny ip, ale oczywiście w ten sposób to nie działa.

Offline

 

#12  2013-01-27 22:57:52

  urbinek - Użytkownik

urbinek
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Problem z VNC

[quote=Jacekalex]A po kiego czorta ssh w sieci lokalnej 192.168.x.x?[/quote]
bo wszyscy wiedzą, że prawdziwi mężczyźni łączą się ze swoimi serwerami po portach COM


[quote=Jacekalex]W razie czego można na Win$  przez VirtualPC albo  Vboxa odpalić LiveCd, i na ten system LiveCD wyeksportować sesję X.[/quote]
toś mistrzu pojechał z oszczędnością na prądzie, chcesz mi powiedzieć, ze uruchomienie putty jest bardziej obciążające niz wirtualna maszyna xD?


a tak srsly, czego jak nie ssh używasz, żeby łączyć się z serwerem w domu (jeśli masz jakiś)?



[b]bushqoon[/b], jak połączysz się putty to tekst który zaznaczasz automatycznie się kopiuje

a jak uruchamiasz bezpośrednio na maszynie to

Kod:

x11vnc &> ~/vnc.log

chociaz xterm tez może kopiować treść z konsoli...


a zrzuty bym chciał bo w sumie nie podałeś czym do czego na jakich portach się łączysz
mozę vnc ci sie uruchomił na :5901 a ty łączysz się do :5900 ?

a np przy łączeniu się do sesji stworzonej przez x11vnc należy łączy się na vnc poprzez adres_ip:1 inaczej nie prądzi


podałeś za mało informacji, w zasadzie stwierdziłeś, ze nie działa bo program mówi, z enie działa co potwierdza twoja diagnozę ponieważ nie działa


nie chcę być upierdliwy ale jak jesteś nowy to podawaj wszystkie informacje w formie tekstowej jakie tylko jesteś w stanie, BA nawet screeny wystarczą

twój problem został by rozwiązany w 3 wiadomościach a ja juz pisze 12 w tym wątku i w sumie nie wiadomo co robisz ;)



[small]p.s.
dzięki za scalenie, nie wiem czemu napisałem 2 wiadomosci...[/small]

Ostatnio edytowany przez urbinek (2013-01-27 23:06:01)


A w wolnym czasie, robię noże :)
[img]http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png[/img]

Offline

 

#13  2013-01-27 23:42:31

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Problem z VNC

To ja mam jeszcze pytanie - co jest najbardziej szybkim "zdalnym pulpitem"? Najlepiej z obsługą dźwięku

Fervi

Offline

 

#14  2013-01-28 06:33:32

  urbinek - Użytkownik

urbinek
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Problem z VNC

a skąd pomysł, ze on chce  najszybszego zdalnego pulpitu z obsługą dźwięku?

z tego co rozumiem to on chce graficznie wyklikać drukarkę, jakieś udostępnianie plików czy inne 'skomplikowane' czynności, których nie potrafi zrobić spod konsoli


a nawet jeśli ja osobiście używam VNC w domu i komercyjnie, nie martwiłem się nigdy wydajnością bo zawsze działało to dobrze (nawet na kokosowym internecie) a co ważniejsze jest łopatologiczne w obsłudze i mulitiplatformowe



abstrahując już od tego poco w ogóle komuś na serwerze X'y


A w wolnym czasie, robię noże :)
[img]http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png[/img]

Offline

 

#15  2013-01-28 06:59:29

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Problem z VNC

Drukarka i udostępnianie plików?
Za moich czasów wystarczył Webmin i [url=http://www.bitmindframes.info/wp-content/uploads/2009/03/samba5.png]Swat[/url], czasem trza było coś w konfigu poprawić.

Oszczędność prądu?
Jak ostatnio odpalałem LiveCD *buntu na VirtualPC, to procek przez chwile się buntował, ale chwilę po uruchomieniu w ogóle na procku nie było widać żadnej wirtualki.

I to nie na 64 rdzeniowym procku, tylko na starym Athlonie z XP na pokładzie.

Eksport sesji X radzę dlatego, że jest to dużo prostsze i sprawniejsze działanie (w sieci lokalnej), niż zestawianie sesji VNC między serwerem na Linuxie i klientem VNC z Windowsa.

Vnc przez internet z resztą też na naszych łączach neopodobnych nie ma większego sensu, bo przy vnc lacze musi mieć solidną szybkość w obu kierunkach, a w Polsce jest przede wszystkim liczony download, natomiast upload to przeważnie 1/10 albo 1/20 prędkości downloadu.

Przy takich parametrach VNC potrafi się solidnie zacinać na pozornie "niezłym" łączu.

Pozdrawiam
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#16  2013-01-28 13:57:22

  bushqoon - Użytkownik

bushqoon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-01-27

Re: Problem z VNC

Panowie - zbaczamy trochę z tematu. Logi postaram sie podesłać jak będę w domu.

Co chcę osiągnąć: Połączenie z Debianem z komputera na którym mam Win 7. Dobrze abym miał możliwość wejścia w tryb okienkowy ponieważ niektóre rzeczy jest mi po prostu w ten sposób łatwiej robić (chociażby edycja plików tekstowych). Nie potrzebuje żadnego super szybkiego narzędzia ani żadnego dzwięku.

Co osiągnąłem: Udało mi się połączyć po SSH i putty - mam tryb konsolowy. Drukarkę mam udostąpnioną przez Cupsa - temat zamknięty (tak wyklikałem sobie).

Dlaczego chcę mieć dostęp zdalny: Dostęp zdalny chcę mieć po to aby w trakcie konfiguracji całego serwerka nie podpinać drugiego monitora, a na tym windowsowym szukam informacji i czytam tutoriale.

Łącze ogarnie pewnie nawet i różne wodotryski - nieistotne (25/6mbit)


update: taka dziwnostka się stała:

Kod:

vnc4server -httpport 5900

i teraz vnc działa.


Będę teraz wdzięczny jak ktoś mi podpowie jak skonfigurować dostęp po ip zewnętrznym. Mam router Airlive N.Power

Ostatnio edytowany przez bushqoon (2013-01-28 18:18:20)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.010 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00010 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00093 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.16.81.75' WHERE u.id=1
0.00248 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.16.81.75', 1728224780)
0.00023 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1728224480
0.00039 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=222568
0.00024 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=22820 ORDER BY posted
0.00041 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=22820 AND t.moved_to IS NULL
0.00026 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00084 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=22820 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00130 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=22820
Total query time: 0.00722 s