Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-05-12 21:29:18

  samurai.jerry - Użytkownik

samurai.jerry
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-13

Apache - naprawa + instalacja phpmyadmin

Cześć!

Sprawa dotyczy serwera Apache i prawidłowego skonfigurowania phpmyadmin na potrzeby Wordpress.

Sytuacja wygląda tak:
Starałem się zainstalować LAMP'a -wszystko było okey, do momentu kiedy w katalogu /var/www utworzyłem nieopatrznie plik test.php, w którym komenda phpinfo informowała nt. konfiguracji php'a - wiadomo.
[b]TYLKO, ŻE[/b] później nie byłem w stanie zrobić czegoś takiego jak wejść na stronę przeglądarki jako:

Kod:

http://localhost

ażeby zobaczyć (po prawidłowej instalacji apache'a) napis: [b]"It works!"[/b] - zamiast tego było po prostu wyświetlane drzewo katalogów, plus ten plik test.php... :( Było, ponieważ próbowałem już odinstalować i na nowo zainstalować serwer Apache, ale bez skutku :( -dalej to samo, tzn. wpisując w adres przeglądarki:

Kod:

http://localhost

zamiast "It works!" jest drzewo katalogów... :( :( :( -masakra...
Czy ktoś z szanownych kolegów-forumowiczów wie może jak na Debianie-wheezy przywrócić/skonfigurować prawidłowo=na nowo serwer apache?
Dodam, że obecnie loguję się (dla ułatwienia instalacji) na konto root'a, bo nudzi mnie ciągłe przyznawanie przywilejów, wklepywanie haseł etc. -ale za nic nie mogę ani:
-zainstalować serwera apache (z napisem "It works!")
-ani dostać się na stronę konfiguracyjną phpmyadmin

Nie wiem w jakim stanie jest baza danych mysql, ale przypuszczam, że jeśli prawidłowo skonfiguruję apache i phpmyadmin to także uda mi się prawidłowo konfigurować bazy danych w mysql.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam! Jarek

Offline

 

#2  2013-05-12 23:20:36

  Pakos - Członek DUG

Pakos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-06-12
Serwis

Re: Apache - naprawa + instalacja phpmyadmin

a "it works" przypadkiem nie pojawia sie tylko wtedy gdy var/www jest puste? ;-)

jezeli chodzi o phpmyadmin to najprosciej to dodac w /etc/apache2/apache.conf

Kod:

Include /etc/phpmyadmin/apache.conf

Offline

 

#3  2013-05-13 10:00:50

  samurai.jerry - Użytkownik

samurai.jerry
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-13

Re: Apache - naprawa + instalacja phpmyadmin

[quote=Pakos]a "it works" przypadkiem nie pojawia sie tylko wtedy gdy var/www jest puste? ;-)[/quote]
Zgadza się.. Problem tylko w tym, że jak zainstaluję apache2 na nowo to var/www TAKŻE jest puste... :(
Tak samo myślę, że w tym katalogu powinien być katalog phpmyadmin do prawidłowego zadziałania phpmyadmin... i TEORETYCZNIE on tam sam powinien się utworzyć po instalacji np. taką komendą:

Kod:

apt-get install apache2 php5 mysql-server mysql-client phpmyadmin

...-ALE tak się nie dzieje.

Czy jest jakiś plik konfiguracyjny, który możnaby wykasować i potem na nowo wszystko zainstalować, albo lepiej: najpierw wszystko usunąć (apacha, mysql-jeśli trzeba, phpmyadmin), usunąć ten jakiś błędny plik konfiguracyjny i następnie wszystko zainstalować na nowo?

Może prościej i szybciej stawiać na nowo system? :| -to by była jakaś masakra...

Pozdrawiam! Jarek

Offline

 

#4  2013-05-13 10:40:25

  samurai.jerry - Użytkownik

samurai.jerry
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-13

Re: Apache - naprawa + instalacja phpmyadmin

Ok. Wywaliłem wszystkie komponenty LAMP'a: apache2, php5, mysql oraz phpmyadmin
Czy ktoś może mi tylko napisać jakie pliki konfiguracyjne (katalogi?) dodatkowo usunąć żeby być pewnym, że niczego złego w systemie nie narobię i że następnym razem apache2 jak się zainstaluje będzie poprawnie wyświetlał napis "It works!" w przeglądarce?
Z góry dzięki.

Pozdrawiam! Jarek

Offline

 

#5  2013-05-13 11:57:42

  chmuri - [=Centos=]

chmuri
[=Centos=]
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-11-25
Serwis

Re: Apache - naprawa + instalacja phpmyadmin

[link]http://www.howtoforge.com/[/link]

Tam masz gotowe touroiale:)


[img]http://wiki.centos.org/ArtWork/Brand?action=AttachFile&do=get&target=centos-logo-light.png[/img]

Offline

 

#6  2013-05-13 11:57:57

  g0rn - #! Where there is a shell, there is a way

g0rn
#! Where there is a shell, there is a way
Skąd: ~/.linux/dug
Zarejestrowany: 2011-06-15

Re: Apache - naprawa + instalacja phpmyadmin

Zerknij na wiki i postępuj według instrukcji

http://wiki.debian.org/LaMp


[img]http://i56.tinypic.com/s1os3k.gif[/img]

Offline

 

#7  2013-05-13 16:28:38

  samurai.jerry - Użytkownik

samurai.jerry
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-13

Re: Apache - naprawa + instalacja phpmyadmin

[quote=g0rn]Zerknij na wiki i postępuj według instrukcji
http://wiki.debian.org/LaMp[/quote]
Dzięki chmuri i g0rn!
Jeszcze mam takie pytanie:
Co zrobić jeśli wykasowałem plik mysqld.sock z  katalogu /run ?... :| :/
Pytam, bo przy instalacji mysql'a nie można zmienić hasła, ani nawet czegokolwiek skonfigurować, bo zaraz wywala ERROR 2002-w którym chodzi o to, że mysql ma domyślnie wpisane w pliku konfiguracyjnym (wiem to z manuala do mysql'a) że domyślny katalog dla pliku gniazd (sock?-tak to chyba należy rozumieć) to jest zdaje się var/run/mysqld.sock - tymczasem ja jego wykasowałem...
Albo zapytam inaczej: co trzeba usunąć żeby debian wheezy zaczął instalację mysql'a od początku (tzn. w trakcie instalacji pytania o hasła i takie sprawy)?

[EDIT-2013-05-15--2200-ZULU]
Dobra, z naprawieniem Apache'a poradziłem sobie ostatecznie w taki sposób, że zwyczajnie poprzez apt-get odinstalowałem wszystko po kolei, czyli:

Kod:

apt-get remove --purge wordpress* php5* apache2* mysql*

potem oczywiście

Kod:

apt-get autoremove

Potem odpaliłem (jeszcze działającego) synaptic'a spod jako-tako działającego kdm'a, który w ferworze walki także troszkę się popsuł. W synapticu podejrzałem co jeszcze przydałoby się usunąć, żeby po ponownej instalacji Apache'a tenże na 100% załapał :)
Wykasowałem co trzeba. Na koniec odpaliłem konsolę, dla pewności (właściwie nie musiałem) usunąłem kdm'a, no i na nowo ruszyłem z instalacją Apache'a - tym razem spod konsoli. Na samiusienki koniec zainstalowałem kdm na nowo, no i.... :) podziałało. Znowu widać radosny napis Apache'a w iceweasel'u "It works!" :) Jupi! :D :)

[b]Mam jeszcze takie pytanie do kolegów obeznanych z wordpressem...[/b]
Nie wiem, czy wolno mi w tym dziale forum zadać to pytanie, ale -cóż zaryzykuję- podłączając się pod nadrzędny temat mojego postu. Otóż, teraz muszę poprawnie zainstalować wordpress'a. Właściwie to już to zrobiłem, ale nie zalogowałem się jeszcze na wordpress'a, bo zastanawiam się gdzie na debianie są zwyczajowo przechowywane pliki konfiguracyjne strony wordpress'a zakładając, że instalując wordpress'a robiłem to bezpośrednio z poziomu root'a (cały czas będąc zalogowany jako root).

Ostatnio edytowany przez samurai.jerry (2013-05-15 22:12:20)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.014 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00015 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00168 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.95.2.54' WHERE u.id=1
0.00147 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.95.2.54', 1711720677)
0.00067 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711720377
0.00103 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=232519
0.00204 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=23522 ORDER BY posted
0.00075 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=23522 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00126 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=23522 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00123 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=23522
Total query time: 0.01037 s