Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2013-07-07 10:41:47

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

[quote=HAL9000][quote=czadman]...
Kolejne [b]ważne elementy to witaminy B[/b], niedobór choć jednej z nich może skutkować pogorszeniem sprawności umysłowej, nastroju, uczuciem zmęczenia. Picie kawy, alkoholu, wzmożony wysiłek fizyczny, stres, wzmożony wysiłek umysłowy, duża ilość toksyn i zanieczyszczeń w otoczeniu (życie w mieście :) ) wzmagają wielokrotnie zapotrzebowanie na te witaminy. Obowiązujące ZDS (zalecane dzienne spożycie) jest dla osób żyjących w idealnie czystym środowisku, jedzących idealnie zdrową i nieprzetworzoną żywność, niezbyt aktywnych fizycznie. Niedobory tych witamin są częstą przyczyną wielu problemów psychicznych, problemów z koncentracją, pamięcią, etc. B complex w aptece to kwestia 4,5 zł. Kilka tabletek dziennie powinno wystarczyć. Należy szukać specyfiku zwierającego możliwie najszersze spektrum tych witamin (włącznie z B12). Jeśli ktoś ma niedobory, pije dużo kawy, lubi procentowe napoje, jest przewlekle zmęczony to duża dawka takiej witaminy B complex w ciągu pół godziny może "drastycznie" poprawić samopoczucie, poziom energii i ogólną witalność. Na rynku USA można kupić B complex (B Complex 50 lub B complex 100) o dużo szerszym składzie i większych dawkach, co może się przydać, gdy ktoś chce zregenerować organizm po latach złej diety, wysokiego spożycia alkoholu czy papierosów. Za ok 6-7 zielonych można kupić sobie ilość b complex, która wystarczy na [b]ok 100 dni (opakowanie 100 tabletek), sprzedają też na allegro[/b], ale się dużo przepłaca. Ja osobiście zamawiam na iherb, ostatnio czekałem 2 tygodnie na przesyłkę, ale warto.
...[/quote]
Tak z ciekawości i aby się mniej więcej upewnić.
Czy to coś takiego miałeś na myśli pisząc o tych witaminach b sprzedawanych na allegro http://allegro.pl/universal-vitamin-b-complex-100-kaps-witaminy-i3296615131.html czy też coś zupełnie innego?[/quote]
Takie coś. Typowa B-50 complex.


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#52  2013-07-07 12:20:17

  hello_world - Członek DUG

hello_world
Członek DUG
Skąd: Rymanów Zdrój
Zarejestrowany: 2010-06-03
Serwis

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

[quote=Huk]@Trin & @ArnVaker:

No nie tak szybko - rocznik 87 ;] może nie najmłodszy no ale bez przesady.

Warzyw, odstawienia kawy/herbaty piguł suplementowych próbowałem ale niewiele to dawało (warzyw - a dokładniej marchwi - wcinałem sporo a ciągle chodziłem głodny ;] ).

Co do snu to z tym różnie bywa ale średnia to ~ 6h dziennie, w weekend do 8-9 (bo się doopy ruszyć nie chce niestety :( ), ale próbowałem też spać więcej - znowu niewiele to dawało. Gdzie kupujecie te wymienione herbatki czy magnezy? Allegro czy jakieś sprawdzone sklepy? A może jakiś market normalny?[/quote]
To Cię nie pocieszę. ja będąc w twoim wieku wydawało mi się że jestem młody Bóg, od ok 3-4 lat jest fatalnie. Bóle głowy cykliczne, zmęczenie codzienne, zniechęcenie ogólne.
Do depresji jeden krok. I nie wierzę w żadne herbatki i inne takie. Jedyny środek to przeprosić się z naturą. Przez cały proces ewolucji nigdy nie byliśmy przeznaczeni do siedzenia po kilkanaście godzin na dobę.
Jak już ktoś wcześniej napisał to trzeba ruszyć 4 litery i czerpać radość z życia.
Dzisiaj wygląda to tragicznie.
Praca - zazwyczaj wykonywane obowiązki nie rozwijają, (u mnie siedząca przy komputerze)
Po pracy posiłki i faza odjazdu
Wieczór/Noc poszukiwanie wiedzy (również przy komputerze)
Zarwana nocka
i tak w koło.

Na razie jestem na etapie niemocy ale kiedyś to zmienię :)
Jedyny pozytyw z tego to taki że jak będziesz w wieku dyskryminowanym to będziesz już taki schorowany że bezrobocie Cię nie dosięgnie. Po prostu pójdziesz na rentę.

Offline

 

#53  2013-07-07 16:09:12

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Coś na wzmocnienie podczas pracy - co stosujecie?

Niestety to tak nie działa na "pstryk". Przepraszanie się z naturą to jest cały proces - odstawienie śmieciowego żarcia, przestawienie się na zdrowe, uzupełnienie niedoborów spowodowanych latami niedożywienia i nadmiernego alkoholizowania się, detoks, wdrożenie możliwie najmniej przetworzonego żarcia, odbudowywanie sprawności fizycznej. Można wziąć parę supli i poczuć się lepiej na "pstryk" (tak to działa jak ktoś ma np. chroniczne niedobory wit. B i weźmie sobie tabletkę z mocną witaminą B kompleks), ale to dopiero początek. Odbudowa i oczyszczenia organizmu trwa - należy tu rozważać okres min. pół roku do kilku lat jeśli ktoś jest poważnie wyniszczony, a takich nie brakuje. Im wcześniej się zacznie tym efekty są szybsze.

Co do depresji - można wierzyć lub nie wierzyć, ale depresja ma trzy podstawowe przyczyny: chroniczne niedotlenienie mózgu (brak ruchu), niedożywienie (kiepskie krążenie /brak ruchu/ i brak w pożywieniu istotnych dla układu nerwowego składników) oraz zatrucia neurotoksynami (metale ciężkie, fluor i wiele innych toksyn powszechnych w czasach przemysłu). Nieznajomość tych informacji przez większość ludzi daje zarabiać grubą kasę różnej maści psychologom - szarlatanom. Wmawia się ludziom, że depresja to "znak naszych czasów". Depresja to znak, że organizm się sypie z w/w przyczyn. Rozwiązywanie problemów z duszą należy zacząć od rozwiązania problemów ciała.


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.011 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00010 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00066 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.118.7.85' WHERE u.id=1
0.00101 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.118.7.85', 1713242073)
0.00027 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1713241773
0.00031 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=236629
0.00389 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=23128 ORDER BY posted
0.00042 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=23128 AND t.moved_to IS NULL
0.00036 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00122 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=23128 ORDER BY p.id LIMIT 50,25
0.00117 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=23128
Total query time: 0.00946 s