Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-07-16 21:50:51

  Xode - Użytkownik

Xode
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2013-07-16
Serwis

Instalacja Jessie, po wybraniu wersji DE brak klawiatury i myszy

Witam,

Próbuję zainstalować Gnu/Linux Debian Jessie na komputerze stacjonarnym.
Używam obrazu: http://cdimage.debian.org/cdimage/daily-builds/daily/arch-latest/amd64/iso-cd/debian-testing-amd64-netinst.iso
Po wybraniu z menu instalatora KDE i graficznego instalatora, bądź nawet trybu eksperckiego, instalator przestaje widzieć mysz i klawiaturę.

Klawiaturę oraz mysz mam na USB.

Czy zna ktoś może jakieś obejście/rozwiązanie tego problemu?

Offline

 

#2  2013-07-17 06:55:37

  marcin'82 - Użytkownik

marcin'82
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2011-10-02

Re: Instalacja Jessie, po wybraniu wersji DE brak klawiatury i myszy

Q: When I run the DebianInstaller, my keyboard doesn't work!
A: This seems to be especially common on laptops. Try booting with no APIC and no local APIC support ("boot: linux noapic nolapic").[/quote]
[url=http://wiki.debian.org/DebianInstaller/FAQ#Q:_When_I_run_the_DebianInstaller.2C_my_keyboard_doesn.27t_work.21]Może na stacjonarnym się przyda.[/url]


marcin'82

Offline

 

#3  2013-07-17 08:50:38

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Instalacja Jessie, po wybraniu wersji DE brak klawiatury i myszy

W biosie masz włączony support dla usb klawiatury i myszy?

Offline

 

#4  2013-07-18 10:14:15

  Xode - Użytkownik

Xode
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2013-07-16
Serwis

Re: Instalacja Jessie, po wybraniu wersji DE brak klawiatury i myszy

@morfik
Tak, mam włączony.

@marcin'82
Niestety, nic to nie dało. Dziękuję za adres, dodałem do zakładek. Każdy poradnik przyda się początkującemu :)

Spisałem sobie różne opcje z pomocy znajdującej się w instalatorze:
acpi=off   or    acpi=noirq
vga=771
all_generic_ide=1
noapic
nolapic
irqpoll
vb=normal fb=false
hw-detect/start_pcmcia=false
desktop=kde

...i próbowałem uruchamiać z różnymi parametrami, niestety zawsze to samo, po zatwierdzeniu instalacji, lampka numlock gasła, i ani klawiatura ani mysz nie działały.
Tak po prawdzie to nie wiem, czy na tym etapie cokolwiek działało, bo zawsze robiłem twardy reset.

Wczoraj do testów pobrałem także:
1. GNU/Linux Mint 14 KDE 64b,
2. GNU/Linux Mint 15 Olivia Cinnamon 64b
3. GNU/Linux Debian CD: debian-7.1.0-amd64-netinst.iso

Wszystkie trzy zainstalowały się bez większych problemów. Pierwsza aktualizacja też przeszła bez problemów we wszystkich trzech. Debiana instalowałem w trybie Experckim (tekstowym).

ad.3.
Nad wersją stabilną musiałbym trochę popracować gdyż brak jej niektórych funkcjonalności z wersji testowej.

Przeczytałem poradniki:
[url=http://www.debian.pl/threads/1335-Czy-warto-zaktualizowa%C4%87-Debiana-do-wersji-niestabilnej]Czy warto zaktualizować Debiana do wersji niestabilnej[/url] (ost.akt. 24-07-2010)
[url=http://www.debian.pl/threads/583-Dlaczego-warto-zaktualizowa%C4%87-Debiana-do-wersji-testowej]Dlaczego warto zaktualizować Debiana do wersji testowej[/url] (ost.akt. 24-07-2010)
[url=http://www.debian.pl/entries/164-Tak-sta%C5%82o-si%C4%99-Czyli-xfce-4-8-zamiast-gnome2-Rewolucja/page2#comments]Tak stało się Czyli xfce 4.8 zamiast gnome2 Rewolucja[/url] (ost.akt. 30-05-2013)

trochę pogooglałem nt. odłączającej się klawiatury, lecz większości osób klawiatury znikały po aktualizacji, na zainstalowanym systemie wykonywano:

How to fix for 12.04 (thank you QuadeHale)
Code:
gksudo gedit /lib/udev/rules.d/97-bluetooth-hid2hci.rules

Look for the line under "# Logitech devices" that starts with:
KERNEL=="hiddev*"
and change it to:
KERNEL=="hidraw*"

Leave the rest of the line intact.
Save the file and restart the machine. (You probably really only need to log off and back on).[/quote]
(źródło: [url=http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1858493&page=3]Logitech Dinovo bluetooth keyboard fails after upgrade to 11.10[/url])

... cóż, przyda się na przyszłość jakby co :)

po robocie zmienię repozytoria w zainstalowanym Debianie Wheezy na Testing, i zobaczymy co się stanie po aktualizacji :]

Gdyby ktoś miał jeszcze pomysł na tę klawiaturę w instalatorze testing'a chętnie przetestuję.

Aktualizacja: 2013.07.19.
Po zmianie repozytoriów ok 650 pakietów się zainstalowało/zaktualizowało i po restarcie kompa Jessie działa. Hmm, chociaż problemu nie udało się rozwiązać, cel osiągnąłem :)

Ostatnio edytowany przez Xode (2013-07-19 21:53:05)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.008 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00011 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00133 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.137.217.17' WHERE u.id=1
0.00084 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.137.217.17', 1728300126)
0.00067 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1728299826
0.00067 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=237195
0.00007 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=23950 ORDER BY posted
0.00063 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=23950 AND t.moved_to IS NULL
0.00006 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00138 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=23950 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00083 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=23950
Total query time: 0.00663 s