Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2013-07-20 19:27:32

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

[quote=loop]Jak tak napisał to pewnie nie miał z tym problemów...[/quote]
Ale pomyśl. Mam partycje z obazem która ma 250mb. Teraz sobie zrobię aktualizacje obrazu albo wrzucę do obrazu jakieś pakiety tak, że obraz zajmować będzie 300mb. W obrazie 99% miejsca zajmuje katalog live. Także jakbym chciał go ręcznie przekopiować, to na partycji zabraknie miejsca. Chyba, że on używał tylko jednej partycji do tego celu, choć ja nie wiem jak się zachowuje wgrywanie danych do obrazu który waży 1GiB i zajmuje całego 16gb pena. Rozrośnie się? Czy ten 1GiB będzie miał stały rozmiar?

[quote=loop]Buduje jakiś filesystem? :D[/quote]
Czemu mu to tak długo zajmuje + zjada tyle zasobów. Przecie ten obraz ma 250mb, zrobienie systemu plików pod to to parę sekund. xD

‘hidden’
    (MS-DOS, PC98) - this flag can be enabled to hide partitions from Microsoft operating systems.[/quote]
Czyli wychodzi na to, że w systemie win się nie zobaczy tej partycji. Ciekawe czy jak dam mu do ukrycia dwie pierwsze to mi trzecią w winie pokaże bez problemu. xD

Tutaj trafiłem na opis wszystkich flag: http://www.gnu.org/software/parted/manual/html_node/set.html

EDIT:

Win to i tak widzi i nie można ustawić na drugiej partycji tej flagi. :]

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-07-20 19:46:21)

Offline

 

#27  2013-07-20 21:52:35

  loop - Członek DUG

loop
Członek DUG
Zarejestrowany: 2013-02-23

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Rozrośnie się? Czy ten 1GiB będzie miał stały rozmiar?[/quote]
Normalnie nie będziesz nic już dogrywał do partycji z systemem - nowo zainstalowane pakiety będą na partycji persistence, tak że rozrastać się nie będzie.
Ale rozumiem w czym rzecz - że jak zbudujesz nowy obraz z nowymi pakietami to nie wejdzie na partycję live. No cóż - pozostaje chyba budować obrazy o podobnej konfiguracji :D

Najlepsze rozwiązanie jest w tamtych linkach co podałem wczoraj - robisz własną partycję na sztywno i wrzucasz obraz - tyle, że tam też trzeba zakombinować nieco.

Offline

 

#28  2013-07-20 22:04:06

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Tak, ale chodzi mi o ręczne kopiowanie katalogu live na pena. Jeśli bym miał partycje z obrazem na całym penie, i ona by zajmowała 1GiB (pen ma 16) to czy jak będę kopiował coś co przekroczy rozmiar 1GiB, to się rozrośnie ten 1GiB czy nie? xD Rozpatrujemy tylko jedną partycję na penie.

Offline

 

#29  2013-07-20 22:14:28

  loop - Członek DUG

loop
Członek DUG
Zarejestrowany: 2013-02-23

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Nie rozrośnie się - jest 1G i koniec - nie wgrasz większego katalogu live.

Offline

 

#30  2013-07-21 11:02:51

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Następny problem — szyfrowana partycja.

Obecnie moja linijka wygląda tak:

lb config --apt aptitude --apt-recommends true --apt-secure true -d jessie --binary-image iso-hybrid --archive-areas "main contrib non-free" --interactive shell --bootappend-live "boot=live noconfig=user-setup,hostname,sudo locales=pl_PL.UTF-8,en_US.UTF-8 keyboard-layouts=pl timezone=Europe/Warsaw persistence persistence-encryprion=luks persistence-media=removable persistence-label=data noautologin noeject swapon" --bootstrap debootstrap --architecture i386 --linux-flavours 686-pae --linux-packages "linux-image linux-headers" --bootloader syslinux[/quote]
Sprawdzałem bez szyfrowania i bez problemu odnalazł partycje z etykietą "data". Na zaszyfrowanym nie odbezpiecza kontenera. Mam zainstalowany cryptsetup i wewnątrz zaszyfrowanej partycji jest plik persistence.conf . Trzeba gdzieś w systemie sprecyzować by odbezpieczał kontener? Np via /etc/crypttab ?

Kod:

 dpkg -l live-build
Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
| Status=Not/Inst/Conf-files/Unpacked/halF-conf/Half-inst/trig-aWait/Trig-pend
|/ Err?=(none)/Reinst-required (Status,Err: uppercase=bad)
||/ Name                                    Version                  Architecture             Description
+++-=======================================-========================-========================-====================================================================================
ii  live-build                              4.0~a20-1                all                      Live System Build Scripts

I takie pytanie. Czy --linux-packages "linux-image linux-headers" działa? Bo niby tam mu sprecyzowałem cryptsetup ale go nie zainstalował. Musiałem instalować to w chroot.

Myślałem, że to będzie już działać i sobie zrobiłem  live z gnomem + openbox jako WM i dodatkowo wgrałem tam swoje appsy. Ten squashfs się robił chyba godzinę, ale obraz zajął 2GiB także pewnie ostro kompresuje dane. Tylko, że nie łapie kontenera. Ale sprawdzając na lapku, to działa zajebiście, tylko mu wgrać pliki konfiguracyjne i aktualizować system i można by na tym live penie przeżyć z rok. xD

EDIT:

Ten sposób z /etc/crypttab chyba nie zadziała. Bo tam niby trzeba by wpisać coś w stylu /dev/sda2 albo /dev/sdb2 w zależności czy by był dysk w kompie czy nie. UUID też odpada bo trzeba stworzyć partycję po wgraniu obrazu i za każdym razem będzie inna i nie taka jak potrzeba. xD Próbowałem tam wpisać LABEL=data ale to chyba nie działa, w każdym razie nigdzie nie mogłem się doszukać info czy można precyzować w /etc/crypttab dyski po etykiecie. Wszędzie piszą że albo przez /dev/sd albo przez UUID.

Co ciekawe skasowałem kontener i zrobiłem normalną partycję i ją już ładnie sobie zamontował.

Poniżej jest wycinek loga z parametrm debug — plik /var/log/live/boot.log :

Kod:

+ tailpid=235
+ . /live.vars
+ tail -f boot.log
+ cat /proc/cmdline
+ _CMDLINE=boot=live noconfig=user-setup,hostname,sudo locales=pl_PL.UTF-8,en_US.UTF-8 keyboard-layouts=pl timezone=Europe/Warsaw persistence persistence-encryprion=luks persistence-media=removable persistence-label=data noautologin noeject swapon initrd=/live/initrd.img debug BOOT_IMAGE=/live/vmlinuz 
+ Cmdline_old
+ PERSISTENCE=true
+ export PERSISTENCE
+ PERSISTENCE_MEDIA=removable
+ export PERSISTENCE_MEDIA
+ custom_overlay_label=data
+ [ -z  ]
+ [  = /dev/nfs ]
+ [  = /dev/cifs ]
+ [ -z  ]
+ MODULE=filesystem
+ export MODULE
+ [ -z  ]
+ UNIONTYPE=aufs
+ export UNIONTYPE
+ [ -z  ]
+ PERSISTENCE_ENCRYPTION=none
+ export PERSISTENCE_ENCRYPTION
+ [ -z  ]
+ PERSISTENCE_METHOD=overlay
+ export PERSISTENCE_METHOD
+ [ -z  ]
+ PERSISTENCE_STORAGE=filesystem,file
+ export PERSISTENCE_STORAGE
...
...
...
+ probe_for_gpt_name live-rw home-rw data /dev/sdb2
+ local overlays dev gpt_dev gpt_name
+ overlays=live-rw home-rw data
+ dev=/dev/sdb2
+ gpt_dev=/dev/sdb2
+ is_active_luks_mapping /dev/sdb2
+ device=/dev/sdb2
+ /sbin/cryptsetup status /dev/sdb2
+ is_gpt_device /dev/sdb2
+ local dev
+ dev=/dev/sdb2
+ /sbin/blkid -s PART_ENTRY_SCHEME -p -o value /dev/sdb2
+ [ dos = gpt ]
+ return
+ result=
+ [ -n  ]
+ probe_for_fs_label live-rw home-rw data /dev/sdb2
+ local overlays dev
+ overlays=live-rw home-rw data
+ dev=/dev/sdb2
+ /sbin/blkid -s LABEL -o value /dev/sdb2
+ [  = live-rw ]
+ /sbin/blkid -s LABEL -o value /dev/sdb2
+ [  = home-rw ]
+ /sbin/blkid -s LABEL -o value /dev/sdb2
+ [  = data ]
+ result=
+ [ -n  ]
+ is_in_comma_sep_list file filesystem,file
+ local element
+ element=file
+ shift
+ is_in_list_separator_helper , file filesystem,file
+ local sep element list
+ sep=,
+ shift
+ element=file
+ shift
+ list=filesystem,file
+ echo filesystem,file
+ grep -qe ^\(.*,\)\?file\(,.*\)\?$
+ probe_for_file_name live-rw home-rw data /dev/sdb2
+ local overlays dev ret backing
+ overlays=live-rw home-rw data
+ dev=/dev/sdb2
+ ret=
+ mount_persistence_media /dev/sdb2 probe
+ local device probe backing old_backing fstype mount_opts
+ device=/dev/sdb2
+ probe=probe
+ basename /dev/sdb2
+ backing=/live/persistence/sdb2
+ mkdir -p /live/persistence/sdb2
+ where_is_mounted /dev/sdb2
+ device=/dev/sdb2
+ grep -m1cut ^/dev/sdb2  -f2 /proc/mounts -d  
+ old_backing=
+ [ -z  ]
+ get_fstype /dev/sdb2
+ /sbin/blkid -s TYPE -o value /dev/sdb2
+ fstype=crypto_LUKS
+ mount_opts=rw,noatime
+ [ -n  ]
+ mount -t crypto_LUKS -o rw,noatime /dev/sdb2 /live/persistence/sdb2
mount: mounting /dev/sdb2 on /live/persistence/sdb2 failed: No such device
+ [ -z probe ]
+ rmdir /live/persistence/sdb2

Zastanawiające są:

Kod:

+ PERSISTENCE_ENCRYPTION=none

oraz

Kod:

+ /sbin/blkid -s LABEL -o value /dev/sdb2
+ [  = data ]
+ result=

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-07-21 13:04:03)

Offline

 

#31  2013-07-21 18:54:44

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Zmieniłem --binary-image na "hdd" i to też nie zajęło całego pena. Jedyna różnica, że teraz system plików jest fat a wtedy był unknown. To na razie zostanę przy tym typie.

Inna ciekawa rzecz, utworzyłem 3 partycje na penie, jedna na obraz, jedna na persistence i jedna na normalne dane. Zaszyfrowałem sobie drugą partycję i zrobiłem kopie mbr.  Wgrałem obraz i przywróciłem jedynie tablice partycji, a nie cały mbr tak jak to robiłem poprzednio:

Kod:

dd if=mbr of=/dev/sdb bs=1 count=64 skip=446 seek=446

Po odpaleniu gparted układ wygląda jak poniżej:

[img]http://imageshack.us/a/img694/4138/y38p.png[/img]

Jak widać partycje wróciły. Co ciekawe partycja pierwsza wygląda tak:

[img]http://imageshack.us/a/img835/5743/83r0.png[/img]

W chroot doinstalowałem cryptsetup i ustawiłem dysk w /etc/crypttab . System startuje, prosi o hasło do drugiej partycji. Wszystko jest ok. Wszystkie partycje są widoczne i można je montować. Niestety, prawdopodobnie kontener jest za późno czytany i nie jest używany przez live, co oczywiście powoduje, że nie da rady zapisać zmian.

Normalna partycja jest czytana i montowana bez problemu przez live — testowałem na tej trzeciej zmieniając jej etykietę z "linux" na "data".

Czyli sposób z mbr działa, tylko trzeba przywrócić tablice partycji, a program ładujący zostawić w spokoju. Ten sposób, jak można wyczytać ze skrinów, ma tą przewagę, że definiuje się stały rozmiar pierwszej partycji i jak czytamy — 2,78 GiB jest niezagospodarowane i w przypadku gdyby potrzeba było wgrać drugi obraz np. większy, ta liczba będzie się zmniejszać, co oczywiście eliminuje potrzebę repartycjonowania pendriva po wgraniu obrazu. Jeden problem z głowy.

Nadal nie mam pojęcia jak mam zmusić system do korzystania z szyfrowanego persistence. Niby mam opcje:

Kod:

persistence persistence-encryprion=luks persistence-media=removable persistence-label=data

Czyli system powinien to wykryć. Jakieś pomysły?

I nadal syslinux się dziwnie zachowuje przy kasowaniu znaków. xD

Offline

 

#32  2013-07-22 17:21:25

  loop - Członek DUG

loop
Członek DUG
Zarejestrowany: 2013-02-23

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Dla porządku tu napiszę jeszcze, że najwyraźniej boot-skrypty dalej są zbugowane - i szyfrowana persistence nie działa od tak. Rozwiązaniem w dalszym ciągu jest "poprawienie" initrd.img tak jak zostało to opisane http://dug.net.pl/tekst/243/budowa_spersonalizowanego_systemu_debian_live/

Offline

 

#33  2013-07-22 18:31:19

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Wyedytowałem initrd , wgrałem go na pena. Nie wiem jak wygląda sprawa w "normalnym" configu ale u mnie tak wygląda partycja. xD

[img]http://img6.imageshack.us/img6/8104/pjg3.png[/img]

Zmienił się rozmiar, oczywiście dzieki zarezerwowanemu miejsciu nic się nie dzieje. System się botuje, zaszyfrowana partycja jednak nie jest otwierana. Sprawdziłem ręcznie, i cryptsetup luksOpen otwiera bezproblemowo i patrząc na dyski po label jest mój z etykietą "data" , a w nim jest plik persistence.conf o treści / union .

Linijka do zrobienia obrazu:

lb config --apt aptitude --apt-recommends true --apt-secure true -d jessie --binary-image hdd --archive-areas "main contrib non-free" --interactive shell --bootappend-live "boot=live noconfig=user-setup,hostname,sudo locales=pl_PL.UTF-8,en_US.UTF-8 keyboard-layouts=pl timezone=Europe/Warsaw persistence persistence-encryprion=luks persistence-media=removable persistence-label=data noautologin noeject swapon" --bootstrap debootstrap --mirror-bootstrap http://ftp.pl.debian.org/debian/ --mirror-binary http://ftp.pl.debian.org/debian/  --architecture i386 --linux-flavours 686-pae --linux-packages "linux-image linux-headers"[/quote]
Hmm, a już myślałem, że wszytko zaskoczy. xD

EDIT:
Jednak domyślnie jest podobnie z tym free space na obrazie — jest tam parę mb i to dlatego można dokonać lekkich zmian w obrazie, np repakując initrd albo zmieniając parametry kernela. Ale wgrać tam 100mb się nie da. xD Ciekawe jak zwiększyć wolne miejsce...

Druga sprawa, ten bug z syslinuxem występuje przy 3 linijce parametrów. Póki nie wyjdzie się poza dwie linijki, nic się złego nie dzieje.

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-07-22 21:21:39)

Offline

 

#34  2013-07-23 01:40:54

  loop - Członek DUG

loop
Członek DUG
Zarejestrowany: 2013-02-23

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Próbowałem twój konfig (tylko bez --archive-areas "main contrib non-free" i na amd64) i szyfrowana persistence rzeczywiście nie działa mimo podmiany initrd :(
Któryś parametr musi coś znowu uwalać, bo jak pisałem zwykły -b hdd -d jessie działa normalnie...

BTW
To --archive-areas "main contrib non-free" jest winne problemowi z initrd.img

Offline

 

#35  2013-07-23 10:35:12

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

[quote=loop]Próbowałem twój konfig (tylko bez --archive-areas "main contrib non-free" i na amd64) i szyfrowana persistence rzeczywiście nie działa mimo podmiany initrd :([/quote]
Całe szczęście, bo już myślałem, że to tylko u mnie. xD

Co do initrd. intel-microcode oraz amd64-microcode są w non-free . Nie wiem czemu są one instalowane automatycznie, w każdym razie można je usunąć bez problemu w chroot, o ile się potrzebuje czegoś innego (np. firmware) z non-free i to też rozwiązuje problem z initrd.

Spróbuje jeszcze inaczej zbudować obraz, może w końcu się wyjaśni co nie działa.

EDIT:

Próbowałem z takim configiem:

lb config -d jessie --binary-image hdd --interactive shell --bootappend-live "boot=live config persistence persistence-encryprion=luks persistence-media=removable"[/quote]
ustawiając etykietę /dev/mapper/pendrak na persistence , zmieniając initrd i też nie działa — nie wykrywa żadnego voluminu z etykieta persistence. No bo nie otwiera kontenera.  Cryptsetup jest zainstalowany i ręcznie mogę go otworzyć, także nie wiem co jest grane. xD

Może to dotyczy tylko i386? Ewentualnie powiedz, mi jak tworzysz zaszyfrowany kontener i w którym momencie ci wyrzuca, że chce hasło by go otworzyć.

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-07-23 15:02:00)

Offline

 

#36  2013-07-23 17:05:00

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Znalazłem ciekawy sposób na edycję systemu plików live i zmianę wszelkich ustawień, oczywiście nadal istnieje ograniczenie rozmiaru partycji, ale to już daje niezłe pole do popisu. xD

W nagranym obrazie .img jest plik  DEBIAN_LIVE/live/filesystem.squashfs . Próbowałem go zamontować, ale się montuje w trybie tylko do odczytu. Natomiast można go wypakować, uzyskując tym drzewo katalogów systemu live -- to do którego dostaje się dostęp chroot przy budowaniu obrazu img. Pierw trzeba doinstalować: squashfs-tools .

Wypakowanie:

Kod:

unsquashfs filesystem.squashfs

Można albo ręcznie zmieniać pliki albo też dorobić środowisko pod chroot i chrotnąć się. Jak się skończy zmieniać pliki, pakujemy:

Kod:

mksquashfs squashfs-root filesystem.squashfs -b 1024k -comp xz -Xbcj x86 -e boot

I tutaj widać ładny pasek postepu. No i trochę lepsza kompresja jest bo wolnego miejsca na partycji po wgraniu tego systemu plików jest prawie 50MiB zamiast 3 MiB . xD

Nadal jeszcze nie przetestowałem amd64. Może to wieczorem zrobię, bo póki co mam problem z chroot z i386 na amd64 i muszę popatrzeć jak to rozwiązać.

EDIT:

Przetestowałem na amd64 i mam dokładnie to samo. Próbowałem nawet wgrać najnowsze skrypty z paczki live-boot ale po zmianie initrd i odpaleniu pena, dostałem kernel panic. Przy czym zmiana initrd była pod moim 32 bit systemem, ma to znaczenie?

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-07-23 21:54:40)

Offline

 

#37  2013-07-23 21:56:08

  loop - Członek DUG

loop
Członek DUG
Zarejestrowany: 2013-02-23

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

lb config -d jessie --binary-image hdd --interactive shell --bootappend-live "boot=live config persistence persistence-encryprion=luks persistence-media=removable"[/quote]
Nie działa O,o



W logach widzę:

Kod:

modprobe: module crypto_LUKS not found in modules.dep

Wywaliłem (ze zbudowanego już obrazu) persistence-media=removable, a ponieważ odpalam pendrive na laptopie z zaszyfrowanym dyskiem, to powinien poprosić najpierw o hasło do dysku. Oczywiście tutaj przelatuje bez pytania o nic...

Zastanawia mnie w logach to:

Kod:

cat: can't open 'sys/block/*/removable': No such file or directory

Co to za "removable"?  Czy to aby nie to "removable" z persistence-media=removable? Czyżby jakiś skrypt coś zjadał?

Zbuduj na próbę samo

Kod:

lb config -b hdd -d jessie

Nie dodawaj --bootappend-live tylko dopisz persistance i persistence-encryption=luks bezpośrednio do syslinuksa albo zamontuj partycje z live'm i wyedytuj /mnt/syslinux/live.cfg

Przy czym zmiana initrd była pod moim 32 bit systemem, ma to znaczenie?[/quote]
Z cross-buildami zazwyczaj są problemy...

Ostatnio edytowany przez loop (2013-07-23 21:58:47)

Offline

 

#38  2013-07-23 22:00:42

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Ok, zaraz puszcze build.

EDIT:

Zbudowałem obraz za pomocą:

lb config -d jessie -b hdd --interactive shell[/quote]
Wgrałem mu cryptsetup, nagrałem obraz na pena, zmieniłem initrd, dopisałem

persistence persistence-encryprion=luks[/quote]
zrobiłem partycje zaszyfrowaną, wgrałem jej persistence.conf o wiadomej treści i dalej nie działa. xD

Poniżej są logi z /var/log/live/

boot.log — http://wklej.org/id/1093114/

config.log — http://wklej.org/id/1093116/

Tam w logu ciągle jest:

persistence-encryprion=luks

ale niżej wywala:

+ PERSISTENCE_ENCRYPTION=none
+ export PERSISTENCE_ENCRYPTION

eee, a tam jest encryprion a nie encryption, gdzie się podziało T? xD

Bos pokonany!!! xD

To tak się wlokło cały czas. Nie wiem skąd ja to kopiowałem, bo ja tego ręcznie nie pisałem, każdy parametr kopiowałem i gdzieś się skopiowało nie tak.

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-07-23 23:09:07)

Offline

 

#39  2013-07-24 00:32:10

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Partycjonowanie ala morfik działa, tj. zrobienie 3 partycji:

1 fat32 (3GiB)
2 unformatted (2GiB)
3 ext4 label linux (reszta)

trzeba ustawić flagę boot na pierwszą partycję — bez tego wyrzuci komunikat, nie znaleziono systemu. Wyciągamy pena i wkładamy go ponownie by system zaczął używać nowej tablicy partycji. Tworzymy zaszyfrowany kontener:

Kod:

cryptsetup --cipher aes-xts-plain64 --key-size 512 --hash sha512 --iter-time 5000 --use-random --verify-passphrase --verbose luksFormat /dev/sdb2

otwieramy kontener:

Kod:

cryptsetup luksOpen /dev/sdb2 pendrak

formatujemy i nadajemy etykiete "data"

Kod:

mkfs.ext4 -m 0 -L data /dev/mapper/pendrak

Montujemy pendraka i tworzymy na nim plik persistence.conf o terści / union :

Kod:

mount /dev/mapper/pendrak /mnt
echo "/ union" > /mnt/persistence.conf
umount /mnt
cryptsetup luksClose pendrak

robimy kopie mbr:

Kod:

dd if=/dev/sdb of=mbr bs=512 count=1

Konfigurujemy obraz

lb config --apt aptitude --apt-recommends true --apt-secure true -d jessie --binary-image hdd --archive-areas "main contrib non-free" --interactive shell --bootappend-live "boot=live noconfig=user-setup,hostname,sudo locales=pl_PL.UTF-8,en_US.UTF-8 keyboard-layouts=pl timezone=Europe/Warsaw persistence persistence-encryption=luks persistence-media=removable persistence-label=data noautologin noeject swapon" --bootstrap debootstrap --mirror-bootstrap http://ftp.pl.debian.org/debian/ --mirror-binary http://ftp.pl.debian.org/debian/ --architecture i386 --linux-flavours 686-pae --linux-packages "linux-image linux-headers" --bootloader syslinux[/quote]
budujemy

Kod:

lb build

wgrywamy obraz

Kod:

cp live-image-i386 /dev/sdb

przywracamy tablicę partycji:

Kod:

dd if=mbr of=/dev/sdb bs=1 count=64 skip=446 seek=446

I to w zasadzie wszystko. Pen jest widoczny z 3 partycjami, ta zaszyfrowana jest wykrywana i otwierana na starcie oraz automatycznie montowana w /lib/live/mount/persistence/sdb2

Przy okazji przetestowałem chroot na wypakowanym squashu, bo zapomniałem usunąć microcode. xD Działa bez zarzutu. Musiałem tylko inird skopiować z tego squasha, przebudować i wrzucić na live. I bez problemu wszystko poszło.

Literówki są wredne, ale za to ile się można dzięki nim nauczyć xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-09-10 14:51:39)

Offline

 

#40  2013-07-24 19:18:36

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Udało mi się obejść ograniczenie rozmiaru, które było tworzone przez wgranie obrazu .img : Poniżej focia prezentująca wypalenie niecałego 400MiB obrazu na 3 GiB partycji i to bez repartycjonowania pena i utraty jakichkolwiek danych. Chyba będę musiał napisać do zespołu live by zmienili ten zapis o traceniu danych przy wgrywaniu nowych obrazów. xD

[img]http://img12.imageshack.us/img12/9076/4mii.png[/img]

Póki co idzie to bez problemu zrobić w gparted, trzeba tylko pilnować by system plików partycji przed wgraniem obrazu był taki sam jak na obrazie img. Nie wiem czy to jest istotny czynnik ale wcześniej mi się nie udało tego poprawić.

Przydałoby się wyeliminować gparted i przeprowadzić z konsoli ten zabieg.

Teraz można się dowolnie bawić tym squashfs . xD

EDIT:

Kod:

parted /dev/sdb resize 1 1049kB 3222MB

Takie coś poprawia partycję.

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-07-24 19:38:06)

Offline

 

#41  2013-07-24 20:58:51

  loop - Członek DUG

loop
Członek DUG
Zarejestrowany: 2013-02-23

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Jak zobaczyłem [solved] przy tym wątku to się o mało herbatą nie oblałem :D
Już traciłem nadzieję - masakra z tym "encryprion" :D

Offline

 

#42  2013-07-25 10:49:07

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Ja myślałem, że weryfikujesz co nieco z tego co piszę, temu przyjąłem, że parametry są ok i kopiowałem dalej. Ale i tak dobrze się stało. xD

EDIT:

Udało mi się obejść tego buga z initrd. Już nie trzeba się z tym bawić. Trzeba za to się pobawić plikami lb config. xD

Nie wiem czy potrzebne ale ja zaktualizowałem sobie live-build do wersji z experimentala. W każdym razie poniższe kroki są potrzebne:

Kod:

# mkdir live 
# cd live
# lb config
# cp /usr/share/doc/live-build/examples/auto/* auto/
# vim auto/config

Tutaj wklejamy:

Kod:

#!/bin/sh

set -e

lb config noauto \
    --apt aptitude \
    --apt-recommends true \
    --apt-secure true \
    --distribution jessie \
    --binary-image hdd \
    --archive-areas "main contrib non-free" \
    --bootappend-live "\
        boot=live \
        noconfig=user-setup,hostname,sudo \
        locales=pl_PL.UTF-8,en_US.UTF-8 \
        keyboard-layouts=pl \
        timezone=Europe/Warsaw \
        persistence \
        persistence-encryption=luks \
        persistence-media=removable \
        persistence-label=data \
        noautologin \
        noeject \
        swapon \
        " \
    --bootstrap debootstrap \
    --mirror-bootstrap http://ftp.pl.debian.org/debian/ \
    --mirror-binary http://ftp.pl.debian.org/debian/ \
    --architecture i386 \
    --linux-flavours 686-pae \
    --linux-packages "linux-image linux-headers" \
    --bootloader syslinux \
    "${@}"

Nie można dodawać parametru: --interactive shell  -- nie wiem czemu ale budowanie obrazu się zawiesza przy przejściu do chroot, to miało też miejsce na stabilnym live-build, widnieje tylko taki komunikat:

Kod:

P: Begin interactive build...
P: Pausing build: starting interactive shell...

Następnie tworzymy 3 pliczki w config/archives/ :

Kod:

touch experimental.key.chroot
touch experimental.list.chroot
touch experimental.pref.chroot

Klucz chyba można pominąć, w każdym razie na wszelki wypadek dodałem. Treść plików:

experimental.key.chroot :

Kod:

-----BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK-----
Version: GnuPG v1.4.12 (GNU/Linux)
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=I9aG
-----END PGP PUBLIC KEY BLOCK-----

experimental.list.chroot :

Kod:

deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ experimental main contrib non-free
deb-src http://ftp.pl.debian.org/debian/ experimental main contrib non-free

experimental.pref.chroot :

Kod:

Package: live-*
Pin: release o=Debian,a=experimental
Pin-Priority: 600

Sprawi to, że zostanie dodane repo experimental i wszystkie paczki live będą z niego instalowane. Poniżej log z builda:

Kod:

The following NEW packages will be installed:
  live-boot live-boot-doc{a} live-boot-initramfs-tools{a} live-config 
  live-config-doc{a} live-config-sysvinit live-tools{a} locales{a} rsync{a} 
  sudo{a} user-setup{a} uuid-runtime{a} 
0 packages upgraded, 12 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
Need to get 5544 kB of archives. After unpacking 20.1 MB will be used.
Writing extended state information...
Get: 1 http://ftp.pl.debian.org/debian/ jessie/main locales all 2.17-7 [3846 kB]
Get: 2 http://ftp.pl.debian.org/debian/ experimental/main live-boot-initramfs-tools all 4.0~a13-1 [27.6 kB]
Get: 3 http://ftp.pl.debian.org/debian/ experimental/main live-boot all 4.0~a13-1 [49.6 kB]
Get: 4 http://ftp.pl.debian.org/debian/ experimental/main live-boot-doc all 4.0~a13-1 [52.6 kB]
Get: 5 http://ftp.pl.debian.org/debian/ experimental/main live-config-sysvinit all 4.0~a24-1 [18.0 kB]
Get: 6 http://ftp.pl.debian.org/debian/ experimental/main live-config all 4.0~a24-1 [28.3 kB]
Get: 7 http://ftp.pl.debian.org/debian/ experimental/main live-config-doc all 4.0~a24-1 [54.9 kB]
Get: 8 http://ftp.pl.debian.org/debian/ experimental/main live-tools all 4.0~a13-1 [28.1 kB]
Get: 9 http://ftp.pl.debian.org/debian/ jessie/main rsync i386 3.0.9-4 [357 kB]
Get: 10 http://ftp.pl.debian.org/debian/ jessie/main sudo i386 1.8.5p2-1+nmu1 [851 kB]
Get: 11 http://ftp.pl.debian.org/debian/ jessie/main uuid-runtime i386 2.20.1-5.5 [60.2 kB]
Get: 12 http://ftp.pl.debian.org/debian/ jessie/main user-setup all 1.49 [170 kB]
Fetched 5544 kB in 5s (1040 kB/s)
Preconfiguring packages ...

Jak widać, pakiety live są pobierane z repot experimental.

Trzeba też zdefiniować wszystkie pozostałe rzeczy w plikach config, bo nie będzie dostępu do chroot. Można oczywiście później unsquashować spakowany system plików i tam dopiero się wbić do chroot i poustawiać/doinstalować wszystko.

Jeszcze nie wgryzłem się w pozostałą konfigurację ale na pierwszy rzut oka można dodać cryptsetup by był automatycznie instalowany. Tworzymy zatem plik: config/package-lists/appsy.list.chroot o treści:

Kod:

vim
mc
cryptsetup
lvm2

Po czym wracamy do głównego katalogu live i wydajemy:

Kod:

lb clean --all
lb config
lb build

Zbudowałem w ten sposób obraz i nawet działa. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-07-25 13:50:08)

Offline

 

#43  2013-07-25 16:10:49

  loop - Członek DUG

loop
Członek DUG
Zarejestrowany: 2013-02-23

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Ja myślałem, że weryfikujesz co nieco z tego co piszę[/quote]
Bo weryfikowałem :D
Tylko jestem przyzwyczajony, że z szyfrowaną persistence zawsze były jakieś wymyślne problemy... i te wszystkie literki już się w oczach mienią :D

W każdym razie, dobrze, że w experimentalu w końcu są poprawione skrypty

Ostatnio edytowany przez loop (2013-07-25 16:42:55)

Offline

 

#44  2013-07-26 12:27:17

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Hybrydowy pendrive

Już wiem z czym jest związany ten błąd:

Kod:

...
Autentication failure
...
INIT: id "6" respawning too fast: disabled for 5 minutes
INIT: id "4" respawning too fast: disabled for 5 minutes
INIT: id "2" respawning too fast: disabled for 5 minutes
INIT: id "3" respawning too fast: disabled for 5 minutes
INIT: id "5" respawning too fast: disabled for 5 minutes
INIT: id "1" respawning too fast: disabled for 5 minutes

Chodzi o tą automatyczną konfigurację usera. Nie wiem czemu ale nawet posiadając noconfig=user-setup jakimś cudem on próbuje skonfigurować konto co się nazywa user. Jak mu wyrzuciłem z systemu pakiet user-setup to już nie ma jak go ustawić i temu na tty{1-6} sra takimi błędami ale graficznie bez problemu się idzie zalogować na ręcznie stworzone konto.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.010 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00013 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00125 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.223.172.132' WHERE u.id=1
0.00061 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.223.172.132', 1728300192)
0.00042 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1728299892
0.00047 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=237648
0.00021 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=23967 ORDER BY posted
0.00071 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=23967 AND t.moved_to IS NULL
0.00008 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00163 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=23967 ORDER BY p.id LIMIT 25,25
0.00086 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=23967
Total query time: 0.00642 s