Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-28 15:38:00

  tomato - Użytkownik

tomato
Użytkownik
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2006-03-19

xmms

mam taki problem. próbuję uruchomić xmms jako root i nic z tego. jest niby w procesach ale się nie uruchamia chociarz dysk działa bo cały czas świeci się dioda. Ale kiedy zaliguję się jako zwykły user to się uruchamia bez problemu. Co to może być?

Offline

 

#2  2006-03-28 16:21:07

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: xmms

Wlacz konsole,zaloguj sie jako root  wpisz [b]xmms[/b] i potem wklej bledy, ktores sie Tobie pojawia.

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#3  2006-03-28 16:28:09

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: xmms

W debianie domyślnie nie odpalają się programy graficzne ( tfu, z gui) z prawami roota, pewnie wyświetliło ci się:
[b]Xlib: connection to ":0.0" refused by server
Xlib: No protocol specified

xmms: cannot connect to X server :0.0[/b]
Tak?
I bardzo dobrze. Co to za pomysły, żeby root odpalał xmmsa.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#4  2006-03-28 17:10:33

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: xmms

W debianie domyślnie nie odpalają się programy graficzne ( tfu, z gui) z prawami roota, pewnie wyświetliło ci się:
[b]Xlib: connection to ":0.0" refused by server
Xlib: No protocol specified

xmms: cannot connect to X server :0.0[/b]
Tak?
I bardzo dobrze. Co to za pomysły, żeby root odpalał xmmsa.[/quote]

Jak sie chlopak loguje jako root to nie ma wyjscia. Wygodniej dzialac jako root...
Ja dla bezpieczenstwa tego nie robie :)

ale nie wazne...z ciekawosci jako root odpalilem xmms i dostalem:

Kod:

debian:/# xmms
Message: device: default

I sie xmms ladnie odpalil.

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#5  2006-03-28 17:32:41

  tomato - Użytkownik

tomato
Użytkownik
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2006-03-19

Re: xmms

jak wpisóje w konsoli xmms to mi wywala 
libmikmod.so.2: cannot open shared object file: Nie ma takiego pliku ani katalogu
Message: device: default
i zwiecha w terminalu nic więcej nie ma a i znak zachęty nie wyskakuje.
Co do tego że jako root nie powinienem tego robić to jestem zielony w linuxie i może nie powinienem ale wcześniej mogłem dopiero dzisiaj takie numery mi robi

Offline

 

#6  2006-03-28 17:41:11

  tomato - Użytkownik

tomato
Użytkownik
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2006-03-19

Re: xmms

co ciekawe wylogowałem się z x-ów zalogowałem jako zwykły user, odpaliłem terminal i wpisałem xmms i wyskoczyło mi to samo co przy zalogowaniu jako root tylko że xmms się odpalił i działa. pod rootem za to działa totem bez problemu

Offline

 

#7  2006-03-28 20:12:20

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: xmms

Po czorta logować się jako root? Chyba mają rację w Ubuntu, że to tam  zablokowano.
Siedzisz na necie z prawami roota? Bardzo bezpieczne, rootkity się zaprasza.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#8  2006-03-28 20:53:35

  tomato - Użytkownik

tomato
Użytkownik
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2006-03-19

Re: xmms

szukam odpowiedzi na błąd a nie krytyki a jeśli chcesz wiedzieć dlaczego pracuję jako root to ci odpowiem. Dopiero się uczę Linuxa i praca jako root jest wygodniejsza nia musze sie ciągle logować a jak już się nauczę i wyprubuję czego chcę używac to będę logował się tylko jako zwykły user ( bo np jak mam się przekonać czy wolę kde czy gnome czy jeszcze inny wm jeśli ich nie zainstaluję)
A czy ktoś może mi pomóc z tym xmms-em

Offline

 

#9  2006-03-28 21:00:26

  tomato - Użytkownik

tomato
Użytkownik
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2006-03-19

Re: xmms

nowa zagadka:
jestem zalogowany jako zwykły user odpalam "zwykły terminal" i przechodze na roota poleceniem su i wpisuję xmms to mi wywala

Xlib: connection to ":0.0" refused by server
Xlib: No protocol specified


** CRITICAL **: Unable to open display

a kiedy uruchamiam w Kde Root Terminal i wpisuję xmms (jako root oczywiście) to mi wyskakuje

libmikmod.so.2: cannot open shared object file: Nie ma takiego pliku ani katalogu
Message: device: default

czy ktoś mi wytłumaczy czym różnią sie te 2 komunikaty i dlaczego dzieje się tak.

Offline

 

#10  2006-03-28 21:00:30

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: xmms

szukam odpowiedzi na błąd a nie krytyki a jeśli chcesz wiedzieć dlaczego pracuję jako root to ci odpowiem. Dopiero się uczę Linuxa i praca jako root jest wygodniejsza nia musze sie ciągle logować a jak już się nauczę i wyprubuję czego chcę używac to będę logował się tylko jako zwykły user ( bo np jak mam się przekonać czy wolę kde czy gnome czy jeszcze inny wm jeśli ich nie zainstaluję)
A czy ktoś może mi pomóc z tym xmms-em[/quote]

Nie denerwuj sie :)

Kiedys tez mialem podobne problemy.
Sprobuj zrobic tak:

Kod:

apt-get update

Kod:

apt-get install --reinstall xmms

Powinno sie naprawic to co sie spindolilo.

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#11  2006-03-28 21:01:29

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: xmms

a znasz cos takiego jak SU? Czy tak naprawde potrzebujesz możliwości root'a cały czas? A może tylko na czas instalacji jak to powiedziałes testowania gnome czy kde? Jeżeli sie uczysz to dam ci wskazówke: loguj sie w Xy jako zwykly użytkownik, a jezeli potrzebujesz tymczasowo praw admina (instalacja, konfiguracja i inne pierdy) to klikasz na taki czarny prostokąt wyglądający jak malutki telewizorek, jezeli go nie masz gdzies na widoku to poszukaj w menu i wywal gdzies zeby bylo pod ręka. I teraz jak juz klikniesz na to to takie fajne cos wyskakuje i tu wpisujesz

Kod:

su

i wpisujesz haselko admina, i teraz robisz co tam chceta, a jak juz sie nabawisz to

Kod:

exit

i wszystko zalatwione.
Nie prawda ze latwe a przede wszystkim bezpieczniejsze?

---

jezeli pomoc adam05'a nie zaskutkuje to przeciez zawsze mozna poczytac to co wypluwa terminal, i wynika z niego jasno ze czegos mu brakuje a konkretniej

Kod:

apt-get update
apt-get install libmikmod2

Offline

 

#12  2006-03-28 21:09:28

  tomato - Użytkownik

tomato
Użytkownik
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2006-03-19

Re: xmms

to wiem że na konsoli mogę sie zalogowac przez su na roota. Tylko tyle gadania o tym bezpieczeństwie a może niech każdy sam decyduje. za kilka dni będe stawiał system na nowo więc jakoś na razie nie interesuje mnie tak sprawa bezpieczeństwa.

A pytanie brzmiało dlaczego wcześniej mogłem jako root odpalić xmms a teraz nie. Nic nigdzie nie konfigurowałem więc nie wiem dlaczego tak sie stało.

Offline

 

#13  2006-03-28 21:11:10

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: xmms

nowa zagadka:
** CRITICAL **: Unable to open display
[/quote]

hmmm... z tego co mi sie tutaj wydaje , to ty go wcale nie uruchamiasz , bedac w X-ach.

Nie uruchomisz w ten sposob XMMS-a.

Tak jak wczesniej napisalem...przeinstaluj xmmsa...powinien zaktualizowac pliki, i wtedy w Xach go odpal

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#14  2006-03-28 21:16:41

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: xmms

nowa zagadka:
jestem zalogowany jako zwykły user odpalam "zwykły terminal" i przechodze na roota poleceniem su i wpisuję xmms to mi wywala

Xlib: connection to ":0.0" refused by server
Xlib: No protocol specified


** CRITICAL **: Unable to open display
[/quote]http://dug.net.pl/faq/index.php?kat=7&id=87


Pozdrawiam,
[url=http://banasiak.me]bns[/url]

Offline

 

#15  2006-03-28 21:52:09

  tomato - Użytkownik

tomato
Użytkownik
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2006-03-19

Re: xmms

do adam05 w ten sam sposób czyli z terminala jako zwykły user uruchomię xmms ale nie moge uruchomić jako root

do bns  dzięki za ten link jeszcze go nie wypróbowalem ale dzieki. Jest tylko jedno ale dlaczego wcześniej mogłem odpaliś xmms jako root a dopiero dzisiaj mi się to nie udalo?

i dlaczego w dwóch różnych terminalach wyskakują różne komunikaty patrz wyżej

Offline

 

#16  2006-03-28 21:52:59

  kaszak696 - Członek DUG

kaszak696
Członek DUG
Skąd: Kazimierz Dolny
Zarejestrowany: 2006-03-22
Serwis

Re: xmms

Ludzie, po co się tak męczyć! Wystarczy wrzucić jako zwykły user "xhost local:root" i wtedy na jedną sesję root może uruchamiać aplikacje Xowe. Jak chcecie na zawsze to dajcie to do /home/user/.kde/Autostart może to i trochę kombinowania ale działa. xhost jest w pakiecie xbase-clients


[img]http://images3.fotosik.pl/103/116624a3ce1555a7.gif[/img]
Linux registered user #423419

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.015 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00015 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00153 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.129.249.141' WHERE u.id=1
0.00098 UPDATE punbb_online SET logged=1716228588 WHERE ident='3.129.249.141'
0.00083 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1716228288
0.00091 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=23774
0.00179 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=2999 ORDER BY posted
0.00114 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=2999 AND t.moved_to IS NULL
0.00039 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00145 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=2999 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00153 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=2999
Total query time: 0.01075 s