Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-12-25 12:31:42

  szeq - Użytkownik

szeq
Użytkownik
Skąd: EL
Zarejestrowany: 2013-12-25

Laptop-mode-tools zamknięcie pokrywy..

Witam,

mam problem ze skonfigurowaniem laptop-mode-tools. Udało mi się skonfigurować "jasność" by pod zasilaniem była inna i na baterii również, hibernacja jak poziom baterii osiągnie daną wartość w % ale nie mogę sobie poradzić z konfiguracją funkcji jak:

uśpienie po zamknięciu pokrywy
wygaszenie ekranu (wygaszacza nie zainstalowałem) po kilku minutach bezaktywności
hibernacja po godzinie bezaktywności
przygaszenie jasności ekranu np po 20 sekundach bezaktywności

wiem że ustawia się to w plikach /etc/laptop-mode/conf.d

ustawiałem wygaszanie ekranu w pliku terminal-blanking.conf by po kilku minutach się wygaszał jednak nie reaguje.

sam ekran po jakimś czasie się wygasza jednak nie wiem jaka aplikacja, skrypt czy coś jest za to odpowiedzialne, na tą chwilę do zarządzania energią mam zainstalowany tylko laptop-mode-tools, wcześnie miałem xfce4-power-manager ale też przeze mnie zainstalowany.

znalazłem bardzo dużo informacji na temat operacji na dysku i na procesorze, jednak tych wyżej nie. Może za dużo wymagam od tej aplikacji ?

posiadam: Debian GNU/Linux 7.2 (wheezy) + xfce 4.8.

nie oczekuję by ktoś mi napisał instrukcję jak do magnetowidu od a do z, choć nie mam nic przeciwko, ale chociaż naprowadził jakoś, poratował linkiem? googolowałem, ale niestety nic nie znalazłem. Jeśli będą potrzebne jakieś dodatkowe informacje to oczywiście dopiszę.

Ostatnio edytowany przez szeq (2013-12-25 12:47:00)

Offline

 

#2  2013-12-25 14:01:01

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Laptop-mode-tools zamknięcie pokrywy..

"uśpienie po zamknięciu pokrywy" za to chyba odpowiada acpid z tego co wiem.


[img]http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png[/img] [img]http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png[/img]

Offline

 

#3  2013-12-25 14:27:22

  szeq - Użytkownik

szeq
Użytkownik
Skąd: EL
Zarejestrowany: 2013-12-25

Re: Laptop-mode-tools zamknięcie pokrywy..

[quote=dominbik]"uśpienie po zamknięciu pokrywy" za to chyba odpowiada acpid z tego co wiem.[/quote]
tu masz racje fakt, pytanie tylko czy da się to jakby wpiąć w konfiguracja laptop-mode-tools, wiem że do niektórych zdarzeń w LMT potrzebny jest acpid (mam zainstalowane), jeśli jest faktycznie ustawienie reagowania ekranu na to czy ekran jest zamknięty czy otwarty, to gdzie tego szukać dokładniej i konfiguracji? /etc/acpi/ ?

a co z pozostałymi zdarzeniami ?? jasne mógłbym zainstalować xscreensaver ustawić w wygaszaczu co trzeba i po problemie, z tym że wiem że w LMT można poustawiać dość dużo zdarzeń dlatego nie chciałbym instalować czegoś na boku skoro inny program potrafi tym sterować, do tego laptop nie jest demonem szybkości.

najgorsze jest to że nie jestem w stanie znaleźć obszernej konfiguracji laptop-mode-tools w internecie, raczej każdy opisuje tzw. parkowanie dysków, zmiana taktowania procesora itp. ewentualnie jasność matrycy, jakbym miał jakiś rozpis tego dość mocno wykonanej konfiguracji to mógłbym się czymś posiłkować, metodą prób i błędów, a tak to nie mam na czym.

a może to jest przestarzałe ? nikt z tego już nie korzysta i stąd problem ze znalezieniem odpowiednich informacji ? zamierzenie było takie by mieć aplikacje do zarządzania energią pod terminal, i to jako pierwsze wyświetliło się w wynikach wyszukiwania w google, dlatego na to się zdecydowałem.

zastosowałem się do HOWTO z tej strony: http://www.gentoo-wiki.info/HOWTO_Automatically_turn_off_your_monitor niestety nie ma rezulatów. Monitor wygasza się po zamknięciu pokrywy laptopa, sęk w tym że ja chcę by się usypiał... wtedy przycisk power świeci się na pomarańczowo.

Nie mam już pomysłu.

Ostatnio edytowany przez szeq (2013-12-25 16:56:08)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.008 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00013 SET CHARSET latin2
0.00003 SET NAMES latin2
0.00120 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.227.134.154' WHERE u.id=1
0.00072 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.227.134.154', 1728271437)
0.00064 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1728271137
0.00058 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=249532
0.00041 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=24890 ORDER BY posted
0.00074 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=24890 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00084 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=24890 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00072 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=24890
Total query time: 0.00606 s