Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#126  2013-12-16 15:23:21

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

no i w rezultacie uwalili bardzo dobry system, mogli bardziej zaawansowane, klasyczne smarty jak e51 kontynuować, które przecież w swoich latach świetności przewyższały większość dotykowców a teraz to praktycznie nie dostaniesz czegoś zaawansowanego na klawiszach, wszystko dotykowe, to mnie wqrwia, nie każdemu pasuje taka obsługa telefonu...

Ostatnio edytowany przez menel (2013-12-16 15:28:22)

Offline

 

#127  2013-12-16 15:40:42

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

[quote=menel]no i w rezultacie uwalili bardzo dobry system, mogli bardziej zaawansowane, klasyczne smarty jak e51 kontynuować, które przecież w swoich latach świetności przewyższały większość dotykowców a teraz to praktycznie nie dostaniesz czegoś zaawansowanego na klawiszach, wszystko dotykowe, to mnie wqrwia, nie każdemu pasuje taka obsługa telefonu...[/quote]
Gejfona dostaniesz z dodatkową klawiaturą

Fervi

Offline

 

#128  2013-12-16 15:54:46

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

nie używam i nie zamierzam używać produktów tej firmy...

Offline

 

#129  2014-01-12 15:20:44

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

344

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:42:44)

Offline

 

#130  2014-01-12 16:56:12

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

A ja dalej siedzę na E71, mimo że miałem fona z Androidem i Wave'a na Badzie. Ba, nawet przewinął mnie się przez ręce tablet, ale to wszystko jest takie bezużyteczne, że aż piecze. Nie nie, Nokia z Symbianem, worek części zapasowych i mozecie mnie cmoknąć ze swoimi sromocjami smartfonów :P
Inwigilacja, prądożerność, marnotrawstwo zasobów- oto z czym kojarzy mi się nowoczesny smartfon.
Aaa, no i z programikami typu 'nacisnij by pierdnęło' wersji mnogo, a klientów ssh czy jabbera szt 3 :)

Offline

 

#131  2014-01-12 17:16:43

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

345

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:42:45)

Offline

 

#132  2014-01-12 17:24:05

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Od pdfów mam drukarkę i dziurkacz :) Od tora mam zasadę nie robić nic czego mógłbym się wstydzić w niezaufanej sieci- komórkowej zwłaszcza.
Mam też wszystkie potrzebne mi klawisze i spokój że niczym nie odblokuję dziadostwa w kieszeni. Mam pewność że po upadku na chodnik po prostu włożę baterię i uruchomię go jak zawsze. I chętnie dam Ci z niego zadzwonić do mamy żebyś oznajmił jej 'będę później, dzwonię od kolegi bo bateria padła'.

Offline

 

#133  2014-01-12 17:46:17

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

346

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:42:46)

Offline

 

#134  2014-01-12 17:47:27

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

[quote=lis6502]A ja dalej siedzę na E71, mimo że miałem fona z Androidem i Wave'a na Badzie. Ba, nawet przewinął mnie się przez ręce tablet, ale to wszystko jest takie bezużyteczne, że aż piecze. Nie nie, Nokia z Symbianem, worek części zapasowych i mozecie mnie cmoknąć ze swoimi sromocjami smartfonów :P
Inwigilacja, prądożerność, marnotrawstwo zasobów- oto z czym kojarzy mi się nowoczesny smartfon.
Aaa, no i z programikami typu 'nacisnij by pierdnęło' wersji mnogo, a klientów ssh czy jabbera szt 3 :)[/quote]
[quote=lis6502]Od pdfów mam drukarkę i dziurkacz :) Od tora mam zasadę nie robić nic czego mógłbym się wstydzić w niezaufanej sieci- komórkowej zwłaszcza.
Mam też wszystkie potrzebne mi klawisze i spokój że niczym nie odblokuję dziadostwa w kieszeni. Mam pewność że po upadku na chodnik po prostu włożę baterię i uruchomię go jak zawsze. I chętnie dam Ci z niego zadzwonić do mamy żebyś oznajmił jej 'będę później, dzwonię od kolegi bo bateria padła'.[/quote]
Widzę, że mamy bardzo podobne o ile nie te same myślenie jeśli chodzi o telefony. :) Ja już chyba z 5 lat używam E51 i nadal działa, spadła nie raz, bateria ładowana raz na 4 dni jeśli od czasu do czasu gadam na skype, wifi hula. To jest telefon. Dotykowe...co z tego że ładny, modny, nawet i szybszy czasami ale...to nie dla mnie. Miałem smartfona, miałem dotykowego Samsunga i powiedziałem sobie że już takiego nie kupię ( chyba że na starość i smartfon będzie miał wbudowaną maszynkę do golenia + scyzoryk )

Wiadomo, nie każdy korzysta z pdf'ów wszędzie lub innych bajerów, ale dla mnie telefon dzwoni, wysyła smsy a jeśli mam coś na szybko sprawdzić na necie to i myopera sobie dobrze na nim radzi.
Poważnie rozmyślam nad zmianą tego telefonu na E72. Oczywiście nie do końca się go pozbywając, bo przyda się dalej do pracy.

Ja do pdf'ów ( jeśli już ) mam netbook'a. Nie jest wielki, można wszędzie zabrać i jeszcze to jakby nie patrzeć - komputer.

Ostatnio edytowany przez BlackEvo (2014-01-12 17:48:45)


[img]http://blackevo.kewlnet.tk/userbar/ThinkPad_userbar.jpg[/img]
[img]http://blackevo.kewlnet.tk/userbar/Archlinux_userbar.jpg[/img]

Offline

 

#135  2014-01-12 18:24:26

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Czytałeś linijka po linijce kod Tor'a żeby byc pewnym że nic nie wysyła do NSA [b]uzytkownikubunt[/b]? Skąd ta pewność że wersja którą zassałeś umożliwia faktycznie anonimową komunikację? Skąd pewność że kotś jej po drodze nie zwitaminizował? A skąd w ogóle jest ten Tor? Napisał go bojący się o swoją prywatność user clearnetu czy może jednak powstał na zlecenie NSA by trafić w target: osób przesyłających wrażliwe dane. Instalujesz to to, kupujesz kokainę na silkroadzie i nagle, z niewiadomych przyczyn lądujesz w pierdlu z tak grubą teczką haków na Ciebie, że w zasadzie możesz tylko sfingować swoją smierć i odrodzić się kimś innym :). Skąd pewność że exit-node Tora nie loguje? In fact, samo używanie Tora powinno na Ciebie ściągać uwagę i jeśli faktycznie robisz coś brzydkiego w sieci, zostaniesz namierzony. Dziś łączysz się ze szkoły, jutro z pracy, a trzy dni pod rząd z domu. Puk puk, Neo :)
Skoro chcesz ukryć swoją aktywność w sieci przed noobami podsłuchującymi akademicką sieć, skorzystaj z VPN'a. Ustanawiasz JEDNO połączenie trwające przez tydzień do shella, to co nim podróżuje jest zaszyfrowane i dowidzenia. W logach ISP jest jeden ślad po Twojej aktywności 'no dzwonilem na shella, mam tam sesję irca' i tym wyczerpujesz pulę niewygodnych pytań.
Kontakty i treści rozmów? Łączysz się z jabberem na dugu po sslu. Nie wiadomo kto z kim i kiedy, wiadomo że Ty się podłączyłeś do serwera jabbera. 'No tak, wymieniałem się notatkami, przyznaję, to było nie fair'.
Ofkoz, paranoizując i ssl jest podłozony przez służby i wychodzi na to, że szyfrowanie nie istnieje. Ale korzystając z ssla w tej chiwli robisz coś, co robi tysiąc osób wokół Ciebie, chociażby odpytując google o 'szybkowar plecak'- ale nie jesteś sam jeden w promieniu 50metrów łączącym się z domeną .onion. In fact, mając wywrotowe poglądy (w jakimkolwiek kontekście) nie anonimizacja Cię uchroni, a wmieszanie się w tłum. Zajmujesz się pedofilią? Wzucaj wakacje_2009.zip z hasłem na chomika - wrzucając na opva równie dobrze możesz sam oddać się w ręce policji. Planujesz obalić rząd? Umieść dokładne dane na ten temat w metadanych awatara na forum, a nie czaj się z tormailem. Przykładów mogę mnożyć.
A teraz pomyśl sobie, że ten cały stuff od anonimizacji odpalasz na produkcie google. Tego samego google który zbiera wszelkie mozliwe informacje:). Jaka pewnośc że com.android.input.keyboard nie ma gdzieś schowanego keyloggera? IMHO, stawianie Tora na Androidzie to jak odczytywanie danych logowania(z hasłem zawierającym małe i duże litery, cyfry i znaki specjalne) do komputera bazodanowego firmy z karteczki przyklejonej na monitor przez radiowęzeł :P
A skoro masz stos przeczytanych raz dokumentów przy biurku to znaczy, ze spokojnie mogłeś doczytać je na komputerze. Ta reszta która się przyda nie jest zależna od stanu baterii w smartfonie :)

Netbook to tez dobre rozwiązanie [b]BlackEvo[/b]. Na pewno pojemniejsze, wszechstronniejsze, bezpieczniejsze (bo prędzej zawiną Ci nowiutkiego Galaxy siódemkę, niż obdrapanego MSI Wind). No i niezależnie od smartfonu wyczerpuje baterię po swojemu :) Też zastanawiam się nad E72- ale porównując trwałość E52 do E51, siedem-dwójka może okazać się zabawką do której będzie potrzeba więcej niż worka części. Na poważnie rozważam E6, tylko przeraża mnie ten dotyk... Miałem Galaxy Pro ileśtam- dotyk+qwerty, sprzedałem szybciej niż zajęło mi szukanie Tego Konkretnego Egzemplarza.

Tak, będę flejmił wszystkie dyskusje na temat tabletów, smartfonów, androidów :>

Ostatnio edytowany przez lis6502 (2014-01-12 18:29:29)

Offline

 

#136  2014-01-12 19:13:41

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Całkowicie się zgadzam, też używam klawiszowej noki i nie oddałbym za nic, zawsze będę zdania, że telefon jest do dzwonienia, smsowania i budzenia, ewentualnie jakaś gierka w podróży by czas szybciej pyknął...

Do grubszych mobilnych spraw są lapy a nie jakieś smartfony i inne komputeropodobne tableoidy, jak masz dobry sprzęt to praktycznie gówno waży, jest poręczny i można spokojnie kilka godzin śmigać na zasilaniu z baterii robiąc wszystko bez jakichkolwiek ograniczeń jak w przypadku wszelkiej maści niewygodnych, małych dotykowych ustrojstw.

Co do używania tora na smartfonie nie będę tego komentował, myślę, że [b]lis6502[/b] wyczerpał temat...

Ostatnio edytowany przez menel (2014-01-12 19:20:15)

Offline

 

#137  2014-01-12 19:40:34

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

347

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:42:48)

Offline

 

#138  2014-01-12 20:03:37

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Ja pozwoliłem sobie na rozprawkę, pokaż co tam po drugiej stronie barykady? Może faktycznie jestem w błędzie i zaściankowym jest myślenie że nie ma sensu korzystać z neta przez Tor? No tylko jak rozwiązujesz kwestię javascriptu? No bo jednak są sposoby na powiązanie Twojej torowej aktywności z grzeczną clearnetową. Rly, jakbym nie kombinował nie umiem skorelować sensu czytania powiedzmy arta na Interii przez anonimizer. Chyba że w paranoji posuwamy się tak daleko, że służby inwigilując nas, zbierają dane na temat tego co czytamy, by po złożeniu w słupki i inne wykresy wyszło że interesujemy się jednak tym zamachem na rząd?
Okej, to przeglądanie pdfów w godzinnej przerwie obroniłeś. Ale dwa posty wstecz zapytałeś czy moja zabawka coś takiego potrafi. Pośrednio. Teksty konwertuję do .txt i czytam wbudowaną w Xplore przeglądarką. Obrazki? Hm, jedyne co mi się nasuwa na myśl to datasheety (siedzę trochę w elektronice), ale to znowu odpada gdzieś w trasie- no bo co mi po schemacie np odstraszacza kretów siedząc w Starbucks'ie i popijając kawę? Ale też dam radę, pdf2html rozwiązuje sprawę, a opera świetnie radzi sobie z lokalnymi plikami.

Offline

 

#139  2014-01-12 20:13:14

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

A nie prościej wyłączyć pluginy, javaskrypty i nie płakać (no i ofc. tor)?

Fervi

Offline

 

#140  2014-01-12 20:55:17

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

To jaki jest sens używania współczesnej sieci bez JS? :>

Offline

 

#141  2014-01-12 21:43:33

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

[deb]w3m[/deb] polecam źanet kaleta i hackowanie emacsem przez sendmail nam nie straszne


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#142  2014-01-12 22:00:26

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

[quote=lis6502]To jaki jest sens używania współczesnej sieci bez JS? :>[/quote]
A do czego ci JS?

Na Dugu mam zablokowany JS - działa
O ile nie chcesz się zbytnio udzielać, możesz korzystać bez JS ze stron, jako tako działają.
JS ma duże wady, które pozwalają na zdemaskowanie ciebie, dlatego najlepiej blokować

Fervi

Offline

 

#143  2014-01-12 23:13:09

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

[quote="lis6502"]To jaki jest sens używania współczesnej sieci bez JS? :>[/quote]
a jaki jest sens używania współczesnej sieci z JS poza kilkoma wyjątkami?;)

Offline

 

#144  2014-01-12 23:30:41

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Nie na darmo nazywają to 'asemblerem sieci'. Chyba cała wyszukiwarka gugla to jeden wielki js.
Do czego używać, chociażby do pozbycia się idiotycznych komunikatów. Szczęśliwie bawiłem sie kiedyś jakąś przeglądarką z rodziny links, aż tu nagle komunikat 'żyjemy w xxx roku. Wszystko co w sieci opiera się na js. Kiedy przeglądasz net bez js, bóg zabija małą żabkę'. Czy jakieś podobne idiotyzmy. Nie nie, moim zdaniem ta technologia zbyt zakorzeniła się w sieci by teraz z tego nie korzystać. Z flasha to i owszem, bardzo chętnie, w sumie mam on-demand, ale wyciąć JSa to jakby wywalić Xy i siedzieć o gołej konsoli :>

Offline

 

#145  2014-01-12 23:36:15

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

ja blokuję gdzie się da...na dugu jest zbloczony i wszystko chodzi, jeszcze musiałem requesta załączyć, bo mnie wqrwiały te banery w stopkach niektórych userów...nie lubić spamu i migających kolorowych rzeczy;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-01-12 23:47:15)

Offline

 

#146  2014-01-13 09:33:58

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

[quote=lis6502]Chyba cała wyszukiwarka gugla to jeden wielki js.[/quote]
Wyszukiwarka to jeszcze nic. Na youtube autentycznie zawiesza mi się przeglądarka... ([deb]youtube-dl[/deb] rulez!).

[quote=menel]dugu jest zbloczony i wszystko chodzi[/quote]
Nie wszystko:

- potwierdzenie przeczytania wszystkich postów (zaproponowane przez użytkownika, który notorycznie chybiał w "pokaż nowe posty", i ochoczo zatwiedzone przez admina, który cierpiał na tę samą przypadłość),
- wstawianie znaczników podczas pisania posta,
- resetowanie wyszukiwarki na portalu i blokowanie przypadkowo wysyłania pustego zapytania.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
[url=http://www.opencaching.pl]opencaching[/url] :: [url=http://dug.net.pl/sources.list]debian sources.list[/url] :: [url=http://www.linuxportal.pl/blogi/azhag/wpisy]coś jakby blog[/url] :: [url=http://dug.net.pl/]polski portal debiana[/url] :: linux user #403712

Offline

 

#147  2014-01-14 13:35:32

  Kala - Nowy użytkownik

Kala
Nowy użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2014-01-14

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

ja słyszałam, że system windows w smrtfonach ma wyprzeć android, co myślicie?

Offline

 

#148  2014-01-14 13:37:56

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Myślimy, że spamerzy długo tu nie zagrzeją miejsca ;)

Offline

 

#149  2014-01-14 13:40:11

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

[quote=Kala]ja słyszałam, że system windows w smrtfonach ma wyprzeć android, co myślicie?[/quote]
Nie mam pojęcia, ja słyszałem że 2014 jak co roku ma być rokiem Linuksa :D

Offline

 

#150  2014-01-14 13:41:05

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

[quote=yantar][quote=Kala]ja słyszałam, że system windows w smrtfonach ma wyprzeć android, co myślicie?[/quote]
Nie mam pojęcia, ja słyszałem że 2014 jak co roku ma być rokiem Linuksa :D[/quote]
Ale to chyba słychać wśród użytkowników Windowsa ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.012 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00011 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00111 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.143.235.219' WHERE u.id=1
0.00073 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.143.235.219', 1727472761)
0.00050 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1727472461
0.00058 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=251578
0.00009 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=23538 ORDER BY posted
0.00053 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=23538 AND t.moved_to IS NULL
0.00008 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00242 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=23538 ORDER BY p.id LIMIT 125,25
0.00136 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=23538
Total query time: 0.00755 s