Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-01-27 19:57:07

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Siec nie dziala.

Nie na darmo sie mowi, ze poniedzialki sa szewskie. Ale do rzeczy, z laptopem w torbie wpadlem do kolegi ktory pracuje w sredniej wielkosci firmie. trzeba bylo chwile zaczekac wiec siadam odpalam maszyne a tu rwetes sie robi dookola - wszyscy stracili dostep do Internetu pojawil sie komunikat o konflikcie IP. Zaczeli na mnie dziwnie patrzyc, okazalo sie ze Siec ma 253 IP adresow z tego polowa to WiFi niezabezpieczone, a sama siec jest zlozona ze skretki cat5 i cat6 "stright through" Na Siec sklada sie modem - router Cisco 800 Series ok 8 switchy i
ok 10 malych routerkow do wydzielenia podsieci. Wszystkiego razem jest ok 100 komputerow pracujacych w sieci firmowej, bez zadnych subnet czy VLAN. Podobno wlasciciel firmy sam to skladal i tak wyszlo. Tlumacze ludziom ze Siec musi byc zabezpieczona WPA2, ze powinny byc rozne koncowki kabli w roznych miejscach - stright throught, cross over.
Nic nie pomaga moja wina ze im Siec popsulem, jeszcze dobrego kolege strace. Zmarnowalem caly poniedzialek zeby to naprawic ale bez skutku, robilem tak:
- najpierw IPconfig zeby zobaczyc adres bramy
- nastepnie ping na localhost = karta dziala jest O,k
- ping na maszyne w innym pomieszczeniu - 100% straty bitow
- ping na brame czas ok 270 mlsec ale zero straty bitow
- ping na ISP - 100 straty bitow, brak mozliwosci otworzenia ich witryny
- ping na popularne witryny polskie - O,k
Nastepnie:
- reset polaczen wyciagniecie i wlozenie wszystkich wtyczek po uprzednim wlaczeniu - wylaczeniu - wlaczeniu routera Cisco 800 series Nic nie pomoglo.
- Hard reset poprzez wylaczenie pradu dla wszystkiego a nastepnie wlaczanie po 5 min router - switche - komputery. Nic nie pomoglo. Caly dzien w stresie.
W mojej amatorskiej opinii sprawca jest server DHCP, jak wejsc w ustawienia routera Cisco - 800 - series?
Jakimi komendami z wiersza polecen go najlepiej zdjagnozowac?
czy konflikt IP paralizuje cala Siec czy tulko zaangazowane maszyny?
Moglbym powiedziec nie umiecie konfigurowac LAN-u wasz problem, ale z drugiej strony to jest bardzo ciekawe bo kazdego dnia moze sie np mnie przytrafic i wtedy wiem co robic.
Bylbym bardzo wdzieczny za kilka wskazowek ktore jutro zastosuje.


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#2  2014-01-27 20:26:30

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Siec nie dziala.

[quote=Novi-cjusz]trzeba bylo chwile zaczekac wiec siadam odpalam maszyne a tu rwetes sie robi dookola - wszyscy stracili dostep do Internetu[/quote]
:D


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#3  2014-01-27 20:37:20

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Siec nie dziala.

Lepiej niech ta firma sobie porządnie sieć skonfiguruje.
To jakiś horror, żeby jeden gostek lapkiem lub smartfonem mógł w 30 sekund wysadzić cała sieć, jak dynamit.

Tam praktycznie nie ma nic do naprawiania, ktoś to byle jak ustawił, zadziałało przez przypadek, zesrało się przez przypadek, tyle w temacie.

Miejmy tylko nadzieję, ze to nie Twój kolo tak tą sieć spartolił.

Jak znam życie, to pewnie ten Cisco 800 miał już aktywne DHCP, i nauczył się sieci, jak załączyłeś lapka, to zwariował dlatego, ze być może Twój lapek pojawił się w sieci z IP domowego routera.
To oznacza konflikt z innym komputerem, który miat to IP, i router od tego zdechł? Tu jest jakiś zasadniczy błąd w sztuce, po odłączeniu konfliktowego urządzenia i restarcie routera, wsio powinno ruszyć tak, jak poprzednio.

Podejrzewam, że jacyś spece od sprzedawcy wcisnęli mega-pro-super-router za kilka tysi, po czym za skonfigurowanie chcieli następne kilka tysi, to stary numer.
A ponieważ  szef firmy nie lubi, jak go doją, to wykopał cwaniaków, i włączył.
Działa? to nie ruszać.
Możliwe też, że miał jakiegoś szpeca, który tak właśnie się znał na sieciach.

W każdym razie wina nie jest Twoja, tylko Admina który tak spierdolił tą sieć, a do lapka sobie załóż Aero, zamiast lokalne sieci demolować. :D

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-01-27 22:33:55)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2014-01-27 20:48:20

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: Siec nie dziala.

Ja dokladnie tak samo mysle, ja tego nie spartolilem ani sie nie poczowam, ale jestem zwyczajnie ciekawy, bo jak znam siebie to bede drazyl temat zeby wiedziec.
Koledzy rutyniarze 2 slowa komentu albo wprowadzenia prosze!

A to Aero to co to takiego?

Ostatnio edytowany przez Novi-cjusz (2014-01-27 20:50:33)


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#5  2014-01-27 20:58:47

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Siec nie dziala.

[quote="Novi-cjusz"]A to Aero to co to takiego?[/quote]
super szybki internet za friko;)uważaj na to super i szybki...

Swoją drogą fajna historyjka, powinni Ci podziękować, bo jakby ktoś tam z niecnymi zamiarami trafił na ten ceregiel wtedy by mieli dopiero jaja;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-01-27 21:04:03)

Offline

 

#6  2014-01-27 21:36:18

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Siec nie dziala.

czekaj czekaj ... mowieles ze jaka to firma ? gdzie  ?


[quote=ArnVaker]:D[/quote]
[quote=Jacekalex]zadziałało przez przypadek, zesrało się przez przypadek, tyle w temacie.[/quote]
LOL




[edit]
Swoja droga napisz raport i wystaw im faktury za twoje usługi, konkretnie 2 sztuki faktur.
1. Nie zamówiony test penetracyjny sieci
2. Ćwiczenia z zakresu zachowania ciągłości produkcji :-)

I zapowiedz sie na wizytacje za rok, zeby sprawdzic czy cos sie poprawilo, bo wtedy bedziesz mogl im wystawic jakies ISO-Pierdylion-500 :-)


[edit2]
No ale w sumie nie napisałeś ze problem jest rozwiązany więc jakaś odpowiedź, za napisanie zabawnego postu z cyklu "nie w temacie 'Humor'", Ci się należy. Co prawda do adminki mi daleko, wiec moja wiedzia ogranicza sie w zasadzie do domowej sieci ale cos sie poradzi, czego nie powiem to ktos doda :-).

Kod:

W mojej amatorskiej opinii sprawca jest server DHCP, jak wejsc w ustawienia routera Cisco - 800 - series?
Jakimi komendami z wiersza polecen go najlepiej zdjagnozowac?

Router powinien miec "web based interface", ale to pewnie wiesz,
pytanie jak znaleśc router w sieci ?
1. wepniesz kabelek i ustawi sie na default gw.  przy konfiguracji sieci z dhcp
albo
2. ping scan z nmap

Kod:

nmap -sP 10.0.1.0/24 (tutaj własna sieć do podstawienia)

dalej popatrzec po charakterystycznych adresach i mozna puscic detekcje usług, a w zasadzie otwartych portow.

Kod:

nmap -PS -p 1-1000 10.0.1.1

pozwoli ci to zweryfikować czy to jest faktycznie router, oraz jakie mogą być metody logowania do konfiguracji.
Czyli wisi ssh, no to logujesz sie przez ssh, wisi 80 czy 8080 no to jest web interface, wisi 23 no to jest telnet.
(btw, oczywiscie powyzsze adresy sa przykladowe, nie wiem co jest na sieci)

user / pass ?
No ja bym
1. zapytał wlasciciela
2. obejrzal urzadzenie, moze ktos napisał passy na urzadzeiu, (pod spodem tez)
3. jezeli wlasciciel powie "a ja nie zmieniałem" no to pytał bym google
https://www.google.pl/search?biw=1201&bih=589&noj=1&sclient=psy-ab&q=cisco+800+series+default+password&oq=cisco+800+series+default+password&gs_l=serp.3..35i39j0i22i30l9.1755.1976.1.2166.2.2.0.0.0.0.116.116.0j1.1.0....0...1c.1.32.serp..1.1.116.cCsvIUdkwOA

(btw google odpowiada Cisco/Cisco).

Co sie wysypało ... no coz kto to wie :-).


BTW.
jak sie wepeniesz na ktorys interfejs to zobacz czy po sieci nie bangla zaden protokuł dynamicznego routingu (moze sam miales cos odpalone ?).

Ostatnio edytowany przez gindek (2014-01-27 22:03:54)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#7  2014-01-27 21:58:19

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Siec nie dziala.

Ja raz miałem konflikt ip w swojej sieci -- 2 maszyny pracowały z takim samym ip i wszystko działało. xD A wydało się bo kolo co miał takie samo ip jak ja nie zapłacił rachunku za neta i mi w przeglądarce wywaliło, żebym zapłacił. :]

Offline

 

#8  2014-01-27 22:05:28

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: Siec nie dziala.

Nie sztuka jest kopac lezacego, na docinki macie czas na rzeczowa odpowiedz juz wam czasu brakuje, szkoda bo jestem nadal bardzo dobrego zdania o forum ale telewizyjny rechot przyprawia mnie o mdlosci. Czasy sa jakie sa kazdy to widzi i kazdy sie z groszem szczypie, mozna jeszcze inaczej - najwiecej pieniedzy maja ci ktorzy ich wcale miec nie powinni a ci ktorzy na nie zasluguja walcza o przezycie, czy to jest powod do lekcewazenia?


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#9  2014-01-27 22:11:21

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Siec nie dziala.

[quote=Novi-cjusz]Nie sztuka jest kopac lezacego, na docinki macie czas na rzeczowa odpowiedz juz wam czasu brakuje, szkoda bo jestem nadal bardzo dobrego zdania o forum ale telewizyjny rechot przyprawia mnie o mdlosci. Czasy sa jakie sa kazdy to widzi i kazdy sie z groszem szczypie, mozna jeszcze inaczej - najwiecej pieniedzy maja ci ktorzy ich wcale miec nie powinni a ci ktorzy na nie zasluguja walcza o przezycie, czy to jest powod do lekcewazenia?[/quote]
2 posty wyzej, kiedy to pisałeś jeszcze moich zmian pewnie nie było ;-). Nie widze tylko zwiazku z pieniedzmi :P

Ostatnio edytowany przez gindek (2014-01-27 22:12:11)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#10  2014-01-27 22:19:54

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Siec nie dziala.

[b]Novi-cjusz[/b]: jeśli wymagasz konkretnej pomocy, to może lepiej załatw sobie płatny support.


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#11  2014-01-27 22:29:25

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Siec nie dziala.

Kopać leżącego? Ja bym jeszcze na niego napluł, tak niechlujnie to se możesz poskładać lana w domu. Firma, nie ważne czy korporacja czy ZPHU Heniex- kaloryfery i hydraulila, ma w sieciach mniej lub bardziej wrażliwe dane (fuckury, listę kontaktów); kolo który zrobi sieć na taki odpierdol jak opisałeś powinien przy pierwszej wpadce wylecieć dyscyplinarnie z pracy. Ochroniarza, który nie pozamyka drzwi na klucz na weekend i dzięki temu menele sobie zrobią noclegownię z gorzelnią w holu, bez skupulów wylejesz, prawda?
Dostałeď informacje o które prosiłeś, nie dziw się że forumanci pastwią się nad bezmózgowiem 'admina', bo takie przypadki powinny być równie piętnowane, co 'praca' 'elektryka' podpinającego rozlatany przedłużacz do rozlatanego gniazdka 'na skrętkę'.

Offline

 

#12  2014-01-27 22:37:41

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Siec nie dziala.

[quote=lis6502]Kopać leżącego? Ja bym jeszcze na niego napluł, tak niechlujnie to se możesz poskładać lana w domu. Firma, nie ważne czy korporacja czy ZPHU Heniex- kaloryfery i hydraulila, ma w sieciach mniej lub bardziej wrażliwe dane (fuckury, listę kontaktów); [b]kolo który zrobi sieć na taki odpierdol jak opisałeś powinien przy pierwszej wpadce wylecieć dyscyplinarnie z pracy.[/b] Ochroniarza, który nie pozamyka drzwi na klucz na weekend i dzięki temu menele sobie zrobią noclegownię z gorzelnią w holu, bez skupulów wylejesz, prawda?
Dostałeď informacje o które prosiłeś, nie dziw się że forumanci pastwią się nad bezmózgowiem 'admina', bo takie przypadki powinny być równie piętnowane, co 'praca' 'elektryka' podpinającego rozlatany przedłużacz do rozlatanego gniazdka 'na skrętkę'.[/quote]
Dyscyplinarnie?
Gdyby mnie ktoś tak sieć postawił, to ja bym takiego zwolnił, ale z szóstego piętra na skróty. :DDD


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#13  2014-01-27 22:49:24

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: Siec nie dziala.

@gindek
Oczywiscie moj wpis byl przed Twoimi radami za ktore bardzo dziekuje, zaznaczam ze nie mam zadnego interesu w calej historii oprocz zyczliwosci dla ludzi ktorzy sie szarpia chcac cos stworzyc w niezyczliwym otoczeniu. Niestety nie mam znajomych milionerow, tylko normalsow.
@lis6502
, Bez zacietrzewienia i emocji Niesiolowskiego. Prosze nie kop i nie pluj - masz racje ze jest totalnie spieprzone
ale z tego co wiem to prawie wszystko tam jest zrobione "wlasnymi recami" bo na wszystko pieniedzy bylo za malo. Ja szanuje ludzi ktorzy biora sie za bary z zyciem w tym kiepskim miejscu, nie beda na nich plul ani ich kopal, wrecz przeciwnie.
@ArnVaker
Nie mam w tej historii zadnego pryvatnego interesu, chce tylko pomoc i samemu sie czegos przy tej okazji nauczyc.

Ostatnio edytowany przez Novi-cjusz (2014-01-27 22:54:33)


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#14  2014-01-27 22:57:29

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Siec nie dziala.

Cisco serii 800 bo forsy "na wszystko za mało"?
Jak "forsy na wszystko za mało" to zazwyczaj stoi blaszak z kilkoma kartami 1Gbit i Debianem albo CentOSem na pokładzie.

Tam kasy brakuje, bo kierownictwo ma chyba niewielkie pojęcie dotyczące technologii, i prawdziwych kosztów takiego czy innego rozwiązania.
To niestety też standard w Polsce.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#15  2014-01-27 22:59:12

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Siec nie dziala.

[b]Novi-cjusz[/b]: ja nic nie pisałem o jakimś Twoim interesie, chyba nie do mnie ta odpowiedź. ;)


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#16  2014-01-27 23:02:30

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Siec nie dziala.

To ja się w domu boję o moją sieć prywatną  (a nie mam tam nic wrażliwego) a takie coś co jest w tej firmie przykro mi to mówić, ale to jest tragikomedia, stąd takie a nie inne komentarze. U mnie na osiedlu też jest pełno takich zaniedbanych, słabo zabezpieczonych sieci i wchodzisz sobie do takiej sieci jak do siebie i chyba nie muszę tłumaczyć co następuje dalej jak ktoś ma niecne plany a firma z założenia zawsze ma ciekawe dane;) podejrzewam, że wiesz iż wcale nie trzeba mieć jakiś super umiejętności żeby takie dane wydobyć z niezabezpieczonej sieci już nawet nie mówię co by się działo jakby ktoś z większymi umiejętnościami się tam pojawił i chciał namieszać...

Dlatego moim zdaniem uświadom tego faceta na jakie niebezpieczeństwo wystawia swoją firmę. To nie jest sprawa do roboty jak piszesz "wlasnymi recami" skoro nikt nie umie tego porządnie zrobić. Oszczędność na bezpieczeństwie często kończy się opłakanymi skutkami a koszty takiej oszczędności są zdecydowanie nieproporcjonalne do poniesionych strat.

Tak ja o tym myślę, facet powinien dać kilka stów odpowiedniemu fachowcowi za doprowadzenie tego bałaganu do porządku skoro sam nie potrafi (chyba, że Ty to porządnie ogarniesz). To jest sieć firmowa a nie sieć domowa!!! Pomyśleć, że takiemu pacjentowi pracownicy także powierzają swoje prywatne dane, bez obrazy, ale taki człowiek nie ma kompletnie wyobraźni...

Ostatnio edytowany przez menel (2014-01-27 23:47:00)

Offline

 

#17  2014-01-28 03:16:37

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Siec nie dziala.

Okay, odkładając na bok cietrzewie i resztę ptaków- ja też szanuję ludzi którzy zamiast narzekać na [1-4]RP chwytają byka za jaja i biorą los w swoje ręce. Tylko byleby te ręce nie były kierowane poradnikami z jutuba, bo takiich klientów spławiam na wstępie; przytoczę ponownie przyklad 'elektryka'. Wyobraż sobie że przez niekompetencję przedsiębiorczego biznesmena i jego chałupnicze podejście 'przecież działa' ktoś zostaje porażony prądem. Jeżeli czegoś nie umiesz a chcesz to mieć zrobione porządnie, zgodnie z jakimiś zasadami, to płacisz najniższą stawkę studentowi.Uiwerz mi że ci kolesie pohytają temat za przysłowiową michę ryżu i dodatkowo będą szczęśliwi że posmarują kromkę czymś więcej niż golym nożem ;P.
Cóż mogę rzec- nie chcesz by oczerniano Twojego ziomka- spróbuj rozwiązać ten problem samemu, a jeśli brak Ci skilla to może zapytaj kto z obecnych zebranych czuje się na siłach na adminkę?W obecnej konfiguracji ta sieć załuguje jedynie na podziękę za długie zycie i zastąpienie czymś z prawdziwego zdarzenia.
Piszesz że chcesz się czegoś nauczyć- lekcja numer jeden: to co opisałeś to dobry przykład złego przykładu. Otwarty WLAN, brak rodzielenia sieci firmowej od prywatnej, konfiguracja ip 'na sztywno', a nawet na 'bardzo sztywno' (nowy klient w sieci i juz konflikt ip)- to doskonałe przykłady 'czego unikać'.
Porozmawiaj z gościem, przedstaw mu zagrożenia jakie obecny stan niesie. Gdyby to był ktoś ode mnie to dostałby po uszach, w razie braku reakcji napuściłbym na niego bandę gimbusów stawiając przed lokalem tabliczkę 'free hotspot'.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.008 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00009 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00042 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.137.213.142' WHERE u.id=1
0.00081 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.137.213.142', 1728278515)
0.00035 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1728278215
0.00042 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=253722
0.00021 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=25101 ORDER BY posted
0.00028 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=25101 AND t.moved_to IS NULL
0.00026 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00090 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=25101 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00114 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=25101
Total query time: 0.00492 s