Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-02-17 13:22:26

  Paciocha - Użytkownik

Paciocha
Użytkownik
Skąd: z ulicy Ogrodowej
Zarejestrowany: 2004-05-08

Instalacja urząrzenia wielofunkcyjnego HP 5524 i WiFi

Bry Państwu
Zepsułem ;/

Mam urządzenie wielofunkcyjne HP 5524 (drukarka, skaner, czytnik kart i taki jeden wie co jeszcze). Potrzebowałem drukarki to wiele obrotów wskazówek wokół zegara temu bezproblemowo (z tego co pamiętam) uruchomiłem to dziadajstwo poprzez WiFi. Do tego celu wykorzystałem jakieś tam znalezione pakiety HP. Teraz przyszła kolej skorzystać ze skanera i .... poległem. Nijak nie potrafię tego złoma doprowadzić do komunikacji ze mną (system to ja pominę mimo że niestety jest w łańcuchu transmisji). Tłukę to od jakiegoś czasu ale podejrzewam, że już nieźle w systemie nabluzgałem ;]]]]]]

To tak w skrócie. Ostatnie co pamiętam to , że gdy próbuję doinstalować jakieś dodatki HP to mnie system woła : NIE!

Kod:

 hp-plugin

HP Linux Imaging and Printing System (ver. 3.10.6)
Plugin Download and Install Utility ver. 2.1

Copyright (c) 2001-9 Hewlett-Packard Development Company, LP
This software comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
This is free software, and you are welcome to distribute it
under certain conditions. See COPYING file for more details.

error: PolicyKit support requires DBUS or PolicyKit support files missing
No protocol specified
hp-plugin: cannot connect to X server :0

Gdy próbuję to zrobić jako zwykły użytkownik to mi wyświetli graficzne okienko że nie jestem root'em.
Bardzo proszę o jakieś sugestie jak to dalej przełknąć bo poradniki wszystkie kończą na tym by tego hp-plugin uruchomić, on natarga jakieś dodatki co potrzebne są dla xsane i działa.... tylko, że nie u mnie :P

Pozdrowienia
Paciocha


No i nic nie zadekowaliśmy
Asus EeePC 1000H
analfabetyzm wsteczny
"Strzępy zbłąkanych wspomnień scementowanych śmiercią" - [b]OMamo[/b]

Offline

 

#2  2014-02-17 13:41:24

  garrick - Użytkownik

garrick
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-12-30

Re: Instalacja urząrzenia wielofunkcyjnego HP 5524 i WiFi

nie wiem o co dokładnie chodzi z tym dziadostwem 'policykit' (moze robisz to jako zwykly user)

ale to się uruchamia tak (o ile dobrze pamietam)

Kod:

hp-plugin -i

Ostatnio edytowany przez garrick (2014-02-17 13:49:17)


Debian/xfce/*box

[url=https://docs.google.com/document/d/1J2tqbLFvsfIAh9QaagiLQWFMoN6CxPsGmo9jRVW7Klk/edit?usp=sharing][img]http://s18.postimg.org/x7bxep3t1/res.gif[/img][/url]

Offline

 

#3  2014-02-17 14:05:43

  Paciocha - Użytkownik

Paciocha
Użytkownik
Skąd: z ulicy Ogrodowej
Zarejestrowany: 2004-05-08

Re: Instalacja urząrzenia wielofunkcyjnego HP 5524 i WiFi

Dzięki wielki to "-i" pomogło z instalacją sterowników do skanera. Teraz jak zmusić sane do komunikacji ze skanerem? Dopisałem [b]hpaio[/b] do [b]/etc/sane.d/dll.conf[/b] ale sane nie widzi skanera. Sprawdzając: [b]hp-info|grep "scan-uri"[/b] dostaję informację, że nie znaleziono żadnego urządzenia.

Przegryzłem i zepsułem :)

Moje urządzonko wpełni obsługiwane jest przez [b]HPLIP[/b] przynajmniej w wersji [b]3.12.6[/b], której nie mam w repo. Najbardziej aktualna wersja 3.14.1 ma takie zależności..... że nie dość że sobie nie poradziłem z ich pokonaniem to jeszcze rozłożyłem system na łopatki. Właśnie jestem na etapie stawiania nowego.


Pozdrawiam serdecznie i powodzenia
Paciocha

============================================================================
Edit: Jak w końcu uruchomić drukarkę i skaner:

Skaner po Wifi
Instalujemy jak wcześniej wspomniałem przynajmniej minimalną wersję HPLIP. Potrzebujemy też HP-Plugin, który wydrzemy tak:

Kod:

sudo hp-plugin -i

Pobieramy, zgadzamy się na licencję.
W tym momencie najprawdopodobniej sane wykryje i będzie w stanie współpracować ze skanerem podpiętym bezpośrednio do komputera poprzez USB. Chcący jednak mieć kontrolę poprzez Wifi należy "podłączyć dziada". Ja ręcznie wklepałem stały adres w drukarce, co by mi nie skakała po sieci jak wielkanocny zajączek. Następnie wyciągamy adres łączenia się komputera z drukarką:

Kod:

hp-makeuri IP-DRUKARKI/SKANERA

Powinno nam wyrzucić coś w ten deseń:

Kod:

HP Linux Imaging and Printing System (ver. 3.12.6)
Device URI Creation Utility ver. 5.0

Copyright (c) 2001-14 Hewlett-Packard Development Company, LP
This software comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
This is free software, and you are welcome to distribute it
under certain conditions. See COPYING file for more details.

CUPS URI: hp:/net/Photosmart_5520_series?ip= IP-DRUKARKI/SKANERA
SANE URI: hpaio:/net/Photosmart_5520_series? IP-DRUKARKI/SKANERA

Teraz edytujemy [b]/etc/sane.d/dll.conf[/b] haszujemy co nam niepotrzebne a za to dodajemy wpis dotyczący sane:

Kod:

hpaio:/net/Photosmart_5520_series? IP-DRUKARKI/SKANERA

Powinno teraz hulać.  Ewentualnie można jeszcze ruszyć skaner bezpośrednio wywołując:

Kod:

xsane hpaio:/net/Photosmart_5520_series?ip=IP-DRUKARKI/SKANERA

Drukarkę uruchomiłem poprzez zwykłe CUPS

Powodzenia
Paciocha

Ostatnio edytowany przez Paciocha (2014-03-19 13:03:59)


No i nic nie zadekowaliśmy
Asus EeePC 1000H
analfabetyzm wsteczny
"Strzępy zbłąkanych wspomnień scementowanych śmiercią" - [b]OMamo[/b]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.010 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00014 SET CHARSET latin2
0.00006 SET NAMES latin2
0.00187 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.220.64.128' WHERE u.id=1
0.00123 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.220.64.128', 1714308430)
0.00032 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714308130
0.00107 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=257412
0.00085 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=25275 ORDER BY posted
0.00064 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=25275 AND t.moved_to IS NULL
0.00014 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00116 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=25275 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00092 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=25275
Total query time: 0.0084 s