Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-12-06 18:42:15

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Strona www - problemy techniczne i ocena

Witam

(Nie wiem czy to najlepszy dział dla tego tematu, ale nie udało mi się znaleźć nic bardziej odpowiedniego)

Dwa dni temu wrzuciłem na serwer swoją stronę - skrypt napisany w KO3.3, nad którym pracowałem ponad 3 tygodnie.

Adres: [url]szybki-strzal.xaa.pl[/url]

To jest pierwsza strona, której jestem autorem, więc proszę o opinie - co mogę dodać, co jest złe, może dobrze by było coś zmienić? Z punktu widzenia zwykłego użytkownika.

Druga sprawa - bardziej techniczna, jak to na forum komputerowym - mam trochę problemów z tą stroną.

Jest ona w internecie od zaledwie dwóch dni. Unikalnych odwiedzin mam w tej chwili 220 od początku, a już połowa dostępnego transferu (2 GB) z mojego serwera (proserwer.pl) jest wykorzystana.

Czy to jest normalne? Jeśli nie, czy to przez zmieniający się obrazek w nagłówku? W jaki sposób mogę go bardziej skompresować? Chyba, że to coś innego - w takim razie co? Czasem wolno mi się wczytuje mimo, że wszystkie grafiki powinienem mieć na dysku - czy to możliwe że strona się nie cachuje przez źle napisany kod php?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

--
PS Jeden z użytkowników napisał, że nie wczytuje mu się żadna grafika, tylko sam tekst i linki. Jak jest u Was? Działa poprawnie? Nie wiem, czy czegoś nie napisałem źle, a chciałbym, żeby u każdego zainteresowanego strona działała poprawnie.

Offline

 

#2  2013-12-06 20:42:21

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

1. zmien ta tapete dzizas!!
2. nie jest responsywna.
3. mala, slabo czytelna czcionka.

tyle ode mnie.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
http://przemyslawmamon.com/
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#3  2013-12-06 21:00:18

  rj46 - Użytkownik

rj46
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-28

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Cześć,

tak, mój firefox nie wczytał nic poza suchym html, ale po wyłączeniu adblocka na Twojej stronie, śmiga.

Co do samej strony, to tak na szybko
- pozbądź się "index.php" z linków, aby one były "ładne"
- łap przez ko strony błędów, no żeby również były ładne :P

No i ten wygląd jak dla mnie, to już nie na te czasy, nie jestem grafikiem, to tylko moja subiektywna ocena:
- czcionka przede wszystkim na topach brzydka
- omijałbym używanie białego/szarawego tekstu na tym jeszcze bardziej szarym tle, jakoś inaczej próbowałbym dobrać kolory
- nawigacja, trochę nieciekawie wyglada ten pusty blok gdy kończą się linki
- no i ten wzorek na tło strony, ŧez bym probowal cos innego dobrać

No i jeszcze proponowałbym usunąć tekst, że strona jest na kohanie x.x, po co informować o tym przeciętnego Kowalskiego :P

A co do tego transferu, to tych obrazków i tak nie masz za dużo, cachować się powinna chyba, że user ma coś namieszane w opcjach

Ostatnio edytowany przez rj46 (2013-12-06 21:03:02)

Offline

 

#4  2013-12-06 21:23:35

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Ok, jeżeli chodzi o grafikę to chyba muszę w najbliższym czasie po prostu napisać do strony na czysto nową "skórkę".

Odnośnie tych nie-graficznych rzeczy:

2. nie jest responsywna.[/quote]
Chodzi o brak strony mobilnej? Zrobienie takiej to chyba dobry pomysł

firefox nie wczytał nic poza suchym html, ale po wyłączeniu adblocka na Twojej stronie, śmiga.[/quote]
Ktoś ma pomysł, dlaczego tak się dzieje? Co mogę mieć takiego, że adblock to blokuje? Dziwna sprawa dla mnie, mam adblock i wszystko jest ok a u niektórych osób po prostu nie wczytuje mediów.

A co do tego transferu, to tych obrazków i tak nie masz za dużo, cachować się powinna chyba, że user ma coś namieszane w opcjach[/quote]
No właśnie, tym bardziej dziwne, że transferu jest obecnie 1258.25/2048 MB (po dwóch dniach). Dla mnie o wiele za szybko go przybywa...

Offline

 

#5  2013-12-06 22:02:58

  averatec - Użytkownik

averatec
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-10-25

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

ja bym dodal jeszcze route dla 404, bo teraz sie wyswietla brzydki kohanowy error ze nie rozpoznalo route

Offline

 

#6  2013-12-06 22:24:21

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Ok to bardzo dobry pomysł, na pewno zrobię przechwytywanie błędów.

Macie pomysł co do transferu? Aktualnie jest 1432.99/2048 MB, no bez przesady...

PS averatec: widzę, że szukałeś na stronie błędów. Znalazłeś coś? Tak naprawdę trochę obawiam się o bezpieczeństwo, niby wszystko robiłem zgodnie z `dobrymi nawykami` ale jeśli coś znalazłeś, to podziel się

Ostatnio edytowany przez poslad (2013-12-06 22:27:21)

Offline

 

#7  2013-12-06 22:29:30

  averatec - Użytkownik

averatec
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-10-25

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

nic nie znalazlem, na szybko szukalem bo zaraz lece do pracy

#edit

Kod:

 93         
 94         $add = Model::factory('Bets')
 95                 ->bet($this->request->param('id1'), $this->request->param('id2'));
 96         
 97         $this->redirect($_SERVER['HTTP_REFERER']);// to jest beeee
 98         
 99     }
100     
101     public function action_details()
102     {

Ostatnio edytowany przez averatec (2013-12-06 22:35:54)

Offline

 

#8  2013-12-06 23:18:08

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Kiedy pojawia się błąd z tym kodem?

PS Jak na razie to wyłączyłem raportowanie błędów, głupio, że o tym zapomniałem bo kohana zawsze wypluwa kod...

Ostatnio edytowany przez poslad (2013-12-06 23:18:56)

Offline

 

#9  2013-12-07 11:09:00

  averatec - Użytkownik

averatec
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-10-25

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

ten blad pojawia sie gdy wykonuje obstawianie zakladu nie sprawdzajac czy http_referer jest ustawiony czy nie

Offline

 

#10  2014-02-16 23:47:04

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Cześć

Nie traktujcie tego jako ogrzewanie kotleta - temat jest mój i pytanie jest to samo, w dodatku dobrze wiedzieć jak było przedtem, dla porównania ;)

A więc: utworzyłem nową wersję strony mając na uwadze wasze sugestie (m.in. jest responsywna, nie występuje powyższy błąd, dodatkowo zupełnie nowa szata graficzna. Jest lepiej? Gorzej? Coś jeszcze można zmienić?

Adres: [url]szybki-strzal.xaa.pl[/url]

Ostatnio edytowany przez poslad (2014-02-16 23:47:34)

Offline

 

#11  2014-02-17 01:57:29

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

ja twoją stronę widzę tak
[img]http://images61.fotosik.pl/661/a567149346bfac5agen.jpg[/img]
rzadko zezwalam stroną na wykonywanie skryptów... a adbloka [b]nigdy[/b] nie wyłączam, żadnych wyjątków;)ale spoko lubię minimalizm, jeżeli strona jest wartościowa to nawet lepiej się czyta...;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-02-17 02:02:18)

Offline

 

#12  2014-02-17 02:34:44

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Strona jakośtam działa, ale wygląd?
Znam co najmniej 5 zakładów stolarskich, które by to lepiej zrobiły bez użycia komputera. :D

Weź sobie wypakuj  Wordpresa czy Drupala  i zobacz domyślny theme, każdy wypadnie lepiej, niż Twój.

I napisz na czym tą stronę robiłeś, bo woła o jquery z zewn. adresu.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-02-17 09:07:32)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#13  2014-02-17 09:03:50

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Wygląd o wiele lepszy od poprzedniego , teraz bardziej czytelne, ale surowe takie. Ciężko się na ten temat wypowiadać bo każdy ma inną wizję, jeden lubi błyskotrzaski na stronie, inny stonowaną, surową. Ważne żeby były postępy w dalszym rozwijaniu strony :)
Korzystaj do sprawdzania kodu strony www z walidatorów, które znajdziesz na stronie W3C.com na przykład do HTML : http://validator.w3.org/ do CSS : http://jigsaw.w3.org/css-validator/


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#14  2014-02-17 11:29:22

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

[quote=menel]ja twoją stronę widzę tak [img]
rzadko zezwalam stroną na wykonywanie skryptów... a adbloka [b]nigdy[/b] nie wyłączam, żadnych wyjątków;)ale spoko lubię minimalizm, jeżeli strona jest wartościowa to nawet lepiej się czyta...;)[/quote]
Znowu to samo. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego u niektórych tak to wygląda. Myślałem, że jak przepiszę cały template+css to będzie inaczej - nic z tego. W takim razie nie wiem. Na stronie nie ma żadnych reklam, a jedyne skrypty które ładują się na stronie głównej to shoutbox na ajax oraz rozwijane menu.

Czy macie jakiś pomysł jak to naprawić? Bo u mnie trudno zrobić tak, żeby ten problem wystąpił, więc nie mogę go nawet "zdiagnozować"...

[quote=Jacekalex]Strona jakośtam działa, ale wygląd?
Znam co najmniej 5 zakładów stolarskich, które by to lepiej zrobiły bez użycia komputera. :D

Weź sobie wypakuj  Wordpresa czy Drupala  i zobacz domyślny theme, każdy wypadnie lepiej, niż Twój.

I napisz na czym tą stronę robiłeś, bo woła o jquery z zewn. adresu.[/quote]
Co do wyglądu... Dopiero zaczynam ze stronami, ale faktem jest, że to wychodzi mi słabo i zdecydowanie nie lubię tego robić. Nad tym wyglądem spędziłem 3 dni (eh).

Na czym robiłem? Framework php to kohana 3.3 strona jest na php 5.4. Wykorzystałem kilka elementów html5 i css3 głównie dlatego, że wymagał tego bootstrap - framework html/css/js, którego użyłem głównie dla zapewnienia responsywności.

jQuery jest pobierane ze strony jquery, nie wiem, czy to coś złego? U mnie działało, więc stwierdziłem, że zrobię tak, dla zmniejszenia ilości zużywanego transferu.

Ostatnio edytowany przez poslad (2014-02-17 11:30:04)

Offline

 

#15  2014-02-17 13:36:07

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

ja bym to tak zostawil
szybka, ladna, czytelna, responsywna
sprawdz czy logo sie miesci na 320px

mozesz przy okazji dac jakis link jak zaczac z tym kohane pobawil bym sie troche.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
http://przemyslawmamon.com/
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#16  2014-02-17 21:35:31

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Mieści się na tipo i galaxy mini czyli chyba jest ok.

Co do KO3: trudno mi polecić cokolwiek. Ja uczyłem się z oficjalnej dokumentacji [url]http://kohanaframework.org/3.3/guide/[/url] ale nie jest ona do końca kompletna. W zasadzie to moja nauka polegała na metodach prób i błędów, dlatego gdybym miał jeszcze raz wybrać framework którego nauczę się od zera, to raczej nie była by to kohana.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.017 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00028 SET CHARSET latin2
0.00009 SET NAMES latin2
0.00159 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.14.70.203' WHERE u.id=1
0.00293 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.14.70.203', 1713882230)
0.00084 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1713881930
0.00111 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=257500
0.00218 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=24767 ORDER BY posted
0.00095 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=24767 AND t.moved_to IS NULL
0.00009 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00200 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=24767 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00095 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=24767
Total query time: 0.01301 s