Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-06-24 15:23:23

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Pomóżcie mojemu koledze! Patryk lat 22 po ciężkim wypadku samochodowym

Bardzo Was proszę o wsparcie mojego kolegi z podwórka... Każda złotówka się liczy!

[img]http://s25.postimg.org/f2xslnbpr/Budzik_dla_Patryka.jpg[/img]

Offline

 

#2  2015-06-24 15:59:53

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Pomóżcie mojemu koledze! Patryk lat 22 po ciężkim wypadku samochodowym

czy dobrze widzę? jako pracownik (czyli zus opłacony) uległ wypadkowi?
no i co, zus nie chce zapłacić czy pracodawca? a dlaczego chcesz aby ktoś płaciłza zus/firmę?
zbyt mało danych, abym wyjął z kieszeni 20groszy.
btw. następnym razem daruj sobie piękne rysunki i wrzuć treść jak bóg przykazał. chyba wiesz dlaczego...

Ostatnio edytowany przez ethanak (2015-06-24 16:14:26)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#3  2015-06-24 16:24:37

  Renia - Użytkownik

Renia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-08-29

Re: Pomóżcie mojemu koledze! Patryk lat 22 po ciężkim wypadku samochodowym

Takie są polskie realia. Współczuję temu chłopakowi. Nie wiem, czy pamiętacie głośną sprawę przeszczepu twarzy, sukces na skalę światową. Operacja się powiodła, ale brakło środków na późniejszą rehabilitację i mieszkańcy wzruszeni losem człowieka  sami robili comiesięczną składkę, żeby pomóc - odbyło się to przez lokalną gminę. Dodam przy okazji, że każda fundacja środki na prowadzenie swojej działalności (w tym pensje prezesów) bierze z datków, zgodnie z prawem maksymalnie prawie 7%. Dlatego całkiem niedawno okazało się, że taki Owsiak jest bardzo bogatym człowiekiem z ustawioną całą rodziną po swoich firmach-córkach. Natomiast zbiórki przez indywidualne osoby są zabronione prawem, NFZ i ZUS wypina się na zwykłych ludzi, takich czasów doczekaliśmy!

Ostatnio edytowany przez Renia (2015-06-24 16:28:28)


Instalacja E-Deklaracje na Debianie 64-bit:
https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=301794#p301794

Offline

 

#4  2015-06-24 17:15:01

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Pomóżcie mojemu koledze! Patryk lat 22 po ciężkim wypadku samochodowym

po tylu latach Owsiakowi należy się jak psu buda,  wiec może przystopuj trochę w ocenianiu jego działalności.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
http://przemyslawmamon.com/
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#5  2015-06-24 17:19:22

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Pomóżcie mojemu koledze! Patryk lat 22 po ciężkim wypadku samochodowym

sorry... takie mamy prawo
tym niemniej nie mam najmniejszego zamiaru płacić z własnej kieszeni za coś, co powinno nam zapewnić piękne państwo na które płacimy podatki...

żeby nie było:  w 1978 wizyta u okulisty to było 15 minut. dzisiaj masz albo stówa albo trzy miesiące.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#6  2015-06-24 17:43:24

  Renia - Użytkownik

Renia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-08-29

Re: Pomóżcie mojemu koledze! Patryk lat 22 po ciężkim wypadku samochodowym

[quote=pink]po tylu latach Owsiakowi należy się jak psu buda,  wiec może przystopuj trochę w ocenianiu jego działalności.[/quote]
Zrobił to już częściowo sąd, bo Owsiak ma głośną sprawę i wyszło, że nie umie się wyliczyć z ogromnych sum, a także różne machinacje związane z wyprowadzaniem dużych pieniędzy za pomocą firm-córek. Poza tym zbierał na konkretne cele, a nie żeby się z rodziną dorabiać. Zwykła ludzka uczciwość nie pozwala na zbijanie majątku na cudzym nieszczęściu. O szczegółach nie będę się rozpisywać, żeby nie robić off-topu, każdy chętny do zapoznania się z nimi bez trudu znajdzie relacje w sieci (hasło "Matka Kurka"). Osobiście nie ufam fundacjom i stowarzyszeniom, staram się wspierać indywidualnie osoby, których sytuację znam i mogę zweryfikować. Niedawno w gronie sąsiadów robiliśmy zbiórkę na wózek inwalidzki dla jednego z mieszkańców, udało się go zakupić, a według chorego prawa była to zbiórka nielegalna, bo legalne tylko przez instytucje, które mają z tego swój procent. Zresztą przez Fundację rodzina sąsiada inwalidy też próbowała, ale słabo szło, a państwowe instytucje mają to gdzieś, dlatego sąsiedzi się skrzyknęli, bo żal było człowieka i dopiero tak się powiodło.


[quote=ethanak]nie mam najmniejszego zamiaru płacić z własnej kieszeni za coś, co powinno nam zapewnić piękne państwo na które płacimy podatki...[/quote]
Państwo wiele powinno, ale często się z tego nie wywiązuje i obyś nigdy nie znalazł się w sytuacji takiego nieszczęśnika, którego kolega zabiega o pomoc w ludzkim odruchu solidarności.

Ostatnio edytowany przez Renia (2015-06-24 18:06:24)


Instalacja E-Deklaracje na Debianie 64-bit:
https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=301794#p301794

Offline

 

#7  2015-06-24 18:35:23

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Pomóżcie mojemu koledze! Patryk lat 22 po ciężkim wypadku samochodowym

Zaczyna mi tu zajeżdżać polityką. A tego nie cierpię.
Co do Owsiaka - małę resume...
- są tacy co nienawidzą Owsiaka i w łyżce wody by Go utopili. Żadne argumenty do nich nie trafiają.
- są tacy, którzy kochają Owsiaka i wysoko sobie cenią Jego osiągnięcia, a w łyżce wody utopiliby Jego adwersarzy. I też żadne argumenty do nich nie trafiają.
Kto ma ochotę dać datek to da, kto nie ma ochoty to nie da. Komentarzy nie będzie bo wątek zamykam. Nie usuwam, tylko zamykam.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.020 seconds, 13 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00016 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00156 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.236.139.73' WHERE u.id=1
0.00115 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.236.139.73', 1711668105)
0.00077 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711667805
0.00132 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.44.230'
0.00120 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.44.239'
0.00158 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=288381
0.00161 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=27509 ORDER BY posted
0.00114 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=27509 AND t.moved_to IS NULL
0.00007 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00248 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=27509 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00166 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=27509
Total query time: 0.01475 s