Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-06-03 15:01:38

SamozwańczyKrólBasha
Lemur
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2016-02-24

Zlecenia

Cześć

Niby wiem, że google nie boli ale jednak wole się zapytać Was, ludzi z pewnością bardziej doświadczonych. Tak mi się złożyło, że moje dosyć zasmucające wynagrodzenie nijak nie współgra z wciąż rosnącymi potrzebami mojej kobiety :) Co rzecz jasna implikuje konieczność dorobienia sobie. Teraz pytanie do Was. Jak to zrobić? Jak zacząć z freelance-rką? Skąd pozyskać jakieś zlecenia?
Chciałbym po prostu coś podorabiać poza etatem.

NA szybko posprawdzałem portale typu oferia.pl ale przyznam, że jak widzę co ludzie robią i za ile to uczucie rozpaczy walczy we mnie z rozbawieniem. Możliwe, że nie się po prostu nie znam albo trafiłem na "januszowe" ogłoszenia lub na "januszy" wykonawców

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Ostatnio edytowany przez SamozwańczyKrólBasha (2016-06-03 15:02:13)


A teraz wzbudzę w was poczucie niższości. Zresztą uzasadnione :)

Offline

 

#2  2016-06-03 16:35:17

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Zlecenia

Biorą tanio, bo chcą klientów "zadowolić" niską ceną. W sumie się nie dziwie, bo lepiej 10 klientów po 30 zeta, niż żaden po 120.

Z drugiej strony, jak ja wystawiłem kółka po 50 zeta do negocjacji, jedno na holenderskiej obręczy, względnie sprawne ale do przeplecenia, drugie sprawne, trzecie tylne bez wolnobiegu do przeplecenia ewentualnie pokombinowania i czwarte z wolnobiegiem względnie sprawne, to do tej pory te ogłoszenia wiszą z miesiąc czasu (no może trochę mniej) i zero odzewu. Dlaczego? Bo nowe kołka idzie dostać za 40 zł z odzysku całe. Ale jak ja kupiłem nowe za 70 zł (trochę głupio, ale kasy akurat brakło) to następnego dnia poleciało do serwisu, bo szprychy źle naciągnięte i na 3 kilometrze zaczęły się trzaski.

Stado baranów i tyle.

Chcesz dorobić?

Ja za formata windy biorę 50 zeta, to jest przeniesienie danych ~ 10 minut, sformatowanie ~ minuta, instalacja i względna konfiguracja ~ 2 godziny, czyli wychodzi po ~ 20 zeta złotych za godzinę siedzenia. I to jest sama robocizna. Nikt do tej pory nie narzekał, a ludzie jakoś sami wracają.

Jakbym miał z tego wyżyć, to brałbym 2 - 3 razy tyle, ale wtedy ludzie uciekali by do serwisów.

Offline

 

#3  2016-06-03 21:09:28

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Zlecenia

[quote=Pavlo950]Biorą tanio, bo chcą klientów "zadowolić" niską ceną. W sumie się nie dziwie, bo lepiej 10 klientów po 30 zeta, niż żaden po 120.[/quote]
A jeszcze lepiej jest 5 klientów po 60zł :) Długo tacy zawodnicy nie pobędą na rynku. Jeszcze trzeba brać pod uwagę serię rzeczy nieprzewidzianych. Pytanie, jaka jest jakość takich usług?   

Co do freelance'owania - słowa klucze:
1) Zrobienie własnego portfolio
2) Znajomi, koledzy ... popytać, zareklamować się
3) Cenić się, nie uprawiać wolontariatu - łatwo jest zniszczyć rynek pracy niskimi cenami :)

Offline

 

#4  2016-06-03 22:23:24

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Zlecenia

[quote=Piotr3ks][quote=Pavlo950]Biorą tanio, bo chcą klientów "zadowolić" niską ceną. W sumie się nie dziwie, bo lepiej 10 klientów po 30 zeta, niż żaden po 120.[/quote]
A jeszcze lepiej jest 5 klientów po 60zł :) Długo tacy zawodnicy nie pobędą na rynku. Jeszcze trzeba brać pod uwagę serię rzeczy nieprzewidzianych. Pytanie, jaka jest jakość takich usług?   

Co do freelance'owania - słowa klucze:
1) Zrobienie własnego portfolio
2) Znajomi, koledzy ... popytać, zareklamować się
3) Cenić się, nie uprawiać wolontariatu - łatwo jest zniszczyć rynek pracy niskimi cenami :)[/quote]
1) Dobra sprawa, gdybym ja porobił kilka fotek z napraw i wrzucił na bloga, to może miałbym kilku klientów więcej? :D
2) Sporo osób ma fejsbuka, wrzucić sobie posta z linkiem do bloga raz na kilka dni, ustawić jako publiczne i może pomoże
3) Jeszcze łatwiej podatkami :)


Dopisek:

Teraz mi się przypomniało. Jest u mnie serwis komputerowy, jeden z wielu. Za diagnozę popsutego kompa biorą po 50 zł. No chyba, że się będzie u nich naprawiało, to wtedy diagnoza darmo. Ale! Kupowałem u nich tusze. Raz kupiłem i zdechł, pojechałem mówię co jest i jak i po 2 tygodniach wcisnęli mi nowy. Opakowania nie miałem, a chodziło im o nazwę firmy. Ale chyba się skapnęli (nie pamiętam czy paragon miałem) skąd to było i mi wcisnęli nowy a z popsutym nie pamiętam co zrobili. A za naprawy mają różne ceny. Także można i w tę i we w tę XD

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2016-06-03 22:28:33)

Offline

 

#5  2016-06-04 08:40:18

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Zlecenia

[quote=Pavlo950]1) Dobra sprawa, gdybym ja porobił kilka fotek z napraw i wrzucił na bloga, to może miałbym kilku klientów więcej? :D
2) Sporo osób ma fejsbuka, wrzucić sobie posta z linkiem do bloga raz na kilka dni, ustawić jako publiczne i może pomoże[/quote]
Ad1. Jeżeli pokażesz, że robisz to dobrze i połączysz to z punktem 2 to możesz mieć kilku klientów więcej :)

Offline

 

#6  2016-06-06 08:22:02

SamozwańczyKrólBasha
Lemur
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2016-02-24

Re: Zlecenia

Z tego co mówicie to nie wygląda to tak różowo jak może się wydawać. Zgodnie z tym co radził @Piotr3ks zaatakowałem znajomków. Jednak ci albo mają tematy, na których się nie wyznaje albo sami coś rzeźbią a na pytania o to jak się w to wkręcić odpowiadają dosyć enigmatycznie i wymijająco. Postanowiłem wskrzesić dawno zardzewiałego bloga (do tej pory publikowanego na jedynie lokalu) i będę obstawał przy kontaktach.

Wpadło mi co prawda zlecenie za dobrą kasę. Ale mam do niego dosyć słodko-kwaśne nastawienie i nie wiem czy przyjąć. Nie wiem czy napisanie komuś magisterki nie wymaga zbyt wysokiej moralnej elastyczności...


A teraz wzbudzę w was poczucie niższości. Zresztą uzasadnione :)

Offline

 

#7  2016-06-06 09:13:13

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Zlecenia

[quote=SamozwańczyKrólBasha]Wpadło mi co prawda zlecenie za dobrą kasę. Ale mam do niego dosyć słodko-kwaśne nastawienie i nie wiem czy przyjąć. Nie wiem czy napisanie komuś magisterki nie wymaga zbyt wysokiej moralnej elastyczności...[/quote]
Spójrz na to z drugiej strony.
Tamtą osobę mogą wsadzić do więzienia za podpisanie się swoim nazwiskiem pod czyjąś pracą, ale Ty sprzedać możesz i to przecież bez konsekwencji. Zarobisz i w dodatku może czegoś więcej się nauczysz. Ja ostatnio jakieś prace pisałem dla jakiejś osoby studiującej pedagogikę.

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2016-06-06 09:14:24)

Offline

 

#8  2016-06-06 09:29:01

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Zlecenia

3044

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:41:30)

Offline

 

#9  2016-06-06 11:05:15

SamozwańczyKrólBasha
Lemur
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2016-02-24

Re: Zlecenia

Co się za mną dzieje, naprawdę nie istnieje
Więc nie warto tak się bronić, tylko lecieć z wiatrem[/quote]
Haha! Ten cytat mnie zabił :)

Choć w omawianym kontekście mi bardziej pasuje motto asasynów :)

Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone[/quote]


A teraz wzbudzę w was poczucie niższości. Zresztą uzasadnione :)

Offline

 

#10  2016-06-06 19:57:12

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Zlecenia

[quote=SamozwańczyKrólBasha]Z tego co mówicie to nie wygląda to tak różowo jak może się wydawać. Zgodnie z tym co radził @Piotr3ks zaatakowałem znajomków. Jednak ci albo mają tematy, na których się nie wyznaje albo sami coś rzeźbią a na pytania o to jak się w to wkręcić odpowiadają dosyć enigmatycznie i wymijająco. Postanowiłem wskrzesić dawno zardzewiałego bloga (do tej pory publikowanego na jedynie lokalu) i będę obstawał przy kontaktach.

Wpadło mi co prawda zlecenie za dobrą kasę. Ale mam do niego dosyć słodko-kwaśne nastawienie i nie wiem czy przyjąć. Nie wiem czy napisanie komuś magisterki nie wymaga zbyt wysokiej moralnej elastyczności...[/quote]
No wiadomo, to nie jest takie proste. Ogólnie jest bardzo duża konkurencja i dlatego nikt nie poprowadzi Ciebie za rękę :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.015 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00013 SET CHARSET latin2
0.00006 SET NAMES latin2
0.00156 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.80.211.101' WHERE u.id=1
0.00112 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.80.211.101', 1711643376)
0.00078 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711643076
0.00139 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=302116
0.00125 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=28675 ORDER BY posted
0.00093 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=28675 AND t.moved_to IS NULL
0.00007 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00141 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=28675 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00133 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=28675
Total query time: 0.01003 s