Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-08-31 07:35:03

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Dell - jakie bebechy?

Chcę kupić córce na urodziny lapka bo ten jej już trochę leciwy.
Postawiłem na dellla bo sam takiego pisiadam i są to solidne maszyny.
Problem mam taki bo nie wiem która grafika będzie wydajniejsza nvidia czy zintegrowany intel pod windowsem.
Czasami będą tam jakieś gry odpalane.

Moje propozycje
http://allegro.pl/laptop-dell-e6420-i5-2-6-4-320-win7-nvidia-kamera-i6410301684.html
http://allegro.pl/laptop-dell-e5420-i5-4-320-podswietlana-klawiatura-i6378326211.htmlakurat


Ten sprzedawca jest w moim zasięgu jakieś 30 km i mogę sobie podjechać po odbiór osobisty.
U innych parametry i ceny są podobne.
Doradźcie co wybrać.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#2  2016-08-31 07:56:59

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Dell - jakie bebechy?

Ja bym się grafiką nie martwił. Od Intel HD 4000 (i nowsze) nie jest źle a na Intel HD 4600 to da się nawet wideo 8K oglądać ale ważna jest ilość pamięci RAM. Moim zdaniem 4GB na współczesne czasy to dla laptopa za mało. Minimum to 8GB wg. mnie. A córcia ile ma lat? Jeśli mała to lubi gry przeglądarkowe a dziś one są bardzo pamięciożerne... Natomiast jeśli jest starsza to może lubi brać w SIMSy i inne takie gry to wtedy NVidia potrzebna i też minimum 8GB RAM.

Offline

 

#3  2016-08-31 08:02:55

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Dell - jakie bebechy?

Ram to nie problem.
W swoim też dokładałem.

W tych prockach jest intel 3000 tak jak w moim dellu z i3 i  filmy HD vaapi bez problemu obrabia pod linuksem.

Córka jest raczej starsza, prawie dorosła :)


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#4  2016-08-31 09:35:06

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Dell - jakie bebechy?

3160

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:44:06)

Offline

 

#5  2016-08-31 09:44:48

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Dell - jakie bebechy?

[quote=uzytkownikubunt]Czy nie dałoby się jakiegoś lapka z i5-3320M lub i5-3210M? Generację nowsze. Ivy Bridge miało aktywniej rozwijane sterowniki pod Windowsa niż Sandy. Pierwsze GPU od Intela z obsługa DirectX11. Cudów w grach nie ma się co spodziewać mimo wszystko, ale w niektórych benchmarkach nawet wyprzedza wspomniana Nvidię.
Przy okazji laptopy z Ivy często maja USB 3.0. Być może przyda się kiedyś, by coś szybciej na pendrive zapisać.[/quote]
Było by
http://allegro.pl/laptop-dell-e5430-i5-3-1ghz-4-320gb-win-7-kam-hdmi-i6376024896.html

Też okolice Ostrzeszowa.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#6  2016-08-31 13:33:22

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Dell - jakie bebechy?

Szukaj wersji z usb 3.0 i matrycą 1600x900. Tylko nie wiem czy z zintegrowaną grafiką występuje.


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#7  2016-08-31 22:20:50

  młodyLinuxiarz - Użytkownik

młodyLinuxiarz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-01-25

Re: Dell - jakie bebechy?

Do tematu dorzucę info z doświadczenia mojego i znajomych - jeżeli laptop ma służyć w większości mobilnie tzn. jest często przenoszony z miejsca na miejsce i często zdarza się, że laptop jest na kolanach, a obudowa nie jest wzmocniona to odradzam te z GPU nVidii z powodu ich awaryjności (wysoka temperatura pracy GPU). Wysoka temperatura prowadzi do zmiękczenia lutów GPU i podczas przenoszenia, pracy na kolanach płyta główna laptopa wygina się i karta może (ale nie musi) powoli odstawać. I pewnego dnia zamiast ekranu BIOS może być czarny ekran.

Laptopy z wpisu #1 wg opisów na googlach są sztywne więc raczej krzaków opisanych wcześniej nie ma prawa być.


Nic na siłę, wszystko młotkiem :-P

Offline

 

#8  2016-09-01 17:14:55

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Dell - jakie bebechy?

@up- potwierdzam. Potwierdzam bardzo :P
Sam byłem wierny marce Dell (nawet tego posta trzaskam z XT3), ale chyba się rozstaniemy.
Firma (mówię o sprzęcie w moim zasięgu finansowym przy rozsądnej jakości- czyt poleasingowe do 1500) poszła w jakieś mega krzaczaste sprzęty.
Przykład- ja.
Miałem Della d630- c2d, 4gb ram. WSZYSTKO, łącznie z czujnikiem oświetlenia działało jak należy.
Chciałem zaszaleć- wziąłem XT3 i się zaczęło.
Trackpoint (bardzo ważne urządzenie dla mnie) ma czułość delkiatnie mówiąc z dupy; jeden 'tacz' łechtaczki i kursor robi dziesięć pikseli we wskazanym kierunku. O precyzyjnym zaznaczaniu tekstów nie może być mowy.
Touchscreen- obsługa paluchem to nieporozumienie- wartości odczytywane chyba co 1/30 sekundy różnią się nawet o 40px, przez co kursor skacze; co do obsługi dedykowanym rysikiem nie wypowiem się, bo mój egzemplarz został go pozbawiony, a dołożenie kolejnej stówy na 'bajer' mija się z celem.
WiFi- pewnie to wina Broadcomma, ale moja Nka łączy się na 72mbit max (przy routerze n300) i transferu mam z tego- uwaga uwaga- w porywach 25Mbit w dół i niecały megabit w górę; żeby nie było testuję po lanie. Tak- sprawdzałem parametry modułu.
Fingerprint reader- kompletnie nie obsługiwany [tt]Bus 002 Device 003: ID 0a5c:5801 Broadcom Corp. BCM5880 Secure Applications Processor with fingerprint swipe sensor
[/tt]
Połowa diód wskazywana w /sys/class/leds nie ma swoich odpowiedników fizycznych; połowa fizycznych nie jest widziana przez kernel xD
Dodatkowe hotkeye- bez [url=https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=28867]dwóch dni gimnastyki[/url] nie podchodź.
I najlepsze- chipset czy Boge wie co jeszcze; obindowałem sobie acpi eventa od zamykania i otwierania matrycy- przy zamykaniu vbetool ma wygasić ekran. I robi to. Jeśli jednak zostawisz lapka klapniętego bez opieki na >20 min, to już się matyca nie obudzi xD. Wszystko działa, ale matryca się nie podświetla i nie wyświetla (specjalnie blinkałem latarką). Taczskrin w tym czasie za Ciebie klika wszystkie możliwe ikony, przesuwa zakładki w przeglądarce i wchodzi na strony xD. Wmontowałem się ostatnio, bo wyszedłem z pokoju i zostawiłem lapka z pulpitem. Jak wróciłem to rzęził jak nawiedzony xD. Okazało się odpalił przeglądarkę, kliknął w speedialu jutuba i wszystkie możliwe powiązane wideła pootwierał w osobnych kartach xD
Suspend to też loteria- po wybudzienia lapka zasypia raz jeszcze (xD) i po obudzeniu vbetool już nie wygasza ekranu,a mozilla firefox, jak kot schroedingera- włączy się lub nie.

Kupując zażądaj od sprzedawcy jakiegoś okresu rozruchowego w czasie którego będziesz mógł bez konsekwencji potestować i ewentualnie zwrócić sprzęt- ja się nadziałem i dzisiaj dowiedziałem się, że obecnego mogę sobie odsprzedać, bo pani nie będzie robiła zamieszania w paragonach xD.Oczywiście chciałem wymianę z dopłatą. Jeśli będzie wydziwiał- zaopatrz się w Slaxa live (i koniecznie slaxa- te distro zauważyłem jest czule na buby w sprzęcie i zorientujesz się że coś nie gra) i przy nim odpal i na spokojnie sprawdź to wszystko o czym pisałem.
Szkoda później kombinować jak ja xD

TL;DR: sprawdź przed zakupem.

Ostatnio edytowany przez lis6502 (2016-09-01 17:16:27)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.010 seconds, 12 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00010 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00102 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.140.198.173' WHERE u.id=1
0.00087 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.140.198.173', 1714265603)
0.00040 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714265303
0.00069 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.97.144'
0.00058 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=304796
0.00095 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=28912 ORDER BY posted
0.00121 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=28912 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00091 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=28912 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00106 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=28912
Total query time: 0.00788 s