Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-12-10 22:21:22

  hubot - Użytkownik

hubot
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-04-13

Content removal pressure

Powiedzmy że komuś nie podoba się co opublikowałem w sieci web (np. skrytykowałem jego poglądy polityczne, za dużo pisałem o pentestingu, chatbot przez mechanizmy samouczenia się nauczył się przeklinać). Ktoś składa zażalenie do mojego dostawcy VPS-a i stawia mi zarzuty o zniesławienie, ułatwianie popełniania przestępstw czy demoralizację. Jaka jest wtedy szansa na to, że mogą mi z tego powodu zamknąć VPS-a i że dostawca VPS-a może skierować sprawę dalej? Jakby się potoczyła sprawa gdyby to była:
- osoba prywatna,
- instytucja państwowa,
- organizacja pozarządowa?

Offline

 

#2  2017-12-10 22:27:24

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Content removal pressure

Duża. OVH nawet się nie pieprzy, dostaje notke takedown i wyłącza bez gadania. xD Lepiej na nich uważać i zawsze mieć backup. xD

Offline

 

#3  2017-12-10 22:31:36

  hubot - Użytkownik

hubot
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-04-13

Re: Content removal pressure

A Aruba Cloud? Jak wygląda sytuacja gdy się trzyma własny serwer na malince? Czy ISP mogłoby się dopieprzyć jakby coś poszło nie tak?

Offline

 

#4  2017-12-10 22:36:09

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Content removal pressure

Do wszystkiego się mogą przyczepić -- nikt dla ciebie głowy nadstawiał nie będzie, to jest pierwsza reguła jeśli chodzi o hosting. Albo masz zaprzyjaźnionego kumpla w krajach egzotycznych, albo licz się, że uwalą ci serwis z dnia na dzień. To bardzo ładnie widać na YT i FB. xD

Offline

 

#5  2017-12-10 23:35:47

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Content removal pressure

Zdaje się że prostym obejściem jest (a przynajmniej było kiedyś) postawienie serwisu na serwerach w USA, tam jest większa (przesadna wręcz) ochrona wolności słowa i przez to np. słynne forum Blood&Honour przez lata funkcjonowało mimo że były tam malinki w stylu listy 'wrogów ojczyzny do eliminacji' - o ile nic się nie zmieniło to nadal providerzy z US do wszelkich takedown'ów podchodzą bardzo opieszale i o ile nie będziesz przeginać, to nic się nie powinno dziać.

Minus że chyba domena musi też być amerykańska (org, com itd.)

@morfik:

Jak to działa w przypadku OVH? W przypadku takedown w ogóle nie da się nawet wbić na serwer w celu odzyskania swoich danych?

Offline

 

#6  2017-12-11 03:14:03

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Content removal pressure

W USA nie ma wolności słowa.

Co prawda państwo nie może oficjalnie interweniować, ale lewactwo już tak,
i jest bardzo aktywne.

Ja radziłbym poszukać serwera np w Iranie, i o ile treści nie będą religii obrażać,
to nie powinno być problemu.
W porównaniu z fobiami lewactwa Islam przynajmniej jest spisany w Koranie,
przez co wiadomo, czego się spodziewać.

Takie strony  jak  Blood&Honour  są lewactwu potrzebne instrumentalnie do uzasadnienia wyznawanej doktryny politycznej, dlatego istnieją.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-12-11 03:14:29)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#7  2017-12-11 05:08:44

  hubot - Użytkownik

hubot
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-04-13

Re: Content removal pressure

[quote="Jacekalex"]W USA nie ma wolności słowa.[/quote]
Tak samo w Wielkiej Brytanii.

[quote="Jacekalex"]Co prawda państwo nie może oficjalnie interweniować, ale lewactwo już tak,
i jest bardzo aktywne.[/quote]
Państwo też może.

Iran nie wydaje mi się być bezpiecznym miejscem pod cokolwiek. Mogłyby mnie łatwo pomówić o terroryzm przeciętne osoby, które nie wiedzą co robią a Irański rząd czasem wrabia niewinnych obywateli. Poza tym nie daj boże znalazłoby się coś o kobietach np. zdjęcie jak kobieta prowadzi samochód i problem gotowy.

Czy trzymając serwer VPS na czyimś DC muszę również oprócz prawa tego państwa przestrzegać prawa polskiego jeśli np. mam stronkę postawioną na nginx, uwsgi, Python, Django i od czasu do czasu publikuję coś na niej?

Ostatnio edytowany przez hubot (2017-12-11 05:30:10)

Offline

 

#8  2017-12-11 08:27:04

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Content removal pressure

[quote=Huk]Jak to działa w przypadku OVH? W przypadku takedown w ogóle nie da się nawet wbić na serwer w celu odzyskania swoich danych?[/quote]
Ja w zasadzie i tak nie czytałem żadnych regulaminów i jedynie opieram się o doniesienia, które miały miejsce parę miechów temu. Dla przykładu, był jeden serwer z grą, to chyba o WoW'a chodziło, i to był prywatny serwer i jego strona (i sam serwer) była hostowana właśnie na OVH. Blizzard wysłał notkę takedown do OVH i ci praktycznie następnego dnia uwalili hosting, nawet nie powiadamiając właściciela — po prostu "not found" i się dopytuj WTF. Z tego co ludzie pisali, to OVH nie zezwoliło na jakikolwiek dostęp, np. by zgrać te backupy. Takich sytuacji w ostatnim roku było kilka, ja już do tego nawet nie przywiązuje większej wagi. Jedyne co to trzymam kompletny mirror swojego bloga na lokalnym dysku, tak na wszelki wypadek i nie liczę, że jak OVH by dostało notke takedown od polskiej policji (bo im by moje arty o szyfrowaniu przeszkadzały), to by jakoś się postawili im. xD

Takie życie, za pana H z Niemiec było dokładnie tak samo, co się dziwić. xD

Offline

 

#9  2018-01-25 19:06:48

  hubot - Użytkownik

hubot
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-04-13

Re: Content removal pressure

Backup swojego poprzedniego bloga też mam na zaszyfrowanym dysku. Trochę się obawiam o to, że mi dostawca może zamknąć serwer ponieważ:
1) blog publicznie dostępny jest dość kontrowersyjny,
2) mam zamiar stawiać ukryte usługi w Torze,
3) swego czasu miałem uruchomiony węzeł przekaźnikowy Tora jako most obfs4proxy oraz VPN-a.
Zdaje się, że jest open4you w I2P, jak ktoś chce mieć więcej swobody. Co prawda serwer mam w Czechach, gdzie prawo jest liberalne ale w razie postępowania sądowego mogą według regulaminu zamknąć serwer. Co sądzicie o VPS-ach, które przyjmują płatności Bitcoinami? Czy serwer dedykowany gwarantuje więcej prywatności niż VPS?

Offline

 

#10  2018-01-27 13:17:16

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Content removal pressure

Czy serwer dedykowany gwarantuje więcej prywatności niż VPS?[/quote]
Równie dobrze służby mogą wziąć dyski do analizy.


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#11  2018-01-27 20:48:05

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Content removal pressure

[quote=mati75]

Czy serwer dedykowany gwarantuje więcej prywatności niż VPS?[/quote]
Równie dobrze służby mogą wziąć dyski do analizy.[/quote]
Zawsze dedyk może mieć zaszyfrowane dyzie, a klucz szyfrujący przy uruchomienia pobierać z jakiegoś RPI podłączonego do netu.

Wiec dyzie mogą sobie brać.....

Jeżeli kernel z poziomu busyboxa pobiera klucz przez ssh (np dropbear), to ma niezłą okazję zameldować,
czy z dyziami się działo coś nieszablonowego.
Totalne zabezpieczenie to to nie jest, ale zawsze jakaś nie najgorsza pierwsza linia obrony.

xD

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-01-27 20:58:56)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#12  2018-01-28 14:30:44

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Content removal pressure

Ty to wiesz, ja to wiem, ale autor tematu za bardzo pojęcia nie ma, skoro się pyta o takie rzeczy.


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#13  2018-01-31 11:06:10

  Elizabeth - Użytkownik

Elizabeth
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-12-27

Re: Content removal pressure

[quote=hubot]Powiedzmy że komuś nie podoba się co opublikowałem w sieci web (np. skrytykowałem jego poglądy polityczne, za dużo pisałem o pentestingu, chatbot przez mechanizmy samouczenia się nauczył się przeklinać). Ktoś składa zażalenie do mojego dostawcy VPS-a i stawia mi zarzuty o zniesławienie, ułatwianie popełniania przestępstw czy demoralizację. Jaka jest wtedy szansa na to, że mogą mi z tego powodu zamknąć VPS-a i że dostawca VPS-a może skierować sprawę dalej?[/quote]
I gdzie masz w koncu tego VPSa jeśli można spytać ?


GPG Key ID: [url=http://keys.gnupg.net/pks/lookup?op=get&search=0x8D55F13761AF5230]0x8D55F13761AF5230[/url]
Fingerprint: B884 468A D6DC 0516 2B43 6675 8D55 F137 61AF 5230

Offline

 

#14  2018-02-03 00:08:39

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Content removal pressure

I jaki adres bo brzmi niemal jak reklama xD

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.017 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00012 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00189 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.83.81.42' WHERE u.id=1
0.00106 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.83.81.42', 1711648742)
0.00065 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711648442
0.00087 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=317167
0.00221 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=30117 ORDER BY posted
0.00093 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=30117 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00228 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=30117 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00150 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=30117
Total query time: 0.0116 s