Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-03-15 01:10:10

  kewys - Użytkownik

kewys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-15

Powolny system po kompilacji jądra

Witam

Proszę o pomoc w związku z jajeczkiem :)
Zapragnąłem sobie zaktualizować kernela do wersji 2.6.20.2 w ramach nauki.
Męczę się z konfiguracją jądra już około tygodnia. No i w końcu wszystko udało mi się skonfigurować, wszystko działa ale.....
Wystarczy ze dysk twardy(lub procek) lekko zapracuje to caly system spowalnia nawet strzalke mi zatrzymuje na pare sekund :/

W jadrze z instalki debiana takie cos nie mialo miejsca, jak nawet dostaje porzadny wycisk to nie scina mi strzalki..

Blagam pomozcie bo juz zaczynam sie poddawac, co nie zmienia faktu ze duzo sie nauczylem przez ten tydzien ;)

Offline

 

#2  2007-03-15 11:56:00

  kuchar - Użytkownik

kuchar
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-16
Serwis

Re: Powolny system po kompilacji jądra

a grzebales cos przy timerz-e (jest tam opcja ustawienia czestotliwosci z jaka system bedzie sprawdzal czy nie trzeba zmienic procesu aktualnie uzywajacego procka), albo przy preempting kernel to moglo miec na to wplyw
moze nie wlaczyles jakiegos dma, zle ustawiles sterownik do dysku, chipsetu, itp


Linux Registered User # 406343

[i]Routing protocols enable routers to route routed protocols[/i] :)

Offline

 

#3  2007-03-15 12:39:53

  kewys - Użytkownik

kewys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-15

Re: Powolny system po kompilacji jądra

Grzebac tam wiele nie grzebalem, oparlem sie na ustawieniach domyslnych.

Spoko dzieki za sugestie, pozniej poprzegladam to jeszcze i dam znac o efektach ;]

Pozdrawiam

Offline

 

#4  2007-03-15 14:55:48

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Powolny system po kompilacji jądra

wczytaj do konfiguratora config z jajka dystrybucyjnego - jest tam na dole taka opcja "load on config alternate......" czy jakoś tak :) i w ten sposób się ucz.
Wczytywany config powinien być w katalogu jądra, a przy wczytywaniu musisz podać jego dokładną nazwę.
Oryginalny jest w /boot/config_coś-tam


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#5  2007-03-15 16:37:32

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Powolny system po kompilacji jądra

upewnij się że wkompilowałeś sterownik do swojego chipsetu


linux regd. user #248790

Offline

 

#6  2007-03-15 19:47:57

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: Powolny system po kompilacji jądra

najlepiej

cp /boot/config-2.6.18-cośtam /usr/src/linux/.config

potem make-kpkg i odpalasz jajeczko. jeśli myka jak być powinno, możesz zacząć wywalać sterowniki które NA PEWNO nie będą ci potrzebne (ja na przykład zacząłem od wywalenia obsługi różnych egzotycznych systemów plików, jak xfs, od amigi, beosa, maca czy nasz kochany ntfs, potem wyrzuciłem parallel port - drukarki przecież nie mam, oraz sterowniki od kart graficznych czy dźwiękowych). jeśli po tych zabiegach jajeczko nadal sprawnie się kompiluje i system śmiga, można zacząć trochę odważniej bawić się konfigiem ;]


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#7  2007-03-16 00:08:57

  kewys - Użytkownik

kewys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-15

Re: Powolny system po kompilacji jądra

Ech juz nie mam sily do tego jadra takze zrobilem cos tak jak harry666t mowil, system sie uruchami i wszystko chodzi choc przy ladowaniu jakies rozne bledy wywala ;]
Na przyklad jakis blad z iptables, kilkanascie razy wyswietlany(Doesn't cos tam iptables, przy nastepnym reboocie go spisze).
No i mam jeszcze jeden problem ale to juz w innym watku :)

dzieki za pomoc


EDIT:
Zreinstalowalem system, zamontowalem jadro to co przedtem i teraz ladnie smiga bez bledow. Wniosek z tego ze musialo sie cos pomieszac ze stara wersja czy cos przedtem :/

Offline

 

#8  2007-03-25 01:35:31

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: Powolny system po kompilacji jądra

wczytaj do konfiguratora config z jajka dystrybucyjnego [/quote]

Czy mozna wczytac config z innego jajka niz to, ktore chce skompilowac (tzn czy np config z 2.6.16 mozna wykorzystac do skompilowania 2.6.20)? Sprobowalem to zrobic i wydaje mi sie, ze menuconfig ta probe ziginorowal (zielony jeszcze jestem i nie umiem jednoznacznie tego stwierdzic).

Offline

 

#9  2007-03-25 09:28:17

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Powolny system po kompilacji jądra

wczytaj do konfiguratora config z jajka dystrybucyjnego [/quote]

Czy mozna wczytac config z innego jajka niz to, ktore chce skompilowac (tzn czy np config z 2.6.16 mozna wykorzystac do skompilowania 2.6.20)? Sprobowalem to zrobic i wydaje mi sie, ze menuconfig ta probe ziginorowal (zielony jeszcze jestem i nie umiem jednoznacznie tego stwierdzic).[/quote]
Można - przykładowo:
masz np. w /boot plik o nazwie config-2.6.16 lub podobnej
kopiujesz ten plik do świeżo rozpakowanego katalogu z nowym jądrem
/usr/src/linux-2.6.20
odpalasz -> make menuconfig
wczytujesz config na którym Ci zależy - na dole konfiguratora jest linijka
Load an Alternate Configuration File ->
wpisujesz dokładną nazwę przekopiowanego configa -> enter -> i już masz wczytany.
Teraz możesz dokonać modyfikacji, wychodzisz z konfiguratora przez Esc, zatwierdzasz i kompilujesz jajko


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#10  2007-03-25 13:44:49

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: Powolny system po kompilacji jądra

Można - przykładowo:
masz np. w /boot plik o nazwie config-2.6.16 lub podobnej
kopiujesz ten plik do świeżo rozpakowanego katalogu z nowym jądrem
/usr/src/linux-2.6.20
odpalasz -> make menuconfig
wczytujesz config na którym Ci zależy - na dole konfiguratora jest linijka
Load an Alternate Configuration File ->
wpisujesz dokładną nazwę przekopiowanego configa -> enter -> i już masz wczytany.
Teraz możesz dokonać modyfikacji, wychodzisz z konfiguratora przez Esc, zatwierdzasz i kompilujesz jajko[/quote]

Tak tez zrobilem, ale
- rozne jadra = rozne nazwy tych samych opcji w menuconfig
- zrobilem dokladnie tak jak opisales, ale w tle menuconfig pojawily sie bledy (nie widac ich dokladnie, bo glowne okno menuconfig je zaslania, ale wywnioskowalem, ze chodzi o to, iz w 2.6.16 byly jakies opcje, ktorych nie ma w 2.6.20)

Sory, ze tak truje dupe, ale nie chce skopac sobie dzialajacego jaja, a jak postawie jeszcze jedno jajko 2.6.16 to boje sie, ze cos z modulami pojdzie sie kochac ;-) Jeszcze nie kompilowalem po wczytaniu innego configa. Zrobie to pozniej.

Offline

 

#11  2007-03-25 14:13:08

  kewys - Użytkownik

kewys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-15

Re: Powolny system po kompilacji jądra

Nie wiem ja tam zadnych problemow z przeniesieniem configa standardowego do jadra 2.6.20.3 nie mialem. Wszystko dziala.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.008 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00009 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00095 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.135.246.245' WHERE u.id=1
0.00083 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.135.246.245', 1727595261)
0.00047 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1727594961
0.00058 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=54995
0.00007 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=7207 ORDER BY posted
0.00056 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=7207 AND t.moved_to IS NULL
0.00025 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00085 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=7207 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00095 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=7207
Total query time: 0.00564 s