Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-03-31 23:53:52

  ls-l - Użytkownik

ls-l
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-18

tunelowanie ssh

Z racji wygody pracy chciałbym zrobić takie tunelowanie żebym mógł się łączyć z zewnątrz poprzez ssh z komputerem w miejscu pracy który nie ma publicznego IP. Chcę [u]ominąć[/u] konieczność przekierowania portu w gatewayu głównego serwera sieci w budynku w którym jest biuro z powodu lenistwa administratorów :/

słyszałem że da się taki trick zrobic przekierowujac 'jakos' porty wejscia i wyjscia czy cos w tym stylu

z góry dzięki za wszelkie linki, materiały sugestie które mogą mi się przydać

Offline

 

#2  2007-04-01 18:44:22

  fabix - Użytkownik

fabix
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-02

Re: tunelowanie ssh

Z tego co wiem to nie ma możliwości połączenia się przez ssh z kompem, który jest w jakieś sieci ale nie widać go z zewnątrz. Jeśli potrzebujesz mieć dostęp do konkretnego portu na komputerze w sieci lokalnej, bo np. stoi na nim baza danych. Możesz to zrobić poprzez tunel. Trzeba się w takim przypadku połączyć ssh z kompem, który jest widoczny od Ciebie i jest zarazem bramą do sieci lokalnej. Następnie należy utworzyć tunel do komputera o który Ci konkretnie chodzi.
Dwa ostatnie zdania wykonuje się jednym poleceniem (man ssh).
W wyniku takiego działa osiągniesz efekt, gdzie port z komputera niewidzianego będzie przekierowany wprost na któryś z  portów lokalnych na twoim koputerze (jaki tam sobie ustawisz). Acha w pliku konfiguracyjnym ssh na komputerze zestawiającym połączenie (brama sieci lokalnej), musi być ustawiona opcja przekazywania połączeń ssh forwarding, czy jakoś tak. Jeśli tego nie będzie to można jeszcze kombinować z proxy.

Osobiście robiłem coś takiego jakiś czas temu. Łączysz cię po ssh do bramy sieci lokalnej, przez scp kopiujesz pliki i stawiasz jakiś programik co to przekieruje dla ciebie jakieś połączenie.

Jeśli natomiast potrzebujesz pełnej kontroli nad tamtym kompem niewidocznym to zostaje tylko podwójne ssh. Najpierw na komputer widoczny, a potem z niego na ten niewidoczny z zewnątrz.

Innych rzeczy nie próbowałem, ale pewno jest jeszcze sporo innych sposobów.

Pozdrawiam

Offline

 

#3  2007-04-01 19:03:01

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: tunelowanie ssh

hamachi


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#4  2007-04-01 19:10:15

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: tunelowanie ssh

Hmm, miałem podobny problem - chce łączyć się z komputerem, który nie ma zewnętrznego IP przez ssh. W necie kiedyś znalazłem taki krótki tutorial jak to zrobić, jednak gdzies mi sie zapodział, więc przedstawie pokrótce, jak ja to robie teraz:

Najpierw daje polecenie

Kod:

ssh -f -N -R 6022:localhost:22 nazwa_zdalnego_uzytkownika@nazwa_hosta

Z kontekstu mojego użytkownika, nie roota. Następnie łączę się ze zdalnym komputerem:

Kod:

ssh nazwa_zdalnego_uzytkownika@nazwa_hosta

i wpisuje polecenie:

Kod:

ssh localhost -p 6022 -l lukasz

gdzie lukasz, to nazwa mojego użytkownika na lokalnym komputerze, z którego wydaje pierwsze polecenie. Oczywiście, możesz popróbować pozmieniać opcję, bądź dodać to do skryptów startowych (ja tak mam). Po więcej informacji odsyłam do manuali bądź do google, gdzie może uda Ci się wykopać tamten poradnik.

Pozdrawiam:)

Offline

 

#5  2007-04-02 10:10:00

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: tunelowanie ssh

a moze by to tak sprobowal zrobic
http://hack.pl/funkcje/pliki/artykuly/110/sieci_nie_tak_znowu_lokalne.pdf


[url=http://dug.net.pl][b]DUG[/b][/url]

Offline

 

#6  2007-04-17 22:01:38

  pazkooda - Nowy użytkownik

pazkooda
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: tunelowanie ssh

Swego czasu szkuałem podobnego rozwiązania i muszę przyznać, że najbardziej spodobało mi się to:

http://proxytunnel.sourceforge.net/paper.php
Sekcja: Setting up a reverse tunnel (i poniższe)

Co prawda sam artykuł tyczy innego trochę tematu jednaku rozwiązanie z automatycznie kreowanym tunelem zwrotnym jest moim zdaniem rewelacyjne.

Powodzenia w tworzeniu własnych konfiguracji.

PS. Przydatna dodatkowa lektura do powyższego (szczególnie o autoryzacji kluczem a nie hasłem):
http://jakilinux.org/aplikacje/sztuczki-z-ssh/
http://jakilinux.org/aplikacje/sztuczki-z-ssh-2-tunele/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.012 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00009 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00045 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.118.163.250' WHERE u.id=1
0.00100 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.118.163.250', 1727616679)
0.00039 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1727616379
0.00086 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=56414
0.00004 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=7409 ORDER BY posted
0.00027 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=7409 AND t.moved_to IS NULL
0.00025 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00574 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=7409 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00074 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=7409
Total query time: 0.00987 s