Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-06-21 15:02:41

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

adesklets

http://adesklets.sourceforge.net/screenshots.html
Własnie śie nad tym zastanawiam ale zanim to będe wsadzał w mego blaszoka to pytańie moje takie czy warto zachodu
Bawił sie ktoś tym fikimiki A tak wogule czy warto poświęcic troche czasu czy wypic spokojńie piwo z mp3


[url=http://img196.imageshack.us/i/freebsde.jpg/][img]http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg[/img][/url]

Offline

 

#2  2007-06-21 16:38:11

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: adesklets

Nigdy tego nie używałem ale aż spróbuję bo superkaramba jest do dupy.

Offline

 

#3  2007-06-21 16:59:01

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: adesklets

Owca to jak to postawisz to daj znak jak to sie ma


[url=http://img196.imageshack.us/i/freebsde.jpg/][img]http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg[/img][/url]

Offline

 

#4  2007-06-21 17:11:59

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: adesklets

Osobiście od dłuższego czasu używam tylko yab`a, weathera i volume :) wygląda nieźle, niestety yab potrafi się czasami "zaciąć".


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#5  2007-06-21 18:25:36

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: adesklets

nie używam niczego w tym stylu, po prostu tyle-writualnych-pulpitów-ile-się-k...a-da, okna bez ramek, zmaksymalizowane, po jednym na każde workspace. i gdzieś konsola z odpalonym htop żeby było czym systema monitorować. bardzo wygodne, ot co.


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#6  2007-06-21 19:39:03

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: adesklets

Męczyłem się z tym trochę i stwierdziłem że nie ma sensu się z tym bić. Zainstalowałem program z repozytorium debiana. Potem czytając dokumentację uruchomiłem program adesklets -i żeby obczaić dostępne moduły. Uruchomiła mi się konsolowa aplikacja ze spisem modułów. Brzydka jak pierun. Ale nic. Wybrałem losowo wybrany moduł i nacisnąłem enter. Że opisu do niego żadnego nie było to pomijam. Wypisało mi ładny komunikat że ściąga. Ile mi ściąga, ile to potrwa i ile już ściągnęło - tego nie napisało. Dobra zakończono. Wejdź do katalogu xxx i przeczytaj readme - tak mi wypisało. Ok. Przeszedłem, przeczytałem. Uruchamiam skrypt w perlu i jakieś błędy mi wywaliło. Zainstaluję drugi - pomyślałem. To samo, tylko inny błąd. Trzeci - znów inny błąd. Stwierdziłem że nie chce mi się dalej męczyć i wytrzymam z tą superkarambą. Moim zdaniem trzeba nad tym programem popracować. Brak graficznego "centrum zarządzania", zero opisów, mało intuicyjna obsługa to jego główne wady. Że moduły nie działają to pomijam bo może ja coś źle robię (albo czegoś nie mam).

Offline

 

#7  2007-06-21 19:49:26

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: adesklets

A ja z kolei uważam, że instalacja adesklets i bajerów jest prosta jak jeb***ie. Wystarczający opis instalacji jest na stronie projektu, do tego forum i faq, czego trzeba więcej ?


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#8  2007-06-21 19:57:09

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: adesklets

Próbowałeś? Robiłem dokładnie tak jak było w dokumentacji. Bez skutku.

Offline

 

#9  2007-06-21 20:10:16

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: adesklets

Próbowałeś? [/quote] Oczywiście.
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef54ad4681814716.html][img]http://images26.fotosik.pl/3/ef54ad4681814716m.png[/img][/URL]


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#10  2007-06-21 20:31:14

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: adesklets

no to u mnie nie działa:

Kod:

$ chmod +x KitchenTimer.py
artur@shrek:~/.desklets/KitchenTimer-0.0.2$ ./KitchenTimer.py
Do you want to (r)egister this desklet or to (t)est it? t
Now testing...
============================================================
If you do not see anything (or just an initial flicker
in the top left corner of your screen), try `--help',
and see the FAQ: `info adesklets'.
============================================================
Traceback (most recent call last):
  File "./KitchenTimer.py", line 204, in ?
    KitchenTimer(dirname(__file__)).pause()
  File "/usr/lib/python2.4/site-packages/adesklets/events_handler.py", line 228,  in pause
    posix_signal.pause()
KeyboardInterrupt

i nic nie widać.

Offline

 

#11  2007-06-21 20:36:47

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: adesklets

To jest raczej oczywiste, że nie masz wszystkich potrzebnych paczek.

Kod:

kudlaty@pasqdnik:~$ dpkg -l | grep python
ii  python                           2.4.4-2                         An interactive high-level object-oriented la
ii  python-cairo                     1.2.0-1                         Python bindings for the Cairo vector graphic
ii  python-central                   0.5.13-0.1                      register and build utility for Python packag
ii  python-dbus                      0.80.2-2                        simple interprocess messaging system (Python
ii  python-gtk2                      2.8.6-8                         Python bindings for the GTK+ widget set
ii  python-minimal                   2.4.4-2                         A minimal subset of the Python language (def
ii  python-numeric                   24.2-7                          Numerical (matrix-oriented) Mathematics for 
ii  python-statgrab                  0.4-1.1                         interface to the libstatgrab library for Pyt
ii  python-support                   0.6.4                           automated rebuilding support for python modu
ii  python-tk                        2.4.4-1                         Tkinter - Writing Tk applications with Pytho
ii  python-uno                       2.2.1~rc1-1                     Python interface for OpenOffice.org
ii  python2.4                        2.4.4-3                         An interactive high-level object-oriented la
ii  python2.4-minimal                2.4.4-3                         A minimal subset of the Python language (ver
kudlaty@pasqdnik:~$ 

EDIT: i deklety uruchamiaj z innego katalogu niż .desklets, nie wiem czemu, ale u mnie na początku nie chciało z niego łapać. Dopiero jak przeniosłem wszystko do ~/.fluxbox/desklety to zaczęło banglać ;)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#12  2007-06-21 21:12:35

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: adesklets

Ja też używałem jakiś czas temu, polecam:)

Offline

 

#13  2007-06-21 22:05:59

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: adesklets

Niedziałanie objawia się też tym że przez 1/4 sekundy widzę na ekranie (niekoniecznie na pulpicie) czarną plamę której kształt przypomina mi moduł który mógłby być tym który chciałem zobaczyć.

Kod:

dpkg -l | grep python
ii  libboost-python1.33.1             1.33.1-10                           Boost.Python Library
ii  python                            2.4.4-6                             An interactive high-level object-oriented la
ii  python-apt                        0.6.19                              Python interface to libapt-pkg
ii  python-cairo                      1.4.0-2                             Python bindings for the Cairo vector graphic
ii  python-central                    0.5.14                              register and build utility for Python packag
ii  python-dbus                       0.81.1-1                            simple interprocess messaging system (Python
ii  python-foomatic                   0.7.7                               Python interface to the Foomatic printer dat
ii  python-glade2                     2.10.4-2                            GTK+ bindings: Glade support
ii  python-gmenu                      2.18.2-1                            an implementation of the freedesktop menu sp
ii  python-gnome2                     2.18.2-1                            Python bindings for the GNOME desktop enviro
ii  python-gnome2-desktop             2.14.0-3                            Python bindings for the GNOME desktop enviro
ii  python-gnome2-extras              2.14.3-1                            Python bindings for the GNOME desktop enviro
ii  python-gnupginterface             0.3.2-9                             Python interface to GnuPG (GPG)
ii  python-gobject                    2.12.3-2                            Python bindings for the GObject library
ii  python-gtk2                       2.10.4-2                            Python bindings for the GTK+ widget set
ii  python-ipy                        1:0.52-2                            Python module for handling IPv4 and IPv6 add
ii  python-libxml2                    2.6.28.dfsg-1                       Python bindings for the GNOME XML library
ii  python-minimal                    2.4.4-6                             A minimal subset of the Python language (def
ii  python-newt                       0.52.2-10                           A NEWT module for Python
ii  python-numeric                    24.2-7                              Numerical (matrix-oriented) Mathematics for
ii  python-pyorbit                    2.14.3-1                            A Python language binding for the ORBit2 COR
ii  python-pysqlite2                  2.3.3-2                             python interface to SQLite 3
ii  python-qt3                        3.16-1.2                            Qt3 bindings for Python
ii  python-selinux                    2.0.15-2                            Python bindings to SELinux shared libraries
ii  python-semanage                   2.0.3-1                             Python bindings  for SELinux policy manipula
ii  python-sip4                       4.4.5-4                             Python/C++ bindings generator runtime librar
ii  python-statgrab                   0.4-1.1                             interface to the libstatgrab library for Pyt
ii  python-support                    0.6.4                               automated rebuilding support for python modu
ii  python-tk                         2.4.4-1                             Tkinter - Writing Tk applications with Pytho
ii  python-uno                        2.0.4.dfsg.2-7                      Python interface for OpenOffice.org
ii  python-vte                        1:0.12.2-5                          Python bindings for the VTE widget set
ii  python-xdg                        0.15-1.1                            A python library to access freedesktop.org s
ii  python2.4                         2.4.4-4                             An interactive high-level object-oriented la
ii  python2.4-minimal                 2.4.4-4                             A minimal subset of the Python language (ver
ii  python2.5                         2.5.1-1                             An interactive high-level object-oriented la
ii  python2.5-minimal                 2.5.1-1                             A minimal subset of the Python language (ver

Offline

 

#14  2007-06-21 22:16:34

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: adesklets

ha! Po to masz internet, żeby znaleźć rozwiązanie :P
w środowiskach KDE/GNOME adesklets należy uruchomić z odpowiednimi przełącznikami. wszystko do doczytania w manualu/faq/forum projektu.


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#15  2007-06-24 21:18:27

  suchy - Użytkownik

suchy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-23

Re: adesklets

[b]pasqdnik[/b] jakim cudem zmusiles yab-a do zmiany polozenia? ja walczylem wczoraj caly dzien zeby przesunac to dziadostwo z gornego lewego rogu gdzies na srodek jak na Twoim screenie wyzej, bez skutku :(

Offline

 

#16  2007-06-24 22:03:40

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: adesklets

@suchy: klikasz prawym klawiszem na pasku yab`a. Rozwija Ci się menu w którym masz opcję "Move" ...


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#17  2007-08-07 19:06:49

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: adesklets

[b]pasqdnik[/b] jakim cudem zmusiles yab-a do zmiany polozenia? ja walczylem wczoraj caly dzien zeby przesunac to dziadostwo z gornego lewego rogu gdzies na srodek jak na Twoim screenie wyzej, bez skutku :([/quote]


EDIT:
[cut]
ooojjj...
nie przeczytałem drugiej strony tematu i wcześniej odpowiedziałem niepotrzebnie...
chyba powinienem odpocząć;P

pozdrowienia


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.015 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00019 SET CHARSET latin2
0.00009 SET NAMES latin2
0.00133 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.145.81.98' WHERE u.id=1
0.00106 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.145.81.98', 1726918190)
0.00057 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1726917890
0.00090 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=63936
0.00008 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=8369 ORDER BY posted
0.00120 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=8369 AND t.moved_to IS NULL
0.00009 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00267 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=8369 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00158 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=8369
Total query time: 0.00976 s