Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-05-15 22:08:19

  emsilog - Członek DUG

emsilog
Członek DUG
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 2007-10-13

Śląsk i studia - jakieś propozycje?

Hmm no właśnie. Jeszcze pare dni i skończy się mój koszmar maturalny, ale zacznie się inny. Jeżeli ktoś jest ze Śląska (elita informatyczna Polski :D) lub okolic i mógłby polecić jakieś studia w kierunku informatyki to byłbym bardzo wdzięczny. Słyszałem troche o UŚ, WSTI i Wiinom, opinie bardzo różne ale chciałbym poznać wasze zdanie. Pozdrawiam.


Sidux user
[url=http://www.swolocz.pl]swolocz.pl[/url] - nietuzinkowe komentarze
[img]http://www.mclog.jawnet.pl/syg.jpg[/img]

Offline

 

#2  2008-05-15 22:13:58

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

Idz na jakas Polibude. Zdobedziesz wiedze techniczna i teoretyczna no i dorobisz sie inz. :)
A co do kierunku to juz sam musisz zdecydowac co Cie bardziej kreci czy administratorka czy programowanie a moze telekomuna.

Offline

 

#3  2008-05-15 22:14:12

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

Hm, ja jestem na drugim semestrze WSTI, muszę Ci powiedzieć, że uczelnia jest fajna ;) poziom mamy spoko, wiekszosc wykladowców z polibudy, no i fajne położenie (wieże stalexportu) Polecam ;)


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#4  2008-05-15 22:45:46

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

[quote=TBH]Hm, ja jestem na drugim semestrze WSTI, muszę Ci powiedzieć, że uczelnia jest fajna ;) poziom mamy spoko, wiekszosc wykladowców z polibudy, no i fajne położenie (wieże stalexportu) Polecam ;)[/quote]
A ja jestem na czwartym heheh i coraz bardziej wkurw.. mnie ta uczelnia. Teraz się sporo zmieniło bo wybiera się kierunek, wcześniej był tylko jeden.   Ale z tego co wiem dalej jest to samo, tylko nazwy przedmiotów się zmieniły hehe Co do poziomu hmmm... Zależy na kogo się trafi, ale ogólnie poziom co rok rośnie do góry.

Niedaleko są fajne knajpy tak że można studiować :D


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#5  2008-05-16 10:01:05

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

Pochodzę ze Śląska, i mieszkam na Śląsku, ale studia robiłem w Warszawie.
I powiem Ci tylko jedno nie ważne co wybierzesz (no może poza studiami wyższa szkoła czegośtam i marketingu).
Jak sam nie siądziesz do nauki to nawet najlepsze studia nic Ci nie dadzą :)
Idź tam gdzie masz najbliżej.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#6  2008-05-16 12:54:25

  emsilog - Członek DUG

emsilog
Członek DUG
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 2007-10-13

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

[quote=Robot_]Idź tam gdzie masz najbliżej.[/quote]
Najbliżej mam do Sosnowca a tam jest Wiinom, ktoś o tym wydziale słyszał?

WSTi to chyba prywatna uczelnia, wolałbym jednak jakieś darmowe, no chyba że nigdzie się na dzienne nie dostanę to wtedy trzeba będzie pomyśleć.
Mimo wszystko dzięki za te pare opinii.


Sidux user
[url=http://www.swolocz.pl]swolocz.pl[/url] - nietuzinkowe komentarze
[img]http://www.mclog.jawnet.pl/syg.jpg[/img]

Offline

 

#7  2008-05-16 13:50:05

  Zolnierzu - Użytkownik

Zolnierzu
Użytkownik
Skąd: Koszalin/Poznań
Zarejestrowany: 2007-09-22
Serwis

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

Najbliżej? Jak najdalej od domu! Ja się przyłączam do pytania emsiloga bo niestety ten temat także mnie dotyka ;)


Registered Linux user number 467822, (15-03-2008)

Offline

 

#8  2008-05-16 15:12:10

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

Wprawdzie nie na śląsku, ale z sosnowca jakieś 100km tylko więc.... AGH!


[url=http://mhroczny.net][b]strona domowa[/b][/url] || [url=http://dug.net.pl][b]polski portal debiana[/b][/url]

Offline

 

#9  2008-05-16 15:31:08

  Kudzu - 1NF:rM@7iON1SP0vvErr

Kudzu
1NF:rM@7iON1SP0vvErr
Skąd: Universe
Zarejestrowany: 2007-01-06

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

Stolica Dolnego śląska rulz ;)


...software is like sex
it's better when it's free..

Offline

 

#10  2008-05-16 16:34:43

  emsilog - Członek DUG

emsilog
Członek DUG
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 2007-10-13

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

Na AGH to nie wiem czy w ogóle bym się dostał :P
[quote=kodzik]Stolica Dolnego śląska rulz ;)[/quote]
Taa jasne :P I tak wszyscy wiedzą, że na śląsku najlepsi z najlepszych :)


Sidux user
[url=http://www.swolocz.pl]swolocz.pl[/url] - nietuzinkowe komentarze
[img]http://www.mclog.jawnet.pl/syg.jpg[/img]

Offline

 

#11  2008-05-17 18:26:20

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

[quote=emsilog]Na AGH to nie wiem czy w ogóle bym się dostał :P[/quote]
Zawsze zostają wakaty na odlewie lub metalach drewnianych - kijowatych ;-)

Ostatnio edytowany przez Lorenzo (2008-05-17 18:26:57)

Offline

 

#12  2008-05-17 19:07:48

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

emislog, na AGH łatwiej niz na UWr.

Offline

 

#13  2008-05-18 02:27:13

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

[quote=emsilog]Jeżeli ktoś jest ze Śląska (elita informatyczna Polski :D)[/quote]
he to zabrzmiało jak 'zagłębie produkcji eksportowej'  :P

AGH ma świetną renomę, więc polecam

generalnie akademie i politechniki dla ciebie. uniwersytety sobie daruj, chyba że chcesz być mistrzem informatyki i równocześnie nie wiedzieć, jak wygląda komputer... na uniwerach sama sucha teoria - myślenie nie jest wymagane, jedynie zdolność zapamiętywania bezużytecznych treści dużej ilości opasłych książek. na akademii i polibudzie masz praktyczne zabawki, trzeba myśleć i trzeba niestety dużo pracować. jak to przejdziesz jesteś inż i zarabiasz przyzwoity szmal. po uniwerze możesz zostać nauczycielem w szkole za 1000 zł/miesiąc.


linux regd. user #248790

Offline

 

#14  2008-05-18 08:31:34

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

Ogólnie bardzo pochlebne opinie słyszałem o uczelniach technicznych wrocławskich. Nawet nasz Patryk czyli Prezu ją kończył


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#15  2008-05-18 09:57:56

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

Ja studiuje na Politechnice Częstochowskiej (2 rok). Jeśli nie chcesz się przemęczać, a potrafisz raz na jakiś czas zmobilizować do nauki (pod koniec semestru przeważnie i w sesji) - to wymarzona uczelnia dla Ciebie.


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#16  2008-05-18 13:37:53

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

[quote=rychu]generalnie akademie i politechniki dla ciebie. uniwersytety sobie daruj, chyba że chcesz być mistrzem informatyki i równocześnie nie wiedzieć, jak wygląda komputer... na uniwerach sama sucha teoria[/quote]
z tym sie nie zgodze ... osobiscie studiowalem na Wydziale Fizyki UW i (pomimo ze to nie informatyka, a moze dlatego) praktyki informatycznej/komputerowej bylo duzo (jezeli wzioles sobie do planu) - byly nawet jakies wprawki w pisaniu modulow jadra, programowanie AVR ... w dodatku w zdecydowanej wiekszosci na Linuxach ... (na win ze wzgledow historycznych jest jednen przedmiot oraz MSDN)

[quote=rychu]- myślenie nie jest wymagane, jedynie zdolność zapamiętywania bezużytecznych treści dużej ilości opasłych książek[/quote]
tu tez z doswiadczzenia sie nie zgodze - trzebabylo duzo wiecej myslec niz pamietac ...

BTW polecam ten wydzial - bardzo latwo sie dostac, nie tak latwo wyleciec, i bardzo dobrze sie studiuje, jedyna (byc moze) wada to to ze jest sporo fizyki/matematyki - zwlaszcza na pocztku


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#17  2008-05-18 14:01:30

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

[quote=Lorenzo][quote=emsilog]Na AGH to nie wiem czy w ogóle bym się dostał :P[/quote]
Zawsze zostają wakaty na odlewie lub metalach drewnianych - kijowatych ;-)[/quote]
Ja jestem na wydziale inżynierii metali i informatyki przemysłowej na informatyce stosowanej, i jeśli chodzi o informatykę to z tego co kolega z EAiIE mówił co oni mają na informatyce wnioskuję że jest nieco wyższy poziom (I rok). Do tego matematyka/fizyka cały czas ;/


[url=http://mhroczny.net][b]strona domowa[/b][/url] || [url=http://dug.net.pl][b]polski portal debiana[/b][/url]

Offline

 

#18  2008-05-18 16:38:37

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

[quote=bercik]studiowalem na Wydziale Fizyki UW i (pomimo ze to nie informatyka, a moze dlatego) praktyki informatycznej/komputerowej bylo duzo (jezeli wzioles sobie do planu) - byly nawet jakies wprawki w pisaniu modulow jadra, programowanie AVR ... w dodatku w zdecydowanej wiekszosci na Linuxach[/quote]
avry na fizyce, i to jeszcze na uniwerze, no no. to musi być porządniejsza uczelnia, bo o okolicznych uniwerach słyszałem tyle, co napisałem wyżej.


linux regd. user #248790

Offline

 

#19  2008-05-18 18:32:28

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

rychu: studiowanie fizyki łączy się ze wszystkim, a windowsów to używają tylko informatycy.

Offline

 

#20  2008-05-19 00:14:20

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

[quote=Lorenzo]windowsów to używają tylko informatycy.[/quote]
żebyś wiedział :P znam jednego zioma, skądinąd bardzo w porzo koleś... zrobił informę na lokalnej polibudzie i tera kosi szmal robiąc pierdoły w php i javie - no, jakieś takie webowe rzeczy w każdym razie. pracuje cały czas pod windows i ma z nim bardzo dużo problemów, jednak do linucha nie potrafi się przekonać.


linux regd. user #248790

Offline

 

#21  2008-05-19 13:56:39

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Śląsk i studia - jakieś propozycje?

[quote=rychu]avry na fizyce, i to jeszcze na uniwerze, no no. to musi być porządniejsza uczelnia, bo o okolicznych uniwerach słyszałem tyle, co napisałem wyżej.[/quote]
uczelnia o nie wiem (na czesci wydzialow - raczej tych humanistycznych - z informatyka i nawet dostepem do kompow/netu z tego co slyszalem jest wyraznie gorzej) ... ale wydzial na pewno porzadny (w koncu kolebka polskiego internetu - pierwsze lacze miedzynarodowe z zawrotna ;-) predkoscia 9600 bps)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.013 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00012 SET CHARSET latin2
0.00008 SET NAMES latin2
0.00155 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.188.152.157' WHERE u.id=1
0.00088 UPDATE punbb_online SET logged=1716077403 WHERE ident='18.188.152.157'
0.00060 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1716077103
0.00059 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=91086
0.00180 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=11450 ORDER BY posted
0.00103 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=11450 AND t.moved_to IS NULL
0.00008 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00136 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=11450 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00127 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=11450
Total query time: 0.00936 s