Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-06-16 20:15:37

  rex - Gość

rex
Gość

Internet od UPC

Witam
Mam zamiar zmienić dotychczasowego dostawce internetu na upc i chciałbym się zapytać czy ktoś ma od "nich" internet, jak jest z jakością usług oraz jaki sprzęt "dają"(Na stronce jakoś nie mogą znaleźć tej informacji) czy to jest karta sieciowa czy jakiś śmieszny modem z którym mogą być problemy?

Pozdrawiam

 

#2  2008-06-16 20:33:27

  dziamdziak - Użytkownik

dziamdziak
Użytkownik
Skąd: Mszczonów
Zarejestrowany: 2006-05-16

Re: Internet od UPC

Daja smieszny modem :) Przynajniej w najtanszej opcji, ale podobno w wyzszych opcjach tez taki daja.
Jakos uslug jest duza, gdybys mial problemy z internetem, albo cos sie popsulo to odrazu dzwon i cisnij ich zeby naprawili. Jak sie postaralem to po awarii (z ich winy) w niedziele chcieli przyjechac i naprawic ;)


Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej.

Offline

 

#3  2008-06-16 22:00:06

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Internet od UPC

dają modem kablowy, podpinasz się do niego normalnie przez ether. jak bardzo chcesz to możesz przez usb (nie wszystkie modemy od upc na usb śmigają pod lin, miałem kiedyś arris cośtam i nie trybił), no ale to jest takie wywarzanie otwartych drzwi dla sportowców - coś jak instalowanie linuksa na xbox.

ztcw nie ma limitów zasysu.

jakość usług wysoka, braki netu zdarzają się bardzo rzadko.

faktura dostępna online, nie musisz czekać na strajkującą pocztę.

dużym plusem jest publiczny ip. ip masz po dhcepie - co parę miesięcy potrafi zmienić się sam, i zmienia się za każdym razem, gdy zmieniasz mac karty.

mogłoby być taniej, cena usługi jest moim skromnym średnia.

generalnie polecam.


linux regd. user #248790

Offline

 

#4  2008-06-16 23:22:22

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Internet od UPC

Gdyby jeszcze nie to jak skonstruowana jest umowa i te z sufitu transfery :)

Offline

 

#5  2008-06-17 16:52:52

  rex - Gość

rex
Gość

Re: Internet od UPC

Gdyby jeszcze nie to jak skonstruowana jest umowa i te z sufitu transfery :)[/quote]
Co dokładnie masz na myśli?

 

#6  2008-06-17 20:25:55

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Internet od UPC

no umowa jest skonstruowana tak że jak ja zerwiesz to płacisz karę - strzelam teraz ale to było 500-600 zł. no ale to w zasadzie nie dziwi, bo to powszechna praktyka. nie wiem czy o to qlukowi chodziło.

imo chelo mniej więcej trzyma parametry: mam 4096/512 kbps, speedtest.net i speedtest.pl mówią że to będzie coś około 3800/480 kbps. wiadomo, że idealnie tyle ile w umowie się nie da ;)

acha net od chelo wychodzi drogo, jeśli nie zamówisz od nich telewizji. a najlepiej pakiecik telewizja+net+telefon. marketingowcy nie śpią...


linux regd. user #248790

Offline

 

#7  2008-06-18 15:10:34

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Internet od UPC

Ja jestem z chello zadowolony, transfery spoko, praktycznie bezawaryjne, dlugo trzyma jeden IP, a w cenach sie nie orientuje. Lepsze upc niz teraz dialog, moim zdaniem.


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#8  2008-06-18 15:32:55

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: Internet od UPC

Jak mieszkałem w Krakowie to miałem u nich pakiet internet + telewizja.
Chodziło to całkiem dobrze, modem motoroli + ethernet i chodziło i na Debianie i na Windzie.
Były jedynie dwie awarie, które dość szybko usuwali.
Infolinia działa bardzo dobrze.
Jedynie co zauważyłem to otwieranie stron, czasem, jakby miał problem z DNS'em czekało się parę sekund a później wszystko chodziło już dobrze.
Przy 1Mb/s przy ściąganiu miałem 150kB/s więc więcej niż w umowie.
Jedyne co mnie raziło to że jak coś wysyłasz to praca z netem nie jest komfortowa, tak jakby w prędkość w umowie to jest up + down link

Pozdrawiam


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#9  2008-06-18 19:33:41

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Internet od UPC

no uploady są powooolne, to jest imo najsłabsza strona chello. w końcu to przeciez adsl. tunele zwrotne po ssh niestety nie sa za szybkie, zwłaszcza jak zaczniesz kopiować pliki. tak samo kiepsko idzie seedowanie torrentów.


linux regd. user #248790

Offline

 

#10  2008-06-19 13:25:56

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Internet od UPC

Sory za zwloke :]
Warunki właściwego użytkowania, paragraf 3, punkt 2. oraz Paragraf3, punkt 5.
W pierwszym z podanych punktów jest mowa o limicie który nie jest nigdzie podany. W drugim mowa o tym że wg. wlsnego uznania ISP ocenia nadmierne obciazenie sieci oraz stosuje rowniez wg. wlsanego uznania jedna lub dowlna kombinacje wymienionych dzialan.
Dodatkowo w tym samym paragrafie ale punkcie 6 jest informacja o tym ze z powodu nadmiernego obciazneia moze zostac wypowiedziana umowa, ale patrac na caly ten paragraf wypowiedzenie umowy nastapie z winy abonenta, czyli nadmiernego obciazenia lacza. Tym samym Abonent bedzie obciazony karami umownymi za zerwanie umowy.

Sam rozweazalem wziecie od UPC lacza jako awaryjne dla siebie gdyby mial mi DSL pasc (od ponad 1,5 roku laczy czas bez neta to moze 4 dni z czego 3 to czekanie na nowy zasilacz po tym jak padl stary od modemu). Ale jak widze jakosc uslug UPC (teren śląska) i to jak infrastruktura wyglada o nie wiem czy te lacze awaryjne nie byloby tylko z nazwy awaryjne.

Offline

 

#11  2008-06-20 23:57:13

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Internet od UPC

W tym punkcie 2 jest napisane, że limity są określone w załączniku "Parametry techniczne usług internetowych" czyli, że aktualnie dla wszystkich usług oprócz najniższej limit nie obowiązuje.


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#12  2008-06-21 11:39:16

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Internet od UPC

rafi: informacje o tym sprawdzalem u znajomego co pracuje w UPC i powiedzial ze to roznie bywa z tym i jest to tak zrobione zeby limity nie znajdowaly sie wlasnie w umowie, a osobno poniewaz inaczej trzeba by "renegocjowac" umowe, a tak maja wolna reke. I wiem ze sa miejsca gdzie jest to stosowane z powodu duzej ilosci uzytkownikow, a wiadomo jak to jest z koncentrykiem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.019 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00017 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00168 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.142.171.180' WHERE u.id=1
0.00491 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.142.171.180', 1713425390)
0.00069 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1713425090
0.00184 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=93179
0.00208 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=11661 ORDER BY posted
0.00116 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=11661 AND t.moved_to IS NULL
0.00056 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00109 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=11661 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00122 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=11661
Total query time: 0.01545 s