Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-08-18 14:06:41

  mqluke - Użytkownik

mqluke
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-03
Serwis

uTorrent pod wine - zolw

Witam,

zauwazylem dziwne zachowanie mojego utorrenta ktorzy dziala na wine w debianie.
porobilem troche testow zeby sie przekonac po czyjej stronie lezy problem
otoz wrzucilem plik torrent do programu ktoy ma duza ilosc seedow i leechow i musze
bardzo dlugo czekac zanim program nawiaze polaczenia z innymi hostami. na poczatku laczy tylko z 1 lub 2ma seedami/leechami i musze sporo sie naczekac zanim osiagnie ilosc rzeu 25-40 - ok 10 min

wlaczylem ten sam utorrent z tymi samymi ustawieniami na windows i wrzucilem tego samego torrenta. i tu mile zaskoczenie bo program blyskawicznie nawiazuje polaczenia z 40-50 hostami i blyskawicznie osiaga polaczenia rzedu 500kb/s natomiast w wine max 50-60. nie wiem oco chodzi

porty wej/wyj sa odp przekierowane i ustawione,nawet polityka OUTPUT jest tymczasowo na ACCEPT i nic.
doslownie jestm skolowany i nie wiem co zrobic - czy ktos juz mial taki numer?

Dzieki

Offline

 

#2  2008-08-18 14:22:17

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: uTorrent pod wine - zolw

Aplikacje pisane pod Windows nie są jednocześnie optymalizowane pod Linuksa. Wine mimo postępu nie obsługuje dobrze wszystkich aplikacji. Polecam Tobie rtorrent ( konsolowy ), a nawet ktorrent ( jak chcesz klienta graficznego ). Jest jeszcze torrenflux ( z przeglądarki się obsługuje ) - osobiście nie testowałem go.

Offline

 

#3  2008-08-18 14:41:09

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: uTorrent pod wine - zolw

Jeśli używasz gnome, to bardzo fajnym klientem jest 'deluge-torrent'.

Deluge is a Bittorrent client, created using Python and GTK+.
.
Deluge is intended to bring a native, full-featured client to Linux GTK+
desktop environments such as GNOME and Xfce.
.
It uses Rasterbar's version of libtorrent, and Python bindings written
by Kripkenstein.[/quote]


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#4  2008-08-18 14:47:05

  qbsiu - Członek DUG

qbsiu
Członek DUG
Skąd: Łódzkie
Zarejestrowany: 2007-06-15
Serwis

Re: uTorrent pod wine - zolw

Ja właśnie mam utorrenta 1.8 na wine i działa elegancko ;-) Nawet czasami lepiej niż na windowsie. Mój znajomy na windowsie miał problem z utorrentem, że jak go odpalał to w ogóle nie mógł przeglądać stron (pomimo tego że nic się nie ściągało). Już bardzoooo długo pracuje na nim i gitara ;-)

Kod:

http://img174.imageshack.us/my.php?image=utorrxh1.jpg

Ostatnio edytowany przez qbsiu (2008-08-18 14:47:40)


[url=http://ffa.net.pl][img]http://ffa.net.pl/images/buttony/buttonffa.gif[/img][/url]

Offline

 

#5  2008-08-18 15:00:54

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: uTorrent pod wine - zolw

a ja na desktopie używam czegoś takiego jak qBittorrent i jestem bardzo zadowolony :)
na serwerach to nie ma dwóch zdań rtorrent :)

Offline

 

#6  2008-08-18 15:45:16

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Re: uTorrent pod wine - zolw

u mnie uTorrent pod wine bije na głowę wszystko inne.
z linuksowych klientów prawie dorównuje mu Transmission.
u mnie ranking wygląda tak:uTorrent, Transmission, a potem długo długo nic.
tylko uTorrent znajduje mi tyle seedów/leechów i tak szybko zaczyna ssać z z maksymalną prędkością.


Linux Registered user 437054

Offline

 

#7  2008-08-18 16:18:08

  mqluke - Użytkownik

mqluke
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-03
Serwis

Re: uTorrent pod wine - zolw

no wlasnie u mnie dokladnie na odwrot. moze cos z konfiguracja wine jest nie tak....

Offline

 

#8  2008-08-18 16:59:13

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: uTorrent pod wine - zolw

Sprawdź pod inna wersją wine, albo chwilowo zmień nazwe katalogu ~/.wine na jakąś inną, może na czystym wine pojdzie ładnie. A ze swojej strony polecam rtorrent:)

Offline

 

#9  2008-08-18 17:49:56

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: uTorrent pod wine - zolw

Sprawdź pod innymi klientami z takimi samymi ustawieniami (porty, połączenia itp) żeby wykluczyć czy to wina uTorrenta czy czegoś w systemie (wine, firewall..)


Pozdrawiam,
[url=http://banasiak.me]bns[/url]

Offline

 

#10  2008-08-18 17:57:18

  mqluke - Użytkownik

mqluke
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-03
Serwis

Re: uTorrent pod wine - zolw

mialem rtorrent przez pewien czas i  dziala ok ale musze miec opcje labeli jak to jest w utorrent. dodam tyle ze moj utorrent bardzo powoli nawiazuje polaczenia - tak jak wyzej napisalem - na xp lapie odrazu do 50 polaczen i frunie a tutaj klapa. uzywalem shella utorrent+debian i tam predkosci byly oszalamiajace. tak wiec jestem niemal pewien ze cos u mnie nie tak gra

Offline

 

#11  2008-08-18 19:06:49

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Brno, Česko
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: uTorrent pod wine - zolw

[quote=Piotr3ks]Jest jeszcze torrenflux ( z przeglądarki się obsługuje ) - osobiście nie testowałem go.[/quote]
TorrentFlux siedzi sobie na LAMP-ie, w związku z czym wręcz nie powinien być używany na zwykłym desktopie. Bo desktopami zazwyczaj zajmują się (celowo nie używam słowa „administrują”) osoby które nie mają najmniejszego pojęcia o konfiguracji aplikacji serwerowych, co wcale nie sprzyja bezpieczeństwu komputera.

Chyba że Apacz i MySQL są w Debianie domyślnie zabezpieczone na tyle, że można je oddać w ręce zielonych. W co, niestety, śmiem wątpić.

Tak słowem sprostowania.

Osobiście polecam <kryptoreklama>[url=http://minio.jogger.pl/2008/08/08/usluga-torrent-an-imageshack-us/]usługę torrent na ImageShack[/url]</kryptoreklama>.


Spinnen Essen: [url=http://fluxboxpl.org/portal/]FluxboxPL[/url] [url=http://przepis-na-lo.pl/]Przepis na LibreOffice[/url]

Offline

 

#12  2008-08-19 11:27:27

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: uTorrent pod wine - zolw

Ja stosuje torrentfluxa i jest dla mnei rewelacja.
Zgadzam się z kolegą Minio że trzeba zaistalować apacha i mysql jednak wszytko można skonfigurować tak że tylko lokalnie będzie widoczne baza automatycznie jest tak skonfigurowana( brak dostepu bezpośredniego z i nnego hosta) a apache trzeba ustawić że ma nasłuchiwać na localhost czyli 127.0.0.1.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.015 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00030 SET CHARSET latin2
0.00012 SET NAMES latin2
0.00206 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.143.9.115' WHERE u.id=1
0.00087 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.143.9.115', 1714980524)
0.00067 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714980224
0.00064 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=97139
0.00151 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=12080 ORDER BY posted
0.00124 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=12080 AND t.moved_to IS NULL
0.00009 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00153 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=12080 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00142 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=12080
Total query time: 0.01045 s