Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-12-18 21:59:41

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

Witam.

Zakładam ten wątek bo muszę zakupić Win8, a ceny, opcje i oceny LEGALNOŚĆI tak się wahają że już samemu nie wiem co legalne a co nie.

W domu posiadam oryginalnego Windows'a XP Home OEM, którego dołączono mi do lapa kilka lat temu (pełna wersja - znaczy płytka z instalacją, nie żadne recovery), pytanie czy mogę takie coś potraktować upgrade DVD np. z tej aukcji:

http://allegro.pl/nowosc-windows-8-1-pro-upg-box-pl-fv-i4904552578.html

tak żeby wyszła z tego wersja 8.1 PRO? Jak to w ogóle działa? Na stronie M$ podają że robimy w zasadzie Clean Install - pytanie kiedy legalnie można instalować Windosa z upgrade DVD a kiedy trzeba pełną wersję OEM lub BOX?

A może gdzieś w jakimś zagranicznym sklepie da się zakupić Windosa taniej niż u nas?

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam.

Offline

 

#2  2014-12-19 08:07:53

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

Gdyby można było oddać komuś licencje na Windows 8.1 bym Ci oddał. Miałem zaraz po kupnie swojego laptopa Windows 8.1 wraz z partycją Recovery lecz godzinę po rozpakowaniu paczki zawitał na lapku Debian. W ogóle mi ten szmelc zwany Windowsem nie potrzebny... niestety nie wiem jak taka licencję oddać (i czy to w ogóle legalne). Bo o ile w Windowsach 7 i starszych były nalepki licencyjne z numerem seryjnym o tyle w Windowsie 8 i nowszym numer seryjny jest w UEFI (Biosie?) wpisany... a nalepki hmmm niby jakaś od spodu jest ze znaczkiem Windows 8.1 ale bez numerka...

Offline

 

#3  2014-12-19 08:22:42

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

Może po prostu zapytasz tam gdzie wiedzą najlepiej?
http://www.microsoft.com/pl-pl/cpe/kontakt.aspx

Offline

 

#4  2014-12-19 08:45:22

  darius - Użytkownik

darius
Użytkownik
Skąd: Paryz/Wilanow
Zarejestrowany: 2014-03-21

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

Nie chce sie wtracac, poniewaz nie uzywam Windows'a ale moge Tobie "podeslac" legalny numer licencji Win7pro (z kompa biurowego ale biuro juz nie istnieje)

Oficjalna strona => http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/cat/Windows-8.1/categoryID.62684800 podaje oficjalne ceny.

Z tego co slyszalem to wersja 8 nie jest za bardzo udana.


Linux debian 4.9.0-3-amd64 #1 SMP Debian 4.9.30-2+deb9u3 (2017-08-06) x86_64 GNU/Linux

Offline

 

#5  2014-12-19 09:01:13

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

[quote=yossarian]Może po prostu zapytasz tam gdzie wiedzą najlepiej?
http://www.microsoft.com/pl-pl/cpe/kontakt.aspx[/quote]
M$ wcale nie wie najlepiej, lepiej byłoby zapytać w chińskim mukhabaracie. :D

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-12-19 09:03:26)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2014-12-19 11:32:22

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

[quote=darius]Z tego co slyszalem to wersja 8 nie jest za bardzo udana.[/quote]
A 7 to j est udane? xD Ja tam z jakiś miesiąc temu musiał to zainstalować, bo skoro licencja do lapka jest to czemu nie zainstalować, niech sobie leży. Tylko się nasuneło pytanie, jak tego win7 zainstalować. Dysk laptopa był podzielony na 4 partycje, boot win, recovery i hptools. Do tego tablica partycji msdos. Myślę — dobra, zaoram to i stworzę normalną tablicę i normalne partycję. Zrobiłem gpt, podzieliłem sobie dysk na 8 chyba części, pobrałem płytkę wina ze strony ms, tam coś 7.1, wypaliłem, wsadziłem do napędu. Po chwili wyrzuca komunikat — nie można zainstalować systemu na tym dysku, bo tablica partycji nie ms-dos. xD Myślałem, że szlag mnie trafi ale ok. Wracam na linuxa, reformat dysku, zrobiłem tylko tablicę ms-dos i znów próbuje instalować. No i wyrzuciło okienko formatowania dysku. Chce tam ustawić 8 partycji ale coś nie mogę się doszukać partycji rozszerzonej. Czyli mogę stworzyć max 4 partycje, akurat 1 na boot, 2 win, 3hp, 4 recovery. — a co z partycją na dokumenty i inne takie? Co mam to trzymać na partycji win? xD Znów wróciłem na linuxa reformat, i ustawiłem tam wszystko jak trza, dałem jedną partycję ntfs, + /boot na ext4 + szyfrowana partycja pod lvm, + partycja rozszerzona i tam parę partycji ext4 — wsadzam płytkę z winem i mówię, że jak mi się to nie zainstaluje na tym ntfs to koniec, więcej nie tykam tego syfu.

Po 30min zainstalowało się. Z początku wyglądało jak niedorobiony winxp — brak sterowników, nic nie działa. Wbiłem na stronę hp i pobrałem tam ze 20 plików — jakby nie mogli do tego modelu lapka zrobić jednej paczki by zawrzeć wszystkie potrzebne rzeczy. I instaluje (2x klik, yes yes yes yes, finish) x20 . Reboot po 40min, no trochę lepiej wygląda. Aktywacja przeszła bez problemu na ten numer co pod lapkiem jest i myślę, no to mogę w końcu używać. Po chwili mi w pasku wywala 700MiB aktualizacji rozbitych na jakieś 400 paczek — WTF? xD Myślałem, że może jakąś nieaktualną płytkę zassałem ale tam na stronie ms nie było nic innego. No nic aktualizuję to. Jest godzina 21 coś. Pliki się pobierają. Ile może się pobierać 700MiB na 15mbitowym łączu? Prawie 1,5h, przy czym taki lag był podczas tego pobierania, że się z neta w ogóle nie dało korzystać. Więc zostawiłem tego lapka i koło 23 wszystkie aktualizacje były.... pobrane. xD Teraz jeszcze trzeba to zainstalować.... No i się instaluje 1,2,3.....4..... po 10min, to było może z 15 z tych 400, czy ile tego tam było. Mówię — idę spać. Wstaję za 2h, jest po pierwszej w nocy. Progress nieco ponad 50% — fuck me!!! xD Idę spać znowu ale nie mogę usnąć — może się już zaktualizowało? I tak patrzę na ekran... nie dalej 55%. Jest 5 rano, niedziela, progress 95% i tak stoi na 95% — powiesił się? Zresetować? Jeśli zresetuję, to pewnie znów będę musiał przechodzić przez ten cały proces i kto wie, czy znów taka sama sytuacja się nie przytrafi? xD Nic, czekam, mija 20min, przeszło na 96%. Po 30kolejnych w końcu wybiło 100%. "Proszę zresetować komputer", wyrzuciło na ekranie — to wciskam start i reboot. "Trwa instalowanie aktualizacji, proszę nie wyłączać komputera"  — ło..ło.łot? To co to robiło przez 6 ostatnich godzin? xD Nic patrzę się w ekran i nic 1%, i mi do głowy przychodzi scena z filmu obcy 4, gdzie z ust jednego z klonów Ellen Ripley padają te oto słowa: "Please kiiiiiilllllll mmeee!!!" — myślę, jestem dokładnie w takim samym położeniu. Kto zaprojektował ten syf. Nic, gapię się w ekran, jest 6 rano, idę się przejść na spacer z psem, może jak wrócę za 30min, to będzie wszystko działać jak trza — łatwiej by było gdybym miał psa, co tam idę sam... xD Po powrocie, siadam przed lapkiem i co widzę? 66%. xD W końcu zresetowało się. Myślę, w wreszcie ale co to, system się uruchamia widać jakiegoś splashscreena i znowu text "trwa instalowanie aktualizacji, proszę nie wyłączać kompa". Nosz kurwa mać, co to ma być? xD W końcu przeszło ale zamiast się zalogować do systemu, ten system się zresetował i tak parę razy na przestrzeni kolejnych 30min, nie dając mi przy tym w ogóle możliwości kliknięcia w cokolwiek.

Godzina po 7, w końcu wbiłem do systemu. W końcu mogę zainstalować wszystkie swoje programiki. Odpalam gógla i wpisuję pokolei, vlc, smplaer, geany....  Po czym instaluje (2x klik dalej dalej dalej finish)x50. No, w końcu mam windowsa. Ale co to, on jest w EN, w sumie to nie dla mnie win i ten ktoś chciał mieć to w PL. To idę na stronę ms, pobrać jakiś lang pack czy coś, mamy 21 wiek, chyba już zaimportowali tę technologię zmiany języków? Chwila szukania jest, język PL — download brak. :] Eeeee łot?!?!? Jak to brak? xD Mam oryginalny system, aktywowany, jestem w PL i nie mam możliwości wgrania polskiego języka? Nic, szukam może to jakoś niestandardowo się robi ale doszukałem się info, że na win 7.1 (ten z  service pack) home profesional, czy jak to się tam nazywa, nie mam możliwości wgrania języka polskiego, bo taka funkcjonalność jest tylko w wersji enterprise kurwa coś tam. xD Tak czy inaczej morfik walczy dalej, bo nie o take polske nasze dziady walczyly. W końcu znalazłem coś — jakiś vistalizator. Pobrać paczuszkę z językiem i spaczować windowsa 7 narzędziem do windows vista. Robi się zabawnie. xD A czy to jest legalne? Co mi tam, będę sławny za piractwo językowe — dostał dożywocie bo spolszczył windowsa. xD Odpaliłem vistalizatora, paczuje się. Pisze, że mam czekać 20min, to czekam. Po 20min oczywiście się chyba coś powiesiło i niby było 100% ale program się nie zakończył. Nie miałem już nerw do tego systemu i go zresetowałem — załadował się w PL.

Ps.

Czekam na pozew sądowy z MS. xD

Offline

 

#7  2014-12-19 12:19:03

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

1339

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:04:40)

Offline

 

#8  2014-12-19 12:37:24

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

Fajny wątek :D
Kupili mi do roboty chyba 8 blaszaków z W8 Pro.
Klucz licencyjny jest na takim czymś jak karta kredytowa. Na tej karcie jest link gdzie sobie można ściągnąć ISO do wypalenia.
Po miesiącu wszystkie kompy się przebukowały na 8.1


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#9  2014-12-19 13:18:15

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

Najlepsze w tym win 7 są aktualizacje -- jeśli to działa w tle to proces od tego potrafi zjadać 1,2GiB ramu. Ja to wyłączyłem w cholerę, teraz win zjada tylko 780MiB. xD Dla porównania debian 190MiB. Poza tym, jak wgrywałem tam obok wina debiana, to w sumie poza tworzeniem kontenerów i lvm, to jedynie co to 2 linijki wpisałem by zainstalować sobie system, jedna instalująca bazowy system, druga wszystko inne, w skład czego wchodziło:

Kod:

Will install 1356 packages, and remove 0 packages.
3,270 MB of disk space will be used

I całe oprogramowanie wgrało się przy pomocy jednej linijki. Nawet nie musiał 1,5GiB z netu pobierać, bo przecie mam lokalny cache, który sobie podmontowałem do /var/cache/apt na czas instalacji. Po tam 30min, miałem odtworzony swój cały system, oczywiście konfigurację przekopiowałem i dostosowałem sobie odpowiednie pliki, UUID i extlinuxa głównie. Po tym procesie, zadałem sobie tylko jedno pytanie "czy o czymś zapomniałem" -- chwila namysłu "nie, powinno działać". xD Reboot i jestem na swoim systemie, tyle, że na innym dysku. Jeszcze tylko takie info, że cały proces instalacji debiana był przeprowadzany bez cd/dvd/pena -- instalowałem go ze swojego głównego systemu via chroot, przynajmniej wtedy to był mój główny system, mając dostęp do przeglądarki, i w tle mi sobie grał amarok. Czy kiedykolwiek coś takiego da się zrobić z windowsem?

Offline

 

#10  2014-12-19 14:24:44

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

Najtańsza to wersja dołączana do laptopów, zaraz po niej pewnie będzie OEM. Jeśli język nie robi różnicy, to możesz ściągnąć wersję serwerową, która jest na pół roku za darmo. Najlepiej Windows Server 2012 R2, który jest oparty właśnie na 8.1.

Offline

 

#11  2014-12-21 19:40:51

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

Dzięki wszystkim za info - ale temat chyba na chwilę obecną zrobił się (chwilowo) nieaktualny - chciałem sobie poprogramować na tablecie z Win 8 ale w końcu nie kupiłem urządzenia - temat prędzej czy później wróci bo na obecnym systemie (Win 7) na najnowsze telefony z Windosem się niepoprogramuje...

@yossarian:

Niestety już na innych forach ludzie M$ Polska pytali - odpowiedzi albo nie otrzymali, albo otrzymali niejednoznaczną... wszystko wskazuje na to że sytuacja jest najprawdopodobniej dość komiczna - system jest sprzedawany ze złamaniem umów licencyjnych, ale  M$ albo nie potrafi tego wykryć albo ma to gdzieś i nie reaguje... i bądź tu uczciwy, łatwiej wejść na torrenty i pobrać...

Offline

 

#12  2014-12-21 19:57:08

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

1344

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:04:46)

Offline

 

#13  2014-12-21 20:17:36

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

.... chciałem sobie poprogramować na tablecie z Win 8 ale w końcu nie kupiłem urządzenia - temat prędzej czy później wróci bo na obecnym systemie (Win 7) na najnowsze telefony z Windosem się niepoprogramuje...[/quote]
Windows 10 już   w ogóle na platformy ARM czeka wątpliwa przyszłość, także sens programowania na Win Mobile jest coraz bardziej iluzoryczny.
Tablety i smartfony z Win8  też się sprzedają, jak radzieckie czołgi, i agresywna promocja nowej Lumii 930 chyba tu niewiele zmieni.

Raczej bezpieczne i stabilne programy na Andka mają teraz coraz większą przyszłość.
Era Andkowych html5+js  raczej zmieni się w stabilniejsze o solidniejsze programy niż obecne, a ostatnio każdy bank czy portal chce mieć własną Appkę na Anka, gdyby w taki sam sposób powstawały np wtyczki do FF, to ktoś by coś podejrzewał, ale tutaj na razie to działa.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-12-21 21:15:57)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#14  2014-12-22 09:29:45

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

[quote=morfik][quote=darius]Z tego co slyszalem to wersja 8 nie jest za bardzo udana.[/quote]
A 7 to j est udane? xD Ja tam z jakiś miesiąc temu musiał to zainstalować

....oo

Czekam na pozew sądowy z MS. xD[/quote]
Też kilka dni wcześniej miałem taką historię na lapku Lenovo X201. Ale... po poczytaniu że właśnie te spolszczenie to jakieś tam niezgodne z licencją itp to po prostu poszukałem Win7 Pro x64 PL - bo nawet jest :) Pobrałem z winclub.pl --> mają udostępnione obrazy MSDN kilku wersji w tym właśnie ISO DVD WinProx64_PL. Z tymi aktualizacjami to Ci wierze bo miałem to samo, ale... teraz pisząc tego posta wyskoczyło mi:

http://blackevo.sh.dug.net.pl/wtf.png

chyba odpuszczę na ten moment :D


[img]http://blackevo.kewlnet.tk/userbar/ThinkPad_userbar.jpg[/img]
[img]http://blackevo.kewlnet.tk/userbar/Archlinux_userbar.jpg[/img]

Offline

 

#15  2014-12-22 10:50:14

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

Sam windows 7 to tak ale ta płytka co ja mam, to ona ma już wgrany sp1 i tej płytki nie ma w języku pl. Z tego co tam gdzieś czytałem to przy ręcznej instalacji sp1 mając już wgranego win7 to system będzie w pl o ile się wgra sp1 w wersji pl i to można pobrać ze strony ms. Mi się nie chce siedzieć paru godzin i czekać aż się na świeży system wgra łata co ma xxx mb. xD Nawet piraci wypuszczali windowsa xp co miesiać i robili builda ze wszystkimi łatami, które wyszły do czasu wrzucenia obrazu na pirata. Czemu ms nie może wziąć z nich przykładu i pierwsze co człowiek robi po instalacji windowsa to musi aktualizować system przez następne pół dnia? xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2014-12-22 10:51:37)

Offline

 

#16  2014-12-22 11:41:40

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

1347

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:04:50)

Offline

 

#17  2014-12-22 13:32:08

  win - Zbanowany

win
Zbanowany
Zarejestrowany: 2014-12-14

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

Witam!
Kiedyś chyba rok temu czytałem gdzieś ,że jest jakaś wersja Windows Home Server 2011 10(czegoś nie wiem, może 10 licencji?) za 250 zł. Czy ktoś to gdzieś widział? Na Allegro nie znalazłem.

Offline

 

#18  2014-12-22 17:33:58

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

[quote=morfik]Sam windows 7 to tak ale ta płytka co ja mam, to ona ma już wgrany sp1 i tej płytki nie ma w języku pl. Z tego co tam gdzieś czytałem to przy ręcznej instalacji sp1 mając już wgranego win7 to system będzie w pl o ile się wgra sp1 w wersji pl i to można pobrać ze strony ms. Mi się nie chce siedzieć paru godzin i czekać aż się na świeży system wgra łata co ma xxx mb. xD Nawet piraci wypuszczali windowsa xp co miesiać i robili builda ze wszystkimi łatami, które wyszły do czasu wrzucenia obrazu na pirata. Czemu ms nie może wziąć z nich przykładu i pierwsze co człowiek robi po instalacji windowsa to musi aktualizować system przez następne pół dnia? xD[/quote]
A to ciekawe bo akurat ten iso o którym piszę ( x64 PL ) ma już Service Pack 1. Fakt, reszta aktualizacji to już jak pisałeś - 2 dni wyjęte z życiorysu :]

Pozdrawiam


[img]http://blackevo.kewlnet.tk/userbar/ThinkPad_userbar.jpg[/img]
[img]http://blackevo.kewlnet.tk/userbar/Archlinux_userbar.jpg[/img]

Offline

 

#19  2014-12-22 19:01:55

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

Hmmm, poszukałem i znalazłem to: http://winclub.pl/topic/2916-windows-7-sp1-x86x64-grudzie%C5%84-2014-winclub-pl/ Czyli widać ktoś sobie buduje obrazy i pakuje tam wszystkie update, prawie jak na piracie. xD

Popatrzę i posprawdzam, może jakoś da radę przeżyć instalacje tego wina, bo ja sobie powiedziałem, że już nigdy w życiu tego nie będę instalował. xD

Offline

 

#20  2014-12-22 21:57:17

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Najtańsza LEGALNA licancja na Windos 8.1

To co podałeś to system z poprawkami do grudnia 2014r. Można i tak. Myślę, że upgrade po tej instalce na pewno nie zajmie 2 dni :)
Ja "od nich" pobrałem czyste Iso MSDN ( 2012r  --> http://winclub.pl/topic/635-windows-7-sp1-rtm-pl/) i właśnie wszystkie poprawki które wyszły do dziś pobrałem przez windows update czyli tak jak Ty tylko że ja na wersji PL a Ty musiałeś spolszczyć. Lepiej pobrać to nowe bo i tak zbudowane na MSDN i przynajmniej "legalnie" będzie już w PL ;)

Pozdro


[img]http://blackevo.kewlnet.tk/userbar/ThinkPad_userbar.jpg[/img]
[img]http://blackevo.kewlnet.tk/userbar/Archlinux_userbar.jpg[/img]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.014 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00010 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00132 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.119.159.150' WHERE u.id=1
0.00079 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.119.159.150', 1713487208)
0.00059 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1713486908
0.00091 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=280358
0.00260 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=26813 ORDER BY posted
0.00073 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=26813 AND t.moved_to IS NULL
0.00007 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00163 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=26813 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00110 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=26813
Total query time: 0.00989 s