Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2007-05-30 09:43:18

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

inne-->FVWM chyba jako jedyny na tym forum:][/quote]
wcale nie :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#27  2007-05-30 14:05:28

  lordvader20 - Członek DUG

lordvader20
Członek DUG
Skąd: /home/kuba
Zarejestrowany: 2007-04-09
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

KDE !


Powered by Debian and Gentoo
[img]http://img.userbars.pl/79/15642.jpg[/img]
[img]http://img.userbars.pl/99/19689.png[/img]

Offline

 

#28  2007-05-30 16:19:19

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

inne-->FVWM chyba jako jedyny na tym forum:][/quote]
wcale nie :)[/quote]
Potwierdzam, choć używam też athene (widać jeszcze bardziej egzotyczny dla wielu niż FVWM) i xfce4.

Offline

 

#29  2007-05-30 17:07:13

  anonimek - Członek DUG

anonimek
Członek DUG
Skąd: Alwernia
Zarejestrowany: 2005-06-13

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Xfce4 czesto , czasami Kde, rzadziej icewm ( tylko ja vmplayera uzywam)

Offline

 

#30  2007-05-30 20:51:15

  kwachu - Członek DUG

kwachu
Członek DUG
Skąd: z /home/kwachu
Zarejestrowany: 2006-04-06

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

KDE, na inne zbyt leniwy jestem


[img]http://img218.imageshack.us/img218/8307/811168430630qp0.png[/img]
[img]http://img.userbars.pl/22/4369.png[/img]
[url=cdlinux.pl][img]http://www.cdlinux.pl/grafika/cdlinux_button-200x50.png[/img][/url]

Offline

 

#31  2007-05-30 21:07:16

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Na lapciaku i na desktopie FLUXBOX :) Nie mogę zmienić, bo serce boli na myśl że zwiększyć mi się może zajętość ramu po uruchomieniu lapciaka, bo jak na razie jestem smakowo zadowolony z fluxa... ( thx to azhag ).


Registered Linux User: #417111
[img]http://chyl.org/pub/images/dug_button.png[/img]

Offline

 

#32  2007-05-30 21:24:20

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

inne-->FVWM chyba jako jedyny na tym forum:][/quote]
wcale nie :)[/quote]
Potwierdzam, choć używam też athene (widać jeszcze bardziej egzotyczny dla wielu niż FVWM) i xfce4.[/quote]

Wow qluk wjaśnij mi co to jest i ile to warte, pierwszy raz o tym słysze, google nic sensownego nie daje (choć tylko lakonicznie przeleciałem wzrokiem)

Offline

 

#33  2007-05-30 21:39:14

  Plichu - Członek DUG

Plichu
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-02-28

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

zagłosowałem na kde. Generalnie preferuję gnome ale pod debianem te gnome wiele się różni od tego z ubuntu. Nautilus jakiś inny niewiem czym to jest spowodowane. A co do lubiących fluxbox...
nie rozumiem was :) Pod fluxboxem 80% lub 90% operacji wykonywanych wykonuje się za pomocą terminala*

Ja cenię sobie wygodę i nie wiem co bym zrobił jak bym miał tyle w konsoli siedzieć i wszystko manualnie robić ;)

Offline

 

#34  2007-05-30 21:57:13

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

(...) A co do lubiących fluxbox...
nie rozumiem was :) Pod fluxboxem 80% lub 90% operacji wykonywanych wykonuje się za pomocą terminala*

Ja cenię sobie wygodę i nie wiem co bym zrobił jak bym miał tyle w konsoli siedzieć i wszystko manualnie robić ;)[/quote]

hehe
od paru lat używam linuksa i też sobie cenię wygodę, dlatego używałem cały czas kde, ale od jakiegoś czasu na starym lapciaku zainstalowałem testinga i fluxboksa i się w niego wkręcam - powoli dochodzę do tego, że szybciej i wygodniej mi się pewne rzeczy wykonuje w terminalu, jeszcze trochę popracuję nad tym, to terminal będzie na topie

a poza tym jak odpowiednio skonfigurujesz fluxboksa to nie musisz wcale "manualnie" wszystkiego robić,
fluxbox jest też bardzo wygodnym środowiskiem do klikania ;)

pozdrawiam
miłosz


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

#35  2007-05-30 22:06:01

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

...) A co do lubiących fluxbox...
nie rozumiem was :) Pod fluxboxem 80% lub 90% operacji wykonywanych wykonuje się za pomocą terminala*

Ja cenię sobie wygodę i nie wiem co bym zrobił jak bym miał tyle w konsoli siedzieć i wszystko manualnie robić ;)
A ja bez terminala ani rusz terminal w LINUCHU TO PODSTAWA KURWA MAĆ więc srodowisko graficzne za was nic ćiekawego nei podziała a konsola nei kłamie
EDIT
za pomocą konsoli podmieniłem pliczki z gentoo i wsadziłem je do DEBIANKA zrób tak na środowisku graficznym CO?? zrobisz NIE więc nie pisz farmazonów


[url=http://img196.imageshack.us/i/freebsde.jpg/][img]http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg[/img][/url]

Offline

 

#36  2007-05-30 22:14:18

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

no sorry ale jakos nie wiem w ktorym momencie fluxbox ustepuje kde????
jak to nie jest wygodny ???? jak masz ochote w menu sobie wyklikasz dowolna komende dowolny program co wiecej zmienianie tapet ogolnie wszsytko na dodatek fluxbox jest ladniejszy od kde .. kde to taki moloch
ciezki niezgrabny i wcale nie ladny of course mozna z nim robic cuda i tak dalej ale skoro ja na kubuntu zrezygnowalem z kde tzn nie to zebym go wywalil za duzo roboty ale uzywam wylacznie Fluxa a teraz na debiania rowniez tylko flux . a co do konsoli to wcale nie gryzie:P

uzywajac fluxa czujesz sie  ze jestes jakies 20 lat do przodu jak w filmach  new generaion  i tak dalej neo podazaj za kroliczkiem ble ble ble .. czujecie zeby w  statku neo i morfeusza bylo kde??? raczej by im sie nie chcialo klikac ikonek :P pozdrawiam a to o neo to byl zart


[img]http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png[/img]
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#37  2007-05-30 22:21:42

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

zagłosowałem na kde. Generalnie preferuję gnome ale pod debianem te gnome wiele się różni od tego z ubuntu. Nautilus jakiś inny niewiem czym to jest spowodowane. A co do lubiących fluxbox...
nie rozumiem was :) Pod fluxboxem 80% lub 90% operacji wykonywanych wykonuje się za pomocą terminala*

Ja cenię sobie wygodę i nie wiem co bym zrobił jak bym miał tyle w konsoli siedzieć i wszystko manualnie robić ;)[/quote]
NIE prawda trzeba po klikać i takie same gnome jest na ubuntu co na debianie wystarczy popaczyć na logi w konsoli i kwestia kopiuj i wklej i wsio


[url=http://img196.imageshack.us/i/freebsde.jpg/][img]http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg[/img][/url]

Offline

 

#38  2007-05-31 00:01:54

  Plichu - Członek DUG

Plichu
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-02-28

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

marcusdavidus nie napisałem że fluxbox jest "nie wygodny" napisałem że ja sobie wygodę cenie :) A na fluxboxie tego nie doświadczyłem gdy go miałem testowo... zapewne kwestia przyzwyczajenia lecz kde czy gnome bardziej mi w tej kwesti pasują :)

Ryszard troche kultury :) Nie piszę farmazonów... spróbuj mi w fluxbox myszką rozpakować archiwum tar.gz taki oto przykład :)
Zauważ że przy wyrazie "terminala" jest gwiazdka * także miałem na mysli że może i nie koniecznie się wszystko robi dosłownie z konsoli ale za pomocą poleceń :)

Rozumiem że konsola w linuksie to podstawa i zgadzam się z tym :) Podstawy trzeba znać :) Czemu pod środowiskiem graficznym nie podmienie plików z gentoo?? pod gentoo wrzucasz potrzebne pliki np. na dyskietke czy pendrive potem przechodzisz na debiana i kopiujesz pliki z dyskietki lub pendriva tam gdzie chcesz je mieć w debianku. Może i mniej wygodne niż użyycie konsoli ale wykonalne jakby sie ktoś uparł :)

Offline

 

#39  2007-05-31 00:04:40

  Kudzu - 1NF:rM@7iON1SP0vvErr

Kudzu
1NF:rM@7iON1SP0vvErr
Skąd: Universe
Zarejestrowany: 2007-01-06

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

plichu a jesli rozpakuje przy pomocy myszki tar.gz to co? (tak robie:))


...software is like sex
it's better when it's free..

Offline

 

#40  2007-05-31 00:13:03

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

jak nie przeciez mam krusadera lol eventualnie thunara i dowolny inny menager plikow lol uwazasz ze ja UMIEM rozpakowac  archiwom przy uzyciu konsoli ?? lol nie nie umiem tzn wiem ze komenda tar ale dalej to ja nie znaju
a uzywam fluxa bo do operacji  na oplikach masz menagery  plikow  a nie wm'y  a krusader wogole nie ma zaleznosci od kde  no ma jakies ale minimalne pozatym i tak mam amaroka wic mi to roznicy nie robi wielkiej wiec powiem ci ze rozpakuje  dowolne archiwom zrobie nawet znacznie wiecej zrobie to samo co ty z kde   i nie zamule sobie jednoczesnie kompa bede mogl sluchac jednoczenie muzyki miec otworzone 30 kart w iceweaslu gadac na gg miec otwarty konversation i siedziec na #error w tle sciagac cos synaptickiem i to wsio na athlonie 1700+ 256 ramu i gf 2 na kde mi by sie zamulilo a wyglada znacznie ladniej wedlog mnie jak wspomnialem :P
i skooro taki laik jak ja potrafi sobie wsio wyklikac we fluxie to kazdy sobie wyklika :P


[img]http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png[/img]
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#41  2007-05-31 00:26:15

  Plichu - Członek DUG

Plichu
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-02-28

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

wiecie co :D Mój błąd nie pomyslałem o managerach plików pod fluxboxem :P Przyznaje się wszystko co pisałem tyczyło się samego fluxboxa bez żadnego managera :)

Czytając wasze wypowiedzi sam mam zamiar wrzucić fluxboxa plus pewnie thunar bo znajomy z xfce troche :)

Offline

 

#42  2007-05-31 08:04:05

  Kudzu - 1NF:rM@7iON1SP0vvErr

Kudzu
1NF:rM@7iON1SP0vvErr
Skąd: Universe
Zarejestrowany: 2007-01-06

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

thunar + thunar-archive-plugin i rozpakujesz tar.gz'a klikajac:)


...software is like sex
it's better when it's free..

Offline

 

#43  2007-05-31 13:57:05

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Tyle osób używa kde, może mi ktoś powiedzieć jak się nazywa pakiet, który dodaje opcję wypakowania/pakowania plików/katalogów po kliknięciu prawym przyciskiem myszy ?
Wiem że znajduje się ona w kde-extras ale ....

Kod:

host:/home/sp3cu# aptitude install kde-extras
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności... Gotowe
Odczyt dodatkowych informacji o stanie
Inicjalizacja stanów pakietów... Gotowe
Odczyt opisów zadań... Gotowe
Budowanie bazy etykiet... Gotowe
Następujące pakiety mają NIESPEŁNIONE zależności:
  libpq5 python-gobject rekall
Następujące NOWE pakiety zostaną automatycznie zainstalowane:
  abakus agsync apollon aqbanking16-qt-wizard arson arts barcode basket beagle binfmt-support cdda2wav cddb cdrecord
  cli-common codeine creox cscope dcraw dialog digikam digikamimageplugins doc-base docbook-xml exiv2 exuberant-ctags
  fftw3 gawk gconf2 gconf2-common gettext giftd gmessage gnome-icon-theme gnome-keyring gnome-mime-data gpsim gputils
  graphviz gtk-qt-engine guarddog guidedog gwenview hddtemp hotswap-gui hotswap-text i2e icedax id3v2 imagemagick
  kaddressbook karamba karbon kasablanca kbarcode kbiff kboincspy kchart kcpuload kde-core kde-guidance
  kdegraphics-kfile-plugins kdelibs kdepim-kio-plugins kdiff3 kdirstat kdvi keep kerry kexi keybled kflog kfocus
  kformula kftpgrabber kid3 kile kipi-plugins kivio kivio-data klibido klog klogic kmail kmplayer kmplayer-common
  kmplayer-plugin kmymoney2 knapster2 knemo knetfilter knetload knights knmap knutclient koffice koffice-data
  koffice-libs komba2 komparator kompose konversation kooka koshell kover kphone kphotoalbum kplato kpowersave
  kpresenter kpresenter-data kpsk krecipes krecipes-data krecord krita krita-data krusader kscope ksensors ksimus
  ksimus-boolean ksimus-datarecorder ksimus-floatingpoint ksplash-engine-moodin kspread ksudoku ksystemlog ktechlab
  kthesaurus ktorrent kugar kvdr kviewshell kvirc kvirc-data kvpnc kwave kwavecontrol kwlan kword kword-data kxmleditor
  latex-beamer latex-xcolor latex-xft-fonts lesstif2 libaqbanking-data libaqbanking-plugins-libgwenhywfar38
  libaqbanking16 libaqhbci10 libavahi-glib1 libbeagle0 libbluetooth2 libbonobo2-0 libbonobo2-common libbonoboui2-0
  libbonoboui2-common libboost-python1.33.1 libchipcard2-0c2 libchipcard2-libgwenhywfar38-plugins libclucene0
  libcompress-zlib-perl libcpufreq0 libcurl3-gnutls libdb4.3++c2 libdynamite0 libexif-dev libexiv2-0.12
  libfont-afm-perl libgail-common libgail17 libgalago1.0-cil libgalago2 libgconf2-4 libgconf2.0-cil libgift0
  libgiftproto0 libglade2-0 libglade2.0-cil libglib2.0-cil libgmime-2.0-2 libgmime2.2-cil libgnokii3 libgnome-keyring0
  libgnome2-0 libgnome2-common libgnome2.0-cil libgnomecanvas2-0 libgnomecanvas2-common libgnomecups1.0-1
  libgnomeprint2.2-0 libgnomeprint2.2-data libgnomeprintui2.2-0 libgnomeprintui2.2-common libgnomeui-0
  libgnomeui-common libgnomevfs2-0 libgnomevfs2-common libgnomevfs2-extra libgpgme11 libgphoto2-2-dev
  libgraphicsmagick1 libgsf0.0-cil libgsl0 libgtk2.0-cil libgtkextra-x11-2.0-1 libgtkhtml3.8-15 libgwenhywfar-data
  libgwenhywfar38 libhamlib2 libhtml-format-perl libhtml-parser-perl libhtml-tagset-perl libhtml-tree-perl
  libid3-3.8.3c2a libid3tag0 libidl0 libieee1284-3 libimlib2 libiw28 libkbanking1 libkcal2b libkdepim1a libkexif1
  libkipi0 libkjsembed1 libkleopatra1 libkmime2 libkpathsea4 libkpimidentities1 libkscan1 libksieve0 libktnef1
  libktoblzcheck1c2a liblircclient0 liblo0 liblog4cxx9c2a liblrdf0 libmagick++9c2a libmagick9 libmailtools-perl
  libmikmod2 libmimedir0 libmimelib1c2a libmono-cairo1.0-cil libmono-corlib1.0-cil libmono-data-tds1.0-cil
  libmono-security1.0-cil libmono-sharpzip0.6-cil libmono-sharpzip0.84-cil libmono-sqlite1.0-cil
  libmono-system-data1.0-cil libmono-system-runtime1.0-cil libmono-system-web1.0-cil libmono-system1.0-cil libmono0
  libmono1.0-cil libofx3 libopenft-gift liborange0 liborbit2 libosp5 libpanel-applet2-0 libpoppler0c2-qt libpowersave10
  libpqxx-2.6.8 libpythonize0 libqbanking4 libqscintilla6 libqt3-mt-mysql libqt3-mt-sqlite librapi2 libraptor1 librra0
  librsvg2-common librsync1 libsane libscrollkeeper0 libsqlite0 libssl0.9.7 libstrigihtmlgui0 libsynce0 libt1-5
  libtie-ixhash-perl libtimedate-perl libtse3-0.3.1c2a libunshield0 liburi-perl libusb-dev libwv-1.2-3 libwv2-1c2
  libwww-perl libxbase2.0-0 libxbsql0c2 libxml-parser-perl libxml-twig-perl libxml-xpath-perl libyaz2 lirc lm-sensors
  lmodern mono-common mono-gac mono-jit mono-runtime mpg321 normalize-audio noteedit noteedit-data ocrad perl-tk pgf
  pkg-config powersaved ppp preview-latex-style pykdeextensions python-dbus python-kde3 python-pylibacl python-pyxattr
  python-qt3 python-sip4 python2.4-dev raptor-utils rdiff-backup regina-normal rosegarden rosegarden-data rosegarden4
  rsibreak sane-utils scrollkeeper sgml-data shared-mime-info showimg smb4k smbfs sndfile-programs sqlite strigi-applet
  strigi-daemon swh-plugins synce-kde taskjuggler tcl8.4 tellico tellico-data tetex-base tetex-bin tetex-doc
  tetex-extra tex-common tk8.4 tora trans-de-en uswsusp v4l-conf vdr vorbis-tools wireless-tools wlassistant
  wordtrans-data wordtrans-kde wpasupplicant wv xbitmaps xmms xterm yakuake
Następujące NOWE pakiety zostaną zainstalowane:
  abakus agsync apollon aqbanking16-qt-wizard arson arts barcode basket beagle binfmt-support cdda2wav cddb cdrecord
  cli-common codeine creox cscope dcraw dialog digikam digikamimageplugins doc-base docbook-xml exiv2 exuberant-ctags
  fftw3 gawk gconf2 gconf2-common gettext giftd gmessage gnome-icon-theme gnome-keyring gnome-mime-data gpsim gputils
  graphviz gtk-qt-engine guarddog guidedog gwenview hddtemp hotswap-gui hotswap-text i2e icedax id3v2 imagemagick
  kaddressbook karamba karbon kasablanca kbarcode kbiff kboincspy kchart kcpuload kde-core kde-extras kde-guidance
  kdegraphics-kfile-plugins kdelibs kdepim-kio-plugins kdiff3 kdirstat kdvi keep kerry kexi keybled kflog kfocus
  kformula kftpgrabber kid3 kile kipi-plugins kivio kivio-data klibido klog klogic kmail kmplayer kmplayer-common
  kmplayer-plugin kmymoney2 knapster2 knemo knetfilter knetload knights knmap knutclient koffice koffice-data
  koffice-libs komba2 komparator kompose konversation kooka koshell kover kphone kphotoalbum kplato kpowersave
  kpresenter kpresenter-data kpsk krecipes krecipes-data krecord krita krita-data krusader kscope ksensors ksimus
  ksimus-boolean ksimus-datarecorder ksimus-floatingpoint ksplash-engine-moodin kspread ksudoku ksystemlog ktechlab
  kthesaurus ktorrent kugar kvdr kviewshell kvirc kvirc-data kvpnc kwave kwavecontrol kwlan kword kword-data kxmleditor
  latex-beamer latex-xcolor latex-xft-fonts lesstif2 libaqbanking-data libaqbanking-plugins-libgwenhywfar38
  libaqbanking16 libaqhbci10 libavahi-glib1 libbeagle0 libbluetooth2 libbonobo2-0 libbonobo2-common libbonoboui2-0
  libbonoboui2-common libboost-python1.33.1 libchipcard2-0c2 libchipcard2-libgwenhywfar38-plugins libclucene0
  libcompress-zlib-perl libcpufreq0 libcurl3-gnutls libdb4.3++c2 libdynamite0 libexif-dev libexiv2-0.12
  libfont-afm-perl libgail-common libgail17 libgalago1.0-cil libgalago2 libgconf2-4 libgconf2.0-cil libgift0
  libgiftproto0 libglade2-0 libglade2.0-cil libglib2.0-cil libgmime-2.0-2 libgmime2.2-cil libgnokii3 libgnome-keyring0
  libgnome2-0 libgnome2-common libgnome2.0-cil libgnomecanvas2-0 libgnomecanvas2-common libgnomecups1.0-1
  libgnomeprint2.2-0 libgnomeprint2.2-data libgnomeprintui2.2-0 libgnomeprintui2.2-common libgnomeui-0
  libgnomeui-common libgnomevfs2-0 libgnomevfs2-common libgnomevfs2-extra libgpgme11 libgphoto2-2-dev
  libgraphicsmagick1 libgsf0.0-cil libgsl0 libgtk2.0-cil libgtkextra-x11-2.0-1 libgtkhtml3.8-15 libgwenhywfar-data
  libgwenhywfar38 libhamlib2 libhtml-format-perl libhtml-parser-perl libhtml-tagset-perl libhtml-tree-perl
  libid3-3.8.3c2a libid3tag0 libidl0 libieee1284-3 libimlib2 libiw28 libkbanking1 libkcal2b libkdepim1a libkexif1
  libkipi0 libkjsembed1 libkleopatra1 libkmime2 libkpathsea4 libkpimidentities1 libkscan1 libksieve0 libktnef1
  libktoblzcheck1c2a liblircclient0 liblo0 liblog4cxx9c2a liblrdf0 libmagick++9c2a libmagick9 libmailtools-perl
  libmikmod2 libmimedir0 libmimelib1c2a libmono-cairo1.0-cil libmono-corlib1.0-cil libmono-data-tds1.0-cil
  libmono-security1.0-cil libmono-sharpzip0.6-cil libmono-sharpzip0.84-cil libmono-sqlite1.0-cil
  libmono-system-data1.0-cil libmono-system-runtime1.0-cil libmono-system-web1.0-cil libmono-system1.0-cil libmono0
  libmono1.0-cil libofx3 libopenft-gift liborange0 liborbit2 libosp5 libpanel-applet2-0 libpoppler0c2-qt libpowersave10
  libpqxx-2.6.8 libpythonize0 libqbanking4 libqscintilla6 libqt3-mt-mysql libqt3-mt-sqlite librapi2 libraptor1 librra0
  librsvg2-common librsync1 libsane libscrollkeeper0 libsqlite0 libssl0.9.7 libstrigihtmlgui0 libsynce0 libt1-5
  libtie-ixhash-perl libtimedate-perl libtse3-0.3.1c2a libunshield0 liburi-perl libusb-dev libwv-1.2-3 libwv2-1c2
  libwww-perl libxbase2.0-0 libxbsql0c2 libxml-parser-perl libxml-twig-perl libxml-xpath-perl libyaz2 lirc lm-sensors
  lmodern mono-common mono-gac mono-jit mono-runtime mpg321 normalize-audio noteedit noteedit-data ocrad perl-tk pgf
  pkg-config powersaved ppp preview-latex-style pykdeextensions python-dbus python-kde3 python-pylibacl python-pyxattr
  python-qt3 python-sip4 python2.4-dev raptor-utils rdiff-backup regina-normal rosegarden rosegarden-data rosegarden4
  rsibreak sane-utils scrollkeeper sgml-data shared-mime-info showimg smb4k smbfs sndfile-programs sqlite strigi-applet
  strigi-daemon swh-plugins synce-kde taskjuggler tcl8.4 tellico tellico-data tetex-base tetex-bin tetex-doc
  tetex-extra tex-common tk8.4 tora trans-de-en uswsusp v4l-conf vdr vorbis-tools wireless-tools wlassistant
  wordtrans-data wordtrans-kde wpasupplicant wv xbitmaps xmms xterm yakuake
0 pakietów uaktualnianych, 374 instalowanych, 0 do usunięcia i 0 nie uaktualnianych.
Do pobrania 376MB/394MB archiwów. Zajęte po rozpakowaniu: 1093MB.
Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
  libpq5: Wymaga: libc6 (>= 2.5) ale zainstalowana jest wersja 2.3.6.ds1-13.
  rekall: Wymaga: libart-2.0-2 (>= 2.3.18) ale zainstalowana jest wersja 2.3.17-1.
          Wymaga: libc6 (>= 2.5) ale zainstalowana jest wersja 2.3.6.ds1-13.
  python-gobject: Wymaga: libc6 (>= 2.5) ale zainstalowana jest wersja 2.3.6.ds1-13.
                  Wymaga: libglib2.0-0 (>= 2.12.9) ale zainstalowana jest wersja 2.12.4-2.
Resolving dependencies...
Następujące działania rozwiążą problemy z zależnościami:

Zatrzymanie bieżących wersji następujących pakietów:
kde-guidance [niezainstalowany]
libpq5 [niezainstalowany]
python-dbus [niezainstalowany]
python-gobject [niezainstalowany]
rekall [niezainstalowany]

Pozostawienie następujących problemów z zaleznościami:
kde-extras poleca kde-guidance
kde-extras poleca rekall
koffice-data poleca openoffice.org-mimelnk
Wynik: -505

chyba nie trzeba tłumaczyć czemu jej nie chcę zainstalować ;-))))


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#44  2007-05-31 14:11:43

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Nie chodzi Ci przypadkiem o arka  albo karchivera?

Pozdrawiam


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#45  2007-05-31 14:44:47

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Nie chodzi Ci przypadkiem o arka  albo karchivera?

Pozdrawiam[/quote]

Karchiver jest już blisko tego co chciałem mieć. Dodaje te opcje do menu, lecz za każdym razem podczas pakowania/wypakowywania otwiera go i zamyka. Wprawdzie nie jest to uciążliwe, ale jak jakiś czas temu zainstalowałem pełne kde to wypakowywał pliki bez otwierania żadnego programu.


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#46  2007-05-31 16:54:06

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

astępujące pakiety mają niespełnione zależności:
  libpq5: Wymaga: libc6 (>= 2.5) ale zainstalowana jest wersja 2.3.6.ds1-13.
  rekall: Wymaga: libart-2.0-2 (>= 2.3.18) ale zainstalowana jest wersja 2.3.17-1.
          Wymaga: libc6 (>= 2.5) ale zainstalowana jest wersja 2.3.6.ds1-13.
  python-gobject: Wymaga: libc6 (>= 2.5) ale zainstalowana jest wersja 2.3.6.ds1-13.
                  Wymaga: libglib2.0-0 (>= 2.12.9) ale zainstalowana jest wersja 2.12.4-2. [/quote]
Masz stable'a, a aptitude chce instalowac paczki z testing/unstable.
Musisz ustawić odpowiednie priorytety dla distrybucji albo się na którąś zdecydowac ;-)

Offline

 

#47  2007-05-31 18:01:05

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

astępujące pakiety mają niespełnione zależności:
  libpq5: Wymaga: libc6 (>= 2.5) ale zainstalowana jest wersja 2.3.6.ds1-13.
  rekall: Wymaga: libart-2.0-2 (>= 2.3.18) ale zainstalowana jest wersja 2.3.17-1.
          Wymaga: libc6 (>= 2.5) ale zainstalowana jest wersja 2.3.6.ds1-13.
  python-gobject: Wymaga: libc6 (>= 2.5) ale zainstalowana jest wersja 2.3.6.ds1-13.
                  Wymaga: libglib2.0-0 (>= 2.12.9) ale zainstalowana jest wersja 2.12.4-2. [/quote]
Masz stable'a, a aptitude chce instalowac paczki z testing/unstable.
Musisz ustawić odpowiednie priorytety dla distrybucji albo się na którąś zdecydowac ;-)[/quote]

Używam testing wymieszany z unstable. [url=http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?t=7958&highlight=quamachi]Tutaj[/url] dokładniej napisałem.
Możliwe że jakiś pakiecik potrzebował nowszej wersji biblioteki i chciał go ściągnąć z unstable dlatego powstał konflikt pakietów, ale z tym potrafię sobie poradzić ;-))


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#48  2007-05-31 18:42:12

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Skoro masz testing to dlaczego libc6 masz w wersji ze stable :>
etch nie jest już testing ;-)

Offline

 

#49  2007-05-31 20:18:48

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Skoro masz testing to dlaczego libc6 masz w wersji ze stable :>
etch nie jest już testing ;-)[/quote]

Bo w [url=http://packages.debian.org/cgi-bin/search_packages.pl?keywords=libc6&searchon=names&subword=1&version=stable&release=all]stable[/url] jest ten sam libc6 co w [url=http://packages.debian.org/cgi-bin/search_packages.pl?keywords=libc6&searchon=names&subword=1&version=testing&release=all]testing[/url] :)


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#50  2007-05-31 20:38:44

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Jakie środowisko graficzne najbardziej lubimy

Oups ;-)
Teraz dopiero zauwazyłem że testing mam zahaszowane i apt-cache mi nie widział gibca 2.3.

Wymuś na tych paczkach o które sie pluje by je brał z testing, albo apgrejdnij libc6 do wersji 2.5

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.016 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00014 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00128 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='44.200.249.42' WHERE u.id=1
0.00091 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '44.200.249.42', 1711645724)
0.00066 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711645424
0.00068 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=62156
0.00016 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=8144 ORDER BY posted
0.00079 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=8144 AND t.moved_to IS NULL
0.00007 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00279 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=8144 ORDER BY p.id LIMIT 25,25
0.00147 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=8144
Total query time: 0.00899 s